Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Sağolun Tessekurker....

• @Muhtaradana 9500 tahmin ediyorum... Bakalım ne olacak 😀

• @Muhtaradana Azerbaycan kotası Avrupa mı Asya mı?

• Bu sayfa GC talihlileri için belkide büyük paralara dahil verilemeyecek hizmetleri veriyor. Bu forumdan fayda gören arkadaşlarımız kendilerinden sonra bu aşamalardan geçecek olan kişilere birçok konuda basit gibi görünen ama değerli yardımları esirgememelidirler. Bu yardımlardan bir taneside 2020 GC Talihlileri Durum Takibi sayfasıdır. Bu sayfaya Case no ve dahil bütün aşamaların kayıt edilmesi çok büyük yardımlara vesile olacaktır. Ben ve birçok kişinin sorduğu KCC maili, CNolarun current olma tarihleri gibi durumlar burada paylaşılırsa gelecek yıllarda bu aşamaları yaşayacak kişilere altın değerinde bilgiler olacaktır. Eski paylaşımları okuduğumda heyecanla soru soran birçok kişi bugün forum için bir yardıma bulunmuyorlar. İnsanlar işleri bittikten sonra bu duruma gelmemeli. Faydasını çokça gördüğümüz bu foruma katkı yapmak manevi bir borçtur.

• @Milad-Kardox
    Tebrik ederim, dediklerinize harfi harfine katılıyorum

• @Milad-Kardox
    Avrupa eu

• @crazycells selamlar, burayı okuyunca ışık yandı, gözümden mi kaçtı ? üniversitenin mezunlar derneği ya da Elektrik Mühendisleri Odası gibi meslek kuruluşları bu soruya karşılık olarak belirtilmesi gerekenler arasında mıdır?

Q: Have you belonged to, contributed to, or worked for any professional, social, or charitable organization?

• @crazycells üstad DS260 için saçma sorularımda bugün ;
    Formu henüz yollamadım , tablodan gördüğüm kadarı ile KCC'den 12xxx'lere mail gelmemiş , 3xxx'lerde , bugün yarın yollasam sıram zamanında formu yollamış 12xxx'lerle eşit olarak ilerler mi?
    İş geçmişi ve mezuniyetleri günümüzden geriye doğru mu yazmamız lazım?
    Anadolu Üniversitesi açıköğretim mezunuyum (İktisat Fakültesi olarak geçiyor) , açıköğretim olduğunu belirtmek gerekir mi ?
    Anadolu "University" ve Gazi "High school" olarak mı yazalım yoksa Türkçe kelimeler mi kullanalım?
    Yanlış doldurma korkusundan forma adımı yazmaya bile çekiniyorum 🙂 . Kusura bakmayın tekrardan.
    Teşekkürler.

• Eylül bülteni açıklanmış buna göre ekim ayı için 2100 ve altı numaralar current olmuş görünüyor. Başladı sürecimiz, hayırlı olsun hepimize

• 2020 için ilk bülten yayınlandı![alt metni](görsel urlScreenshot_20190815-152111_Chrome.jpg )

• Bu açılış şaşırttı beni bu kadar yüksek case numaralarıyla 2100 den başlaması yüksek case numaraları için hayal kırıklığı oldu

• @İrem-Güzel endişelenmeyin geçen sene de bu rakamlara yakındı ilk bülten tüm numaralar current oldu.Sizin numaranız kaç imzanızda gözükmüyor

• 49XXX endişem bu yüzden:)

• @İrem-Güzel 2019 un işlemi bitmediği için olabilir, yoksa 4 binleri gördük KCC den evrak talep emaili alanları, bu durum ay sonuna kadar artarak devam eder zannımca, october bülteni cut-off 8000 küsür görürüz inşaallah, hem son yıllarda açılış küçük sayılarla başlıyor sonradan KCC açılıyor beklemek lazım, birde bülten aslında 9 ağustosta hazırlanmış 15 ağustosta yayınlandı bu süre zarfında email alan çok oldu, ileriki bültenler de yüksek cut-off lar bekliyoruz, mayıs-haziran 2020 dede tüm numaralar current olacak inşallah

• @İrem-Güzel
    🙂 Her şey güzel olacak merak etmeyin.
    İmzanızı güncellerseniz süreciniz hakkında numarası yüksek arkadaşlara da yardımcı olup hangi aşamada olduğunuz hakkında bilgi sahibi olunur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arkben, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells selamlar, burayı okuyunca ışık yandı, gözümden mi kaçtı ? üniversitenin mezunlar derneği ya da Elektrik Mühendisleri Odası gibi meslek kuruluşları bu soruya karşılık olarak belirtilmesi gerekenler arasında mıdır?

Q: Have you belonged to, contributed to, or worked for any professional, social, or charitable organization?

Mezunlar dernegini yazmaniza gerek yok, ama Elektrik Muhendisleri Odasi'ni yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CanerM, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells üstad DS260 için saçma sorularımda bugün ;
    Formu henüz yollamadım , tablodan gördüğüm kadarı ile KCC'den 12xxx'lere mail gelmemiş , 3xxx'lerde , bugün yarın yollasam sıram zamanında formu yollamış 12xxx'lerle eşit olarak ilerler mi?
    İş geçmişi ve mezuniyetleri günümüzden geriye doğru mu yazmamız lazım?
    Anadolu Üniversitesi açıköğretim mezunuyum (İktisat Fakültesi olarak geçiyor) , açıköğretim olduğunu belirtmek gerekir mi ?
    Anadolu "University" ve Gazi "High school" olarak mı yazalım yoksa Türkçe kelimeler mi kullanalım?
    Yanlış doldurma korkusundan forma adımı yazmaya bile çekiniyorum 🙂 . Kusura bakmayın tekrardan.
    Teşekkürler.

• Bunu zaman gosterecek 🙂 Cok fark olmamasi lazim, numaraniz cok buyuk degil.

• Evet, gunumuzden geriye dogru yazabilirsiniz.

• Gerek yok bence. Sadece sorulara cevap vermeniz yeterli, ayrica belirtmenize gerek yok.

• ingilizce olarak yazabilirsiniz, problem olmaz.

Bol sanslar 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İrem-Güzel, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Bu açılış şaşırttı beni bu kadar yüksek case numaralarıyla 2100 den başlaması yüksek case numaraları için hayal kırıklığı oldu

dosya numaralari arasinda cokca bosluk var.

• @crazycells
    Bunu şu anda söyleyebiliyormuyuz sayın @crazycells aradaki boşluklar la ilgili bir veri yayınlandı mı?

• @crazycells Benim tahminimce strateji değişikliği yapmışlar. 2017 öncesinde 5000-8000 arası açılış yapıyorlardı son 2 yıldır 2000-2500 civarı açıyorlar. Örneğin 2019 için 2000 de açıp 20.000'de current ettiler. Bence istekleri ne kadar erken current edip edemeyecekleri. İlk aylarda mülakatları olduğunca az alıp evrak maillerine yükleniyorlar, evrak mailleri bitince de current ediyorlar tahminimce. Eskiden evrak isteme yoktu yüksek açmak zorundalardı yetiştirmek için. Şimdi evrak isteme muhabbeti olduğu için ilk iş mailleri bitirip herkese current vermeye çalışıyorlar bence.'' ( Böyle bi varsayım çıkardım ben size de mantıklı geliyor mu ? )

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |