Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@kturkay DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

teşekkürler @crazycells . Bebekler için "Arsiv kayitli adli sicil belgesi" de gerekmiyor diyebilir miyiz o zaman ?

Öyle genellemeyelim isterseniz, 16 yaşından büyük bebekler de olabilir. 🙂

• kabul edilmek için ds260 sistemini hazırlayan zekâ ile aynı seviyede düşünmek zorundayım:).
    şöyleki: Çocuğun doğum tarihi kaydını 2015 girdikten sonraki aşamalarda - evlimisin?, -herhangibir örgüt üyesimisin ? sempatin var mı ? herhangibir toplumsal başkaldırı şeysine katıldınmı? bu formu doldururken yardım aldınmı ? (aldın desen ayrı dert. kimden aldın neden aldın ? :D... )ve en sonunda erkek bebek için askerlik ile ilgili bir forum indirmemi bildiren bir sisteme karşı böyle sorular sormam normal. 🙂 bu arada bebek kız ise askerlik belgesi indirme bilgisi gelmiyor 🙂 ds260 confirmation son aşamasında.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kturkay sizin icin imzalanmasina gerek yok. Bilgilendirme yapiyor o mektupta. Sadece 18-25 yas arasindaki erkekler imzaliyorlar.

Ulkelerde minimum evlenme yasi olmadigi icin bu tur sorular sorulmasi normal bence 🙂 Butun ulkelerde 18 yas alti evlenmek yasak olsaydi belki formu ona gore ayarlayabilirlerdi.

• sayın @crazycells geçen gün vb ile ilgili soru sormuştum siz bi mantık yürüttünüz mü diye yanlış hatırlamıyorsam müsait olduğunuzu ve yapabileceğinizi söylemiştiniz.bi sonuca vardınız mı acaba merak ettim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metert henuz bakamadim, bu aksam sayilara bakip yorumlarimi yazacagim foruma...

sayilarla DV2018 konusuna aktaririm...

• peki,teşekkürler.

• Sayın @crazycells,

Bebek için adli sicil belgesi olmayacak ancak Vukuatlı Nüfus kayıt örnegi gerekiyor mu? Bir başka sorum ise her belge için 2 adet fotokopi de hazırlamamız gerekiyor mu? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@road2america DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Sayın @crazycells,

Bebek için adli sicil belgesi olmayacak ancak Vukuatlı Nüfus kayıt örnegi gerekiyor mu? Bir başka sorum ise her belge için 2 adet fotokopi de hazırlamamız gerekiyor mu? Teşekkürler.

sizin nufus kayit belgenizde yer alacagi icin ayrica almaniza gerek yok.

• @crazycells merhabalar herkese..forumu her gun kontrol ediyorum ve inanin cok sey ogreniyorum deneyimlerini yazan paylasan herkese cok tesekkur ediyorum.asil talihli esim ama ben ondan cok heyecanliyim beklemek cok zor zaman gecmiyor!!dirdirim hiic bitmiyor:))biraz komik gelebilir ama biz de 4 cocuk var ve tek endisem iki kucugu gorusmede zapt edip edemeyecegim😎asiyla ilgili bir sorum olacak esim ve ben gitmeden asi yaptirsak asi karti edinsek faydasi olur mu?malum nufus yogunlugu fazla🤗tekrar tesekkurler dilerim isteyen herkese kolaylikla cikar

• @rachel76 allah bağışlasın ne mutlu size kocamannnn bir ailesiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rachel76 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells merhabalar herkese..forumu her gun kontrol ediyorum ve inanin cok sey ogreniyorum deneyimlerini yazan paylasan herkese cok tesekkur ediyorum.asil talihli esim ama ben ondan cok heyecanliyim beklemek cok zor zaman gecmiyor!!dirdirim hiic bitmiyor:))biraz komik gelebilir ama biz de 4 cocuk var ve tek endisem iki kucugu gorusmede zapt edip edemeyecegim😎asiyla ilgili bir sorum olacak esim ve ben gitmeden asi yaptirsak asi karti edinsek faydasi olur mu?malum nufus yogunlugu fazla🤗tekrar tesekkurler dilerim isteyen herkese kolaylikla cikar

bana sadece bu amacla asi yaptirtmak dogru gelmiyor ama bazi arkadaslar odenecek masraf azalsin diye onceden asilari yapmayi tercih edebiliyorlar. Asilarin bir kismi birden fazla doz seklinde uygulaniyor. O nedenle bazi asilari disarda olsaniz da bir daha olmaniz gerekebilir. Ayrica hangi asilarin yapilacagi yasiniza veya saglik durumunuza gore degisebilir, yani herkes icin gecerli olan kesin bir asi listesi de yok. Daha once asi yaptiran ya da yaptirmayan arkadaslar odedikleri miktarlari bu konuya yazdilar, isterseniz deneyimleri okuyun. Eger odenilen fiyat farki size makul geliyorsa onceden yaptirmayi deneyebilirsiniz.

• @ikizbabasi amiin Allah herkesin evladini bagislasin :))

• @crazycells bu acidan bakmamistik hic. amacimiz masrafi en azda tutmak cunku bekleme suresinden tutun vize onayi gitmesi maddi manevi zorluyor. asi deneyimlerini de mutlaka okuyacagim ama sizin yorumunuz burdaki herkes gibi bizim icin de onemli durum boyleyse yaptirmayiz napalim:) cok tesekkur ederim

• Herkese selamlar;
    Yorum yapmadan son rakamları paylaşayım diyorum ama yorum yapmadan duramıyorum 🙂 Bu sene değişen bu sisteminde etkisinin olduğu muhakkak ancak EU bölgesi için geçtiğimiz yıllarda current olduğu halde toplamda 14 bin vize verilebilmişken bu sene Mayıs ayı sonunda neredeyse 15-16 bin vizeyi görecek gibi görünüyor 😞 Hepmize sabırlar diliyorum. Diğer bölgelerdeki rakamlar yani genele baktığımızda durum çok karamsar değil. Ümit ediyorum EU bölgesi için bir kota uygulanmazda bu bölgeye verilen vizenin rekor olduğu sene olur.

26.03.2018 itibariyle EU da;
    13800 id ye kadar görüşmeler gerçekleşmiş
    9458 vize alan
    923 AP(incelemede)
    2849 READY(görüşmeye hazır)
    805 ret yemiş
    13800 den 18050 ye kadar ise 2756 READY var

1 den 13800 e kadar 10204 dolu id var
    13800 den 18050 ye kadar 2509 dolu id var

Genele baktığımızda ise;
    Toplamda verilen vize adedi 20003
    Toplam ready statüsündeki kişi adedi 16621

• Son 5 yıl bölgesel verilen vize adetleri;

2018 (26.03.2018 e kadar)
    AF 7.279
    AS 2.387
    EU 9.458
    NA 1
    OC 309
    SA 555
    TOTAL 19.989

2017
    AF 19.100
    AS 7.512
    EU 20.040
    NA 479
    OC 695
    SA 1.241
    TOTAL 49.067

2016
    AF 20.535
    AS 8.661
    EU 14.722
    NA 614
    OC 432
    SA 700
    TOTAL 45.664

2015
    AF 19.472
    AS 7.377
    EU 19.141
    NA 612
    OC 730
    SA 765
    TOTAL 48.097

2014
    AF 22.497
    AS 8.193
    EU 18.292
    NA 510
    OC 661
    SA 865
    TOTAL 51.018

• @onur1601 eline sağlık, Toplam olarak bakınca AP'lerin ve Ready'lerinde %50 vize alacağını varsayarak tahmin yürütebiliriz.

Buda daha önce yaptığımız hesapların doğru olduğunu ve Mayıs sonu itibari ile(ilk 7 ayda) yaklaşık 30.000 vizenin verilmiş olacağı ve geriye kalan 4 ayda 20.000 vize kalmış olacak demektir ki, son 4 ayda artık cut offların hızlanması gerekiyor anlamına gelir.

Rakamlara bakınca herşey normal gözüküyor moral bozan sadece aylık cut off'ların Mayıs dahil çok düşük kalması. Oda inşallah Hazirandan itibaren aylık 4.000-5.000 dosya şeklinde gider ise -bu da reelde yaklaşık aylık 2.000 aktif dosya demek- benim gibi yüksek dosyalıların şimdiye kadar ki üzgünlüğü neşeye dönüşebilir.

• Bu ileti silindi!

• @onur1601 @asilcenk sizin statistik yazılarınızı oxuduqdan sonra bizler gibi numarası yüksək olanlara da sıranın çatacağına daha çox umutlanıyorum )) Siz 26 mart tarihine kadar genel olarak ne kadar vize alındığına nereden bakıyorsunuz ? resmi sitede travel.state.gov her ayın sonu bir önceki ay ne kadar vize verildiğini yayınlıyorlar. Dün 26 martta Şubat ayı içinde ne kadar vize verildiğini yazdılar. Martı da nisan sonu yazacaklar resmi olaraq sitede https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-statistics/immigrant-visa-statistics/monthly-immigrant-visa-issuances.html

• @azeusa vize sayılarına aşağıdaki linkte yayınlanan excell dosyaları üzerinde, biraz çalışma yaparak bakıyoruz.

Linkin sahibi arkadaşlar, yazılımlar sayeseinde tek tek dosya numaraları ile KCC sisteminden giriş yaparak, dosyaların sonuçlarını veri olarak excelle aktarıyor ve onların üzrinden tüm vize sayıları reel olarak görülebiliyor.

Resmi site muhasebeci gibi 2 ay geriden geliyor çünkü sadece kesinleşmiş vize sayıları veriliyor. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |