Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

Austin'de ev soruyorsunuz ya. Benim referansımla bilgi isteyin bari de puan kazanayım 🙂 Hediye çeki var ucunda https://communityrewards.me/r/2nxlk

• @mhepekiz Aylık kira ücreti çok iyiymiş. Yani ben şehrin dışında 15 m2 olmayan bir odaya 1000 dolar ödediğimi hatırlıyorum San Francisco 'da. Bende ilk etapta Seattle, Chicago ya da Austin düşünüyorum bakalım durum belirleyecek. Mutluluklar, dilerim herşey sizin ve aileniz için güzel olur umarım 🙂 Bol şans.

• @mhepekiz sizi tekrardan görmek güzeldi ... Yeni hayatınız da mutluluklar. Smokye de selamlar 🙂

• Hosgeldiniz arkadaslar, Austinde Turkler arasinda popularitesini arttirmaya basliyor yavastan :))

• @tissi, içinde söyledi: Texas, Austin

@caglaror ne istedigini bilmek, net olmak en onemlisi. isini sansa birakmamak... bence cok mantikli bir yaklasim sizinkisi.
    ama bunlara ragmen biraz da geyik olsun bi seyler soylemek istiyorum, daha zaman da varmis onunuzde, kafaniz cok karismaz. Austin bu aralar yagmurlu ama etrafimizda kasirgalar kopuyor, yine iyiyiz yani. sicaklik 30 civari, en azindan 2 ay daha 20 in uzerinde ortalamalar olucak gibi gorunuyor. sf suan gunduzleri en yuksek 16 derece 🙂
    baska bir kafa karisikligi da atayim ortaya ( benim de ilk anda planim buydu, sonrasinda neden bu plani uygulayamadigimi sona yazayim):
    eger sf de 4-5 ay calismadan ailecek gecinebilecek durumdaysaniz, Austin, Atlanta, Salt Lake, Houston, Dallas hatta Chicago gibi yerlerde belki 1 yil calismadan gecinebilirsiniz. Anladigim kadariyla developer olarak is tecrubeniz de yok. sf ye yatirim yapmaktansa bu saydigimiz sehirlerden birindeki bir coding bootcamp ile kendinize mi yapsaniz yatirimi... 3-6 ay arasi suren bootcampler mevcut, kimisi is garantisi de veriyor sozde(detaylarini bilmiyorum)... online opsiyonlar da var yine is garantisi veren. kimisi parani iade ediyor kimisi senden hic para almiyor ise girince maasindan yuzde %15-20 pay aliyor 2-3 sene.
    dedigim gibi benim de planim bunlardan biriydi, fakat is ortami oldukca hareketli cikti, is gorusmeleri-bunlarin hazirliklari vs plan degisti is bulmaya odaklandim. simdi yari zamanli olan kurslara bakiyorum. plan biraz degisti ama hedef ayni...
    bu arada zaman en degeli sey, iyi degerlendirmek lazim.
    Kolay gelsin herkese(bunun bir karsiligi yok burda, cok enteresan:))

merhaba, bu yorumunu okudum da.. bu bootcamplar hakkında daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

• @travelleth orda da bahsettigim gibi detaylarini bilmiyorum pek. Thinkful ve lambda school benim bilgidim ikisi, web sitelerini inceleyebilirsiniz, her turlu detay var. gerekirse email yoluyla iletisime de gecebilirsiniz.
    yine bunlar gibi bir cok bootcampi bir arada gorup kiyaslamak isterseniz de switchup ve coursereport sayfalarina bir goz atabilirsiniz.

• @mhepekiz yeni hayatınızda mutluluklar ve bol şanslar diliyorum size. Umuyorum en kısa zamanda iş meselesini de halledersiniz. Fırsat buldukça video çekmeyi ihmal etmeyin.

• ⭐⭐

Arkadaslar aylık gider örnekleriniz ne kadar? ve ilk gidenlerin iş tecrübelerinizi aktarırmısınız?

• Yasaklı

@HockeyUmpire2 iş yok oturuyoruz 🙂 Yüzde 2.2 işsizlik hanımla ben onlarda 🐕

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐

@mhepekiz bol şans dilerim ☺

• Merhabalar ,
    Eylülde vizemizi alırsak Austin tarafına gitmeyi planlıyoruz. Orada makine mühendisi olan veya üretim design ofislerinde tecrübesi veya bilgis olan var mıdır ?
    Sektör olarak genellikle IT sektörü yoğunluklu görünüyor , iş kolu olarak üretim design konularında nasıl bir bölge merak ediyorum açıkcası
    Indeed tarzı sitelerden iş fırsatlarına bakıyorum fakat tecrübesi bilgisi olan var mıdır

• Yasaklı

@Sharm teşekkürler aktif olarak takip ediyoruz ama süreçler gerçekten çok yavaş. 1 ay içinde yaptığımız 30 başvurudan 1 tane bile "Yok olmaz" cevabı bile almamışız 🙂 Türkiye'den ayrılmadan başvurduklarımız vardı onlardan red cevapları geliyor.

Gelecek arkadaşlar bunu mutlaka göz önüne alsın. Gerçekten her şey çok yavaş ilerliyor "Giderim 1 aya işe girerim" durumu pek olmuyor. Ayrıca "Ehliyet alır Lyft yapar paket dağıtırım" da olamıyor zira ehliyete (Texas için) 30 gün burda yaşadığınızı kanıtlayabildikten sonra başvurabiliyorsunuz...

• ⭐⭐

Merhaba Arkadaşlar, Round Rock 'da oturan varmı ve Güncel yaşam giderlerinizi lütfen paylaşabilirmisiniz ☺️ tesekkür ederim

• Yasaklı

@HockeyUmpire2 Round Rock'ı ayrı gibi düşünmeyin Austin'den. İstanbul ve Kocaeli gibi değil yani. Kağıthane ve Beylikdüzü gibi. 1 odalı evler 1000-1200 aralığında. Elektrik, su, telefon gibi giderler 2 kişi için 150 civarında. Araba, kullanıma bağlı biz haftada 1 depo bitiriyoruz 30 USD. Market ucuz. Texas'ta HEB var her yerde. Bizim evimiz Round Rock'a 10 mil mesafede Downtown'a da 15 mil... Bölgenin 9+ puanlı sitelerinden birisinde oturuyoruz hatta başka Türk arkadaşları da transfer ettik buraya 🙂 Başka merak ettiğiniz benim cevaplayabileceğim sorunuz varsa zevkle...

• ⭐⭐

@mhepekiz çok tesekkür ederim harika bilgiler için 🙏 ev kiralarken neler istediler? Eşim için ilk delivery işleri ne durumda? Ehliyet ne kadar sürede alınıyor ☺💐🙏

• @mhepekiz Houston dan Austine nasıl geçtiniz ? bir de ev tutmak zor oldu mu kredi geçmişi kefil vs. açısından

• Yasaklı

@HockeyUmpire2 @berkergn13 ikinize birden cevap vermiş olayım.

Ev : Çok afedersiniz "Eşek gibi" o 1 kira depozitoyu ödeyeceğiz 🙂 Çünkü bir kredi geçmişimiz yok. Onun dışında bir sorun çıkarmadılar. Evraklarımızı verdik 24 saat içinde screening şirketinden 1 kira depozitoyla onay geldi. Hatta dün aynı şirketten bize bir posta geldi "Ya sizi onayladık ama şartlı onayladık çünkü bir geçmişiniz ya da income yok" dedi ki haklıdır. Burada mektup atmaya bayılıyorlar. Ayrıca Türkiye'de de ev kiralayacağımız zaman maaşımıza bakmadan 1 kira depozito alıyorlar çok garip gelmedi bize ya da üzülmedik bu duruma. Üstelik bizde köpek olduğu için ayrıca dog fee falan da ödedik.

Delivery işleri : Buranın ehliyetini almadan sahtekarlık yapmıyorsanız imkansız. Ehliyete başvurmak için 30 gün gerekiyor yani sizden 30 gün residency istiyor. O süre dolmadan başvuramıyorsunuz. Residency tamam olduktan sonra yazılı test, sonra direksiyon sınavı var direksiyon sınavı için randevu işi zor mesela biz geçen hafta yazılıyı geçtik. Direksiyon için burada slot bulamadık ben de bir Türk olarak hemen çevre illere bakmaya başladım 🙂 Pazartesi San Antonio'da gireceğiz. Eğer burada bekleseydim 20 Ağustosta falan vardı sınav için yer. Bir seçenek daha Austin Driving School gibi bir yere gitmek ama oraya giderseniz kişi başı 75 USD ödüyorsunuz biz kişi başı 25'e almış oluyoruz bu durumda. Saçacak halimiz yok sonuçta parayı. Yazılıyı geçtikten sonra Impact diye bir video serisi var ağlatır sizi acıklı videolar var. Kazalar, nedenler. Bunu izleyerek onun da sertifikasını almanız gerekiyor. Evde yapabiliyorsunuz.
    Ehliyete sahip olduktan sonra dağıtım işi çok. Amazon Prime, Amazon Flex, Lyft, Instacart, Doordash vs vs vs.. Pizzacılar deli gibi dağıtım elemanı arıyor ayrıca.

Bu arada iş konusunda HEB marketlerin Curbside imkanı falan da var. İnsanlar internetten sipariş veriyor siz HEB'de ofisinizde otururken gelen siparişi markete girip toparlıyorsunuz. Kendinize alışveriş yapar gibi sonra torbalıyorsunuz insanlar da gelip özel otopark alanında torbalarını sizden alıyor. Saat ücreti ödüyor böyle imkanlar da var ehliyet gerekmiyor. Instacart'ın da aynı şekilde çalışma modeli var... Downtown civarında oturuyorsanız (Pahalı) Skip, Lime, Bird, Jump gibi scooter kiralama sistemleri var telefonunuzla açıyor dakika üzerinden para ödüyorsunuz. Bunları şarj ederek para kazanabiliyorsunuz mesela uygun bir aracınız var 10 tane şarjı biten Jump scooter buldunuz götürün eve takın sabaha kadar 50 USD. Şarj başına 5 dolar ödüyor size maliyeti 15 cent sanırım...
    Çalışmak isteyene iş çok ama biz genelde kendi uzmanlık alanlarımızda çalışma hedefine sahip olduğumuz için ki doğrudur biraz zorlanıyoruz ilk işe kabuller zor.. Yaşıyor görüyoruz..

Biz Houston'a gelmeden 2 ay kadar önce sevgili arkadaşım, işlerimizi büyük ölçüde kolaylaştıran adam (ama ne istediğinizi biliyorsanız bilmiyorsanız gerçekten onun da hayatı zorlaşıyor) @semavi ile iletişime geçerek bütçemiz doğrultusunda bir araba bulmasını istedik. Gelmeden arabamız hazırdı. Sağolsun o bizi havaalanından aldı 2 gün Houston'da otelde kaldık. O arada banka işimizi falan hallettik arabamızın da 1-2 ufak işi vardı onlar da çözüldü sonra kendi arabamıza doluşup geldik 🙂 Zor olmadı yani...

Başka sorular varsa açtım göğsümü bekliyorum 🐕

• ⭐⭐

@mhepekiz süpersiniz ☺️ İlk yerleşim masraflarını da istesek cok olurmu yuz ☺🙏💐

Benzer Başlıklar

• 34
  • 125
  • 19
  • 76
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |