Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @redsat2000 DS 260 formunu doldurup gönderdikten sonra kcc size email gönderiyor istelin evrak listesi ile ilgili o evrakları scan edip kcc geri gönderiyoruz ondan sonra kcc evrakları kontrol edip onayladıktan sonra bize mükalat tarihini bildiriyor bizde mülakat tarihini öğrendikten sonra evrak hazırlama / aıs ptt kaydının yapılması / sağlık raporu / kart basım ücreti gibi işlemleri mülakata girmeden önce hallediyoruz bu arada ; mülakat tarihimiz gelinceye kadar her ayın 15 inde email imizi takip ediyoruz hangi case number numaramızın aktif oldugunu bilmek için ortalama bu işlem 7/8 ay gibi süreci kapsıyıor diye biliyorum süreç bu şekilde işliyor diye biliyorum eksigim varsa yada bilmediğim bir şey bilgi verirseniz sevinirim

• @lojitisyen tamamen doğrudur. Eksik bir bilgi yok

• @crazycells DS 260 formunu doldurup gönderdikten sonra kcc size email gönderiyor istelin evrak listesi ile ilgili o evrakları scan edip kcc geri gönderiyoruz ondan sonra kcc evrakları kontrol edip onayladıktan sonra bize mükalat tarihini bildiriyor bizde mülakat tarihini öğrendikten sonra evrak hazırlama / aıs ptt kaydının yapılması / sağlık raporu / kart basım ücreti gibi işlemleri mülakata girmeden önce hallediyoruz bu arada ; mülakat tarihimiz gelinceye kadar her ayın 15 inde email imizi takip ediyoruz hangi case number numaramızın aktif oldugunu bilmek için ortalama bu işlem 7/8 ay gibi süreci kapsıyıor diye biliyorum süreç bu şekilde işliyor diye biliyorum eksigim varsa yada bilmediğim bir şey bilgi verirseniz sevinirim

• @redsat2000 teşekkür ederim redsat2000 ilgin için benim adım cemil erkeç mersinde devlet memuruyum yolunuz düşerse beklerim mersine

• @lojitisyen Çok teşekkürler Cemil Bey, İsmim Uğur KILINÇ kafanıza takılan bir şey olursa Forum mail üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

• @mrt01 merhaba benim de kafamda bu konuyla ilgili deli sorular. 33binlerde. Ben süreci takip edemem,aksilik çıkmasın diye danısman bir firmadan fikir aldim. Bana söylediği bu sene case numberlarin çok yüksek olduğu (40 50 binlerden bahsediyordu) ve bizim numaralara sıra gelebileceği. Tabi danışmanlık alıp almamam önemli değil ama bir an önce ds formunu doldurmami da önerdi. Gerisi şans artık

• @redsat2000 teşekkür ederim ugur bey

• @dilek öncelikle tebrik ediyorum. Case numaran yüksek DS 260 formunu tavsiye ederim. Bu konuda sadece formu doldurmak için emek harcayacaksın. Sıranın gelişi ile ilgili herhangi bir şey söylemek zor. Bu konuda Trump'ın vereceği karara göre değişir. Seneye tekrar green card için başvuru yapmanızı tavsiye ederim. Bazı arakadaşlara 2.seferinde düşük case olan oldu.

• @redsat2000 teşekkür ederim kazanan eşim aslında. Ben 2 senedir başvuruyorum evli olarak bu sene ona da başvuru yaptık ve yüksek case number a rağmen oldu😊 2 senedir araştırmalarda gördüğüm case için net bisey söylemek çok zor. Bugün hallettik ds formlarını artık hep beraber sonucu göreceğiz. Yeni evli düzeni tam oturtmamis (ev araba vs borcuna girmedik sukur:)) olarak gidebilirsek çok mutlu oluruz. Bakalim artik sans

• @dilek ben kendim ds 260 formunu doldurup gönderdim. bundan sonrası artık gelecek mailleri takip etmek veya mail gelmesini beklemek. umarım herkese sıra gelir ve herkesin gönlünce olur süreç.

• green card çekilişi önümüzdeki yıllarda kaldırılıyormuş gerçeklik payı varmıdır ? benim duydugum belli bir standart getireceklermiş örnek okul+ dil+ iş deneyim+ finans durumu ne kadar doğru

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lojitisyen DV2020 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

green card çekilişi önümüzdeki yıllarda kaldırılıyormuş gerçeklik payı varmıdır ? benim duydugum belli bir standart getireceklermiş örnek okul+ dil+ iş deneyim+ finans durumu ne kadar doğru

Sorularinizi sadece ilgili basliklarda sormalisiniz. Bu konu zaten forumda baska bir baslik altinda konusuluyor:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2264/greencard-çekilişi-kalkıyor-mayıs-ayı-yasa-tasarısı

• @nartnesren 🇺🇸 Vize Bulteni - Aktif(Current) Olan ve Mulakat Tarihi Verilecek Dosya(Case) Numaralari içinde söyledi:

@sharm 🇺🇸 Vize Bulteni - Aktif(Current) Olan ve Mulakat Tarihi Verilecek Dosya(Case) Numaralari içinde söyledi:

KCC'nin evrak isteme emailini cok iyi takip edin

Bir de şunu sorayım size fırsat varken: Yabancı bazı kaynaklarda KCC'nin evrak isteme mailini beklemeye gerek duymaksızın evrakları göndermenin faydalı olabilecegi söyleniyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Yabanci forumlarda "Dosya numaranizin current olmasina yakin veya oldugunda, KCC'den email gelmediyse bile evraklari yollayin/yolladim" paylasimlari gordum. YesilkartForum DV2019 basliklarindaki paylasimlardan anladigim kadariyla surecte bir fark yaratmiyor. Siz yine de DV2019 ve DV2020 basliklarindaki paylasimlari takip edin, bu yonde olumlu sonuc aldigini paylasan olursa sizin icin onemli bir bilgi olabilir.

Not: Iletiyi ilgili konuya(buraya) aktardim.

• merhaba sevgili arkadaşlar green card araştırırken burayı buldum ben ve eşim başvuru yaptık bana değil ama eşime çıktı
    sizlerinde bu konu hakkında çok bilgisi var kazanan arkadaşları tebrik ederim kazanamayan arkadaşlara bol şanslar dilerim tekrar denemelerinde
    benim bir kaç sorum olacak d260 formunu yolladık ve bize o gece bir mail geldi hem eşime ve hemde bana ayrı ayrı
    [email protected]
    14.05.2019 Sal 01:21
    Dear Applicant,

Thank you for being a valued U.S. Consular Electronic Application Center (CEAC) customer. Your online Immigrant Visa and Alien Registration Application Form(DS-260) has been submitted.

Name Provided: BXXXX SXXXXX
    Completed On: 13 MAY 2019 18:19:24 EST

Case Number: 2020EUXXX30XXX

YOUR CONFIRMATION PAGE IS ATTACHED TO THIS EMAIL IN A PDF FILE!

You must follow the instructions on the confirmation page in order for the U.S. Department of State to continue processing your visa application.

How to print your Confirmation Page:

DOUBLE CLICK on the attached file.
    From within Adobe Reader, go to FILE and select PRINT
    Please double check to see that you indeed have Adobe Acrobat installed on your system. If you do not have Adobe Acrobat Reader, you may download it for free at: http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html
    bu aşamadan sonra tekrar mail yollanacakmış nereye yollamam gerekli tekrar ve neler yollamam gerekli ve 30000 gibi bir sıra numarası geldi
    çağırılırmıyız sizce bir yardım ederrseniz çok minnettar kalacağız sizelere
    acaba bir mail daha mı alacağız bu belirtilen belgeler için ?

• @seko merhaba bu yazı formu doldurup gönderdiğinizde son sayfada onay sayfası hani çıktısını alın yanınızda dursun denilen o kağıt e postanıza PDF olarakta gönderilmiş bu herkese giden bir mesaj e posta isteyenlere bilgisayarda PDF açılabiliyorsa üzerine tıklayın o son onaylanmış sayfanızı göreceksiniz merak etmeyin normal bir mesaj

• @azize33 azize hanım çok teşekkürler inanin acaba bişi göndermezsek ve çağırılmazsak diye eşim ve ben burada panik olduk
    peki azize hanım bir sorum daha olacak size
    bu belgeden sonra pdf olarak onlara göndermemiz için bize tekrar mail gelecek mi acaba ?
    Documents Required for All Applicants: (tum basvuranlar icin)

Copy of passport biodata page (no translation required) - pasaportunuzun ilk sayfalarinin kopyasi
    Birth certificate - vukuatli nufus kayit ornegi (e-devlet)
    Military records for any applicant who has previously served in the military - askerlik durum belgesi (e-devlet)
    Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries - arsiv kayitli adli sicil kaydi (e-devlet) [Eger baska ulkelerde bulunduysaniz, o ulkelerden de polis belgesini gondermeniz gerekiyor]
    If you have been convicted of a crime, a certified copy of each court record and any prison record - eger suc islediyseniz veya ceza aldiysaniz mahkemelerden bunlara dair kayitlar ve cevirileri bu bilgileri ne zaman yollamamız gerekli sizede rahatsız ettik k bakmayın

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seko DV2020 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@azize33 azize hanım çok teşekkürler inanin acaba bişi göndermezsek ve çağırılmazsak diye eşim ve ben burada panik olduk
    peki azize hanım bir sorum daha olacak size
    bu belgeden sonra pdf olarak onlara göndermemiz için bize tekrar mail gelecek mi acaba ?
    Documents Required for All Applicants: (tum basvuranlar icin)

Copy of passport biodata page (no translation required) - pasaportunuzun ilk sayfalarinin kopyasi
    Birth certificate - vukuatli nufus kayit ornegi (e-devlet)
    Military records for any applicant who has previously served in the military - askerlik durum belgesi (e-devlet)
    Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries - arsiv kayitli adli sicil kaydi (e-devlet) [Eger baska ulkelerde bulunduysaniz, o ulkelerden de polis belgesini gondermeniz gerekiyor]
    If you have been convicted of a crime, a certified copy of each court record and any prison record - eger suc islediyseniz veya ceza aldiysaniz mahkemelerden bunlara dair kayitlar ve cevirileri bu bilgileri ne zaman yollamamız gerekli sizede rahatsız ettik k bakmayın

KCC'den email gelince gondereceksiniz. Numaraniz 30.000, o nedenle 2019 yili icinde boyle bir email beklemeyin bence. Surec uzun...

• hocam sağolun bilmediğimizden cahilliğimize vurun sizleride rahatsız ettim k bakmayın herşey için sizlere teşekkürler
    hakkınızı helal edin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seko DV2020 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

hocam sağolun bilmediğimizden cahilliğimize vurun sizleride rahatsız ettim k bakmayın herşey için sizlere teşekkürler
    hakkınızı helal edin

problem degil. Bol sanslar...

Bu arada sorularinizi ilgili baslik altinda bir kere sormaniz yeterli. Forumu mumkun oldugu kadar duzenli tutmaya calisiyoruz. 👍🏼

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |