Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Randevu verecekleri yer kartın gelmesi için yazdığımız adrese en yakın USCIS'mi olacak bu durumda?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@taurus Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz? içinde söyledi:

@crazycells Randevu verecekleri yer kartın gelmesi için yazdığımız adrese en yakın USCIS'mi olacak bu durumda?

sizin adresinize en yakin USCIS ofis olacaktir diye dusunuyorum. Eger uzak USCIS ofis denk gelirse, size yakin olan ofise mektupla gidip (neden randevunuzu hizlica yapmak istediginizle beraber) kendinizi aciklarsaniz ve kibar olursaniz (USCIS memurlariyla bunu yapmak genelde zordur) yardimci olma ihtimalleri yuksek.

• Bu I551 stamp in bir ozelligi yada tanimi varmi , ozel ve tanimli bir damga gibi durmuyor pasaportta ? Esim ve kizim haziran ayinda tekrar gelecekler ABD ye , pasaportta yarisi vize sayfasi uzrinde kalan bir damga var ve giris tarihi yaziyor sadece bunun disinda herhangi bir ibare yok , bu I551 damgasi midir ? Gumrukteki memura sordum evet bu yeterli dedi ama , Yesilkoyde ucaktan onceki kontroldeki memurlar bu uygulama konusunda tecrubeliler mi acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sash Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz? içinde söyledi:

Bu I551 stamp in bir ozelligi yada tanimi varmi , ozel ve tanimli bir damga gibi durmuyor pasaportta ? Esim ve kizim haziran ayinda tekrar gelecekler ABD ye , pasaportta yarisi vize sayfasi uzrinde kalan bir damga var ve giris tarihi yaziyor sadece bunun disinda herhangi bir ibare yok , bu I551 damgasi midir ? Gumrukteki memura sordum evet bu yeterli dedi ama , Yesilkoyde ucaktan onceki kontroldeki memurlar bu uygulama konusunda tecrubeliler mi acaba?

Hayir, oldukca dandik bir damga 🙂 ama ise yariyor.

Hayir, sizin bahsettiginiz admittance damgasi, bu I-551 stamp degil. Fakat 1 yil boyunca giris icin yeterli olacak (gocmen vize ile).

Eger, direkt ucusla geliyorsaniz sorun olmaz. Sorun cikarsa CBP'yi aramalari konusunda yonlendirme yapin. CBP "gelebilirler" diyecektir.

• @crazycells
    evet aynen tanimladiginiz gibi, greencard lar geldi aslinda bana ulastida kargo ile TR ye gondermeye cekiniyorum kaybolursa diye. THY ile gelecekler endisem orda check in sirasinda sorun yasatmasinlar, artik takib edecegiz CBP konusunda uyaririm.
    Bu arada Turk gunu yurusune geldiniz mi Manhattan a? ordamiydiniz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sash Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz? içinde söyledi:

@crazycells
    evet aynen tanimladiginiz gibi, greencard lar geldi aslinda bana ulastida kargo ile TR ye gondermeye cekiniyorum kaybolursa diye. THY ile gelecekler endisem orda check in sirasinda sorun yasatmasinlar, artik takib edecegiz CBP konusunda uyaririm.
    Bu arada Turk gunu yurusune geldiniz mi Manhattan a? ordamiydiniz ?

Evet, sorun degil, bu sekilde de giris yapabilirler.
    Dogrudur, haftasonu etkinliklere katildim 🙂

• @sash I-551 damgasının üzerinde I-551 yazıyor. Yazmıyorsa Admitted damgasıdır. Yani 2 damga varsa biri odur.

• @taurus Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz? içinde söyledi:

@sash I-551 damgasının üzerinde I-551 yazıyor. Yazmıyorsa Admitted damgasıdır. Yani 2 damga varsa biri odur.
    @Taurus
    sadece 1 damga var ve I551 yazmiyor

• @sash Yani Admitted damgası... Bende de o var. Normalde eskiden ilk girişte her ikisini birden basıyorlardı. Şimdi CBP memurlarına ne olduysa bırakın I-551 i turist vizesiyle gelene bile hiç damga basmaz oldular. Onlar basmayınca benim de aklıma gelmedi.

• @Taurus

Yani ?
    🙂
    Bu admitted damgası alanda checkin kontrolunde yeterli mi , sorun yaşanma ihtimali varmı ?

• @sash İşte benimde en büyük derdim bu. Admitted damgası bizim havaalanında birşey ifade etmez. Bizimkilerin hiçbir şeyden haberi yok. Günlerdir THY'nin değişik kısımlarıyla yazıştım, vizemin fotoğrafını gönderdim. "Bu vizenin ilk bakışta tarihi dolmuş görünüyor ama altında 1 yıl geçerli olduğu yazıyor. Bu vize ile check-in de problem yaşar mıyım" dedim. Bana "Konsolosluğa sor bu işe biz karışmıyoruz" dediler 🙂 Daha soruyu anlamaktan acizler. Tek yol havaalanına gidip check-in kısmına danışmak ama o andaki görevli tamam dese bile uçağa binerken bakan kişinin itiraz etmeyeceği kesin değil. Bir garantisi yok. Verirse Check-in şefinden bir OK yazısı almak iyi olur sanırım. O da olmaz derse bana en garantili yolun 575 $ bayılıp konsolosluktan bir boarding foil almak gibi geliyor. @crazycells "Gerek yok sorun cikarsa CBP'yi aramalari konusunda yonlendirme yapin" demiş ama hiç mümkün mü bankodaki bizim THY görevlisine bunu kabul ettirmek. Kabul etti diyelim, arayacağı numarayı bilmez. Hadi aradı diyelim, doğru düzgün konuşup anlaşamaz. Bu arada uçakta kaçar gider... Çok mu karamsarım ne dersiniz 🙂

Ha şimdi aklıma geldi. Delta Havayolları ile sorunsuz uçulabilir sanırım. Onlar bu konuda daha bilgilidir. Vizenin altındaki notu okur, anlar ve gerekirse de CBP'ye telefon edebilirler.

• Şimdi Delta'dan aldığım cevap şöyle;
    According to our information, you would need a permanent I-551 therefore, please visit http://state.gov for accurate required documentation to enter the U.S. TKF
    Bu vize "accurate required documentation" olmuyor mu yoksa illaki boarding foil mi istiyor orası meçhul.

• Bu arada meşhur I-551 damgasını şöyle tarif etmişler;
    Yasal daimi ikametgahın geçici kanıtıdır. ABD'ye varışta pasaportta düzenlenir ve asıl yeşil kart üretilirken göçmenin kalıcı ikamet statüsüne sahip olduğunun kanıtı olur.

• o zaman soyle yapacagiz , ben green cardlari FEDEX ile tr ye esime gonderecegim ve insallah yolda kaybolmaz. O ucaga green cardlari gostermeden pasaporttaki vize damga ile binmeyi deneyecek ve durumu paylasacagim , forumdaki uyelere oldukca degerli bir tecrube paylasmis olacagim ,

• Evet bu çok iyi olur ama mutlaka kartınız yok mu diye soracaklardır. O zaman yok denmez. En iyisi doğrudan "geen kartını almaya gidenleri bu vizeyle kabul ediyor musunuz" diye sormak... Hayırlı bir iş yapmış olursunuz 🙂 Zira ben kartı ABD'ye giriş yapmadan çıkartamıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@sash @Taurus Benim Green card'ımı arkadaşımın eşi uçakla getirecek . Bu konuda bir pürüz olacağını zannetmeiyorum. Kendisi de aynı yöntemle Türkieyede teslim aldı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@taurus Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz? içinde söyledi:

@sash İşte benimde en büyük derdim bu. Admitted damgası bizim havaalanında birşey ifade etmez. Bizimkilerin hiçbir şeyden haberi yok. Günlerdir THY'nin değişik kısımlarıyla yazıştım, vizemin fotoğrafını gönderdim. "Bu vizenin ilk bakışta tarihi dolmuş görünüyor ama altında 1 yıl geçerli olduğu yazıyor. Bu vize ile check-in de problem yaşar mıyım" dedim. Bana "Konsolosluğa sor bu işe biz karışmıyoruz" dediler 🙂 Daha soruyu anlamaktan acizler. Tek yol havaalanına gidip check-in kısmına danışmak ama o andaki görevli tamam dese bile uçağa binerken bakan kişinin itiraz etmeyeceği kesin değil. Bir garantisi yok. Verirse Check-in şefinden bir OK yazısı almak iyi olur sanırım. O da olmaz derse bana en garantili yolun 575 $ bayılıp konsolosluktan bir boarding foil almak gibi geliyor. @crazycells "Gerek yok sorun cikarsa CBP'yi aramalari konusunda yonlendirme yapin" demiş ama hiç mümkün mü bankodaki bizim THY görevlisine bunu kabul ettirmek. Kabul etti diyelim, arayacağı numarayı bilmez. Hadi aradı diyelim, doğru düzgün konuşup anlaşamaz. Bu arada uçakta kaçar gider... Çok mu karamsarım ne dersiniz 🙂

Ha şimdi aklıma geldi. Delta Havayolları ile sorunsuz uçulabilir sanırım. Onlar bu konuda daha bilgilidir. Vizenin altındaki notu okur, anlar ve gerekirse de CBP'ye telefon edebilirler.

Biz suresi gecmis vize ve giris damgasi (12 aylik suresi dolmamis) ile ABD'ye ucus yaptik, hatta Toronto uzerinden aktarmali bir ucustu. Aktarmasiz ucusta sorun olmamasi lazim, ama aktarmali ucusta gorevlilerle uzun sure tartismayi goze almalisiniz. Bizi oncelikle ucaga almak istemediler, ancak israrimiz sayesinde Toronto'daki gorevliler ile yazistilar ve sonrasinda kabul ettiler. Boyle bir strese girmek istemiyorsaniz aktarmasiz ucusla gitmelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sash İşte benimde en büyük derdim bu. Admitted damgası bizim havaalanında birşey ifade etmez. Bizimkilerin hiçbir şeyden haberi yok. Günlerdir THY'nin değişik kısımlarıyla yazıştım, vizemin fotoğrafını gönderdim. "Bu vizenin ilk bakışta tarihi dolmuş görünüyor ama altında 1 yıl geçerli olduğu yazıyor. Bu vize ile check-in de problem yaşar mıyım" dedim. Bana "Konsolosluğa sor bu işe biz karışmıyoruz" dediler 🙂 Daha soruyu anlamaktan acizler. Tek yol havaalanına gidip check-in kısmına danışmak ama o andaki görevli tamam dese bile uçağa binerken bakan kişinin itiraz etmeyeceği kesin değil. Bir garantisi yok. Verirse Check-in şefinden bir OK yazısı almak iyi olur sanırım. O da olmaz derse bana en garantili yolun 575 $ bayılıp konsolosluktan bir boarding foil almak gibi geliyor. @crazycells "Gerek yok sorun cikarsa CBP'yi aramalari konusunda yonlendirme yapin" demiş ama hiç mümkün mü bankodaki bizim THY görevlisine bunu kabul ettirmek. Kabul etti diyelim, arayacağı numarayı bilmez. Hadi aradı diyelim, doğru düzgün konuşup anlaşamaz. Bu arada uçakta kaçar gider... Çok mu karamsarım ne dersiniz 🙂

@sash @knnrn

evet, gereksiz bir karamsarlik yasiyorsunuz 🙂 aktarmasiz ucuslarda sorun olmaz, cunku tek muhattap CBP, aktarmali ucuslarda bunu "suresi gecmis bir dokuman" oldugu icin kabul etmeyebilirler, bu biraz o ulkenin uygulamalarina bagli; ama vizeniz ABD'ye giris icin problem degil. Boarding foil'e su an icin gerek yok. THY icin onemli olan , CBP'nin sizi geri cevirmemesi, cunku cevrilen her kisi icin ceza odeyecek, o nedenle vize/pasaport kontrolu vs. yapiyorlar.

Su dokumandaki 40. sayfayi inceleyebilirsiniz, bol sanslar ve iyi yolculuklar 🙂
    Size verebilecegim tek tavsiye, erkenden havalimanina gidin, bu sekilde isini bilmeyen birine denk gelirseniz, onlarla konusacak ve gercek uygulamalari ogretecek vaktiniz olur ve ucagi kacirmamis olursunuz.

• @redsat2000 Ne mutlu size ki hem I-551 mührü basmışlar, hem de kart basılmış ve adrese ulaşmış. Benim ne I-551 im var ne de kart basıldı... bunlar olmadan gitmem gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@Taurus teşekürler. Tavsiyem USCIS account üzerinden green card gelmediğine dair case açman. Benimki tahmini olarak 60 gün içerisinde sonuçlandı. Erken açınca GC 120 GÜNLÜK süre dolmadan elime ulaştı. Sen buna benzer bir operasyon yaptın mı ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |