Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @avesta48 ds 261 formu aile sponsorluğu ile greencard alanlar için, dv lotery çekilişi ile talihli olanlar sadece ds 260 formunu dolduracak.Ayrıca bu kısım @crazycells imza kısmındaki ds 260 form doldurma videosunun 00:45 saniyesinde var, videoyu izlemenizi ve ds 260 için hazırlanmış pdf yi okumanızı tavsiye ederim. Kolay gelsin

• @user07 Hangi konuda takılırsanız, form üzerinden yardımcı oluruz, ayrıca 2020 talihlilerinin olduğu telegram grubumuz var, aramıza katılıp o platformdan da sorularınızı sorabilirsiniz

• @ozn e-devlet e giriş yapıp, arama kutucuğuna "tarihçesi yerleşim yeri" yazarsanız ilgili bölüme ulaşabilirsiniz.

• @coachella

1. 16 yaşından itibaren yaşadığınız adresleri rahatlıkla yazabilirsiniz, ikamet adreslerinizi değil, yaşadığınız yerleri soruyorlar
    2. Uygundur
      3)Pdf ye göre doğru 4,5,6)Bende merak ediyorum @crazycells

• @Muhtaradana @omertug Teşekkür ederim:)

• Dünden beri kafama bir şey takılıyor ya.. Zamanında liseye kayıt olabilmem için babam ikametgahımı bir tanıdığın yanına aldırmıştı şimdi sistemde de eski tarihlerim arasında o adres gözüküyor yaklaşık 4 sene kalmış olarak, ikametgaha göre adres kısımlarını doldurmuyoruz bunu biliyorum fakat yine de insan endişeleniyor böyle bir şeyden dolayı bütün süreç sıkıntıya girer mi diye? Eklesem bu sefer de yanlış bilgi vermiş oluyorsun çünkü ben hiç orda kalmadım, 1 gün bile. Bizzat tecrübesi olanlar var mı bu konuda 😞

• @crazycells Merhaba, bu Ds-260 formunu 14 Mayıs günü gönderdim. Yaklaşık olarak ne zaman email gelir?

• @crazycells
    Ds260 ı doldurdum. Fakat aklıma takıldı. Pasaportlarımızın geçerlilik tarihi 2020 temmuz , büyük ihtimalle de mülakata kalacaksam, son günler olacak . Bu durumda şimdiden ( ds260 ı tamamlamama rağmen ) pasaportumu uzatmam sakınca doğrur mu? Ve bu süre uzatımını Kcc ye haber vermeli miyim?

• @ozn Merhaba

Link bırakıyorum.
    Kolay gelsin.

• @muhtaradana Cevap için teşekkürler.

• @muhtaradana telegram grubunun tam adı nedir?

• Merhaba 36XXX sıradayım birikimlerinize göre sıra gelir mi gelirse de ne zaman sıra gelir teşekkür ederim

• Merhabalar, geçmiş dönem iş tecrübelerinde bizimle ilgilenen kişilerin telefon numaralarını ekliyoruz, bu kişileri durumla ilgili bilgilendirmek gerekli midir? Bu kişilerle ilgili bir arama vs yapılır mı? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

• Merhabalar 🙂
    Erkek arkadaşım 2020 talihlisi ve DS 260 formunu dolduruyoruz. İş tecrübelerini yazarken, SGK'daki girişine göre mi yazalım yoksa aslında gerçekte olan çalışma tarihine göre mi yazalım? 20 işgünü olarak işveren sigorta girişi yapmış ama aslında çalışma süresi 1.5 sene mesela. Bir de, SGK kaydı olmamış iş tecrübeleri var, onları yazıp yazmama konusunda tereddüt ettik.

Konuyla ilgili daha önce soru soruldu mu bilmiyoruz, biz bulamadık. Tekrar olduysa kusura bakmayın, ama bu konu birçoğumuzun aklını kurcalayabilecek nitelikte 🙂 Teşekkürler.

• @muhtaradana teşekkürler

• Arkadaslar merhabalar greencart ile ilgili bir sorum var yesil bir sayfa vardi ismini hatirlamiyorum kayit yapmamiz lazimmis o sayfa hangisi idi bulamadim malesef

• @znerus military sorusuna no cevabı verilince "can you speak and read languages other than your native one" sorusu çıkmıyor.

"Does this job require at least 2 years of training or experience?" bunu da eğer mesleğiniz varsa yani öğrenci değiseniz, şuanki iş bilgilerinizi girerken soruyor.

• @blackeagle sorun olacağınız sanmıyorum. talihli olarak aile bireylerinin bilgilerini sizin doldurmanız bekleniyor zaten.

• @mulus DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar 🙂
    Erkek arkadaşım 2020 talihlisi ve DS 260 formunu dolduruyoruz. İş tecrübelerini yazarken, SGK'daki girişine göre mi yazalım yoksa aslında gerçekte olan çalışma tarihine göre mi yazalım? 20 işgünü olarak işveren sigorta girişi yapmış ama aslında çalışma süresi 1.5 sene mesela. Bir de, SGK kaydı olmamış iş tecrübeleri var, onları yazıp yazmama konusunda tereddüt ettik.

Konuyla ilgili daha önce soru soruldu mu bilmiyoruz, biz bulamadık. Tekrar olduysa kusura bakmayın, ama bu konu birçoğumuzun aklını kurcalayabilecek nitelikte 🙂 Teşekkürler.

Gercekte olan calisma surelerini yazabilirsiniz.

@stickezz DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar, geçmiş dönem iş tecrübelerinde bizimle ilgilenen kişilerin telefon numaralarını ekliyoruz, bu kişileri durumla ilgili bilgilendirmek gerekli midir? Bu kişilerle ilgili bir arama vs yapılır mı? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Konsolosluktan gecmis is yerlerinizi arama vs gibi bir durum soz konusu olmayacaktir.
    Amerika'da yaptiginiz kurumsal isbasvurularinda insan kaynaklari eski isyerlerinizle iletisime gecebiliyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |