Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizler çevren de papatya varsa bir tane temin edip bakalım ne dersin. Konsolosluk senden SGK kaydını istemiyor hadi istese SGK meslek kodlarını nereden bilsin ondan bu kadar telaş yapmayın ya Lise mezunu da mı değilsin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizler, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar muhasebeci olarak 3 yıldır çalışıyorum job kısmında "did this job require" yes olarak işaretledim. Geçmişte 4 işte çalıştım kendi mesleğimde ama SGK sisteminde 3 çalıştığım yerde "muhasebeci" olarak girilmedi meslek olarak. Son iş yerim için "yes" kısmını tikladim , diğer 3 iş geçmişi için de "yes" mi "no" mu tıklayayım?

hepsini ayni sekilde girebilirsiniz, bir problem olmaz.

Tabii ki sayin @ayvalik10 'un belirttigi sekilde papatya falina dayanarak formlari doldurmayin 🙂 Ne kadar kapsamli ve tam doldurursaniz o kadar iyi olur. USCIS'deki gocmenlik dosyanizda hayat boyu duracak bu bilgiler. ABD icin bir yabancisiniz ve gecmisinize dair hicbir bilgi yok ellerinde, o nedenle sizi en dogru sekilde tanimalari lazim.

• arkadaslar merhaba. dv 2020 talihlisiyim. Nisan 2019 da bosandim. Mayis 2019 da cekilisi kazandigimi ogrendim ve ds 260 formunu evli iken olan soyadim ile doldurdum. Haziran 2019 da mahkemeden bosanma tebligati aldim ve temmuz basi itibariyle de e-devlete kizlik soyadim gozukuyor. Bu durumda surece nasil devam etmeliyim. tesekkur ederim @crazycells

edit: bu arada ds 260 formunu doldurdugum pasaportum da haliyle evli iken olan pasaportum. Yeni pasaport basvurusu yaptim.

• Merhabalar!
    Benim bir arkadaşım 2020 talihlisi, rakami EU24xxx, DV lottery bir arkadaşı universite mezunu işaretleyip doldurmuş, ama malesef son sınıf derslerını bazılarını veremedı ve ancak haziran 2020 mezun olabilecek, şimdi DS-260 halen okuyor mu işaretlenmeli, ve sırası gelince mezun belgesini göstermeli? acaba bu durum vize redine sebebiyet verir mi? 3 kişilik aile olduklarından vize masrafları vb baya masraflı olacak, şimdiden eğer vize redine sebebiyet verirse hiç başvurmayacaklar.
    teşekkürler

• @mrwise KKC'ye mail atıp submit ettiğiniz Ds260 formunu açtırıp önemli olduğuna inandığınız değişiklikleri yapabilirsiniz.

• @Ahmad, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar!
    Benim bir arkadaşım 2020 talihlisi, rakami EU24xxx, DV lottery bir arkadaşı universite mezunu işaretleyip doldurmuş, ama malesef son sınıf derslerını bazılarını veremedı ve ancak haziran 2020 mezun olabilecek, şimdi DS-260 halen okuyor mu işaretlenmeli, ve sırası gelince mezun belgesini göstermeli? acaba bu durum vize redine sebebiyet verir mi? 3 kişilik aile olduklarından vize masrafları vb baya masraflı olacak, şimdiden eğer vize redine sebebiyet verirse hiç başvurmayacaklar.
    teşekkürler

Ds260 formuna, gerçekleşme potansiyeli olup da henüz gerçekleşmemiş eylemler, gerçekleşmiş gibi yazılmamalıdır. Arkadaşınız üniversite eğitimi aldığına göre liseden mezun olmuş demektir. Bu durumda, yönergenin eğitim ile ilgili şartını halihazırda karşılıyor. Mülakata kadar mezun olup da lisans diplomasını alırsa, mülakata en son bitirdiği okulun diplomasını götürebilir.

• @Sefa simdi greencard basvurusu yaparken evli iken olan soyadim ile basvurumu yaptim. daha sonra kazandigimi ogrenince ds 260 formunuda evli iken olan soyadim ile doldurdum cunku hali hazirda bosanma tebligatim bana ulasmamisti. su an kizlik soyadimi kullaniyorum. Benim nasil bir yol izlemem gerekiyor? Hangi degisiklikleri yapacagim. Yoksa ilerleyen sureclere yeni soyadim ile mi devam edecegim? @crazycells

edit: bu arada ds 260 formunu doldurdugum pasaportum da haliyle evli iken olan pasaportum. Yeni pasaport basvurusu yaptim.

• @ayvalik10 fakülte mezunuyum 😉

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrwise, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

arkadaslar merhaba. dv 2020 talihlisiyim. Nisan 2019 da bosandim. Mayis 2019 da cekilisi kazandigimi ogrendim ve ds 260 formunu evli iken olan soyadim ile doldurdum. Haziran 2019 da mahkemeden bosanma tebligati aldim ve temmuz basi itibariyle de e-devlete kizlik soyadim gozukuyor. Bu durumda surece nasil devam etmeliyim. tesekkur ederim @crazycells

dosya numaraniz kac? Ona gore yonlendirme yapayim.

Evet, resmi olarak dogru sekilde doldurmussunuz. Su an da resmi olarak en dogru sekilde ilerliyorsunuz. Bosanma sonrasi pasaportunuzu yenileyip guncel isminizle pasaportu kullanmalisiniz. DS-260 formundaki bilgileri simdi ya da daha sonra guncellemek yeterli olacak. Dosya numaranizin buyuklugune gore yonlendirme yapayim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmad, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar!
    teşekkürler

Bu durum vize reddine neden olmaz, gerekli sekilde mulakat gunu guncellerler bilgileri. Sizin yapmaniz gereken -sayin @Sefa 'nin da belirttigi gibi- guncel olan bilgilerle formu doldurmak olmali.

• @crazycells İş ve eğitim kısmındaki yaptığınız işi açıklayınız diyor. Elinizde bir örnek var mı acaba orayı nasıl dolduracağız ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@runo, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells İş ve eğitim kısmındaki yaptığınız işi açıklayınız diyor. Elinizde bir örnek var mı acaba orayı nasıl dolduracağız ?

evet, daha once ornek hazirlamistim diye hatirliyorum; ama nerede olduguna bakmam lazim. Ortalama bir gunde gunluk yaptiginiz isleri cok basit cumlelerle turkce yazip, daha sonra google translate ile ingilizce cevirmeyi deneyebilirsiniz.

• @crazycells şuan türkçe olarak hazırladım çevirecek arkadaşlarım var fakat elimde bir örnek olmadığı için tereddütte kaldım.

• @crazycells cevabiniz icin cok tesekkur ederim. Dosya numaram 21000 lerde. Hangi bilgileri guncellemem lazim ds 260' da yonlendirirseniz cok sevinirim.

edit: Birde cekilisi evli iken olan soyadimla kazandim simdi ds 260 formunda kizlik soyadimi kullanacak olmam herhangi bir soruna acar mi?

• @runo
    Benim bir yöntemim var isterseniz sizde deneyebilirsiniz(Benim de sıfır İngilizcem olduğu için bu şekilde yaptım)

1. İlk önce mesleğimizin tam İngilizce karşılığını translate kullanarak buluyoruz (misal benim mesleğim backhoe loader operatör)
    2. Mesleğimizin İngilizce karşılığının yanına ( description)
      yazıyoruz (Türkçe tanım demek) bu şekilde google da aratıyoruz
    3. Çıkan sonuç sayfasında "kullanıcılar bunu sordu" kısmı var siz buradaki soru ve cevapların hangisini beğenirseniz direk ds 260 formuna yazın, cevapları ve soruları translate kullanarak Türkçeye çevirebilirsiniz, buradaki cevaplar İngilizce konuşan insanlar tarafından yazıldığı için size çok güzel ve hazır bir bilgi kaynağı olacaktır

Aynı şekilde eğitim kısmını da halledebilirsiniz, süreçte bol şans, kolay gelsin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@runo, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells şuan türkçe olarak hazırladım çevirecek arkadaşlarım var fakat elimde bir örnek olmadığı için tereddütte kaldım.

O halde direkt cevirip gonderebilirsiniz. Bir standarti olmadigindan verdiginiz cevap kabul edilecektir...

• Arkadaşlar öğrenci olduğum için düşündüğüm tek şey masraflar.
    Şimdi uçağa binene kadar olan ve beni orada 2 ay yaşatacak miktar ortalama ne kadardır ortalama bir bilginiz var mı?
    Duruma göre 1 ay çalışıp 1 ay staj yapacağım, ya da 2ay çalışacağım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrwise, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells cevabiniz icin cok tesekkur ederim. Dosya numaram 21000 lerde. Hangi bilgileri guncellemem lazim ds 260' da yonlendirirseniz cok sevinirim.

edit: Birde cekilisi evli iken olan soyadimla kazandim simdi ds 260 formunda kizlik soyadimi kullanacak olmam herhangi bir soruna acar mi?

Tamamdir, o durumda KCC'ye direkt DS-260'yi unlock etmek istediginizi soyleyen bir email atin. DS-260 formunuz unlock olduktan sonra tum sorularin ustunden gecebilirsiniz. Ozellikle ilk kisimdaki nufus bilgileri degisecek, bir de esinize dair olanlar...

Sonradan bosanmis olmaniz tabii ki bir sorun yaratmaz, resmi olarak ayni kisisiniz 🙂 Ve elinizde bunu gosteren resmi belgeler de mevcut.

• @Mert-Güngör.
    New york ve bekar birisi için tahmini masraflar
    400 dolar muayene+aşılar
    330 dolar mülakatta ki ödenecek ücret
    220 dolar greencard ücreti (uscıs ücreti)
    50 dolar hava civaya gitse
    750 dolar new york tek yön uçak bileti
    500 +500 dolar (bekarsan bir oda bulursun new yorkta sanırım)
    200 dolar cep harçlığı

Toplam 2950 dolar (güncel kur) 16. 760 tl

Eksik yada yanlış olan bilgileri deneyimli form kullanıcıları düzeltecektir, saygılar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mert-Güngör, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar öğrenci olduğum için düşündüğüm tek şey masraflar.
    Şimdi uçağa binene kadar olan ve beni orada 2 ay yaşatacak miktar ortalama ne kadardır ortalama bir bilginiz var mı?
    Duruma göre 1 ay çalışıp 1 ay staj yapacağım, ya da 2ay çalışacağım.

Su konuyu da gozden gecirebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/440/dv-surecinde-tr-den-abd-ye-gitmeden-once-ve-gittikten-sonra-yapilan-masraflar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

53

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |