Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mat DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells merhaba rahatsız edeceğim için öncelikle özür diliyorum. Ds260 formunda adres kısmında 16 yaşından sonra yaşadığınız adresler kısmında askerlik veya 1 ay kaldığımız yerleri de yazıyor muyuz? Şimdiden teşekkürler

Kısa süreli ve geçici adresleri yazmayabilirsiniz.

• Arkadaşlar kusura bakmayın bir sorum daha olsa : yeni pasaport işlemleri 1 haftayı bulur. Bunun yerine ds-260 formunu pasaport olmadan doldursam , KCC mülakat tarihi vermeden önce mi çıkarmalıyım pasaportu ve yeni pasaport bilgilerini Ankara konsolosluğu na mı yoksa KCC ye mi mail atacağız ?

• @cancakicitr hocam bilmiyoruz cahilligimize verin heycan ve korku bir yerde hem benim hem esimin sanirim esim ve ben daha bekleriz 30xxx bizim numaramiz 😊....

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ismail1 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhba ben ismail ,afganistanliyim , türkiyede öğrenciyim ve türkiyeden green card için başvuru yapmıştım ve kazandım , mulakat yerimi Ankara olarak seçilmişti ve bende DS260 formunda mulakat yerimi Ankara konsolosluğunu seçtim , sizce doğru bir seçim yapmış mıyım ? yoksa illerde kcc'den gelen mailden mulakat yerimi Kabil-Afganistan olarak mi değiştirsem ?
    saygılar.....

Türkiye'de yaşıyorsanız görüşmeye Türkiye'de girebilirsiniz. Değişiklik yapmaya gerek yok.

• @crazycells merhaba başvuruda verdiğim mail adresimi bulamıyorum bu yüzden KCC mail adresimi değiştirmek için mail attım değiştirilemez diye cevap geldi tekrar aşağıdaki gibi düzeltip mail attım tekrar bu mail geldi nerede yanlış yapıyorum. Gönderilecek evrak mailini alabilmem için mail adresimin ds260 formunda girdiğim adrese gelmesini istiyorum bunu nasıl yazmam gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz.

Thank you for your inquiry.

Your answers on the DS-260 application should be as accurate as possible in order to minimize the potential for confusion and delay in your case. Once submitted, a DS-260 cannot be deleted or removed. If there is an error in your DS-260 application form or if you need to make changes, the Kentucky Consular Center (KCC) can unlock the form for you so that you can make any changes required. If you would like us to unlock one or more forms in your case, please reply to this address, including your case number, date of birth (MMDDYYYY) and the names of the applicants whose forms you would like us to unlock, and an explanation as to why you need the DS-260 unlocked.

Once unlocked, if you would like for KCC to process your application, you must resubmit it. A DS-260 will not continue processing unless it is re-submitted. Unlocking an application is the only way to make changes, or to prevent a form from being processed.

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center.

For additional information, please refer to the following websites:

Diversity Visa Website: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry.html

Diversity Visa Instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html

DS-260 instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-submit-your-iv-and-alien-registration-application.html

To enter the Diversity Visa lottery or to check for a selection notice: https://www.dvlottery.state.gov/

Cheryl/Chris
    Diversity Visa Unit
    Support Contractor - PAE
    CA/VO/DO/KCC
    Phone: (606) 526-7500
    Email: [email protected]

Any information in this transmission pertaining to the issuance or refusal of visas or permits to enter the United States shall be considered confidential under Section 222 (f) of the Immigration and Nationality Act (INA) [8 U.S.C. Section 1202]. Access to and use of such information must be solely for the formulation, amendment, administration, or enforcement of the immigration, nationality, and other laws of the United States under INA 222(f) and as specified in FAM guidance. If you have received such information in error, do not review, retransmit, disclose, disseminate, use, or take any action in reliance upon this information, and contact the sender as soon as possible.
    This email is Sensitive but Unclassified based on the definitions provided in 12 FAM 540.

-----Original Message-----
    From: Mustafa ÇELIK [mailto:[email protected]]
    Sent: Thursday, June 13, 2019 3:58 PM
    To: KCC DV
    Subject: Updating of e-mail address

Dear All,
    I am Mustafa Celik, My case number is 2020EU00006*** and I filled Ds-260 form and confirmation number is ********. I would like to continue with [email protected] . Also l entered that e-mail address on DS-260 form .
    lf you need any other detail from my side, l am ready to answer.Could you please consider my new email address

Best regards

Case number: 2020EU00006***
    Principal Applicant Name: CELIK, MUSTAFA
    Preference Category: DV DIVERSITY
    Foreign State Chargeabilty: TURKEY
    Date of birth:
    Phone number: 009053559****
    e-mail: [email protected]
    Official - Privacy/PII
    UNCLASSIFIED

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstfaaa Ben size gelen mesajda "değiştirilemez" gibi bir ifade görmedim. Standart bir mesaja benziyor. DS-260 formunda doğru adresi verdiyseniz başka yapacağınız bir şey yok. Ekim ayına kadar evrak isteme emaili gelmezse tekrar sorabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizler DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar kusura bakmayın bir sorum daha olsa : yeni pasaport işlemleri 1 haftayı bulur. Bunun yerine ds-260 formunu pasaport olmadan doldursam , KCC mülakat tarihi vermeden önce mi çıkarmalıyım pasaportu ve yeni pasaport bilgilerini Ankara konsolosluğu na mı yoksa KCC ye mi mail atacağız ?

Formu pasaportları aldıktan sonra doldurmanız daha uygun olur. Acele etmenizi gerektiren bir durum yok.

• @knnrn mail attığımda otomatik olarak aşağıdaki mail geldi

The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email. This email address, [email protected]mailto:[email protected] is for case-specific Diversity Visa inquires only. If you would like to check the status of your entry, please do so at www.dvlottery.state.gov/ESChttp://www.dvlottery.state.gov/ESC. This website is the definitive means of determining whether or not you were selected for possible further processing. You must see a notice that is addressed to you by name as proof of selection to process further in the DV program.

For inquiries about specific cases, please ensure that you have included your case number, first and last name, and date of birth with your inquiry. If this information is not provided or is inaccurate, KCC will be unable to process your inquiry.

For other information and to view frequently asked questions, please visit the Department of State Website at www.travel.state.govhttp://www.travel.state.gov. Under the Visas section, select Diversity Visa (DV) Lottery Program and then select Instructions for the Diversity Visa lottery year you entered. The frequently asked questions can be found at the bottom of the instructions.

Thank you for contacting KCC.

KCCDV/Public Inquiry
    Kentucky Consular Center
    Phone: (606) 526-7500
    Email: [email protected]mailto:[email protected]

Any information in this transmission pertaining to the issuance or refusal of visas or permits to enter the United States shall be considered confidential under Section 222 (f) of the Immigration and Nationality Act (INA) [8 U.S.C. Section 1202]. Access to and use of such information must be solely for the formulation, amendment, administration, or enforcement of the immigration, nationality, and other laws of the United States under INA 222(f) and as specified in FAM guidance. If you have received such information in error, do not review, retransmit, disclose, disseminate, use, or take any action in reliance upon this information, and contact the sender as soon as possible.

This email is Sensitive but Unclassified based on the definitions provided in 12 FAM 540.

This email is UNCLASSIFIED.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstfaaa Otomatik yanıt gelmiş, yani henüz size yanıt gelmemiş.

• Öncelikle herkese selam. ayın 13ünde ds 260 formunu submit ettim ve onay maili şeklinde bir mail almadım daha sonra ds 260 formuna tekrar girdim ve complete yazmasına rağmen hala forma girebiliyorum bugun tekrar submıt ettim ne yapmam gerek böyle bir durumda

• @emrecetin hocam bende bir onay maili almadım ama. bende baslığı "Immigrant Visa and Alien Registration Application Confirmation" seklinde bir sayfanın çıktısı almıştım. ahanda böle yazıyordu. bilmem hatırladınız mı

Thank You
    Your Immigrant Visa and Alien Registration Application (DS-260) was sent to the Kentucky Consular Center (KCC) for
    review.
    Next Steps
    All Diversity Visa applicants must:

1. Obtain required supporting civil documents.
    2. Obtain photographs that meet the Department of State’s visa requirements.
    3. Review the information specific to the U.S. Embassy/Consulate General where your visa interview will occur.
      You do not need to submit any documentation to the Kentucky Consular Center. The KCC will review your application
      and will notify you if any of the information you have provided is insufficient or incomplete. Your DS-260 application
      will be kept on file with KCC until a visa number is available for you and your case can be scheduled. When your case
      is scheduled, the KCC will send you an email message directing you to log into the Entrant Status Check (ESC)
      website for further instructions.
      If you would like to change your interview location, you must contact the Kentucky Consular Center by sending an email
      to ([email protected]) before your interview is scheduled. Your e-mail must include your name and case
      number, and must clearly indicate where you would like to be interviewed. Please note that once you have an
      appointment, you must contact the consular section where you have been scheduled in order to request a change. It
      may not be possible to change the location of your interview after you have been scheduled.

• Herkese selamlar,
    Forumdaki ilk yanıtım. Öncelikle kazanan arkadaşları tebrik eder, şansı bu sene yaver gitmeyenlere de bol şans dilerim. Umarım her şey dilediğiniz gibi olur.
    Formu henüz submitlemedim. Aklıma takılan ve emin olmak istediğim birkaç sorum var. Burada herkese bir beklentisi olmadan yardım eden herkese de gönülden teşekkür ederim. İzninizle sorularıma geçiyorum.

1- Eşimin benden önce bir evliliği daha var. Bu durum, beni önceki bilinen isimler kısmına eski tam ismini yazmaya yöneltti. Her ne kadar formda eski eş durumunu sorsa da, yazmam gerekiyor mu emin olamadım. Sonuçta soy ismi değişti ve önceki ismini girmek için tick attığımız kısımda soy isim de soruyor.
    2- Bir dövme stüdyosunda sanatçı menajeri olarak çalışıyorum. Sigorta bilgilerimde ''Müşteri hizmetleri görevlisi/Asistanı'' yazmakta. Doğru tanımı belirlemekte zorlanıyorum. Formda ''other'' seçeneğini kullanarak ''Customer relations'' kullanabilir miyim?
    3- Eşim piercing ve dövme sanatçısı. ''Artist/performer'' seçeneğini mi kullanmalıyız, yoksa yine ''other'' seçeneğini kullanarak ''Tattoo artist'' mi?
    4- Yeni Zelanda'da yaklaşık 10 ay bulundum. Araştırmalarıma göre sabıka kaydı türevi olan belgeye ihtiyacım yok. Fakat karavan ile ülkeyi dolaşmaktaydım. Orada iki resmi adresim vardı. Her iki resmi adresim de hosteldi. Bu adresleri vermeliyim diye düşünüyorum. Sizin görüşlerinizi de merak etmekteyim.
    5- Üniversitenin biyoloji bölümünden mezunum. Sorulan güvenlik sorularından bir tanesinde şöyle bir kısım var: ''Do you have any specialized skills or training, such as firearms, explosives, nuclear, BIOLOGICAL or chemical experience''. Bu soruya ''yes'' deyip, üniversitede yalnızca biyoloji okuduğumu belirtmeliyim diye düşünüyorum. Sonuç olarak eğitim aldım ve yanlış beyanda bulunmak istemem.
    6- Adres doldurmam gereken kısım için, 16 yaşından itibaren bir adreste farklı zamanlarda iki kere yaşadım. İki kere aynı adresi farklı zamanlar için yazabilir miyim?
    7- Çalıştığım iş yerlerinin isimlerini tam vermeli miyim? Örneğin, ''xx Tattoo Studio'' yerine, ''xx Tattoo Studio iç ve dış süsleme ltd...''.
    8- İlk girdiğim üniversiteyi ve yüksek lisansımı bitirmedim. Fakat sonuç olarak ''attend'' ettim. Eşim de açık öğretim okudu fakat kaydını yeniletmedi. Yeniletirse öğrenci statüsü devam edebiliyor sanırım. Bunları da yazmalı mıyım?
    9- 2016'da kanser teşhisi konuldum ve 2017 Mart ayına kadar tedavi aldım. Şu anda hiçbir sorunum yok. Otoritelerin, onlara yük olacağımı düşünmesi muhtemel midir?
    10- Değişen eski iş adreslerinin yenilerini mi yazmalıyız?

Bazı soruların, belki de hepsinin cevaplarını forumda bulabileceğimi düşünüyorum. Fakat tüm threadleri okuyalı biraz zaman oluyor ve epey heyecanlıyım. Yanlış bir şey yapmamak adına tekrar sormak istedim. Değerli vaktinizi sorularımı yanıtlamak için ayırdığınız için minnettarım.

Doc dosyasını da en kısa zamanda dolduracağım. Verilerin çok değerli olduğunu biliyorum.

Bu şarkı da benden tüm talihlilere gelsin. 🙂

• @bekle_geliyorum hocam aynen bende o sayfayı dikkatli incelediğimde alt kısımda tamamlanma tarıhi olarak ilk onayladığım tarih gözüktü birde bir kaç sayfa önce buna benzer soru soranlar olmuş mail gelmesi bizle alakalıymış sanırım. Bir onay kutucuğunu işaretlersen şayet ondan dolayı bir mail geliyormuş. İlk mail eylül gibi gelir deniyor bakalım daha ayrıntılı bilgisi olan bizi bir aydınlatsın. Teşekkür ederim.

• @baambaam Hocam öncelikle sizede hayırlı olsun umutlarınız boşa çıkmaz umarım. sorularınız çok detaylı pek bilgi sahıbı değilim fakat forumda imza denilen bir durum var onu profil ayarlarınıza eklemeniz yararınıza olucaktır.

• Merhaba, ilk başvurumuzda yani çekiliş kısmına başvururken verdiğimiz e-posta ile DS-260'ta yazdığımız e-posta uyuşmazsa ne gibi bir durumla karşılaşıyoruz? İkisinde de aynı e-postayı verdiğimden eminim, en azından öyle hatırlıyorum ama en kötü ihtimalide düşünmeden edemiyorum

• @emrecetin Hatırlatma için teşekkür ederim. Henüz formu submitlemediğim için yazmamıştım fakat hemen güncelledim.

• @baambaam size tavsiyem sayın crazycells' in imzasından dv 2020 talihlilerinin yapması gerekenler dosya halinde paylaşılmış. onu indirin orada video pdf herşey var hem de adım adım. hepimiz hakkında hayırlısı 🙂 şimdiden gönlünüzce olsun diyeyim bari

• @baambaam
    Merhaba,
    Öncelikle tebrik ederim. 26 binlerde numaranız sanırım, DS 260 için aceleniz yok kısacası.
    Sorularınızı cevaplamaya çalışayım:

1- Evet yazmanız gerekiyor.
    2- Tabi-customer relations uygundur.
    3-Other - Tattoo artist uygundur.
    4- Yeni Zelanda'da 10 ay boyunca kaldıgınız 2 farklı adresi de tarihleri ile yazmalısınız, evet.
    5- Hayır, sadece biyoloji mezunu olmanız bu soruya "yes" demenizi gerektirmez. Özellikle kimyasal-biyolojik silah yapımı ve geliştirilmesi konusunda spesifik olarak bazı labaratuarlarda çalıştıysanız bu soruya evet dersiniz.
    6-Hayır o adresi 1 kere yazın - Türkiye içindeki adreslerin zaten çok fazla önemi de yok.
    7- Evet tam isim verin.
    8- No degree diyerek yine de bilgileri girebilirsiniz.
    9- Çok geçmiş olsun. Rahatsızlığınız ile ilgili sağlık raporu sırasında size sorular sorulacaktır ancak durumunuz kesinlikle Class B kategorisidir ve göçmenlik sürecinizi etkilemez.
    10- Siz çalıştığınız dönemde ne ise onu yazmanız daha doğru.

Heyecanlanmayın, rahat olun - yanlı birşey yapmazsınız.
    Bunu birebir Ankara Büyükelçiliği Göçmen Vİze Bölümü'nde 7 sene boyunca takım liderliği yapmış biri olarak söylüyorum : Hata sandığınız çoğu şey bu süreçte hata değil, ve hiçbir şey değiştirilemez değil DS 260'ta. Yeter ki diskalifiye olacağınız bilgiler olmasın -- initial entry aşamasında hata yapmamış olun.

Şansınız bol, yolunuz açık olsun!

• @gokce-taskiran
    Gökçe Hanım, değerli vaktinizi ayırıp tüm sorularımı yanıtladığınız için çok teşekkür ederim. Huyum gereği en ufak detaylara dahi takılabiliyorum. Ayrıca içimi de rahatlatmış oldunuz. Eşim ile birlikte araştırma yapmamıza rağmen bazı konuların içinden çıkamamıştık. Kendisi de minnettar. Dediğiniz gibi acele etmeden ufak hataları da egale ederek formu submitleyeceğiz. :))

Sürecin kendisi de heyecanlı. Sonu olumsuz olsa bile bunu yaşamak güzel. Umarım bu sene olduğu gibi current görebiliriz.

• ................

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |