Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yalta, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

28 Haziranda 9600 TL'ye 3 kisi Istanbul - Frankfurt / Frankfurt - Houston aktarmali uctuk. Turkiye'den THY ile Frankfurt, Frankfurt'tan Lufthansa ile Houston (ancak ucus normalde UNITED'in gozukuyor). Bilet kesildikten sonra THY'ni arayip bende bagaj hakkini teyit etmistim. 2x23 kg + 1x8kg olarak ucusu gerceklestirdik. Bagajlar ile ilgili herhangi bir problem yasamadik. Aktarmadaki aralik ne kadar? Umarim sorunsuz ucarsiniz.

Çok teşekkür ederim, aktarma süresi 1 buçuk saat görünüyor (sizce bu süre yeterli mi?) sayın @yalta transit vize gerekti mi?

• @fireandwater transit vize olayini Turkiyedeki Almanya Konsolosluguna mail atarak netlestirmistim. Frankfurt ve Munih icin transit vize gerekmiyor. 1.5 saat ise biraz riskli gibi, kac kisi gideceksiniz? Cocuk var mi? Hizli hareket etmelisiniz ve hic bir yerde oyalanmamalisiniz. Biz 3 kisilik bir aileydik 7 yasinda bir oglumuz var, Allah'tan cok problem cikarmadi gerci bizim aktarma suremiz 3:45 dk idi ve hayli hayli yetti. Ucagimiz indiginde giris yaptigimiz terminal bombostu, diger ucak icin Z terminaline gitmemiz gerekiyordu ve bunun icin tren kullandik, trene binmeden once bizde 3 polis pasaport kontrolu yapti. Turk uyruklu olan bir polis denk geldi bize ama hic kiyak gecmedi 🙂 THY ucaginda fazla yolcu olmadigi icin bu islem 5 dk da bitti. Z terminaline varana kadar 2 kontrol noktasindan daha gectik. Birinde pasaport kontolu yapildi ve nereye ne icin gidecegimiz vs gibi sorular soruldu bu da sanirim 10 dk filan surdu (sira vardi). Digerinde ise bagaj ve vucut kontrolu yapildi (Bu da 10 dk surdu asagi yukari, valizlerde 3 tane suyumuz vardi onlari attilar. hatunun sirt cantasinda parfum vardi onu kilitli posete koydular sonra sirt cantasini komple bosalttirdilar). Havaalani oldukca buyuk, benim ve esimin Ingilizce'lerimiz cok iyi degil ama terminali bulmak zor olmadi, tabelalari takip etmeniz yeterli.

• @yalta, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@fireandwater transit vize olayini Turkiyedeki Almanya Konsolosluguna mail atarak netlestirmistim. Frankfurt ve Munih icin transit vize gerekmiyor. 1.5 saat ise biraz riskli gibi, kac kisi gideceksiniz? Cocuk var mi? Hizli hareket etmelisiniz ve hic bir yerde oyalanmamalisiniz. Biz 3 kisilik bir aileydik 7 yasinda bir oglumuz var, Allah'tan cok problem cikarmadi gerci bizim aktarma suremiz 3:45 dk idi ve hayli hayli yetti. Ucagimiz indiginde giris yaptigimiz terminal bombostu, diger ucak icin Z terminaline gitmemiz gerekiyordu ve bunun icin tren kullandik, trene binmeden once bizde 3 polis pasaport kontrolu yapti. Turk uyruklu olan bir polis denk geldi bize ama hic kiyak gecmedi 🙂 THY ucaginda fazla yolcu olmadigi icin bu islem 5 dk da bitti. Z terminaline varana kadar 2 kontrol noktasindan daha gectik. Birinde pasaport kontolu yapildi ve nereye ne icin gidecegimiz vs gibi sorular soruldu bu da sanirim 10 dk filan surdu (sira vardi). Digerinde ise bagaj ve vucut kontrolu yapildi (Bu da 10 dk surdu asagi yukari, valizlerde 3 tane suyumuz vardi onlari attilar. hatunun sirt cantasinda parfum vardi onu kilitli posete koydular sonra sirt cantasini komple bosalttirdilar). Havaalani oldukca buyuk, benim ve esimin Ingilizce'lerimiz cok iyi degil ama terminali bulmak zor olmadi, tabelalari takip etmeniz yeterli.

4 kişi gideceğiz (2 yetişkin + 2 tane 7 yaş çocuk),sizin aktarma sureniz iyiymiş,bizimki biraz riskli gibi görünüyor,sabah 8 buçuk gibi Frankfurt da olacağız,diğer ucuş 10:00 da, sadece bizim hızlı olmamız yeterli görünmüyor,terminal yoğun olursa büyük ihtimalle uçağı kaçıracağız. En iyisi ilk giriş için THY direkt uçuş ama biletler çok pahalı.Verdiginiz bilgiler için teşekkür ederim..

• @fireandwater BIZ MUNICH DE EN GEC 15-20 DAKKA ICINDE DIGER UCAGIN KAPISINA GIDEBILECEK POZISYONDA OLMUSTUK UCAKTAN INDIGIMIZDE FRANKURTTA OYLE OLURSA COK SIKINTI YASAMAZSINIZ INS. BIRCOK TEK AKTARMALI BILET VU SEKILDE OLABILIYOR TAKIP EDIYORUM SORUN OLMUYORDUR GENELDE ADAMLAR BU ISI HERGUN YAPIYORLAR SONUCTA TECRUBE SABITTIR 🙂

• @gkhanfeez, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@fireandwater BIZ MUNICH DE EN GEC 15-20 DAKKA ICINDE DIGER UCAGIN KAPISINA GIDEBILECEK POZISYONDA OLMUSTUK UCAKTAN INDIGIMIZDE FRANKURTTA OYLE OLURSA COK SIKINTI YASAMAZSINIZ INS. BIRCOK TEK AKTARMALI BILET VU SEKILDE OLABILIYOR TAKIP EDIYORUM SORUN OLMUYORDUR GENELDE ADAMLAR BU ISI HERGUN YAPIYORLAR SONUCTA TECRUBE SABITTIR 🙂

Teşekkür ederim, eşimde aynı şekilde söylüyor ama yinede ben tereddüt ettim, arkadaşı aradım (eşi pilot) oda yetisebilecegimizi söyledi, artık deneyip göreceğiz..

• @fireandwater biz frankfurttan geldik. Eğer indikten sonra hiç oyalanmadan yürümeye başlarsanız 45dk da diğer kapıya varıyorsunuz. Z terminaline yönlendiriyorlar. Arada trene falan biniyorsunuz. 2 kez kontrol noktasından geçiyorsunuz. Tuvalet ihtiyacınızı falan mümkünse diğer kapıya gidince halledin o zaman sıkıntı yaşamazsınız 🙂

• @damladav, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@fireandwater biz frankfurttan geldik. Eğer indikten sonra hiç oyalanmadan yürümeye başlarsanız 45dk da diğer kapıya varıyorsunuz. Z terminaline yönlendiriyorlar. Arada trene falan biniyorsunuz. 2 kez kontrol noktasından geçiyorsunuz. Tuvalet ihtiyacınızı falan mümkünse diğer kapıya gidince halledin o zaman sıkıntı yaşamazsınız 🙂

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için, elimizden geldiğince hızlı olacağız 2 çocukla..

• uçaklara laptop alınmama kuralı iptal olmuştu değil mi ?

• @cnpist iptal olali cok oldu. Gönül rahatligiyla laptop tasiyabilirsin. Aktarmali geleceksen aktarma noktasinda biraz didikleyebilirler o kadar.

• @sigmoidalmammal tesekkurler 🙂

• b1 ile esnek bilet alaniniz oldu mu hic arkadaslar ? Ogrenciyken ben almistim 100 $ verip tarih degistirmistim. Sene 2010du tabi. Hala bu sekilde yapaniniz var mi ve bilet i alirken expedia dan mi yoksa skyscanner dan mi aratip almaliyiz ny onereceginiz ucus var mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vermaynen, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

b1 ile esnek bilet alaniniz oldu mu hic arkadaslar ? Ogrenciyken ben almistim 100 $ verip tarih degistirmistim. Sene 2010du tabi. Hala bu sekilde yapaniniz var mi ve bilet i alirken expedia dan mi yoksa skyscanner dan mi aratip almaliyiz ny onereceginiz ucus var mi ?

sanirim bu sitelerden alamiyorsunuz, tam emin degilim ama bu esnek biletler icin bir acenta gerekebilir.

• ⭐⭐

LOT AİRLİNES' ı kullanan oldu mu? Birde Varsova için 40 dakikalık aktarma süresi var yetisirmiyiz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

LOT AİRLİNES' ı kullanan oldu mu? Birde Varsova için 40 dakikalık aktarma süresi var yetisirmiyiz?

40 dakika biraz azmis 🙂 bol sanslar simdiden...

• @HockeyUmpire2 Seneler önce viyana-varşova arası kullandım. LOT, Anadolu jet'in biraz kötü hali gibiydi. 1 cikolata-bir su ile uçuş geçirdiler ☺ Varşova Şopen Havaalanı (ismini cok seviyorum) büyük bir havaalanı değil. Ama 40 dakika rötarlar için pek bir esneklik sağlamıyor. Uçuşlarınız bağlı ise biraz beklerler gecikmelerde aksi halde uçağı kaçırabilirsiniz.

• Herkese Merhaba

Bu ucuşta aktarbada bagaj işini nasil yapiyoruz bilet fiyati cok uygun gözüküyor saha önce hic yurt disi çıkmadık

• bende simdi LOT buldum iki kisi 4700 tl gidis donus bekleme suresi 3 saat 40 dk yeterli olur sanirim bekleme suresi ? Transit vizeye gerek yok sanirim havaalanindan cikmadiktan sonra. Birde bagaj aktarimi nasil oluyor bagaj ile hic ucmadim hep sirt cantamla uctum. Aktarmada bagajlari geri almiyoruz sanirim aktarilacak yerden onlar kendileri aktarim isini yapiyor ve biz en son ulkeye vardigimizda ordan aliyoruz degil mi ?

• @vermaynen, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

bende simdi LOT buldum iki kisi 4700 tl gidis donus bekleme suresi 3 saat 40 dk yeterli olur sanirim bekleme suresi ? Transit vizeye gerek yok sanirim havaalanindan cikmadiktan sonra. Birde bagaj aktarimi nasil oluyor bagaj ile hic ucmadim hep sirt cantamla uctum. Aktarmada bagajlari geri almiyoruz sanirim aktarilacak yerden onlar kendileri aktarim isini yapiyor ve biz en son ulkeye vardigimizda ordan aliyoruz degil mi ?

Eğer ki ayni havayolu ile ucuyorsan veyahut anlasmalari vaesa böyleymiş okudugum kadariyla yoksa kendin bantdan alıyor aktarmaya götüruyormussun

• @mamilim90, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

bende simdi LOT buldum iki kisi 4700 tl gidis donus bekleme suresi 3 saat 40 dk yeterli olur sanirim bekleme suresi ? Transit vizeye gerek yok sanirim havaalanindan cikmadiktan sonra. Birde bagaj aktarimi nasil oluyor bagaj ile hic ucmadim hep sirt cantamla uctum. Aktarmada bagajlari geri almiyoruz sanirim aktarilacak yerden onlar kendileri aktarim isini yapiyor ve biz en son ulkeye vardigimizda ordan aliyoruz degil mi ?

Eğer ki ayni havayolu ile ucuyorsan veyahut anlasmalari vaesa böyleymiş okudugum kadariyla yoksa kendin bantdan alıyor aktarmaya götüruyormussun

onu nerden ogrenecegiz peki ?

• @crazycells, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

b1 ile esnek bilet alaniniz oldu mu hic arkadaslar ? Ogrenciyken ben almistim 100 $ verip tarih degistirmistim. Sene 2010du tabi. Hala bu sekilde yapaniniz var mi ve bilet i alirken expedia dan mi yoksa skyscanner dan mi aratip almaliyiz ny onereceginiz ucus var mi ?

sanirim bu sitelerden alamiyorsunuz, tam emin degilim ama bu esnek biletler icin bir acenta gerekebilir.

zamaninda delta havayollari ile ucmustum new york a gidis donus 4 aylik almistim 100 dolar verip 1yil a uzatmistim sonra bunun gibi esnek bilet alan kimse yok mu acaba forumda ?

Benzer Başlıklar

• 16
  • 11
  • 8
  • 333
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |