Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar, advanced parole ile Türkiye’ye seyahat ettim. Suan turkiyedeyim 1 ay sonra New York ‘a geri döneceğim Ukrayna havayolları ile. Sorum şu, benim İ-485 formum hala proseste. Amerikan vatandaşı eşim ile hala evlilik görüşmemiz olmadı. Türkiye’ye gelmek durumunda kaldım ama combo kartimi aldim. Yanı suan work authorization/travel document kartim yanımda. Amerika’ya geri dönerken özellikle İstanbul yeni havaalanından çıkarken karti biliyorlar mi? Ukrayna havayolları ile konustum travel document ile havayolu şirketi degil ülkenizin polisine sormanız gerekir dediler. Bilginiz var mi? Cok teşekkür ederim ilginiz icin !

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@merbej Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi) içinde söyledi:

Merhabalar, advanced parole ile Türkiye’ye seyahat ettim. Suan turkiyedeyim 1 ay sonra New York ‘a geri döneceğim Ukrayna havayolları ile. Sorum şu, benim İ-485 formum hala proseste. Amerikan vatandaşı eşim ile hala evlilik görüşmemiz olmadı. Türkiye’ye gelmek durumunda kaldım ama combo kartimi aldim. Yanı suan work authorization/travel document kartim yanımda. Amerika’ya geri dönerken özellikle İstanbul yeni havaalanından çıkarken karti biliyorlar mi? Ukrayna havayolları ile konustum travel document ile havayolu şirketi degil ülkenizin polisine sormanız gerekir dediler. Bilginiz var mi? Cok teşekkür ederim ilginiz icin !

Ustunde "VALID FOR RE-ENTRY TO THE U.S" yazan I-766 formlari ile, ustunde "SERVES AS I-512 ADVANCE PAROLE" yazan combo card'lari ABD'ye giris icin kullanabilirsiniz. Onemli olan tek sey suresinin gecmemis olmali.

• Arkadaşlar şimdi ben üç aylığına abd ye giriş yapıcam okulum sebebiyle re entry permit almam gerekicek ilk başvuru yaptıktan sonra kaç gün içinde sonuç alır acaba çünkü yaklaşık 600 dolar falan gerekicek başvuru için ilk etapta o parayı veremiyorum ama mesela bir ay çalıştıktan sonra para işi hallolur o zaman başvursam iki ay içinde sonuç alır mıyım ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isag Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi) içinde söyledi:

Arkadaşlar şimdi ben üç aylığına abd ye giriş yapıcam okulum sebebiyle re entry permit almam gerekicek ilk başvuru yaptıktan sonra kaç gün içinde sonuç alır acaba çünkü yaklaşık 600 dolar falan gerekicek başvuru için ilk etapta o parayı veremiyorum ama mesela bir ay çalıştıktan sonra para işi hallolur o zaman başvursam iki ay içinde sonuç alır mıyım ?

ilk iletide tahmini zamanlar var, incelemenizi tavsiye ederim. 2 ay icinde sonuc alirsiniz.

• @crazycells ilk iletide permitin gönderilmesi 3 ayı bulabilir diyor bu yüzden permit gönderileceği adresi konsolosluk mu seçeyim yoksa ordaki kaldığım adresi mi yazayım sizce çünkü ben başvuruyu ülkeden ayrılmadan iki ay önce yapmayı planlıyorum

• kusura bakmassanız bir sorum daha olacaktı iletinin başını iki üç defa okudum ama ödeme hakkında tam bilgi edinemedim birde ben abd de ki posta sistemini falan tam olarak bilmediğim için ödeme yi tam olarak nasıl yapıyoruz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells ilk iletide permitin gönderilmesi 3 ayı bulabilir diyor bu yüzden permit gönderileceği adresi konsolosluk mu seçeyim yoksa ordaki kaldığım adresi mi yazayım sizce çünkü ben başvuruyu ülkeden ayrılmadan iki ay önce yapmayı planlıyorum

konsolosluk olarak secebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

kusura bakmassanız bir sorum daha olacaktı iletinin başını iki üç defa okudum ama ödeme hakkında tam bilgi edinemedim birde ben abd de ki posta sistemini falan tam olarak bilmediğim için ödeme yi tam olarak nasıl yapıyoruz ?

Birden fazla secenek var: money order, personal check, cashier’s check ya da kredi karti.

ABD'de bu yontemlere asina olursunuz. Eger banka hesabiniz vs. yoksa, ya da kredi karti bilgilerinizi vermek istemiyorsaniz o durumda bir USPS yani posta ofisine gidip kucuk bir ucret ile paranizi "money order"a cevirebilirsiniz. Sonra size verdikleri money order belgesini USCIS'e gondermeniz yeterli olacak.

• herkese merhabalar.
    bu pazartesi re entry permit yenilemek icin 2.sefer expedited basvuruda bulundum. dun case number iceren sms i aldim. ancak birden fark ettim ki en sonda date of signature kismina yanlislikla 07/01 yazmisim 06/01 yazmam gerekirken.
    sizce bir sorun olur mu? tavsiyelerinize acigim
    tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aerin Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi) içinde söyledi:

herkese merhabalar.
    bu pazartesi re entry permit yenilemek icin 2.sefer expedited basvuruda bulundum. dun case number iceren sms i aldim. ancak birden fark ettim ki en sonda date of signature kismina yanlislikla 07/01 yazmisim 06/01 yazmam gerekirken.
    sizce bir sorun olur mu? tavsiyelerinize acigim
    tesekkurler

Degistirmek ya da duzeltmek artik mumkun degil kanimca. Ilerde bir tarih oldugu icin bu gunden once degerlendirilirse size geri donebilir, eger sorun olmazsa ve size donmezse surece normal devam edebilirsiniz bence.

• Merhabalar, 3 yıldır green card sahibiyiz.
    Tr ye gidip geliyorum. En son ailemle Atlantadan Amerikaya girişimde pasaport kontrol memuru, I131 formu doldurmamız gerektiğini belirtti ve pasaportumuza SUB EXP. Res. Req. Notunu düştü.
    Bu akşam tekrat TR ye donem gerekiyor. Formu US ten çıkmadan mı doldurmalıyım?
    Çıkarsam tekrar girişimde sorun yaşar mıyım?
    Bilgisiniz varsa yazabilir misiniz teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gulsah2000 Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi) içinde söyledi:

Merhabalar, 3 yıldır green card sahibiyiz.
    Tr ye gidip geliyorum. En son ailemle Atlantadan Amerikaya girişimde pasaport kontrol memuru, I131 formu doldurmamız gerektiğini belirtti ve pasaportumuza SUB EXP. Res. Req. Notunu düştü.
    Bu akşam tekrat TR ye donem gerekiyor. Formu US ten çıkmadan mı doldurmalıyım?
    Çıkarsam tekrar girişimde sorun yaşar mıyım?
    Bilgisiniz varsa yazabilir misiniz teşekkürler

Evet, ABD disindan basvuru yapamiyorsunuz. Zaten size lazim olacak bilgiler ilk iletide mevcut, incelemeyi unutmayin.

I-131 basvurusu yapmadan ABD'den cikmamanizi tavsiye ederim. Eger ABD'de yasama ya da calisma gibi bir planiniz yoksa Green Card'i konsolosluga teslim edebilirsiniz, eger ABD'de yasamayi planliyorsaniz o durumda en yakin zamanda kalici yerlesme plani yapmalisiniz. Sanirim gorevli ABD'yle baginiz oldugunu dusunmuyor, o nedenle oyle bir uyari vermis... Bu nottan dolayi ABD'ye yerlesmediginiz her sefer girisinizde daha cok sorgulanacaksiniz.

• Merhabalar,,
    ABD'ye giriş yaptıktan sonra ivedilikle Re-Entry I-131 formunu doldurarak başvuru yapmak istiyorum. Ancak Green Card'ın hazırlanıp gönderilmesi süreci sanırım 30-45 günü bulabiliyor. Sorularım şöyle:

1. Green Card teslim alınmadan, Pasaport üzerindeki Göçmen Statüsünü gösteren vizenin kopyası ile başvurda bulunabilirmiyim?
      2.Başvuruyu USCIS ofisleri üzerinden elden yapabilirmiyim?
      3.Biyometrik randevu tarihini Uçak Bileti tarihini gerekçe göstererek öne çekebilirmiyim?
      Teşekkürler.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@zafery Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi) içinde söyledi:

Merhabalar,,
    ABD'ye giriş yaptıktan sonra ivedilikle Re-Entry I-131 formunu doldurarak başvuru yapmak istiyorum. Ancak Green Card'ın hazırlanıp gönderilmesi süreci sanırım 30-45 günü bulabiliyor. Sorularım şöyle:

1. Green Card teslim alınmadan, Pasaport üzerindeki Göçmen Statüsünü gösteren vizenin kopyası ile başvurda bulunabilirmiyim?
      2.Başvuruyu USCIS ofisleri üzerinden elden yapabilirmiyim?
      3.Biyometrik randevu tarihini Uçak Bileti tarihini gerekçe göstererek öne çekebilirmiyim?
      Teşekkürler.
    1. Evet, resmi olarak ayni belge, dolayisiyla kabul etmeleri lazim. Nedenlerinizi aciklarsiniz zaten formda ya da gondereceginiz fotokopinin ustune yazarsiniz.

2. Hayir.

3. Hayir, ama soyle... tarihi aldiktan sonra bir USCIS ofise gidip biyometrik randevu icin tarihi aldiginizi ama X, Y, Z nedenlerden dolayi acil cikis yapmaniz gerektiginden randevu talep etmelisiniz (guleryuzle ve kibarcar 🙂 ), o durumda oyle bir sansiniz var, daha once yapanlar oldu. Ozellikle ailenizde egitim amaciyla Turkiye'ye donme niyetinde olanlar varsa ikna etme sansiniz daha yuksek olur, ama sadece "ucak bileti" tarihiyle olur mu emin degilim, bence bu cok gecerli bir neden degil.

• @crazycells bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

• @crazycells yorum için teşekkür ederim, us teki koşullar ve odenecek ücret dolayısıyla form işlemlerini tamamlayamadan döndük. Tekrar girişte hem formları hem ücreti yanımda bulundurup açıklama yaparak girmeyeçelışacağım. NYC den girmek daha avantajlı olabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gulsah2000 Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi) içinde söyledi:

@crazycells yorum için teşekkür ederim, us teki koşullar ve odenecek ücret dolayısıyla form işlemlerini tamamlayamadan döndük. Tekrar girişte hem formları hem ücreti yanımda bulundurup açıklama yaparak girmeyeçelışacağım. NYC den girmek daha avantajlı olabilir mi?

Net bilemiyorum maalesef, bariz bir avantaji olmayacaktir; ama net olarak avantajli olabilecek bir yer de yoktur -en azindan benim bildigim kadariyla...

• Arkadaslar kisa bir sorum olucakti daha yeni re entry basvurusunda bulundum ama money order da kime kismina homeland security yazmayi unuttum onun yerine gonderdigim yerin adresini ve kendi adresimi yazdim bir sikinti cikarirlar mi acaba ne yapmam gerekiyor su anda ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isag, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Arkadaslar kisa bir sorum olucakti daha yeni re entry basvurusunda bulundum ama money order da kime kismina homeland security yazmayi unuttum onun yerine gonderdigim yerin adresini ve kendi adresimi yazdim bir sikinti cikarirlar mi acaba ne yapmam gerekiyor su anda ?

problem olabilir, eger money order'da DHS diye belirtmediyseniz kendilerinin parayi almalari mumkun olmaz. Sistem oyle isliyor. Eger money order'i kullanamazlarsa basvurunuzu reddeceklerdir, bu durumda yapmaniz gereken yeni bir money order ile basvuruyu gondermek olmali. Sanirim eskisine kendi bilgilerinizi yazdiniz, bu durumda parayi siz nakite cevirip yeni bir money order hazirlatabilirsiniz. Su an durumda belirsizlik oldugundan, USCIS'ten gelecek cevabi bekleyebilirsiniz.

• Sn @crazycells size re-entry permit ile ilgili birkaç sorum var;

1. Mülakat sonrası ilk 6 aylık giriş-çıkışımı yaptıktan sonra Türkiye'de yeni bir işe başlayacagım ve şirket 2 yıllık bir contract imzalamak istiyor. Malum GC geldikten sonra max. 1 yıllık sürem aşmış olacak. Re-entry permit aldım diyelim ve 2 yıl sonunda belirttigim şekilde Amerika'ya dönüyorum ve bana soruldugunda iş sebebini acıkca belirtmem gerekirse contract belgesinide gösteririm, GC mı tehlikeye sokmamak için yeterli bir kanıt olur mu? Yani re-enrty nin bir garantisi olmaz biliyorum ancak bir sorun yasamam için bu durumu nasıl garanti edebilirm? (Zira sorun olacaksa işi reddetmeyi düsünüyorum. Araftayım.)
    2. Benim suanda 10 yıllık turistik vizem var. Göçmen vizesi alınca bu turistik vizem iptal mi olmus olacak ?
    3. Mülakat sonrası ilk girişimi yaptım. Ve bundan sonraki giriş-cıkıslarımın bir limiti var mıdır? Çok ya da az sayıda giriş-cıkıs yapmam sıkıntı yaratır mı?
    4. Re-enrty permit almak istedim ve Amerika'ya gittim, bu basvuruyu yaptıgım andan itibaren mi max. 2 yıl hakkım oluyor yoksa GC geldikten sonramı hesaplanıyor bu 2 yıllık süre?

Teşekkürler 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |