Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@crazycells peki böyle bir durumda duplicate bir işlem olmaz değil mi ? SSA, CBP den geleni "zaten işleme alındı" diye iptal ediyordur herhaldeö di mi ?

Buyuk ihtimal o sekilde isliyordur, bugune kadar kendi basvuru yaptiktan daha sonra farkli ikinci bir numara alan kisi isitmedim. Dolayisiyla ikinci bir numara verilme ihtimali dusuk. Oyle bir durum olursa da, yapmaniz gereken bir SSA ofise gidip birini iptal ettirmek olmali.

• Merhaba Y.K Ailesi
    Göçmen vizesi ile giristen 11 gun sonra SSN'ler geldi ama green cardlar gelmedi. Bilginlendirme amacli yaziyim dedim.

Not: Esimin ve kizimin Ssn geldi. Benim gelmedi. 1-2 gun bekleyecem eger gelmesse kendim basvuru yapacam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baymyrat, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Merhaba Y.K Ailesi
    Göçmen vizesi ile giristen 11 gun sonra SSN'ler geldi ama green cardlar gelmedi. Bilginlendirme amacli yaziyim dedim.

Not: Esimin ve kizimin Ssn geldi. Benim gelmedi. 1-2 gun bekleyecem eger gelmesse kendim basvuru yapacam.

bilgilendirme icin tesekkurler.
    Bu tur ayri gonderiler olabiliyor, eger onumuzdeki gunlerde kart gelmezse bir SSA ofise gidip kendi basvurunuzu kendiniz yapabilirsiniz.

• Merhaba
    do you want the social security administration to issue a social security number and a card ?
    no işaretlemism. şimdi ne yapmam gerek submit ettim ama? bide 4 dili biliyorum ana dili gibi dil ile ilgili soruda onu da (NO) diye işaretledim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Laila-Faizi-Sohail, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Merhaba
    do you want the social security administration to issue a social security number and a card ?
    no işaretlemism. şimdi ne yapmam gerek submit ettim ama? bide 4 dili biliyorum ana dili gibi dil ile ilgili soruda onu da (NO) diye işaretledim.

Bir sey yapmaniza gerek yok, ABD'ye girdikten sonra kendiniz basvuru yapabilirsiniz.

Formlari doldurmak icin su kaynaklari inceleyebilirsiniz:
    http://bit.ly/GCpaketi

Sorularinizi da su konuda sormalisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2164/dv2020-2020-green-card-lotosu-asamalari

• @blaxseed
    Evet aynen , bu aralar cbp memurları greencard ile giriş yapanların bilgilerini sisteme girmeyi ihmal ediyorlar, kızım bizden sonra giriş yaptı 10 gun kaldı döndü , bu süre içinde SSn gelmedi , ayrılacağı gün SSN ofise kart başvurusu için gittik , iyiki gitmişiz , memur bişey demedi ama bir sürü soru sordu data girişi yaptı . ve 5 gün sonra SSN i geldi . JFK ve EWR dan giriş yapanlar her ihtimale karşın 3-5 gün sonra SSN ofise gidip kart başvurusu yapsınlar , gecikmeleri önlemiş olurlar.

• LAX giriş sonrasında SSN ve GC gelişi konusunda tecrübe sahibi olanlar varsa paylaşırsa sevinirim 🙂

• Başvurudan 4 iş günü sonra (araya 4 temmuz girdi) kartlarımızı posta kutumuzda bulduk belki daha da erken gelmiş olabilir.

• Merhabalar,

3 hafta önce San Fransisco havalimanından ilk girişimizi yaptık eşimle birlikte.
    DS formlarımızda ikimiz de ssn istediğimizi belirtmiştik, benim eski numaram vardı onu da yazmıştım forma ve yeni kart istediğimi işaretlemiştim.
    İlk haftayı bekledikten sonra SSN ofisine gittik, görevli memur sağolsun numaralarımızı öğrendik, benim eski numaramı başına 0 ekleyerek vermişler.
    Öğrendiğimiz numaralar ile Bank of America'dan kartlarımız olmadan hesap açabildik.
    Görevli memur kartların gelmesi için bir hafta daha bekleyin yada isterseniz tekrar başvuru yapayım dediğinde bekleyelim dedik.
    Eşimin kartı bu görüşmeden hemen sonra geldi ancak benim kartım 3 hafta olmasına rağmen gelmedi.
    İkinci haftanın sonunda ben geri döndüm ama eşim henüz orada.
    Sizce benim gelmeyen kartımla ilgili başvuru yapmalı mıyız, eğer yapmalıysak eşim benim adıma başvuru yapabilir mi?
    Eğer eşim benim adıma başvuru yapamaz ise, ben yaklaşık 2 ay sonra tekrar gideceğim o tarihe kadar beklesek bir sorun yaşar mıyız?
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@GGG, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Merhabalar,

3 hafta önce San Fransisco havalimanından ilk girişimizi yaptık eşimle birlikte.
    DS formlarımızda ikimiz de ssn istediğimizi belirtmiştik, benim eski numaram vardı onu da yazmıştım forma ve yeni kart istediğimi işaretlemiştim.
    İlk haftayı bekledikten sonra SSN ofisine gittik, görevli memur sağolsun numaralarımızı öğrendik, benim eski numaramı başına 0 ekleyerek vermişler.
    Öğrendiğimiz numaralar ile Bank of America'dan kartlarımız olmadan hesap açabildik.
    Görevli memur kartların gelmesi için bir hafta daha bekleyin yada isterseniz tekrar başvuru yapayım dediğinde bekleyelim dedik.
    Eşimin kartı bu görüşmeden hemen sonra geldi ancak benim kartım 3 hafta olmasına rağmen gelmedi.
    Sizce benim gelmeyen kartımla ilgili başvuru yapmalı mıyız, eğer yapmalıysak eşim benim adıma başvuru yapabilir mi?
    Eğer eşim benim adıma başvuru yapamaz ise, ben yaklaşık 2 ay sonra tekrar gideceğim o tarihe kadar beklesek bir sorun yaşar mıyız?
    Teşekkürler.

Esiniz sizin adiniza basvuru yapamaz. Daha sonra basvuru yapmaniz sorun yaratmaz.

Sistem size yeni numara vermedigi icin kart gondermeyi unutmus olabilir, ABD'ye donunce yeniden kart basvurusu yapabilirsiniz.

• @crazycells, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@GGG, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Merhabalar,

Teşekkürler.

Esiniz sizin adiniza basvuru yapamaz. Daha sonra basvuru yapmaniz sorun yaratmaz.

Sistem size yeni numara vermedigi icin kart gondermeyi unutmus olabilir, ABD'ye donunce yeniden kart basvurusu yapabilirsiniz.

hızlı yanıtınız için teşekkür ederim.

• Merhana arkadaşlar.

#Bilgilendirme

Amerikaya ilk girişimizden 1 ay sonra Green Cardlar geldi. İlk önce yalnış adrese gitti. Hemen ardından USPS ofisine durumu bildirdim. Bize ulaşmadığına dair. Güncel adresimizi aldıktan sonra kayıt oluşturdu. USPS geri iade etmeden adresimize gönderip elimize ulaşmasını sağladılar.

Not: SSN hala gelmedi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhana arkadaşlar.

#Bilgilendirme

Amerikaya ilk girişimizden 1 ay sonra Green Cardlar geldi. İlk önce yalnış adrese gitti. Hemen ardından USPS ofisine durumu bildirdim. Bize ulaşmadığına dair. Güncel adresimizi aldıktan sonra kayıt oluşturdu. USPS geri iade etmeden adresimize gönderip elimize ulaşmasını sağladılar.

Bilgilendirme icin tesekkurler.

Yanlis adres derken, sizinle alakasi olmayan bir adrese mi gitti? Yoksa formda daha once verdiginiz ama sonra degistirdiginiz adrese mi?

• @crazycells, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Merhana arkadaşlar.

#Bilgilendirme

Bilgilendirme icin tesekkurler.

Yanlis adres derken, sizinle alakasi olmayan bir adrese mi gitti? Yoksa formda daha once verdiginiz ama sonra degistirdiginiz adrese mi?

Girişte adresimi değiştirdim. Arkadaşımın oturduğu apartment değilde karşı taraftakı, hemen yanında bulunan apartment sitesine gitmiş. Girişte bir sayıyı yalnış girmişler.

• SSN ile ilgili bilgi ; girişimizden sonraki ilk hafta SSA ofise gittik ve numaralarımızı öğrenmek istedik. Eşimin daha önceden olması ama başka soy isim altında olmasından dolayı işler biraz karışık ilerlemiş ve görevli hanımın 30 gun içinde gelmez ise gelip başvuru yapın demesi üzerine ofisten çıkmıştık. Bugun Fountain Valley de bulunan başka bir SSA ofise gittik. Bu sefer eşimi dahil etmeden kendim için durmunu anlattım ; ilk kez giriş yaptığımı, girişten once başvuru yaptığımı ama adrese gelmedi, sozlu öğrenebilir miyim dedim. Gorevli kontrol etti ve başvurunun yapılmadığını bazen bu sekilde olabildiğini, hemen yeni başvuru alacağını söyledi. Daha once adıma başvuru olup olmadığını sordu, o sırada benim olmadığını ama eşimin eski bir SSN ı olduğunu söyledik. Ne zaman ve ne sebeple diye sordu, eşim universite master döneminde aldığını belirtti. Tamam diyerek ikimiz için de form doldurttu ki cok kısa suruyor. Once benim işlemleri halletti sonra eşiminkini girdi. Oglumuz yanımızda yok onun içinde başvurabilir miyiz dedik, onun basvurusunu da yaptı. Basvurdugumuza dair formlarımızı verdi. Eşim o sırada eski numarasını kullanıp kullanmayacağını herhangi bir soyismi değişikliği yapması gerekli olup olmadığını sordu. Gorevli ben yaptım zaten, aynı numaranız geçerli dedi . Ben de kendi numaramı öğrenebilir miyim ya da en kısa ne zaman alabilirim dedim. İki hafta içinde posta ile geleceğini ama eger cok acelem var ise iki gun sonra herhangi bir SSA ofise gidip ogrenebilecegimi söyledi. Numaranın oluşturulması için 2 gun gerekiyormuş. Şimdilik bu kadar 🙂 not ekleme California / Kaliforniya / Los Angeles / SSA / SSN / Fountain Valley

• İki gun sonra gittik ve SSN numaralarını öğrendik. Bir hafta sonra da kartlar adrese ulaştı. 🙂 bugun tum kanallara update yaptım 🙂

• Arkadaslar merhaba, Baktim ama acikcasi bulamadim. ssn e basvuruyu bireysel yaptiktan sonra hangi asamada oldugunu veya kargoya verilip verilmedigini takip edebilcegimiz bir sistem varmidir ? tsekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gkhn-CLKKN, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Arkadaslar merhaba, Baktim ama acikcasi bulamadim. ssn e basvuruyu bireysel yaptiktan sonra hangi asamada oldugunu veya kargoya verilip verilmedigini takip edebilcegimiz bir sistem varmidir ? tsekkurler.

SSN için durum takibi yapmak mümkün değil.

• @knnrn cok tesekkur ederim cevap icin. peki Green card icin bole bisey varmidir ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |