Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Elgitaro, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,

DS-260 formlarını Mayıs ayında doldurup gönderdim. Hala KCC'den bir email gelmedi henüz. Yaklaşık olarak sizce ne zaman gelir?

Merhaba, süreciniz henüz başlamadı. Ekim 2019 tarihi itibari ile başlayacak. Endişe etmeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@KnightMan, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Abi kolay gelsin @crazycells . Ben formu doldururken halihazırda pasaportum yoktu "other" seçeneğini işaretleyip gönderdim. KCC'den email gelmesini bekleyip pasaportu çıkartmayı düşünüyordum. Daha sonra mülakat gününde pasaport bilgilerini vermeyi düşünüyordum. Fakat bazı yerlerde pasaportu çıkartıp, formu açtırıp bilgileri girmemi söylediler. Ben bu şekilde yapmak istiyordum, uygun mudur? Çünkü formu açtırmak istemiyorum.

Dosya numaraniz kac?

• @KnightMan Bunu şöyle değerlendirin, süreç içerisinde herhangi bir uygulamanın ilk etapta yapılması şart değil diyelim. Ama mutlaka yapılacak. Şart değil ama yapılması ilerisi için işinizi kolaylaştırıyorsa, onu yapmanızı tavsiye ediyorum. Kafanız karışmasın 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oktayusa, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells evet diploma bilgilerimi girdiğimi hatırlıyorum. Kaydetme işlemi sırasında bazen site zaman aşımına girip sayfadan atıyordu. Bende o gece formu doldurmaktan vazgeçtim. Ertesi gün kaldığım yerden devam ettim fakat eğitim bilgileri kısmı birdaha hiç açılmadı

Sorun degil, bilgileri girdiyseniz problem olmaz. Eger bir yanlislik varsa mulakat gunu konsoloslukta duzeltirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@miralam, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese selamlar
    Daha önce green karta başvurduğu fotoğrafla tekrardan ayni ve eski fotoğrafla başvuru yapması durumunda, 2020 talihlisi olduğu halde tespit edilmesi durumunda elenmesi söz konusu olabilir mi? bilgisi olan yada daha önce ayni durum sebebi ile elenen caseler varsa yorumlarınızı bekliyorum
    Teşekkürler

Normal yonergelere gore bu bir elenme sebebi, ama henuz bunu uygulayan bir konsolosluk duymadik. O nedenle buyuk ihtimal siz de sorun yasamazsiniz.

Ama aciklamalar cok net, resmi talimat ve yonlendirmelere uymanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oktayusa, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@phozz şuanda ağustos ve eylül aylarında tüm kıtalar current olarak görünüyor. Bu 2020 iler için geçerli değil mi ?

Hayir degil, bultende DV2020 bilgisi yok henuz.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Abi kolay gelsin @crazycells . Ben formu doldururken halihazırda pasaportum yoktu "other" seçeneğini işaretleyip gönderdim. KCC'den email gelmesini bekleyip pasaportu çıkartmayı düşünüyordum. Daha sonra mülakat gününde pasaport bilgilerini vermeyi düşünüyordum. Fakat bazı yerlerde pasaportu çıkartıp, formu açtırıp bilgileri girmemi söylediler. Ben bu şekilde yapmak istiyordum, uygun mudur? Çünkü formu açtırmak istemiyorum.

Dosya numaraniz kac?

40XXX.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Elgitaro, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,

DS-260 formlarını Mayıs ayında doldurup gönderdim. Hala KCC'den bir email gelmedi henüz. Yaklaşık olarak sizce ne zaman gelir?

Email gelmedi demek yerine birilerinin foruma "email aldim" diye yazmasini beklemelisiniz 🙂 daha mantikli olur... Ne zaman gelecegini hicbirimiz bilmiyoruz.

• @crazycells cevap için teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Dosya numaraniz kac?

40XXX.

Numaraniz cok dusuk degil, o nedenle su an pasaportunuz varsa formu actirip hemen ekleyip formu yine submit edebilirsiniz, ama bunu yakin zamanda yapmayacaksaniz bence mulakata kadar yapmayin. Daha sonra gecikme yasamamak adina daha mantikli olur. Formda yazmasa da, KCC'ye -belgeler istenildikten sonra- pasaport bilgilerini gondermeniz bir sorun yaratmayacaktir. Mulakat oncesinde de bilgileri duzeltmis olursunuz.

• @Sefa aynen

• Merhaba değerli forum üyeleri. İçerisine düşmüş olduğum bu elim durumdan ötürü çocukluk hayalim olan bu konu hakkında yardımlarınıza ihtiyacım var.

• Ebeveynlerim ayrı oldukları için, bazı zamanlarda İkameth adreslerimde değişikler olmuştu. Ben Sadece 16 Yaşına Kadar Kiremithane olanı seçmiştim 16 yaşından sonrası içinde Pirireis Mh. olarak beyanda bulunmuştum. Aşağıdaki diğer adresleride eklemem gerekmektemi?
      KİREMİTHANE MAH. 4404 SK Beyan Tarihi: 19.2.2007 ( Sürekli yaşadığım ev adresi burası )
      BARIŞ MAH. 4501 SK Beyan Tarihi: 17,8,2007
      TURGUTREİS MAH. 4118 SK Beyan Tarihi: 4.10.2012
      KİREMİTHANE MAH. 4404 SK. Beyan Tarihi : 26.2.2015
      PİRİREİS MAH. 1103 SK. Beyan Tarihi: 31.10.2018 ( Son Adresi )

• Son olarak 2014'den beri bir ilişkim var ve 2018 yılında nişanlandım. Hatta Red yediğimiz Turist Vizesi başvurumuzuda birlikte yapmıştık. Rahmetli danışmanımız bize formu doldurmadan önce evlilik için acele etmememiz gerektiğini, dilersek ocak şubat gibi düğünümüzü yaptıktan sonra yeni pasaportlarımızla DS260 formumuzu tekrar açıp güncelledikten sonra mülakata birlikte girebileceğimizi ve hiç sorun yaşamayacağımızı iletti. Bu konu hakkında sizce ne yapmalıyım? Nasıl ilerlemeliyim?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Dosya numaraniz kac?

40XXX.

Numaraniz cok dusuk degil, o nedenle su an pasaportunuz varsa formu actirip hemen ekleyip formu yine submit edebilirsiniz, ama bunu yakin zamanda yapmayacaksaniz bence mulakata kadar yapmayin. Daha sonra gecikme yasamamak adina daha mantikli olur. Formda yazmasa da, KCC'ye -belgeler istenildikten sonra- pasaport bilgilerini gondermeniz bir sorun yaratmayacaktir. Mulakat oncesinde de bilgileri duzeltmis olursunuz.

Benim de korktuğum nokta bu. Elimde pasaport şu an yok. Pasaportu çıkartıp submit edelim derken 15 güne kadar uzayabilir. Zaten numaram çok yüksek, vizeyi alabilirsem son aylarda alacağım. Açıkçası bu durumu riske atmak istemiyorum. Böyle devam etmek en mantıklısı görünüyor.

• Bu ileti silindi!

• @Batuhan2020 bu seneki ilerleyişin hızını tam olarak kestiremediğimizden, eğer mümkün ise resmi nikahı yakın bir zamanda yapıp, ds 260 formunu açtıracak eşinizi ekleyebilir, bu arada sizinde 16 yaşından sonraki adreslerinizi yukarıda belirttiğiniz gibi düzenleyebilirsiniz, bu sayede evrak talep email gelince eşinizle birlikte tüm bilgileri KCC göndererek tekrar bu işlerle uğraşmaktan kurtulursunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Batuhan2020, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba değerli forum üyeleri. İçerisine düşmüş olduğum bu elim durumdan ötürü çocukluk hayalim olan bu konu hakkında yardımlarınıza ihtiyacım var.

• Ebeveynlerim ayrı oldukları için, bazı zamanlarda İkameth adreslerimde değişikler olmuştu. Ben Sadece 16 Yaşına Kadar Kiremithane olanı seçmiştim 16 yaşından sonrası içinde Pirireis Mh. olarak beyanda bulunmuştum. Aşağıdaki diğer adresleride eklemem gerekmektemi?
      KİREMİTHANE MAH. 4404 SK Beyan Tarihi: 19.2.2007 ( Sürekli yaşadığım ev adresi burası )

• Son olarak 2014'den beri bir ilişkim var ve 2018 yılında nişanlandım. Hatta Red yediğimiz Turist Vizesi başvurumuzuda birlikte yapmıştık. Rahmetli danışmanımız bize formu doldurmadan önce evlilik için acele etmememiz gerektiğini, dilersek ocak şubat gibi düğünümüzü yaptıktan sonra yeni pasaportlarımızla DS260 formumuzu tekrar açıp güncelledikten sonra mülakata birlikte girebileceğimizi ve hiç sorun yaşamayacağımızı iletti. Bu konu hakkında sizce ne yapmalıyım? Nasıl ilerlemeliyim?

• Kabaca 6 aydan uzun yasadiginiz adresleri ekleyebilirsiniz diyebiliriz. Daha az kaldiklarinizi yazmaniza gerek yok.

• Eger evlilik dusunceniz varsa en yakin zamanda gerceklestirip esinizi dosyaniza eklemenizi tavsiye ederim.

@Batuhan2020, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba değerli forum üyeleri. İçerisine düşmüş olduğum bu elim durumdan ötürü çocukluk hayalim olan bu konu hakkında yardımlarınıza ihtiyacım var.

• Kabaca 6 aydan uzun yasadiginiz adresleri ekleyebilirsiniz diyebiliriz. Daha az kaldiklarinizi yazmaniza gerek yok.

• Eger evlilik dusunceniz varsa en yakin zamanda gerceklestirip esinizi dosyaniza eklemenizi tavsiye ederim.

Teşekkür ederim yardımlarınız için en kısa zamanda dosyamı tekrar açtırıp eşimle nikah yaptıktan sonra yeni pasaportlarımızla birlikte formumuzu güncelliyeceğiz 🙂

• Arkadaşlar "katıldığınız eğitim kurumları sayısı" sorusuna ilk sırada mutlaka liseyi mi yazmak zorundayız? Ben ilk sıraya üniversite, ikinci sıraya liseyi yazdım.

@crazycells sıkıntı olur mu? 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar "katıldığınız eğitim kurumları sayısı" sorusuna ilk sırada mutlaka liseyi mi yazmak zorundayız? Ben ilk sıraya üniversite, ikinci sıraya liseyi yazdım.

@crazycells sıkıntı olur mu? 🙂

problem olmaz.

• ilk başvurumuzda hangi e-mailimizi yazdığımızı hatırlatmanın bir yolu var mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |