Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @HockeyUmpire2
    Evet Austin oldu kararimiz. Ama is nereye biz oraya modundayiz.
    Burada bir programa basvurdum. Hem egitim hem para var. Uzun soluklu degil ama sonunda is bulabilme ihtimali var. O yuzden programa kabul alirsam buraya gelip bir sure burada kalabilirim. O yuzden iki ev olacak.

• @caglaror Bu gun oryantasyon toplantisina gittim. Cok detay var anlatacagim ama hafiften usutmus gibiyim kafami toplayamiyorum. Yarin ilk firsatta detay vereyim.

• Baska bir baslik altina acmak yerine buradan devam edelim istedim.
    Duyurmaya firsat bulamadan alimlar doldugu icin simdi pasif olarak not edilsin diye belirteyim.
    LinkedIn de de ilanlari cikiyor ama zayif.
    Microsoft LEAP programi.
    Sorulariniz olursa suradan bakabilirsiniz. Simdilik Bati yakasindalar. Ama genislerse haberdar olmak icin eposta listelerine kaydolun derim.
    http://www.industryexplorers.com/faq

• ⭐⭐

Selam Arkadaslar 🙋 kafasını işle bozmus bir arkadasınız olarak sanırım kendi alanımla ilgili ve ileride yapmak istediğim hedefime ilgili bir teklif aldım. Birazcık bahsetmek isterim...

Ben Türkiye'de kendi mesleğimin haricinde olimpiyata, dünya Şampıyonalarına hazırlanan profesyonel sporculara ve bazı milli takımlara, spor yaralanmaları yaşadıklarına kinesiotype, massage, cupping ve tens tedavisi uyguluyorum ve Amerikadada önce chiropractic center lar da ve spor camiasında network yapıp yıllar sonra sports recovery center acmak istiyorum.

Austin veya dallas 'a yerlesmeyi planlıyorduk ve ben uzun zamandır buralardaki en basarılı sports recovery center ların listesini bulup onlara e-mail atıp hem tanısmak istiyorum hemde resume ve bazı belgelerimi yolluyorum.

Neyse austin' de cok basarılı ve sports recovery center ı olan bir sport massage therapist ile e - mail atmıstım aylar önce ve gelmeden önce bana haber ver demisti. Ara ara ne zaman geliceksiniz diye durumumuzu check ediyordu.

Bende işim hazır olmadan gelmemiz uzayacagını söyledim ve o da gel bizimle çalıs dedi. Bende mesleki denkliğimi beklemem gerekli dedim ama o zaman a kadar benim için baska bir gecici iş, asistanlık, trainer lık iş imkanı sağlayıp sağlamayacagını sordum. O da evet mümkün gelmeden haber ver dedi 😂

Yeri Round Rock /Austin'de...

Sizce bundan sonra nasıl iletişim kurmalıyım? Sartlar, ücret, saatler?

Bu sans benim için büyük, insagram da da cok aktif bir iş yeri hep tesise gelen sporcuların tedavi videoları oluyor.

• @HockeyUmpire2 hayirli olsun. Gayet guzel gidiyor durumunuz. Ucretler ve sartlar ile ilgili ben Glassdoor.com ' u kullaniyorum. Orada bir cok sirketin sagladigi benefitleri, ortalama maaslari (saat ucretlerini), job-interview hikayelerini bulabilirsiniz.

Sizin gorustugunuz firma yoksa bile muadili mutlaka cikacaktir. Haliyle ucretler ve benefits asagi yukari benzesir diye dusunuyorum.

• @HockeyUmpire2 Oooo... Austin 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2 hayırlı olsun. Austin Güzel yer
    Glassdoor maaş skalası öğrenme için doğru adres

• ⭐⭐

@filth_grinder teşekkür ederim ☺️ evet onları check ediyorum ama önce job title mı öğrenmem gerekli sanırım. Bana sunacağı görev - iş ne olacak... Belgelerimi ve resume'mi yeniden yollamamı istedi. Belki ailemden önce gelir 2hafta deneme yaparım ☺

• ⭐⭐

@redsat2000 evet aklımda olan iki yerden biriydi abicim. İnsallah hayırlısı olur. Ucak parasını cıkarmak için turnuvaya gidiyorum suan Havaalanındayım. Hepinize selamlar ve bol sans 🙋

• ⭐⭐

@caglaror ☺️ ins bizden önce yerleşirsiniz abi ☺️ tabi benim olayım daha belirsiz, son bi beklediğim sey var. Eylül - Ekim arası biir tarih.

• @HockeyUmpire2 Acele etmeye gerek yok, gelismeler oldukca daha dogru karar verilir. Ama Austin guzelmis, beni kandirdilar 🙂

Iyi ucuslar. Kolay gelsin.

• indeed-glassdoor-monster gibi yerlerden maaş için istatiksel bilgi alabilirsiniz ancak şaşırtabilir sizi. spesifik alanlarda maaşların gerçeği yansıtmadığını gördüm. Daha detaylı bilgi için https://www.bls.gov/home.htm bence en daha saglıklı bir adres. sonuçta devletin resmi sitesi...diğer bir yöntem ise tersten yaklaşım yapıp austin e gideceğinizde kabaca yaşam masraflarınız ne oluru hesaplayıp ona göre hareket etmek.

• ⭐⭐

@Ercan-Tekoglan tesekkür ederim ☺️ evet suan bende yasam giderlerini arastırıp bir yandan iş yerine yakın evlere bakıyorum☺️ sağolun

• ⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: Amerika'da Is Arama Sureci ve Tavsiyeler

Selam Arkadaslar 🙋 kafasını işle bozmus bir arkadasınız olarak sanırım kendi alanımla ilgili ve ileride yapmak istediğim hedefime ilgili bir teklif aldım. Birazcık bahsetmek isterim...

Ben Türkiye'de kendi mesleğimin haricinde olimpiyata, dünya Şampıyonalarına hazırlanan profesyonel sporculara ve bazı milli takımlara, spor yaralanmaları yaşadıklarına kinesiotype, massage, cupping ve tens tedavisi uyguluyorum ve Amerikadada önce chiropractic center lar da ve spor camiasında network yapıp yıllar sonra sports recovery center acmak istiyorum.

Austin veya dallas 'a yerlesmeyi planlıyorduk ve ben uzun zamandır buralardaki en basarılı sports recovery center ların listesini bulup onlara e-mail atıp hem tanısmak istiyorum hemde resume ve bazı belgelerimi yolluyorum.

Neyse austin' de cok basarılı ve sports recovery center ı olan bir sport massage therapist ile e - mail atmıstım aylar önce ve gelmeden önce bana haber ver demisti. Ara ara ne zaman geliceksiniz diye durumumuzu check ediyordu.

Bende işim hazır olmadan gelmemiz uzayacagını söyledim ve o da gel bizimle çalıs dedi. Bende mesleki denkliğimi beklemem gerekli dedim ama o zaman a kadar benim için baska bir gecici iş, asistanlık, trainer lık iş imkanı sağlayıp sağlamayacagını sordum. O da evet mümkün gelmeden haber ver dedi 😂

Yeri Round Rock /Austin'de...

Sizce bundan sonra nasıl iletişim kurmalıyım? Sartlar, ücret, saatler?

Bu sans benim için büyük, insagram da da cok aktif bir iş yeri hep tesise gelen sporcuların tedavi videoları oluyor.

Hayırlı olsun ne güzel bir haber. Ben bile heyecanlandım🤗Bol şanslar dilerim.

• ⭐⭐

@bidünya çok naziksiniz 🙏💐 Teşekkür ederim bende cok heyecanlıyım.

• @caglaror Cok uzun yazacaktim ama surecin icerigi ile sonuclari arasindaki baglantiyi kuracak yeterli done yok elimde. O yuzden fikir verecek seviyede birakacagim detayi.
    Oryantasyona SF'teki ofislerine gittim. Tarihi bir binadalar. 36$ park parasi odedikten sonra aptala donen GPS sinyalleri sayesinde done done binayi buldum. Aracla daha dogru sonuc veriyor cunku secenekler sinirli, ama yaya olunca tam bir oryantal dans pisti oluyor GPS ile SF sokaklari.
    Binada 10. kata ciktim. Eski tip asansor (filmlerdekilerden) cok garipti. Toplanti odasini yonlendirme kagitlariyla buldum.
    Girince guler yuzlu benimle yazisan hanimefendi ile karsilastim. Toplanti odasi 10-12 kisilikti. Diger bazi gelenlerde vardi.
    Oryantasyonu duzenleyen Hanimefendi Tibetli. Yillar once tek basina gelmis Tibet'ten.
    USA da okul okuyunca uzun sure baska islerde calismis. Gecen sene de burada calismaya baslamis.
    UpwardlyGlobal (UpGlo) hukumetten para alan ve bagis kabul eden gonullu ve karsilik beklemeyen bir kurulus. Hikayesi sitelerinde ve internette var. Amaci gocmen ve siginmacilara egitim ve yetenekleri dogrultusunda is bulmak. Konusunda cogu profesyonel firmadan daha yetkin olduklarini soyleyebilirim.
    Kabaca "siz pes etmezseniz biz de sizi birakmayiz" gibi bir yaklasimlari var. Is bulana kadar cabaliyorlar. Is koclari var sizle onlar ilgileniyor. Kurumsal firmalardan da olasi tum destekleri aliyorlar (yanlis anlamadiysam Chase Bank, Google vb filan da var arlarinda).
    Oryantasyonda guzel bir giris konusmasi (kendi hikayesini ve UpGlo 'nun isleyisini anlatti) sonrasinda herkes kendisini tanitti. Brezilya, Meksika, Misir, Afganistan, Hindistan ve Turkiye vardi ulke kokeni olarak. Email listesindan anladigim kadariyla bir Turk arkadas daha vardi ama gelmedi. Ses sanatcisi ve aranjordu sanirim ama ismini zikretmeyeyim. Muziklerini begenerek dinledim. Gelse tanissak iyi olurdu.
    Bu arada herkese ortak bir form doldurtuyorlar. Calisma yetkinizin ispati ve diplomanizi goturmenizi istiyorlar.
    GC'nin fotokopisini aldilar. Diplomaya da dikkatlica baktilar. Formda son derece detayli bilgiler soruyorlar. Aile bireyleri ve gelirin yani sira SSN son 4 hanesi.
    Sonra oryantasyon bitince IT ciler disindakiler gitti. Bize (ITcilere) ikinci buyuk bir form doldurttular. Burada tam SSN dahil pek cok daha detayli soru vardi. Teknik (IT) soru hic yoktu.
    Fotograflarimizin cekilip reklamlarda kullanilmasi dahil bir kac izin veren kagitlari imzaladik. Burada okuma sansim olmadi ama 6-7 imza attik.
    Diger memleketlerden gelen (Misirli ve Afgan) arkadaslar gecen hafta filan giris yapmislar, yani onceden basvurmuslar gelmeden UpGlo'ya.
    Oryantasyonda isleyis hakkinda kabaca bilgi verildi, sistemdeki bir sonraki basamak devam etmek icin sartti. Bazilari o basamagi da gelmeden halletmis. Bu basamakta Resume hazirlama (videolarla destekli) ve Ingilizce seviye olcum testi var (25dk okuma, 25 dk dinleme). Toplam 8-10 soru vardi.
    Oradan aldiginiz seviye sonucunu (Upper Intermediate aldim) UpGlo daki baglantiniza gonderiyorsunuz.
    Sonraki asama Job Coach ile baglantiya gecmek.
    Simdi bekliyoruz. Gelismeler oldukca ekleme yapacagim.

15/ Temmuz 2019, Guncelleme:

• 4 farkli konuda video egitimlerin linkleri geldi. Bunlari yaptigimda benim atandigim job coach ile iletisime gececegim. 10 gun surem var.

• Marketing Yourself
        • Key skills
        • PAR Examples
        • U.S. workplace culture
      • Networking Skills
        • Where and how to network informational interviews
      • Cover Letters
        • Analyze job descriptions & Darft a cover letter
      • Interview Skills
        • Interview questions in the U.S. and How to answer them
      • Resume Improvement
        • Get your resume to the next level

Egitimlere girdikce buraya ekleme yaparim.

• @HockeyUmpire2 heyecanınıza ortak olmak çok güzel. Her şey dilediğiniz gibi olur umarım. Bol şanslar.

• @caglaror gelişmeleri merakla bekliyorum abi.

• @Sefa Sanirim ptesi donerler bana. Upper intermediate (B2) aldim Ingilizce testinde. Sureler cok kisa ve metni yeniden okumayi gerektiren sorular vardi. Simdiki asama IT uzmani bir job coach ile gorusme olacak. Burdan yazarim.

• 40 yasindan sonra green car kaznip oralara gidip nasil ve nerede is bulup calisabiliriz.Isimiz zor ki ne zor.bir hayal ugruna oralara gidip rezil olmayiz insallah....

Benzer Başlıklar

• 7
  • 8
  • 1
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |