Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@arnblt zaten biraz ondan merak ettim hani haklı bir neden var mıymış yoksa vesvese mi? Çünkü "Geri göndermek için her şeyi yapıyorlarmış" çok mantıksız bir yaklaşımdı.. Vermez o zaman vizeyi böyle bir çabaya da gerek kalmaz basitçe...

• Merhabalar önemli bir konuda acil yardıma ihtiyacım var. Dv 2019 talihlisiyim mülakatım 9 Ağustosta çok zaruri özel nedenlerden dolayı mülakata katılamayacağım.Eğer ertelersem 30 Eylül’e kadar tekrar alırlar mı beni mülakata sıra gelir mi yani. Birde bunun için kimle iletişime geçmem gerekiyor ANKARA İLE mi yoksa KCC ile mi? Çok riskli bir durum mu sizce?fikirleriniz benim icin çok önemli yardımınız için şimdiden hepinize teşekkürler.

• ⭐⭐

@Maybeoneday, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

şimdiden

Ankara ile iletişime geçeceksiniz. Mülakata gitmeyip ertesi gün Ankara dan tekrar randevu isteyeceksiniz. Eh birazcık riskli.

• ⭐⭐

@mhepekiz zaten arkadaşın baz aldığı örnek turist vizesiyle kalış süresini geçirmiş (veya yanlışlıkla tarihi yanlış yazılmış) bir kişiydi. Yani GC li biri değildi.

• @Maybeoneday inanın tekrar mülakat vermeleri çok zor gibi çünkü süreç az kaldı önemli değilse riske etmeyin

• @arnblt çok teşekkür ederim. Yani mülakattan önce değilde sonra mı haber vericem gelmedim tekrar verin diye ?

• @yilmaz evet gerçekten çok zor bir durumun içindeyim. Kaçırmamaya çalışacağım. teşekkür ederim..

• @arnblt ayrıca sağlık randevusu da almıştım normalde yarındı onu iptal etmem herhangi bir sıkıntı çıkarır mı fazla soruyorum mazur görün

• ⭐⭐⭐

@Maybeoneday sağlık randevusunu kaçırıp eksik evrakla da olsa mutlaka konsolosluk mülakatına katılmanızı tavsiye ederim. En ufak gecikme lüksümüzün olmadığı aylardayız.

• @keysnambır sağlık raporu almadan katılırsam Red mi alırım APye mi kalırım? Tahminen ne kadar uzar süreç ?

• @Maybeoneday sağlık raporundan dolayı eksik evrak belgesi alırsınız o belgeyi tamamlanınca tekrar evrakları ve pasaportu konsolosluğa gönderir siniz.

• Merhabalar, ustteki yorumlarda da gordum Ankara ile iletisime gecilebilecek telefon numarasi veya mail adresi paylasabilir misiniz?

• ⭐⭐⭐

@Maybeoneday @ikizbabasi nın dedi gibi olur. Fakat her şey yolunda gidecekmiş diye düşünüyorsunuz. Akciğer filminizde görüntü verecek bir hastalık geçirdiniz mi mesela? Böyle bir durum varsa sonuçların çıkması uzun sürecek olan tahliller istenebilir sizden. Ya da çok genel bir isminiz vardır ve sıkıntılı birileriyle isim benzerliğinden AP'ye kalabilirsiniz. Aklıma gelmeyen bir çok sebepten süreciniz sizin elinizde olmayan nedenler ile uzayabilir. Biraz korkutmak gibi oldu ama korkun derim. 😰

• @frozen teşekkür ederim 👏🏻👏🏻🤗

• Merhaba. Ben US'de adres olarak Miami'deki bir arkadaşımı verdim ama ben vizeyi alinca Teksas'a gideceğim. Mülakat sırasında gelen sorularda bu tarz şeyler sıkıntı yaratıyor mu ?

• Merhabalar,
    Bende aynı tedirginliği yaşıyorum. 😅Bizim mülakatımizda 2 Ağustos'ta oldu ve onayladığını söylediler fakat check statusten case no ile kontrol ettiğimde case status hala "Interview Scheduled" olarak görünüyor. Bu normal midir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lilsam, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@cnpist, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@lilsam, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@cnpist Teşekkür ederim dostum. Adres bilgisi verirken adreste ikamet eden kişi olarak arkadaşın adını vermiştim. Buna rağmen girişte bir değişiklik yapmamı önerir misiniz? Posta benim adıma gitse arkadaş almak istese vermezler mi?

posta sizin adınıza olursa postacının bırakmama ihtimali var, daha önceki postlardan hatırlıyorum. gelen postada sizin adınız olacak ama atıyorum "c/o Mehmet Ungan" olarak arkadasınızın ibaresini adrese eklediğiniz zaman adreste kayıtlı olan kişinin almasına izin vermiş oluyorsunuz. resmi evrak olduğu için postacılar daha dikkatli davranacaklardır. form doldurur iken adresi nasıl yazdınız, sadece sizin adınız soyadınız ve adres bilgisi olarak mı yoksa doldurduğunuz formda arkadaşınızın adını da yazdınız mı ?

DS260 formunun ilgili bölümünde "Name of person currently living at address" kısmında arkadaşımın adı yazılı. Postadan pasaportlarla gelen zarfların üzerindeki bilgilendirme evrağında da adresle beraber arkadaşın ismini yazmışlar.
    Daha önce bu şekilde kayıt yapmış arkadaşların evrak tesliminde sorun yaşandı mı merak ediyorum..

Hayir, zaten o adreste yasayan kisinin isminin gorunmesi daha dogru. Posta birakilirken sorun yasama ihtimalini minimuma indirmis oluyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@coder hayirli olsun, sonrasinda bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Calibraturbo, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhaba. Amerikada yasanacak yer daha belirli degil. Saglık raporu başvuru ekranında zorunlu adres istiyor. Mecburen bir adres malesef giremiyorum. Adres şehir n-a yazıp şehri eyaleti sallayımmı

Vize alabilmek icin en gec mulakat gunu bir adres vermelisiniz, saglik muayenesinden de ayni adresi verebilirsiniz. Bu asamada adres sallamamaniz gerekiyor, yoksa gonderilecek Green Card postada kaybolur ve yeniden ucret odeyerek cikartmaniz gerekir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@macarovski, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Perşembe günü girmiştim mülakata,evraklarımdan sadece sağlık raporu eksikti.Bana vizeniz onaylandı dedi görevli,bende ama sağlık raporum eksik bugün çıkacak dedim.Eksik evrak formunu verdi.Aynı gün belirtilen herşeyi postaladım.Acaba kaç günde pasaportum elimde olur.Cuma günü pasaport konsolosluğu ulaşmış gözüküyordu.

1 haftadan kisa suruyor genelde. Sadece konsolosluktan haber beklemelisiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |