Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Dscrt hayırlı olsun iyiki sarışın bayan denk gelmemiş mülakatınıza

• Merhaba arkadaşlar,
    Bugün itibarı ile vizelerimiz elimize ulaştı.
    Emeği geçen herkese teşekkürler
    Sürecimiz diğer anlatılanlara benzer bir süreçti.
    Sadece ilerde başka arkadaşlara yardımcı olur diye farklı bir kaç noktayı paylaşmak istiyorum.
    Mülakatımız 8 Ağustos'daydı. Biz de bir aksilik çıkarsa zamanımız olsun diye sağlık randevumuzu 29 Temmuza aldık (daha öncede forumda 8 hafta süren ekstra tahliller çıkabildiğini duymuştuk).
    Sağlık kısmında bir sorun yaşamadık, bence çok büyültülecek bir süreç de değil.
    Sadece Unganlar'ın adresini bulurken biraz zorlandık, tabelaları yok.
    Kolaylık olsun diye Düzen Laboratuarı olarak aratabilir, binayı da bu şekilde bulabilirsiniz.
    Unganlar 4. katta, sonrasında tahlil yapılan Düzen lab. 3. katta.
    Düzen'de idrar tahlili isteyecekler, buna hazırlıklı olun 🙂
    Kan tahlili için aç yada tok olmanız gerekmiyor.

Mülakata gelicek olursak, bizim randevumuz 07:45'ti.
    Öncelikle saate göre insanlar çağrılıyor, genelde saati gelmeyenler karşı kaldırımda büfe yanında bekliyor.
    Biz 07:30'da çağrıldık.
    İçeri ilk giren olduğumuz halde numaramız 12'ydi (bizden önce 07:30'dan 11 kişi vardı).
    Muhtemelen bayram öncesi olduğu için konsolosluk yoğundu.
    Buna rağmen tüm işlemlerimzi 09:30 gibi halloldu.
    Daha önce de yazıldığı gibi üç işlem var:

1. Evrak teslimi
    2. Para ödeme
    3. Mülakat
      Evrak tesliminde evrakları tek tek istiyorlar, biz de hazırlık için ben ve eşim için her evrağı farklı şeffaf dosyaya koyduk.
      Bu sayede istenildikçe verdik, ve arama stresi yaşamadık.
      Mülakatı ing. olarak yaptık, klasik soruların dışında bize Amerika'da tanıdığınız var mı nerelerde oturuyorlar diye sordular (nedenini hala bilmiyorum 🙂 )
      Ve sonunda vizeniz onaylandı dendi.
      Buna rağmen viemiz gelen kadar bir aksilik çıkar mı endişesi yaşadık.
      Vize statümüz cuma günü öğlene kadar "ready", öğleden sonra "AP" olarak göründü.
      Araya bayram girince "issued" olması perşembe gününü buldu.
      Sonrası baya hızlı ilerliyor, 1 gün sonra pasaportlar İst.'a ulaştı.

Bu sayede 15 aylık bekleyişimiz sona ermiş oldu.
    Tekrardan herkese teşekkürler.
    Bu sürece yeni dahi olan arkadaşlara da kolaylıklar, umarım yardımcı olabilmişimdir.

• @Dscrt super super 🎉 houstonda görüşmek üzere diyelim o vakit 😃

• @bsk eveeeet canım geliyoruz 🤣🙏 orda görüşmek üzere

• @keysnambır evet onuda hesapladim.yani yanlis tarih basti pasaporta.

• Çıkan herkese hayırlı olsun tekrar. 6 ağustos da onaylanmasına rağmen halen ap durumundayım ve öncesinde veya sonrasında hiçbir bilgilendirme maili gelmedi. Benim durumumda olan başkası varmı bilmiyorum ancak beklemek baya zormuş.

• @Tairanu Gerçekten beklemek çok zor bizde 6 Agustos Ses Seda YOk 9 Agustos olanların geldi vizeleri bizim kaldı 😏sarışın bayan bence çok zorlaştırıyor ondan dolayı mı acaba

• @poli Hayırlı olsun Yolunuz açık olsun 😇

• merhabalar forum ailesi, bugün PTT'den vizemi almış bulunmaktayım fakat vizenin üstünde ''Upon endorsement serves as temporary I-551 evidencing permanent residence for 1 year" yazıyor. bu tam olarak ne anlama geliyor? sadece 1 yıllık bir vize mi almış oluyorum?

• @umut07 Şu demek oluyor. Amerika'ya ilk girişinizi yaptığınızda bir mühür vuruluyor ve basılı olan vizeniz o şekilde 1 yıllığına green card yerine geçiyor. Yani diyelim ki giriş yaptınız ve green card'ınızın basımı veya postalanmasıyla ilgili bir sorun oldu. Basılı vizeniz green card yerine geçiyor 1 sene boyunca. Green card'ınız fiziki olarak elinize geçtiğinde zaten vizeye ihtiyaç duymuyorsunuz artık. Kısacası bir sorun yok, hepimizinki öyle.

• Bugun vizeli pasaportumu aldim.bu süreçte bana yardimci olan başta crazycell olmak uzere ayvalik10 ve diger tüm forum yazarlarina tesekkur ederim.bana sonsuz yardimci oldunuz. Saolun.oncelikle saglik raporu olayı istedigim gibi gitmedi.kucuk oglum öksuruk nedeniyle antibiyotik kullandigindan onu dr.muayene etmedi.iyilessin öyle gelsin dedi.eşimde de kucukken gecirdigi tüberküloz nedeniyle balgam testi gerekti.testin 8 haftada cikmasi nedeniyle 30 eylule yetişmemesi durumu ortaya çikti.dolayisiyla ailecek karar aldik sadece benim mulakata girmem konusunda.mulakat günü,
    Mali gecim olarak 60bin tl banka hesabi ev tapusu bes ciktisi ve arac gosterdim.üniversite diplomasinin Asli ve fotokopisi edevlet mezun belgesi koydum.aile cuzdani adli sicil kaydi ve nkö verdim.evraklarinizda problem gozukmuyor dedileler.mulakatta nicin yesil pasaportunuz var diye sordu.devlet memuruyum dedim.cocuklar neden yesilkart almıyor diye sordu biz oyle karar verdik once ben gidecegim sonra aile sponsor vizeye başvuracagim dedim.ok vizeniz onaylandi dedi.3.isgunu pasaport elime ulasti.
    Crazycelle bana gosterdigi sonsuz sabır için ayrica tesekkur ederim.

• @arkben telefon ile ekleme yapıldı...

• Sayın @meryem1453 sayın @Tairanu içinizi rahatlatmak adına yazıyorum, 9 unda idi mülakatım, bende henüz bir geri dönüş alamadım,sarışın hanıfendi ile görüştüm, diploma kontrolünden sonra 5 iş günü içinde göndeririz dedi fakat 5 iş günü geçmek bilmiyor, benimle aynı dakikalarda görüşmeye giren arkadaşlar şu an pasaportları elinde kutlama yaparken, ben mail yolu gözlüyorum

• @tesko anladım çok teşekkür ederim!

• @ONROZR sarışın bayan kabusumuz oldu o zaman 😁ne diyim hepimize sabır o halde

• @meryem1453, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@Tairanu Gerçekten beklemek çok zor bizde 6 Agustos Ses Seda YOk 9 Agustos olanların geldi vizeleri bizim kaldı 😏sarışın bayan bence çok zorlaştırıyor ondan dolayı mı acaba

Büyük ihtimal öyle oldu. Vardır bunda da bir hayır diyip bekleyelim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nahya, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Ben ilk girisimi haziranin 7. de istanbuldan miami direkt ucusla yaptim(thy).Istanbuldan cikis:7 haziran. Miami giris:6 haziran olarak muhur basilmis.yani miamideki gorevli yanlis tarih basmis pasaporta 7 haziran olmasi lazimdi.sonradan farkettim.bu ilerde bi sorun olurmu?

Sorun olmaz, 1 gunluk farktan bahsediyorsunuz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kaantekinci, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Merhaba ben sponsorluk konusu ile ilgili bilgi alacaktım.Bana sponsor olan kişi daha önceden kendi eşine sponsor olmuş birde yıllık geliri 24.000$ gözüküyor ama banka hesabında 80.000 küsür var yeterli olurmu acaba.

3 kisi icin geliri 26.000 veya ustu olmali, su konudan bilgi alabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

Banka hesabindaki bilgiden cok gelirini degerlendiriyorlar, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arkben, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

selamlar, AIS kaydı oluştururken maalesef bir hata yaptım sadece kendi adıma randevu teyidi aldım, eşim ve kızım için de almam gerek... iptal edip yeniden kayıt yaptırmam gerekiyor sanırım, nasıl olduğunu bilen var mı?

Eger kendi hesabiniza ekleyemiyorsaniz, ayri ayri kayit yapmayi da deneyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dscrt, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhaba arkadaslar an itibariyle vizemiz onaylandı 🙂 sabah 8.30 da idi görüşmemiz. Bizi 8.15 gibi içeri aldılar. (akıllı saatte yasak) sıraya girdik. Yaklaşık 1 saat bekledikten sonra numaramız yandı. Cok tatlı Bi beyefendi vardı. (sarısın Gelicek die tırsmadık deil) Evrakları aldılar (2 tane evlilik cüzdanı fotokopisi istediler. Söyleyen arkadasta Allah razı olsun)
    5dk sonra ödeme için geçtik. (kk ile ödeme oluyor) daha sonra 15 dk geçti tekrar çağırdılar bu sefer mülakat basladı. Baska Bi beyefendi ile yaptık görüşmeyi.önce yemin ederek başladık. Nereye gidiceğimizi sordu. 'Houston deyince sebebini sordu ve ne iş yapıcagımızı? Toplam 5 dk sürdü sürmedi. Onaylandığını söyledi. Biz tabi mutluluktan 32 diş :)) karşılıklı teşekkür ve bitti gitti.
    2 yıllık maceranın sonuna geldik şükür..
    Bütün gruptaki arkadaslara yardım ve destekleri için cok teşekkür ediyorum.
    Ayrıca @crazycells her detayı muazzam bir şekilde açıklayıp bu grubu kurduğunuz için, her sorumuza sabırla cevap verdiğiniz için, bizimle heyecanlanıp bizimle uğraştığınız için yani bir sürü '' için'' çıkarabilirim 🙂 cok ama cok teşekkür ediyorum.. Her işiniz rast gitsin inşallah.. İyi ki varsınız.. Geri kalan herkese bol sans diliyorum

Rica ederim, tebrikler ve bundan sonraki surecte bol sanslar.

ABD'deki deneyimlerinizi de bekliyoruz 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

49

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |