Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

Benim greenCard'im geldi ama SSN DS-260'da istememe ragmen hala gelmedi. Bu arada 2017 donemindenim. 6 ayi gecti.
    simdi Subat ayi icinde gidecegim tekrar, herhangi bir SSN office'e gidip DS-260'da istedigimi belirtmem yeterli olur mu?
    NJ'e gidecegim, https://secure.ssa.gov/ICON/main.jsp bu adresten bulabilirim sanirim en yakin office'i.

Asil sormak istedigim maps de cikan Social Security Office ya da Social Security Administration ayni midir? Herhangi biri olabilir mi?

Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@çiğdem-vural DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Merhaba,

Benim greenCard'im geldi ama SSN DS-260'da istememe ragmen hala gelmedi. Bu arada 2017 donemindenim. 6 ayi gecti.
    simdi Subat ayi icinde gidecegim tekrar, herhangi bir SSN office'e gidip DS-260'da istedigimi belirtmem yeterli olur mu?
    NJ'e gidecegim, https://secure.ssa.gov/ICON/main.jsp bu adresten bulabilirim sanirim en yakin office'i.

Asil sormak istedigim maps de cikan Social Security Office ya da Social Security Administration ayni midir? Herhangi biri olabilir mi?

Tesekkurler

Evet, gittiginizde bir ofisi ziyaret edip kart basvurusu yapmalisiniz.
    Su konuyu inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/165/social-security-number-ssn-ve-basvurusu

• Merhabalar banka hesabımda yeterli bakiye gösterememe ihtimaline karşın Abd'de 4 yıldır yaşayan abim bana sponsor olabilirmi acaba?Abim 4 yıldır Abd'de yaşıyor şuanda orda oturma ve çalışma izni var zaten ama green card'lı değil kendisi.Ds-260 formundada onun adresini ve adını yazmıştım.Bende 22 yaşındayım tek kişiyim ve öğrenciyim.Acaba onunla ilgili gösterebileceğim evrak var mıdır?Teşekkürler @crazycells 🙂 fikir verirseniz bana iyi olur kafam karışık her ihtimali değerlendiriyorum artık 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nurullah DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Merhabalar banka hesabımda yeterli bakiye gösterememe ihtimaline karşın Abd'de 4 yıldır yaşayan abim bana sponsor olabilirmi acaba?Abim 4 yıldır Abd'de yaşıyor şuanda orda oturma ve çalışma izni var zaten ama green card'lı değil kendisi.Ds-260 formundada onun adresini ve adını yazmıştım.Bende 22 yaşındayım tek kişiyim ve öğrenciyim.Acaba onunla ilgili gösterebileceğim evrak var mıdır?Teşekkürler @crazycells 🙂 fikir verirseniz bana iyi olur kafam karışık her ihtimali değerlendiriyorum artık 🙂

maalesef sponsorun Green Card sahibi ya da ABD vatandasi olmasi gerekiyor.

• Arkadaşlar merhaba. Amerika da bir firmadan iş mektubu bekliyoruz. Konsolosluğun sitesinde bununla alakalı bir yazı bulduk fakat eksik bişey olmasından endişeliyiz çünkü bazı kişiler ekstra bazı şeyler olması gerektiğini yazmış. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirseniz seviniriz. Bir de elinde örnek olanlar varsa paylaşabilirsiniz çok seviniriz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@timu DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba. Amerika da bir firmadan iş mektubu bekliyoruz. Konsolosluğun sitesinde bununla alakalı bir yazı bulduk fakat eksik bişey olmasından endişeliyiz çünkü bazı kişiler ekstra bazı şeyler olması gerektiğini yazmış. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirseniz seviniriz. Bir de elinde örnek olanlar varsa paylaşabilirsiniz çok seviniriz.

Is yerinin hazirladigi klasik ve resmi bir mektup olmasi yeterli. Ayrica bir belgeye gerek yok.

Internette eminim pek cok ornek bulabilirsiniz. Sirket hakkinda bilginin yaninda sizin isminizin, ne is yapacaginizin ve ne kadar kazanacaginizin mektupta yazmasi yeterli gelecektir.

• @crazycells selam tüm bilgiler için ve böyle bir forum oluşturduğunuz için çok teşekkür ederim size çok faydalandık ve faydalanmaya devam ediyoruz . Bizim vize ok pasaportları aldık çok rahat bir süreçti. Şimdi uçak bileti bakıyoruz Haziranda düşünüyoruz okullar kapanınca Florida

• @nurullah merhaba ben de öğrenciyim. Suat başında mülakata girdim.Öyle çok miktarda banka hesabı göstermene gerek olmadığını düşünüyorum. Çünkü ben sadece 7000 küsür Tl göstermiştim hesapta ve hiçbir sorun çıkmadı. ve aldım vizeyi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenleo DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@crazycells selam tüm bilgiler için ve böyle bir forum oluşturduğunuz için çok teşekkür ederim size çok faydalandık ve faydalanmaya devam ediyoruz . Bizim vize ok pasaportları aldık çok rahat bir süreçti. Şimdi uçak bileti bakıyoruz Haziranda düşünüyoruz okullar kapanınca Florida

yararlanmaniza sevindim. ABD'ye girdikten sonra deneyimlerinizi bekliyor olacagiz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ugandateam DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@nurullah merhaba ben de öğrenciyim. Suat başında mülakata girdim.Öyle çok miktarda banka hesabı göstermene gerek olmadığını düşünüyorum. Çünkü ben sadece 7000 küsür Tl göstermiştim hesapta ve hiçbir sorun çıkmadı. ve aldım vizeyi.

banka hesabi disindaki kaynaklarinizla beraber deneyimlerinizi su konuda bekliyoruz o halde 🙂
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/73/dv2018-mülakat-deneyimleri/

• Merhaba biz ailecek görüşmeyi elçilikte yaptık, evrakları aldılar bir sonraki randevu için siteden randevu alıp, aile albümü ile gitmemizi istediler. siteden yeni randevu nasıl alınıyor. detaylı bilgilendirir misiniz ? 🙂

• Merhabalar, yeni mezunum, DS260'ı doldururken daha önceden çalıştınız mı sorusuna hayır dedim ama yıllar önce bir mağazada sömestr döneminde çalışacaktım ancak sıkıntı oldu ve gidemedim. Sağlık probleminden dolayı işe gidemediğim halde 1 günlük sigortam yatırılmıştı(2011 yılında) ve ben bunu unuttum malesef. Case numaram 21xxx lerde. Sizce formu tekrardan açtırmam gerekir mi bilgiyi düzenlemek için ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zeybek35 DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Merhaba biz ailecek görüşmeyi elçilikte yaptık, evrakları aldılar bir sonraki randevu için siteden randevu alıp, aile albümü ile gitmemizi istediler. siteden yeni randevu nasıl alınıyor. detaylı bilgilendirir misiniz ? 🙂

Su sitedeki hesabiniza girip yeniden randevu almayi deneyin.

Eger gerekli secenekleri bulamazsaniz su email adresine email gonderip, yeni bir randevu talebinde bulunun:

[email protected]

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@candreva DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Merhabalar, yeni mezunum, DS260'ı doldururken daha önceden çalıştınız mı sorusuna hayır dedim ama yıllar önce bir mağazada sömestr döneminde çalışacaktım ancak sıkıntı oldu ve gidemedim. Sağlık probleminden dolayı işe gidemediğim halde 1 günlük sigortam yatırılmıştı(2011 yılında) ve ben bunu unuttum malesef. Case numaram 21xxx lerde. Sizce formu tekrardan açtırmam gerekir mi bilgiyi düzenlemek için ?

boyle bir bilgilendirme yapmaniza gerek yok.

• Arkadaslar pasaport numaram "A 123456" seklinde yazıyor pasaportta. ds260'a gonderdikten sonra "A123456" şeklinde oluştu pasaport no. Şimdiu saglik muayenesi icin pasaportta oldugu gibi yazin diyor o sekilde girince boşluklu olarak kaydediyor. Ds260ta bosluksuz muayene randevusunda bosluklu görünüyor. Bu bir sikinti yaratir mi? Ne sekilde yazmam veya ne şekilde olmasi gerekiyor?

• Merhaba, forumdaki yönergelere göre ds-260 formunu doldurdum. Ve form doldurma süreci sonunda, en üstünde application confirmation ve en altında "this is not visa" yazan sayfa en son geldi ve onu yazdırdım, altında sol ve sağda olmak üzere iki barkod var sanırım mülakatta lazım olacak bu sayfa. Case numarama (33 bin) sıra gelene kadar, bunun dışında yapmam gereken bir şey var mıdır acaba? Yoksa geriye sadece mülakat tarihi verilmesini mi beklemem gerekiyor? bu arada böyle bir forum açtığınız için teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@anybody formu kaydettikten sonra aynı sayfaya tekrar girdiğinize COMPLETED yazacak her kişi için. Ondan yapacağınız bir şey yok. Eylülü bekleyeceksiniz o kadar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@haleluja DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Arkadaslar pasaport numaram "A 123456" seklinde yazıyor pasaportta. ds260'a gonderdikten sonra "A123456" şeklinde oluştu pasaport no. Şimdiu saglik muayenesi icin pasaportta oldugu gibi yazin diyor o sekilde girince boşluklu olarak kaydediyor. Ds260ta bosluksuz muayene randevusunda bosluklu görünüyor. Bu bir sikinti yaratir mi? Ne sekilde yazmam veya ne şekilde olmasi gerekiyor?

bosluklu ya da bosluksuz farketmez, ikisi ayni numara...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anybody DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Merhaba, forumdaki yönergelere göre ds-260 formunu doldurdum. Ve form doldurma süreci sonunda, en üstünde application confirmation ve en altında "this is not visa" yazan sayfa en son geldi ve onu yazdırdım, altında sol ve sağda olmak üzere iki barkod var sanırım mülakatta lazım olacak bu sayfa. Case numarama (33 bin) sıra gelene kadar, bunun dışında yapmam gereken bir şey var mıdır acaba? Yoksa geriye sadece mülakat tarihi verilmesini mi beklemem gerekiyor? bu arada böyle bir forum açtığınız için teşekkür ederim.

sayin arnblt'nin yazdigina ek olarak o sayilari CSC kaydi sirasinda kullanacaksiniz, ama dedigi gibi su an yapmaniz gereken baska hicbir sey yok...

• @arnblt ve @crazycells bilgi için çok teşekkürler. Az önce ds260a giriş yapıp kontrol ettim. Zaten tek kişi olduğum için tek kişi var. Onun da yanında "COMPLETED" yazıyor. Başvurum tamamlandı sanırım. Geriye sadece her ay takip etmek kalıyor. Umarım sıram gelir de csc kaydını da yaparım. Tekrar teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |