Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Tesekkur ederim crazycell.silmeye calistim ama silmedi.sistemde gorundugu.müddetçe sorun olmaz degil mi?.
    Bu arada mail gelmedi spam kutularina baktim abi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eem1978, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Tesekkur ederim crazycell.silmeye calistim ama silmedi.sistemde gorundugu.müddetçe sorun olmaz degil mi?.
    Bu arada mail gelmedi spam kutularina baktim abi.

problem olmaz, silmenize gerek yok.

engineer hesabinizdaki email adresi ulasilabilir degil maalesef, kendi email adresimle de email gonderemiyorum. Hesabi onaylamak icin gecerli bir email adresi girmelisiniz.

• Tamam abi sorun anlasildi.tesekkur ederim

• Şuan yorum yapabiliyorum

• Arkadaşlar Dün PTT den vizemi teslim aldım herkese yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Uscis ödemesi ve uçuş hazırlığı kaldı. Şimdi biraz süreci anlatayım belki faydam olur.
    Sağlık muayenesini mulakattan 1 hafta önce aldım, çok sigara içiyorum belki sorun çıkar diye öyle aldım, 8-10 taneye yakın aşıyı 3 şırınga halinde kollara iğne yaptı. İlacın biri çok ağır 3 gün kolum agrıdı. Başka birindende duydum aşı sonrası ağrı olabiliyormus, panik yapmayın. Muayene cuma günü idi cumartesi öğlen 12 ye kadar sonuçları teslim alabiliyorsunuz ben böyle yaptım soranlar olmuştu bilginiz olsun.

Gelelim mülakata 1 temmuz dan 1 gün önce otelde kaldım yedek kıyafet v.s aldım yanıma saç spreyim ve traş malzemelerimide otele getirdim, otelde fön cihazı var zaten, neyse sabah uykumu almış ve kahvaltımı yapmış, giyinmiş hazır olarak elçilik önüne gittim. Benden size tavsiye sizde otelde kalın o kadar yol geleceksiniz uyku bakımsızlık yol boyunca kafada kurgu yapıcaksız ve salaş bir halde mülakata girmektense verin 180 gidin otele, hem resepsiyona söyleyin eşyalarınız mulakattan gelene kadar odanizda dursun emanetciye para vermekten kurtulun.

Güvenlik 8.30 - 8.45 randevuları sıraya girsin dedi. Ben normal bir kot temiz ayakkabı tişört ve tişört üstü giyinilen önü açık gömleklerden giydim, Sırada insanlara baktımda gerçekten sinir oldum, yaw ağızda sakızla çak çak ciddiyetsiz tavırlar, biri takmış şapkayı kafaya giymiş eşofmanı pikniğe geliyor sanki, hele biri vardı inanamazsın adam valizle içeri girmek istiyor birde diyorki ben böyle bişey görmedim diyor, en az bekleyenlerin yarısından fazlasında ya telefon ya çakmak sigara yada başka bir içeriye giriş yasağı olan şey vardı üzerinde. Benim elimde tek parça peçete vardı poşetin içinde bile degildi elimden alıp attılar hapşıriyordum biraz klima etkisinde kalmıştım düşün yani o kadar detaylı arandik. bizim insanımız neden böyle neden bu kadar duyarsız o kadar ciddiyetsiz insanlar varki Allah sabır versin ABD elçiliğine, lütfen siz otelde kalın herseyinizi otele bırakın. Neyse

İçeri girdik öyle bir kalabalık varki inanılmaz herkes ABD ye gitmek istiyor sanki, girerken numara veriyorlar o numara banka numarası gibi 3 defa aynı numaranın yanmasını bekliyeceksin, ortam aynı banka mantığı gibi sandalyeler ve TV var, yanlız vize memurları ile aranda cam var ve konuşmayı megafonla yapıyorsunuz, görüşmeyi digerleride duyabiliyor, yaklaşık 2 saat bekledim. 15 e yakın mulakat duydum yani istemeden mecburen, sıra bana geldi güler yüzle ve enerjik bir şekilde merhaba dedim, dosyaları istedi tüm Dosyayı birbir istiyor veriyorsun lise diplomasi ve fotokopisi, 2 foto, sağlık dosyası bu unganlardan verilen açılmayan paket ( aşı belgesini almiyorlar o dosya içinde var zaten), sabıka kaydı nüfus sureti aldılar bunların fotokopilerini almadılar daha önce kccye gönderdiğim belgelerin hicbirinide almadilar, pasaport ve fotokopisi verdim, sanırım 1 belge daha vardı hatirlayamadim. Ama ben oraya SGK dökümünden askerlik belgesine ikametten tüm mail yazismalarina kadar götürmüştüm hicbirinide almadılar, sonra o dosyayi, 330 dolar ücreti ödeyecegimiz vezye işlem yaparak memur teslim ediyor dosyam vezneye gelince sıra tekrar sana geliyor, tekrar güler yüz ve enerjik bir şekilde merhaba dedim, 330 dolar verdim. Makbuz verdi bana. 3. Son kez mülakata geldim, tekrar Güleryüz ve enerjik bir şekilde merhaba dedim, memur önündeki bilgisayara bakıyordu o da benim gibi enerjik ve güler yüzlü olarak merhaba dedi, sanırım benim insan-i bir şekilde hitap Edip onu selamlamak hoşuna gitti bunu çok hissettim nede olsa benden önceki mülakatta onun nasıl bir ruh halinde olduğunu bilmediğim için ve benimde mulakatima bu ruh ile devam etmesin diye boyle davrandim, sonra parmak izim alındı ve elimi kaldirarak yemin ettim. Tr de ne iş yapıyorsun dedi ABD de ne iş yapacaksın dedi, iş buldum ve parttime bir iştede calisacagimi söyledim, parttime çalışacagim işimi tr de yaptinmi dedi evet dedim. Sonra bilgisayarda birkaç işlem yaptı, bana nerede kalacağımı sordu ds260 ta Florida yazmıştım ama orada New York dedim. New York takı isyerimin adını sormadı hem parttime hem normal isyerimin adını sormadı hep güler yüzle konuştuk karşılıklı olarak, sonra hiç beklemeden vizen onaylandı yeni hayatında başarılar diliyorum dedi, bu kelime bana o kadar dokunduki ellerim ayaklarım hiçbir yerimi hissetmiyordum sanki havale geçirecek gibi oldum, sanki o an orada gözlerim dolacakmış gibi oldu ömrümün sonuna kadar unutamicam o cümleyi, ordan çıktım uzun adımlarla otele gidip ailemi aradım otogara gidip evime geldim evde 10 tane koltuk var birine bile oturmadim 1 saat evde dolaştım, inanılmaz bir duygu halende çok heyecanlıyım, 2 gün sonra mail aldım PTT ye kargom teslim edilmiş diye 3 gün sonra telefonuma mesaj geldi dilerseniz şubeden gelip alabilirsiniz dendi, hiç beklermiyim kargocuyu hemen gittim, yani dün gittim aldım vizemi, tüm elçilik görevlilerine ve tüm ABD halkına bana bu vizeyi layık gördükleri için ve tüm yesilkart forum yönetimi ve üyelerine sonsuz teşekkür ederim. Darısı tüm bekleyen arkadaşlarımın başına. Sorusu olan arkadaşlara cevap verebilirim, Saygilar

• Sayın @atilla samimî anlatımınız için teşekkürler, yeni hayatınızda mutluluk ve başarı dilerim...

• Banka dökümü vermedin mi...

• Sayın @crazycells size bir sorum daha olacak. Bir hafta sonra eşimin sağlık randevusuna ve mülakata katılıp katılamayacağı belli olacak.

Eğer eşim mülakata katılamazsa benim bu durumu önceden büyük elçiliğe haber vermem gerekir mi?

Çocukların da pasaportunu yenilemiştik. Ds260 formunu açtırıp yeni pasaport bilgilerini ilave etmem mi lazım? Aynı şekilde eşimin bilgilerini çıkartmam mı lazım?

• @eem1978 evet tabi 7 bin dolar tek kişiyim zaten

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@frozen DS260 ile artık oynamayın yoksa hiç randevu gelmeyebilir. Oraya gidince durumu anlatırsın eşin neden gelmiyorsa onun için gösteren bir evrak almayı unutma

• @atilla vizeniz hayırlı olsun. Bol şanslar.

• herkese selamlar tekrar, ben geçen yıl kışın erasmusa gitmiştim fakat ds260 formunda adres kısmında da üniversite kısmında da belirtmeyi unutmuşum yeni fark ettim. bir sorun yaratacağını düşünüyor musunuz? bilgi güncellemek için çok geç olduğunu biliyorum fakat yine de sormak istedim. teşekkür ederim şimdiden

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umut07 böyle ufak hataları konsoloslukta bildirin ki düzeltsinler onlar sizden daha çok istiyorlar gitmenizi

• @atilla hayırlı olsun...

• @ayvalik10 çocukların yeni pasaport bilgilerini ds260 a eklemem gerekmiyor mu? Bizim randevu tarihimiz belli, yine de sorun mu olur? Bir de eşim için belli bir süre talebinde bulunabiliyor muyum?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@frozen DS 260 açtırdığın zaman mülakat tarihin otomatik olarak siliniyor. Ondan sonra tekrar randevu tarihi alamama ihtimalin var unganlara gitmediniz galiba. Bence mail atın konsolosluğa işinizi garantiye alırsınız

• @ayvalik10 öyle mi, bunu bilmiyordum. Ben yeni bilgileri mail ile ileteyim o zaman..çok teşekkürler

• @ayvalik10 forumda bir kişi eşinin mülakata gitmediğini, daha sonra katılacağına dair söz verdiklerini ve süre talep ettiklerini yazmıştı. Ben de bu şekilde bir süre talep edebilirmiyim? Bilginiz var mı? Buarada sağlık muayenemiz de 20 Temmuz’da olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@frozen sadece eşi değil başka kişinin de çocukları hatta @sash kendisi bu onunla görüşebilirsin sonradan girme olayını

• Çok yardımcı oldunuz sağolun

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |