Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @selmander Fotoğraf olası (teorik) eleme kriteri olarak elimizdeki tek yüklenebileceğimiz bilgi. Ama emin olun iki fotoğraf arasında varsayılan eleme kriterleri açısından oluşan fark sizin rasgele kuradan çıkma ihtimalinizle karşılaştırıldığında devenin kulağındaki kıl bile olamaz. Demek istediğim sorun olacağını hiç sanmıyorum. Şansınız bol olsun.

• Çekilişte seçilen arkadaşlar nasıl bir fotoğrafla katıldıklarını yazabilirler mi? Çekilişte çıkmayınca zaman zaman acaba fotoğrafımda bir problem var mıydı diye düşünmeden edemiyorum.
    Fotoğrafçıda çekindiğiniz vesikalık fotoğraf ile mi katıldınız yoksa evde kendiniz mi çektiniz? Kendiniz çektiyseniz nasıl bir cihaz kullandınız (netlik durumu açısından soruyorum)? Yüzünüzde gölge veya ışık(aydınlık/karanlık) farkı, arka planda olmasa daha iyi olurdu dediğiniz ufak tefek hatalar/ayrıntılar var mıydı? Bu iletiye istinaden yazılanlar dv2020 ve öncesini kapsayacaktır, önümüzdeki çekilişler için geçerli olmayabilir ama hazır insanlar çekiliş sonuçlarını paylaşıyorken sormak istedim.

• @azuleverde Ben 2018 kazananiyim normal vesikalik fotomu masaya Koyup telefon kamerasiyla cekip eklemistim . Sifir ozen gosterdim yani ve kazanmistim . Bence fotograf okadar da etkilemiyor cok absurt bisey olmadiktan sonra

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@azuleverde Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir? içinde söyledi:

Çekilişte seçilen arkadaşlar nasıl bir fotoğrafla katıldıklarını yazabilirler mi? Çekilişte çıkmayınca zaman zaman acaba fotoğrafımda bir problem var mıydı diye düşünmeden edemiyorum.
    Fotoğrafçıda çekindiğiniz vesikalık fotoğraf ile mi katıldınız yoksa evde kendiniz mi çektiniz? Kendiniz çektiyseniz nasıl bir cihaz kullandınız (netlik durumu açısından soruyorum)? Yüzünüzde gölge veya ışık(aydınlık/karanlık) farkı, arka planda olmasa daha iyi olurdu dediğiniz ufak tefek hatalar/ayrıntılar var mıydı? Bu iletiye istinaden yazılanlar dv2020 ve öncesini kapsayacaktır, önümüzdeki çekilişler için geçerli olmayabilir ama hazır insanlar çekiliş sonuçlarını paylaşıyorken sormak istedim.

bunun bir onemi yok, bilginize.

• Merhaba
    DV2020 talihlisiyim başvuru yaparken fotografım 500x500 pixel ölçülerinde fakat 600x600 olması gerekiyormuş sorun yaratır mı elenir miyim sizce

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erhan1997 8 mayıs 2019 tarihinde kazandım diyer sonuç açıklandıktan sonra sana evrak toplaman için mail gelecek yani artık resimle ilgili hiçbir şey yok ki geçti bunun pazarı kazandın ya boşver gitsin ya

• Facebook grubundan sordum. Aynı soruyu burada da sorupp cevap gelirse burada kalsın, faydalanan olabilir. Cevaplayacak arkadaşlara şimdiden teşekkkür ederim.
    Fotoğraf konusunda kafam karıştı. Evde uğraşmak bana riskli geliyor. Fotoğrafçıya gideceğim. Tekrar düzenlemeyle uğraşmadan yüklemek istiyorum. Biyometrik çektirip 600x600 pixel dijital halini mi, yoksa vesikalık çektirip 600x600 pixel dijital halini mi istemeliyim?

• @ahmetaydin, içinde söyledi: Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir?

Facebook grubundan sordum. Aynı soruyu burada da sorupp cevap gelirse burada kalsın, faydalanan olabilir. Cevaplayacak arkadaşlara şimdiden teşekkkür ederim.
    Fotoğraf konusunda kafam karıştı. Evde uğraşmak bana riskli geliyor. Fotoğrafçıya gideceğim. Tekrar düzenlemeyle uğraşmadan yüklemek istiyorum. Biyometrik çektirip 600x600 pixel dijital halini mi, yoksa vesikalık çektirip 600x600 pixel dijital halini mi istemeliyim?

genelde fotografcılar konsolosluk için dediğinizde hangi konsolosluk diye sorup ona gore cekiyorlar ve size e-mail atıyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetaydin pasaport yada ehliyet için biometrik yani kafa ve boyun gözükecek. Greencard için de baş + boyun + omuzlar yani kısacası vesikalık çektir olsun sonra kırparsın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetaydin, içinde söyledi: Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir?

Facebook grubundan sordum. Aynı soruyu burada da sorupp cevap gelirse burada kalsın, faydalanan olabilir. Cevaplayacak arkadaşlara şimdiden teşekkkür ederim.

biyometrik olmamasi gerekiyor.

• Merhabalar istinyedeki amerikan konsolosluğunun karşısındaki fotoğrafçılarda greencard fotoğrafı çektiren oldu mu daha önce? Hem olaya daha hakim olmaları hem de evime yakın olmaları cazip geldi bana baya. İlk başvurum olacağından biraz telaş biraz hata yapma korkusu var şu fotoğraf işinde.

• ⭐⭐⭐

@Pickles Pendik Kurtköy'de çektirdiğimiz fotoğraflarla katıldığımız çekilişte çıkmıştı bize. O yüzden çok da telaş yapmayın bence 😃

• ⭐⭐⭐

fotoğraf olayı milli mesele olmaya başladı 🙂 gölgeydi , ışıktı , kontrasttı aydınlıktı karanlıktı felan cidden meşakkatli bir iş 🙂 ... ben şahsen hem kimlik , hem ehliyet değişimi için gittiğimde pasaport içinde aynı gün başvurucam ve resim çektirip fotoğrafcıya GC başvurusu için mail attırıp öyle halletmeyi düşünüyorum.

• Resimlerin 610x610 pixcel olması sorun olur mu?
    Yanıtlar için şimdiden teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Pikria-Aslan, içinde söyledi: Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir?

Resimlerin 610x610 pixcel olması sorun olur mu?
    Yanıtlar için şimdiden teşekkür ederim

sorun olmaz, 600 x 600 ile 1200 x 1200 arasi bir boyutta olabilir, onemli olan kare olmasi.

• @crazycells teşekkür ederim

• Geçen senede bakmıştım "Ankara Konsolosluğu ilgili sayfası" linkine ve sitede aşağıya doğru inince benim adresimden hemen 800 metre aşağıda olan bir stüdyonun adresi olduğunu gördüm ve çok şaşırdım ardından aradım ve fiyatlandırmayı sordum kişi başı 50 TL dedi onlar başvururlarsa 300 TL'ymiş 🙂 sonra telefonu kapattım bu yazımı bitirdikten sonra fotoğrafı kendim çekeceğim 😃

• 2020 talihlisiyim. Örnek videodaki gibi kendim evde çekim yaptım.kapiya beyaz çarşaf gerdim. Arkadan ışık aydınlatması yapip cep telefonuyla da çekimi gerceklestirdim.

• arkadaşlar neden riske atıyorsunuz.bence fotoğraçıda halledin. sütüdyo ortamında çekilen fotoğrafta sıkıntı olacağını sanmam.sonuçta fotoğraf çekimi riske atacak kadar çok pahalı değil.

• @riderman Aynen öyle bende kendim çekeceğim 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |