Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@cnpist, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

merhaba, ağustosta 20 gunlugune Los Angeles ta olacağız. SSN ve GC lerin gelmesini bekleyeceğiz. Bu donemde pre paid bir hat almak yerine gerekirse TR deki vodaphone hattımızı uluslararası kullanımda tutalım diyoruz. Evde olduğumuz zamanlar evdeki aga bağlanıp wi-fi call ile Trdeki babamız ıle günde bir kere konuşmak gerekecek, 90 yaşında ve günde bir kez sesimiz duyaması gerekiyor. Gordugum kadarı ile prepaidler 40USD civarında. Fikrinizi almak isterim, teşekkürler.

Vodafone wifi ile baglandiginda, Turkiye’deki tarifler ile oradaymis gibi kullaniliyor. Biz bu sekilde surekli kullaniyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

merhaba, ağustosta 20 gunlugune Los Angeles ta olacağız. SSN ve GC lerin gelmesini bekleyeceğiz. Bu donemde pre paid bir hat almak yerine gerekirse TR deki vodaphone hattımızı uluslararası kullanımda tutalım diyoruz. Evde olduğumuz zamanlar evdeki aga bağlanıp wi-fi call ile Trdeki babamız ıle günde bir kere konuşmak gerekecek, 90 yaşında ve günde bir kez sesimiz duyaması gerekiyor. Gordugum kadarı ile prepaidler 40USD civarında. Fikrinizi almak isterim, teşekkürler.

wi-fi'a baglanmakta sorun cikmayacaktir. Ama baska bir sebekenin internet hizmetinden yararlanmak istiyorsaniz, telefonunuzun algiladigi frekanslar uyumlu olmali, bilginize...

Ilgili ileti:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/292/abd-de-kullandiginiz-telefonlar-ve-gsm-operatorleri/45

• @crazycells iphone 6 var, sıkıntı olmadı su ana kadar. Yani başka ülkeler ve gecen sene esim LA de kullandı. Sıkıntı olmaz wi-fi bağlantı . pre paid almak ilk 20 gun gidiş için gereksiz gibi duruyor su an için, herhalde TRdeki hattı yurtdışı kullanım ücretini ödeyerek kullanacağız anlaşılan 🙂

• @cnpist Prepaid f/p olarak ve sonrasinda kaldirip atabilmek acisindan mantikli bence. Vodafone gunluk 15 TL idi sanirim, daha pahaliya gelmesin? AT&T sinirsiz(yurtdisi ve hotspot haric, txt, wifi, yurtici dahil) prepaid kullan at 60$/ay idi.

• @caglaror, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

@cnpist Prepaid f/p olarak ve sonrasinda kaldirip atabilmek acisindan mantikli bence. Vodafone gunluk 15 TL idi sanirim, daha pahaliya gelmesin? AT&T sinirsiz(yurtdisi ve hotspot haric, txt, wifi, yurtici dahil) prepaid kullan at 60$/ay idi.

vodafone günlük kullanım 30TL charge ediyor, TRdeki kullanım haklarını yurtdışı kullanmak için. Tum 20 gun kullanınca 30TL=5USD den 100USD yapıyor. arada dediğiniz gibi 40USD fark var. mint mi alsam diye düşünüyorum aslında, kararsız kaldım 20 gun için 🙂

• Merhaba.
    Turkiyede kullandigim telefonu amerikada kullanamiyorum. Verizon hattimi telefona taktigim zaman aktif olmuyor. Verizondaki elemanlarda cozemedi durumu mecburen yeni telefon almak zorunda kaldim. Nasil cozebilirim bu problemi?

• ⭐⭐⭐

@ssergenk, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

Merhaba.
    Turkiyede kullandigim telefonu amerikada kullanamiyorum. Verizon hattimi telefona taktigim zaman aktif olmuyor. Verizondaki elemanlarda cozemedi durumu mecburen yeni telefon almak zorunda kaldim. Nasil cozebilirim bu problemi?

Türkiye’deki operatörler GSM ve LTE teknolojisini kullanır, Verizon ise sadece CDMA ve LTE bantlarında çalışır..

Fakat Verizon CDMA hattını bu sene sonunda tamamen iptal edecek ve sadece LTE bağlantısı kalacak. LTE’ye bağlı kalacağı için Verizon bir süredir sadece LTE ve ayrıca HD ses (VoLTE) destekleyen telefonları aktive ediyor. Geriye kalan tüm telefonların aktive edilmesini sistem onaylamıyor (sadece yeni aktiveler için).

Telefonunuzun LTE bandını ve ayrıca HD (VoLTE) özelliğini desteklediğini bir araştırmanızı tavsiye ederim. İkisinden birinin desteklenmediği durumda Verizon kullanamayacaksınız.

Frekanslar hakkında @crazycells ’in 3. sayfadaki iletisinede göz atabilirsiniz.

Ayrıca telefonunuzu şu listeden VoLTE desteğinin olup olmadığını bakabilirsiniz. (2018 içinde güncellenmiş)

• ⭐⭐⭐

@ssergenk Şu linkten cihazınızı kontrol ettiğinizde uyumlu görünüyor mu? https://www.verizonwireless.com/od/prepaid/bring-your-own-device/#/checkDevice bu adresteki kontrole güvenerek ilk başlarda kendi telefonlarımızı kullanmayı planlıyoruz. Umarım doğru sonuç veriyordur.

• Gider gitmez , 50 dolara (vergi hariç) T mobile, 1 ay ABD içi kullanım sınırsız, ön ödemeli simkart aldım, mükemmelen kullandım.Sadece 1 ay için olunca pek 3e 5 e bakmadım.

• @FreeWoRLD, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

@ssergenk, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

Merhaba.

Türkiye’deki operatörler GSM ve LTE teknolojisini kullanır, Verizon ise sadece CDMA ve LTE bantlarında çalışır..

Fakat Verizon CDMA hattını bu sene sonunda tamamen iptal edecek ve sadece LTE bağlantısı kalacak. LTE’ye bağlı kalacağı için Verizon bir süredir sadece LTE ve ayrıca HD ses (VoLTE) destekleyen telefonları aktive ediyor. Geriye kalan tüm telefonların aktive edilmesini sistem onaylamıyor (sadece yeni aktiveler için).

Telefonunuzun LTE bandını ve ayrıca HD (VoLTE) özelliğini desteklediğini bir araştırmanızı tavsiye ederim. İkisinden birinin desteklenmediği durumda Verizon kullanamayacaksınız.

Frekanslar hakkında @crazycells ’in 3. sayfadaki iletisinede göz atabilirsiniz.

Ayrıca telefonunuzu şu listeden VoLTE desteğinin olup olmadığını bakabilirsiniz. (2018 içinde güncellenmiş)

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Telefon iphone7 plus. Verizon disinda ki cogu operatorde bu telefonu kullanma sansim var yani?

• Ebay'den simple mobile prepaid simcard+3 aylık 50$'lık planı vergiler dahil toplam 46$'a aldım geldiğimden beri kullanıyorum sınırsız internet ama aylık 40 GB'dan sonra 128 kbps'e düşüyor

• ⭐⭐⭐

@ssergenk Muhtemelen T-Mobile ve AT&T de calisir fakat yinede frekanslar konusunda bir goz atin isterseniz.

• Amerikadan aldığım telefon üzerinde yabancı hat olacağı için ve Turkiyede kullanırsam da sadece wi-fi calling yapacağımı, TRdeki hattımı hic Amerikadan aldığım telefona takmayacağımı varsayarsam , gene de TR de kayıt ettirmem gerekir mi acaba ? Tesekkurler

• @cnpist şimdi yurtdışından gelen turistler ya da işadamları telefonlarını TR de kayıt ettiriyorlar mı ? sizin o telefonuınuz bu statüde olacak sanki , değil mi?

• @arkben onun gibi olacak . sonuçta burada TR telefon kartı hic o makinaya girmeyecek hatta wi-fi calling acık olacak ama telefon uçak modunda olacak. o yüzden kayıt ettirmesem olur diye düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist yurtdışında gelen telefonlar 6 ay boyunca kullanabildiği için sende 6 ay boyunca kalmayacağına göre gerek yok.

• @ayvalik10 süreyi ben 4 ay olarak biliyorum. Benim şuanki telefonum yurtdışı ve kayıt ettirmedim. Türkiye ziyaretlerim 4 ayı geçmeyeceğinden kayıt ettirmeye gerek yok. 4 ay Türkiye içinde kullanıp tekrar yurtdışına çıktığınızda ve belli bir süre yurtdışında kaldığınızda (yurtdışında kalış süresini tam hatırlamıyorum sanırım o da 4 ay) bu süre sıfırlanıyor. Yani gelecek sene bir 4 ay daha kullanabiliyorsunuz. Benim tel çift sim. Burada çift simli telefonu olan arkadaş sim kartı 4 ayda bir diğer yuvaya takıyor ve sorunsuz kullanıyor kayıt ettirmeden. Çift simli telefonların 2 IMEI numarası oluyor dolayısıyla farklı telefon olarak algılanıyor.

• Tesekkurler bilgiler için.

• ⭐⭐⭐

@FreeWoRLD, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

@freeworld ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri içinde söyledi:

@cerca-trova Elbette paylaşayım deneyimimi.

Artılar:

• $40 vergi dahil ücret
    • $100’lık hediye kredi kartı (Yakın zamanda gelir)
    • $180 karşılığında bir kilitsiz iPhone 6s Plus aldık - sıfır
    • Verizon altyapısı ile bir kez dahi kapsama alanı ile sorun yaşamadım
    • Hotspot mükemmel çalışıyor

Eksiler (Henüz tek bir konu)

• Günün nadir bazı zamanlarında internette aşırı hız yavaşlaması oluyor - nedeni hat önceliği sırasında Visible geriye atılıyor.

Son zamanlarda aldığım hız verileri;

Kendi yazıma bir güncelleme yapayım.

Visible hız limitini şimdiki üyelere kaldırdı. Sanırım yeni olacak üyelerede belli süreliğine limitsiz veriyor.

$40 vergiler dahil bu fiyata şu an ön ödemeli ve kontratsız tarifelerde sanırım ilk sıraya geçer.

Verizon’ın kendi şirketi
    Hiçbir limiti olmayan internet
    Yine tam limitsiz hotspot özelliği
    Wifi arama

İlgilenenlere duyurulur. Eğer yeni hat açacak varsa $20’lık kupon kodu var

(Bu arada bir kaç gün önce $100 hediye master card geldi)

Visible hattı $100’lık hediye olarak prepaid kredi kartı yollamıştı. Geçenlerde de bir kutu hediye yollamışlar 😃

FBD7-DE77-F419-4-B60-BF60-43-D492-C16607.jpg

• Arkadaslar ben ABD'e gidicem 23 eylül'de 27 Eylülde geri döeneceğim bu sğre zarfında benim şuan Teknosacell hattımın interneti oradaykende çekecek mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |