Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @duyguu rica ederim sureciniz de başarılar dilerim.

• Ds-260 formunda 2 yıllık üniversite mezuniyetimi ve lise mezuniyetimi formda doldurucam.Ama ben yatay geçişle AÖF'ye kayıt oldum ve sınavlara giriyorum.AÖF bilgilerini yazmam gerekir mi?

• Abi kolay gelsin @crazycells

Lise ismini çeviri yapmayacağım. Türkçe olarak yazacağım, çünkü anlam karmaşası çıkıyor. Uygun mudur?

• @crazycells Merhaba dün size forma başlarken hata aldığımı söylemiştim sorun doğum tarihindenmiş onu düzelttim formu full doldurdum sonuna geldim sonda case number pasaport number ve güvenlik şifresini yzıp elektronik imzalatın diyor biligleri giriyorum case number da hata olduğunu gösteriyor sizce neden olabilir ?

• @omertug DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@mstf 16 yaşınızdan itibaren olanlar olmalı.

Teşekkür ederim.

• @crazycells oncelikle nazik cevabiniz için tesekkur ederim.DS260 Formunu doldururken mulakat yerim Saudi arabistan riyadh gozukuyordu ve ben Ankara/Turkey olarak deyiştirdim.Bu arada Maldivlerden Police Certificate aldin dun itibariyle.
    bir diger kafama takilan sorular var ds 260 formunu gondermeden sormak istiyorum.
    1- Ben Yaklasik 1,5 yil once bosandim ve cocuklarin velayeti annelerinde ama formda cocuklarında ds260 formunu doldurdum, fakat benimle beraber simdilik seyehat etmiyecekler cevabıni yani sikkini işaretledim.Daha sonra olan şikki işaretledim.Dolayisiyle cocuklar mulakata benimle beraber gelecekler mi ?
    2- Anadolu universitesi acik ogretim işletme bolumunu okuyorum henuz mezun olmadıgım için sistemde hata veriyor,bende other sikkini işaretleyip,açıklama kısmına hala işletme bolumunde okudugumu yazdım. Bu dogru olur mu?
    3-iş bolumu kısmında daha once calıştigim yerleri yazdım. 2 yillik bir tecrubeniz var mı sorusu her calıstıgımız iş yeri için midir ? yoksa bu işteki toplam tecrubemizin 2 yıl üstünde oldugunu mu ifade ediyor ?

• @mhmet 2020EU dan sonraki 3 sıfırı yazmayın

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ksmcmldg DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells merhabalar
    Sorularin birinde silahli egitim vb patlayicilar ile ilgili egitim aldinizmi diyor.
    Benim silahli güvenlik görevlisi belgem var bunu yazmalimiyim sizce ne yapmaliyim ?
    Onceden sorulmuş fakat ben askerligimi yapmadigim icin soruyorum tekrardan

Evet, varsa yazabilirsiniz. Profesyonel meslek icin gerekliydi sanirim? Bu sekilde yazabilirsiniz.

• @knightman Atatürk high school yazabilirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@brkyayngz DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Ds-260 formunda 2 yıllık üniversite mezuniyetimi ve lise mezuniyetimi formda doldurucam.Ama ben yatay geçişle AÖF'ye kayıt oldum ve sınavlara giriyorum.AÖF bilgilerini yazmam gerekir mi?

Henuz bitmemis olmadigi icin gerek yok ama yazmanizda da bir sakinca yok. Eger bitirmeyi dusunmuyorsaniz ya da sizin icin onemli degilse atlayabilirsiniz de.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mhmet DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Merhaba dün size forma başlarken hata aldığımı söylemiştim sorun doğum tarihindenmiş onu düzelttim formu full doldurdum sonuna geldim sonda case number pasaport number ve güvenlik şifresini yzıp elektronik imzalatın diyor biligleri giriyorum case number da hata olduğunu gösteriyor sizce neden olabilir ?

Bu sekilde yapmayin.

Bir gunde DS-260 formunu doldurduysaniz bir gun ara verip sonraki gun tum cevaplarin ustunden gecmenizi oneririm. Bu sekilde yapanlarin buyuk bir kismi daha sonradan hatali cevap yazdigini farkediyor, bilginize.

Sorunuzu zaten sayin @Muhtaradana cevaplamis.

• @crazycells Tesekkurler @crazycells

• @hasan76 @crazycells cevaplar ama(yanlışım varsa düzeltir)
    1)Sizin orada çocuklarınızın gelmiyeceklerini yazmanız, onların vize almıyacağı anlamına gelmez, ama mülakatta olmazlarsa vize alamazlar, tek kazanan olarak siz katılabilirsiniz.
    2)okuduğunız üniversite kısmında derece kısmına "none yet" yazın mezuniyet tarihinide 1 gün önceydi yazın
    3)mesleğinizin iki yıllık tecrübe ile yapılacağını biliyorsanız o şekilde doldurun(bu kısım lise mezuniyeti olmayanlar için önem arz ediyor)
    Bol şans, kolay gelsin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasan76 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells oncelikle nazik cevabiniz için tesekkur ederim.DS260 Formunu doldururken mulakat yerim Saudi arabistan riyadh gozukuyordu ve ben Ankara/Turkey olarak deyiştirdim.Bu arada Maldivlerden Police Certificate aldin dun itibariyle.
    bir diger kafama takilan sorular var ds 260 formunu gondermeden sormak istiyorum.
    1- Ben Yaklasik 1,5 yil once bosandim ve cocuklarin velayeti annelerinde ama formda cocuklarında ds260 formunu doldurdum, fakat benimle beraber simdilik seyehat etmiyecekler cevabıni yani sikkini işaretledim.Daha sonra olan şikki işaretledim.Dolayisiyle cocuklar mulakata benimle beraber gelecekler mi ?
    2- Anadolu universitesi acik ogretim işletme bolumunu okuyorum henuz mezun olmadıgım için sistemde hata veriyor,bende other sikkini işaretleyip,açıklama kısmına hala işletme bolumunde okudugumu yazdım. Bu dogru olur mu?
    3-iş bolumu kısmında daha once calıştigim yerleri yazdım. 2 yillik bir tecrubeniz var mı sorusu her calıstıgımız iş yeri için midir ? yoksa bu işteki toplam tecrubemizin 2 yıl üstünde oldugunu mu ifade ediyor ?

1. Eger su an Green Card alacaklarsa (eger isterlerse alabilirler), mulakata girmeleri gerekiyor. Green Card alacak herkes icin DS-260 formunu doldurmalisiniz, su an almayacak kisiler ise doldurmaniza gerek yok, ama doldurmaniz da bir soruna neden olmaz.

2. Tum bilgileri yazip mezuniyet tarihi olarak bugunu gosterebilirsiniz.

3. Bu yaptiginiz is icin soruluyor. Is yeri icin degil.

• @crazycells başvurduğum kişiler aile aile fertlerinin tüm bilgileri aynı şekilde dolmalı mı ? asıl sahibinde bu tür bilgilerin hespinin sorulmasına rağmen tekrar formları çıkıyor önüme

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mhmet DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells başvurduğum kişiler aile aile fertlerinin tüm bilgileri aynı şekilde dolmalı mı ? asıl sahibinde bu tür bilgilerin hespinin sorulmasına rağmen tekrar formları çıkıyor önüme

sorunuzu anlayamadim maalesef. Formdaki tum sorulara cevap vermelisiniz.

• Tesekkur ederim o soruyu evet olarak degistireyim ben o zaman. Sonra sorun çıkmasında yazmadigim için
    @crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@ksmcmldg DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells merhabalar
    Sorularin birinde silahli egitim vb patlayicilar ile ilgili egitim aldinizmi diyor.
    Benim silahli güvenlik görevlisi belgem var bunu yazmalimiyim sizce ne yapmaliyim ?
    Onceden sorulmuş fakat ben askerligimi yapmadigim icin soruyorum tekrardan

Evet, varsa yazabilirsiniz. Profesyonel meslek icin gerekliydi sanirim? Bu sekilde yazabilirsiniz.

• erasmus tarihlerini girdikten sonra "diploma, certificate" yazan yere "exchange student" yazmama gerek var mı, boş mu bırakmalıyım,

Benzer biçimde üni eğitimin esnasında yatay geçiş yapmışsam ""diploma, certificate" yazan yere "transfer" yazmama gerek var mı, boş mu bırakmalıyım.

• @crazycells asıl başvuran var birde altında diğer aile fertleri var forma ilk başlarken şimdi asıl başvuru sahibinin bilgileri aile bilgileri çoçuk bilgleri hespini doldurdum imzayın kısmına kadar geldim o bittikten sonra tekrar giriş yapıp eş ve çocukların formunuda tek tek doldurmalıyım

• @mhmet
    aynen, hepsinin ayrı ds 260 formu var
    Asıl kazan ayrı
    Eşi ayrı
    1.çocuk ayrı
    2. Çocuk ayrı
    Her bireyin ds 260 formu ayrı ayrı dolduruluyor(çocukların yada eşinizin Bilgilerini kendi formunuzda doldurmanız sadece yeterli değil)
    Kolay gelsin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |