Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mindi merhaba, bugun ben de muayeneye girdim fakat sizin gibi asi kartlarim yanimda olmadigi icin biri sag biri sol kolumdan olmak uzere iki adet asiya maruz kaldim:)
    Sizin de belirttiginiz gibi muayene cok kisa surdu benzer sorular soruldu ve birkac cumlelik sohbet gerceklesti.
    Benden doktor muayenesi icin 250 dolar lab icin de 117,5 alindi.
    Acaba vurduklari asilar hakkinda bilginiz var mi. Doktor hanim baya yogundu sanirim, muayeneyi gerceklestirip hemen diger odaya gecti soramadim.
    Ya da arayip sorsam detay paylasirlar mi?

Surecte bol sans, yolunuz acik olsun

• Arkadaşlar iyi geceler,
    Foruma yeni üye oldum. Bütün mesele lottery de çıkması ve sonrasında evrak ve işlem takibini doğru yapmakta mıdır ?
    Saygılar.

• @Cihan-Karadas Hoşgeldiniz. Evet öyle denilebilir. Tabii bir de resmi yönergede yer alan şartları sağlamayı ekleyebiliriz. Bu başlığın ilk gönderisinde daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

• @mindi aşı kartlarınızı nerden aldınız?Benimki E devlette malesef gözükmüyor ve kayıp . Herhangi bir sağlık kuruluşundan aşı geçmişi gözükür mü veya aşıları olup daha sonra muayeneye gidebiliyor muyuz ? Gittiğimizde o aşılar kabul ediliyor mu ? Teşekkürler 🙏🏼

• E NABIZDA GÖZÜKÜYOR

• @keysnambır biz bu akşam telefon işe arayıp öğrendik

• @mertyilmaz ben de 2 gün önce sağlık kontrolündeydim.
    eğer 3 aşı vurulduysa, bir aşı tetanoz, bir aşı su çiçeği, bir aşıda kızıl, kızamık karma aşı diye söylendi bana.

• arkadaşlar merhaba,

abd büyükelçiliğinin vize görüşmeleri için hangi kapıdan girmek gerekiyor, giriş kapısı nerede kalıyor ben çözemedim. tecrübe eden arkadaşlar bilgi verebilir mi? google maps üzerinde giriş kapısını işaretleyip paylaşabilen olursa süper olur. İkinci bir sorum da emanet konusunda bir büfeden bahsediliyordu. o büfe giriş kapısının neresinde kalıyor?

• Bu ileti silindi!

• Mülakat belgeleri arasındaki AIS-PTT Kaydı belgesi gelen mailin printi değil mi? Bir de 2 kişi için ayrı ayrı mı print almalıyız yoksa 1 tane yeterli mi?
    Bir diğer sorum; DV Lottery Sonuç sayfasının çıktısı gerekiyordu Ungan'lar için değil mi? Aynı belge mülakat için de gerekiyor mu? ve 2 kişi için 1 tane yeterli mi yoksa 2 tane mi çıkı alayım?

• @coder, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

arkadaşlar merhaba,

abd büyükelçiliğinin vize görüşmeleri için hangi kapıdan girmek gerekiyor, giriş kapısı nerede kalıyor ben çözemedim. tecrübe eden arkadaşlar bilgi verebilir mi? google maps üzerinde giriş kapısını işaretleyip paylaşabilen olursa süper olur. İkinci bir sorum da emanet konusunda bir büfeden bahsediliyordu. o büfe giriş kapısının neresinde kalıyor?

Ataturl bulvarından Kugulu Park yonune gidiyorsun, sag tarafta Zeytindali sokağı var. O sokaktan saga dondunten sonra 20 metre sonra yol sola döner. Vize görüşmeleri için o kapıdan alıyorlar. Kapının hemen karsısında ufak bir büfe var, kaçırmanız imkansız. Tek basına duruyor orada. Google maps den Amerikan Konsoloslugu Ankara diye aratıp benim yazdığım sokak isimlerine bakarsanız sanırım asına olursunuz. Bir not daha ekleyeyim, Zeytindali sokağa girince sol tarafınızda bir kapı göreceksiniz konsolosluğa ait, orada yanlışlıkla inseniz bile o işareti sizi doğru kapıya yönlendiriyor orada. Gorusmeden 15 dakika once orada olun , ona gore kaoıdaki görevli sıraya sokuyor .

• Mali geçim kanıtlarını sunarken banka hesap hareketlerine ek olarak ev tapusu göstereceğiz, evin değeri için kimseden bir belge almadık ancak elimizde DASK poliçesi var, İş görür mü? Evin değerinin çok altında(106 bin tl) görünüyor buna rağmen yeterlidir diye düşünüyorum eğer belge olarak geçerliyse.
    Kasko değeri düşük görünüyor otomobilimizin bundan vazgeçtim.

• @denizaydinli Gelen mailin printi yeterli ,kontrol bile etmiyorlar . Lakin emin olmak için mülakat esnasında adres doğru gözüküyor değil mi diye teyit edebilirsiniz.
    Tek print götürmeniz yeterli ,hak sahibinin adı olan . Bol sans

• @denizaydinli genelde mali dokume bakıyorlar, biz de tapu goturduk ama bakmadılar.

• @cnpist teşekkür ederim hocam.

• Google Street view o sokaklarda çalışmıyor bu arada 🙂 güvenlik sebebi ile 🙂

• Konsolosluktan gelen mailde KCC'ye gönderdiğiniz belgelerin tıpatıp aynını getirin dediği için nüfus kayıt örneği ve adli sicil kaydını yeniden almadım KCC'ye gönderdiklerimi hazırladım. Alttaki notlarda haziran ayına kadar geçerli yazıyor buna rağmen gelen maili dikkate aldım. Doğru mu yaptım? Tavsiyeniz nedir?

• @mertyilmaz Unganlarda bankoda çalışan hanım zarfdışında verdiğim raporda ne aşısı vurduğumuz yazıyor dedi, yani dosyayı teslim aldığımızda öğreneceğiz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizaydinli sigortacı olarak cevap veriyim. Bina değeri bayındırlık ve iskan bakanlığının açıklamış olduğu değerlere göre yazılıyor. Fakat size tavsiyem hangi belediyeye aitseniz o belediyenin sitesine girip oradan online işlemler adrtesinize ait rayiç değer kısmının çıktısını alabilirsiniz. En sağlıklısı Fen İşleri gidip direk resmi imza kaşeli rayiç değer belgesi alabilirsiniz. Seçenek çok hangisini seçerseniz size kalmış. Eğer online işlemleri yapamadıysanız belediye ismini söyleyin ben size alayım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

45

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |