Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@se-du, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Ben US'e GC için ilk giris cıkısı ( mülakattan sonraki ilk 6 ay içinde ) yapıcam. GC kartım Ocak 2020 da geldi diyelim. GC geldikten sonra benim US'e bir giriş daha yapmam için (bu kez temelli US'e gidiceksem) max. ne kadar sürem var ? @crazycells

Green Card'in size ulasip ulasmasi cok onemli degil, konsoloslukta aldiginiz gocmen vizeyi kullanip ABD'ye girdiginiz gun resmi olarak gocmen oluyorsunuz, o gunden sonra en gec 1 yil sonra ABD'ye girmenizi tavsiye ederim, hatta ilk iletide de bahsettigim gibi mumkunse 6 aydan uzun sure ABD disinda kalmamanizi tavsiye ederim.

• @crazycells Anladım ancak re-entry yapsam 2 ay Amerikada kalmam lazım işim el vermez, yapmasam 6 aydan fazla Amerika dısında yine kalamam. Yani ben ne yapacagımı bilemedim simdi. Bir cıkar yol bulamıyorum.

Bu "ABD'ye girdiginiz gun resmi olarak gocmen oluyorsunuz, o gunden sonra en gec 1 yil sonra ABD'ye girmenizi tavsiye ederim" dediğiniz duruma istinaden; ben temelli gideceksem 1 yıl dolmaya yakın hala bir sorun olurmu ? Sanki ilk yıl bir sorun yasamazsınız gibi bişeyler yazmıstınız , öyle hatırlıyorum.

Benim mülakatım Agustos ta , siz olsaydınız Amerkaya ilk girişinizi en gec ne zaman yapardınız? Aralık yada bir sonraki yılın bası Ocak olur muydu ? vize kalmaması vs. durumlarından dolayı soruyorum..

Birde

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Anladım ancak re-entry yapsam 2 ay Amerikada kalmam lazım işim el vermez, yapmasam 6 aydan fazla Amerika dısında yine kalamam. Yani ben ne yapacagımı bilemedim simdi. Bir cıkar yol bulamıyorum.

Bu "ABD'ye girdiginiz gun resmi olarak gocmen oluyorsunuz, o gunden sonra en gec 1 yil sonra ABD'ye girmenizi tavsiye ederim" dediğiniz duruma istinaden; ben temelli gideceksem 1 yıl dolmaya yakın hala bir sorun olurmu ? Sanki ilk yıl bir sorun yasamazsınız gibi bişeyler yazmıstınız , öyle hatırlıyorum.

Benim mülakatım Agustos ta , siz olsaydınız Amerkaya ilk girişinizi en gec ne zaman yapardınız? Aralık yada bir sonraki yılın bası Ocak olur muydu ? vize kalmaması vs. durumlarından dolayı soruyorum..

Birde

Evet, buyuk ihtimal sorun yasamazsiniz ilk yil; ama bunun kararini verecek kisi ben degilim. ABD'ye giriste muhatap olacaginiz CBP gorevlisi... Zaten ilk iletilerde cevaplanmis sorulari soruyorsunuz. Ben hickimseye gerekli nedenleri olmadan ABD disinda uzun sure kalmasini tavsiye etmiyorum. Ilk iletilerde yazilmis seyleri tekrar sormaniza gerek yok. Duruma gore verdigim tavsiyeler degismeyecek 🙂

Sadece ABD'de calisma ve yasama niyetiniz varsa Green Card basvurusu yapmalisiniz ve Green Card'i aldiktan sonra en kisa surede ABD'ye yerlesme planlari yapmalisiniz. Eger ilk 1 yil ABD'ye yerlesemiyorsaniz, bu cok problem yaratmayacaktir. Ama dedigim gibi bunun kararini ben vermeyecegim 🙂 Eger bu surenin 1 yildan uzun olma ihtimali varsa, re-entry permit almanizi tavsiye ederim.

Ayrintili bilgi icin ilk iletileri ve konuyu okuyabilirsiniz. Cunku zaten konuda olmayan bir bilgiyi sormuyorsunuz, konudaki bilgileri okuyup kendi surecinize gore karar vermeniz daha dogru olur. Eger bana ne yapacagimi sorarsaniz, ben en garanti yonteme sizi yonlendiririm. 🙂

• @crazycells Sagolun, peki ilk giriş için verilen 6 ayın sonlarına dogru gitmek belki case number düsük olanlar için sorun olmayacaktır ancak benim mülakatım Agustosta oldugu için sonlara kaldım. Bununla ilgili bir iletiye denk gelmedim sadece cok gec kalmayın vize kalmaz demişti bir arkadasım bu dogrumu ? Dogruysa ne kadar riskli böyle bir örnek varmı vize kalmadı gibi. Tüm yanıtlarınız için teşekkür ederim.

• sn. @knnrn , neden vatandaslık süreci sıfırlanmıs olacak, sonucta re-entry yapmıyruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Sagolun, peki ilk giriş için verilen 6 ayın sonlarına dogru gitmek belki case number düsük olanlar için sorun olmayacaktır ancak benim mülakatım Agustosta oldugu için sonlara kaldım. Bununla ilgili bir iletiye denk gelmedim sadece cok gec kalmayın vize kalmaz demişti bir arkadasım bu dogrumu ? Dogruysa ne kadar riskli böyle bir örnek varmı vize kalmadı gibi. Tüm yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Hayir, hic problem olmaz. Onemli olan nokta vizenizi almaniz. Vizeyi aldiktan sonra son tarihine kadar vizeyi kullanabilirsiniz. Son hafta girseniz de Green Card'inizi tehlikeye atmazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

sn. @knnrn , neden vatandaslık süreci sıfırlanmıs olacak, sonucta re-entry yapmıyruz.

Eger 6 aydan uzun sure ABD disinda kalirsaniz, vatandaslik icin gereken sureyi sifirlamis oluyorsunuz.

Re-entry permit almak direkt olarak vatandaslik surecini sifirlamiyor, sonucta re-entry permitinizi aldiktan sonra da dilediginiz kadar ABD'ye giris-cikis yapabilirsiniz. Re-entry permit sadece uzun sureli ABD disi seyahatlerde size bir kat yasal bir koruma sagliyor.

• Green Card sahibi olduktan sonra Lawful Permanent Resident (LPR) statusu ile 5 yil sonunda Amerikan vatandasligi icin basvuru yapabiliyorsunuz demişsiniz, 5 yıldan sonra vatandaşlık alırsak yurtdışında istediğimiz kadar kalabiliyor muyuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@einsteinwashere, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Green Card sahibi olduktan sonra Lawful Permanent Resident (LPR) statusu ile 5 yil sonunda Amerikan vatandasligi icin basvuru yapabiliyorsunuz demişsiniz, 5 yıldan sonra vatandaşlık alırsak yurtdışında istediğimiz kadar kalabiliyor muyuz?

Evet, vatandaşlık aldıktan sonra ABD dışında kalma ile ilgili herhangi bir kısıtlama olmuyor.

• @omerjackyilmaz Merhaba ömer kardeş bizde ailece green cardlıyız forumdada yazdım ordanda bakabilirsiniz.Jfk yerine miamiden girişi tavasiye edermisiniz.İsterseniz daha detaylıda yazışabiliriz selamlar.

• Şubat 2020 tarihinde 1 ay Türkiye'de sağlık nedeniyle bulunmak zorundayım ABD de sağlık pahalı. 1 ay sonra da 1 hafta Fas ve 1 hafta cezaire turistik olarak gitmeyi planlıyorum. Bu ülkeler ABD girişinde bana sorun yaratır mı, green card ım var. @crazycells

• ⭐⭐⭐

@atilla travel.state.gov sitesinde ilgili ülkeler için ziyaret sırasında çok dikkatli olunması tavsiye ediliyor. Ziyaret etmeyin dememiş. Fakat Cezayir içerisinde seyahat etmeyin denilen bölgeler varmış. Bu yüzden sıkıntı yaşatabilir. O bölgelere gidip gitmediğinizi nasıl kanıtlarsınız bilemiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@atilla, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Şubat 2020 tarihinde 1 ay Türkiye'de sağlık nedeniyle bulunmak zorundayım ABD de sağlık pahalı. 1 ay sonra da 1 hafta Fas ve 1 hafta cezaire turistik olarak gitmeyi planlıyorum. Bu ülkeler ABD girişinde bana sorun yaratır mı, green card ım var. @crazycells

Turistik amacli ziyaretleriniz bir problem yaratmaz, ama sayin @keysnambır 'in belirttigi sayfalari inceleyip yonlendirmeleri kendi sagliginiz icin takip etmeniz faydali olabilir. Green Card sahibi ya da ABD vatandasi oldugunuzu ogrendiklerinde basiniza bela alabileceginiz bolgeler olabilir, bu bolgelerden mumkun oldugunca uzak durmalisiniz.

Fakat ABD'ye giriste ya da vatandaslik surecinde bu gezilerin bir problem yaratacagini sanmam, en fazla neden ziyaret ettiginiz sorulur, siz de neden ziyaret ettiginizi soylersiniz.

• Crazycells merhaba,daha önce yazdım cevabını aldım çok teşekkür ederim.Forum da bazı arkadaşlar Miami den girişin daha kolay olduğunu yazmışlar.Miami den giriş yapmamızı tavsiye edermisiniz.Selamlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ardaumut, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Crazycells merhaba,daha önce yazdım cevabını aldım çok teşekkür ederim.Forum da bazı arkadaşlar Miami den girişin daha kolay olduğunu yazmışlar.Miami den giriş yapmamızı tavsiye edermisiniz.Selamlar

Evet, hangi havalimani en iyisi olur net bilmiyorum ama Miami'nin de sorun cikaran havalimanlarindan biri oldugunu dusunmuyorum. Bol sanslar ve iyi yolculuklar.

• Teşekkür ederim

• Arkadaşlar merhaba. Vizem 30 ocak 2020'ye kadar verildi. Şu an uni 4'e geçtim ve 2020'in haziran sonlarına doğru mezun olacam.
    Uni 4'ün 1.dönem final sınavları 17 ocak'ta bitecek.

Nasil davranmami önerirsiniz, ilk girişi 2019 eylül ayinda mi yapmam daha doğrudur yoksa 17 ocak 2020de final sinavlarimdan sonra mi gitsem? Nasil aksiyon almam gerektiği konusunda lütfen bilgi verin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@computerengineer, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Arkadaşlar merhaba. Vizem 30 ocak 2020'ye kadar verildi. Şu an uni 4'e geçtim ve 2020'in haziran sonlarına doğru mezun olacam.
    Uni 4'ün 1.dönem final sınavları 17 ocak'ta bitecek.

Nasil davranmami önerirsiniz, ilk girişi 2019 eylül ayinda mi yapmam daha doğrudur yoksa 17 ocak 2020de final sinavlarimdan sonra mi gitsem? Nasil aksiyon almam gerektiği konusunda lütfen bilgi verin.

Vizenin sona erdiği güne kadar giriş yapabilirsiniz. 30 Ocak 2020'de veya öncesinde giriş yapmakta bir sakınca yok.

• Merhaba,

Bu konu hakkında daha önceden de bi yazmıştım aslında ama gelme zamanımında yaklaşmasına da binaen heycanım da baya bi dorukta açıkcası.
    Öncelikle ben DV2018 talihlisi olup ilk girişimi 20 Ağustos 2018 tarihinde JFK 'den gerçekleştirdim ve 30 Ağustos 2018 tarihinde ise çıkışım gerçekleşti. Gree cardım ve SSN'im fiziki olarak elimde şu an. 27 Ağustos 2019 yani önümüzde ki hafta salı günü ise 2'inci girişimi 1 yılım dolmadan Houstondan giriş yapıyor olacağım.

İş ve bazı ufak sağlık sebeblerinden dolayı açıkcası daha erken gelemedim. Bunu belgeleyen ise belgem mevcut. Aynı zamanda bunun dışında son çalıştığım yerden daha yeni ingilizce referans mektubu aldım.

Sorum şu ki girişte nasıl bir sorguya maruz kalırım ve çıkış tarihim olan 30 ağustos normalde baz alınması gerekir değil mi ?

Şimdiden yorum ve cevaplarınız için teşekkür ederim.

• Merhaba Arkadaşlar,
    Green card lotteriden green card kazandim Ağustos 5 2019 da pasaportum green card lottery vizesiyle (immigrant visa) ile elime geçti. 18 agustos 2019 da amerikaya immigrant vizemle giriş yaptım. Daha green karttım gelmedi ama vizem var pasaportumun üstünde. Bu vize ile 2 gün sonra kanada ya gidip gelmeyi düşünüyorum. Acaba kart daha gelemediği için immigrant vize ile gidip gelmem sorun olur mu
    Teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |