Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@basakuur ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Merhabalar. Benim de bir sorum olacak. 2020 işin seçildim ben. Nişanlımla seneye evlenmeyi düşünüyorduk fakat sanırım öne çekmemiz gerekiyor. DS260 formumu henüz doldurmadım 24binlerdeyim. Sizce hemen evlenip mi doldurmalıyım yoksa doldurup mülakata kadar beklemeli miyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bir de DS260 formunu ne zamana kadar doldurmalıyım ? Şimdiden teşekkür ederim 🙂

Oncelikle: https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

Evet, eger mumkunse en yakin zamanda evlenip DS-260'unu o sekilde doldurun. En yakin zamanda formu gondermenizi tavsiye ederim, formu doldurmak icin son bir tarih yok.

• Arkadaşlar merhaba,
    Foruma yeni kayıt oldum gerçekten çok faydalı bir forum 3 gündür takip ediyorum ve ben de kafama takilani sormak istedim.
    Kız arkadaşıma gc çıktı ilk basvurumuzdu ve o kazandı. Kısa sürede resmi nikah yapıp işlemlere başlayacağız. Fakat evlendikten sonra soy adı değişeceği için problem olmuyor mu acaba veya nasıl bir yol izleniyor? Ds formlarını evlendikten sonra dolduracağız.
    Teşekkür ederim süpersiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zecch ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba,
    Foruma yeni kayıt oldum gerçekten çok faydalı bir forum 3 gündür takip ediyorum ve ben de kafama takilani sormak istedim.
    Kız arkadaşıma gc çıktı ilk basvurumuzdu ve o kazandı. Kısa sürede resmi nikah yapıp işlemlere başlayacağız. Fakat evlendikten sonra soy adı değişeceği için problem olmuyor mu acaba veya nasıl bir yol izleniyor? Ds formlarını evlendikten sonra dolduracağız.
    Teşekkür ederim süpersiniz.

Eger kisa surede evlenmeyi planliyorsaniz ben de evlenip surece devam etmenizi tavsiye ederim.

Soyismi degisiklikleri hicbir problem yaratmaz. Zaten bu tur degisikliklerin hepsi vukuatli nufus kayit orneginde tarihlerle birlikte gorunecek, ayrica form eski isimleri de soruyor.

Evlendikten sonra formu guncel bilgilerle doldurmanizi tavsiye ederim. (Eger pasaportlariniz varsa, yeni isimle guncellemeyi unutmayin!)

• Merhaba herkese bu soruyu nereye yazacağımı bilemediğimden herhalde en doğru yer burasıdır diye düşünerek buraya yazıyorum. Soruya gelicek olursak şuan ki kız arkadaşımla evlenerek beraber mülakata girmek istiyoruz bir türlü karar verememiştik buna sıranın bize geleceğini hiç umuyorduk ama artık çok yaklaştı bu eğer bir mülakat alabilirsem onuda bu sürece dahil etmek istiyorum fakat henüz resmi nikah yapmadık ama yapmayı planlıyoruz bu durumda kendisi için kcc ye mail atıp onun içinde bir ds260 formu açtırsam ve bilgilerini girsem çok mu riske etmiş olurum bu süreci yorumlarınızı merkala bekliyorum ??

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevergiveup ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Merhaba herkese bu soruyu nereye yazacağımı bilemediğimden herhalde en doğru yer burasıdır diye düşünerek buraya yazıyorum. Soruya gelicek olursak şuan ki kız arkadaşımla evlenerek beraber mülakata girmek istiyoruz bir türlü karar verememiştik buna sıranın bize geleceğini hiç umuyorduk ama artık çok yaklaştı bu eğer bir mülakat alabilirsem onuda bu sürece dahil etmek istiyorum fakat henüz resmi nikah yapmadık ama yapmayı planlıyoruz bu durumda kendisi için kcc ye mail atıp onun içinde bir ds260 formu açtırsam ve bilgilerini girsem çok mu riske etmiş olurum bu süreci yorumlarınızı merkala bekliyorum ??

KCC'den belge isteyen email aldiniz mi?

• @crazycells hayır almadım henüz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells hayır almadım henüz

Resmen evlilik yapmadan ne KCC'ye email gondermelisiniz ne de formlarda degisiklik yapmamalisiniz.

Sizce ne zaman yapmis olursunuz?

• @crazycells en az 3 hafta alır bu sürec tabi kız arkadaşımın soyadı değişiceği için kimliği , pasaportu vs değişeceği için bir müddette öyle bir süre geçicek bunlarıda hesaba katmamız lazım değil mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells en az 3 hafta alır bu sürec tabi kız arkadaşımın soyadı değişiceği için kimliği , pasaportu vs değişeceği için bir müddette öyle bir süre geçicek bunlarıda hesaba katmamız lazım değil mi ?

Su durumda KCC'nin emailinden sonraya getirmeye calisin isterseniz. Oncesinde de yapabilirsiniz, bu durumda KCC email gonderdigi zaman kendilerini durumdan haberdar edip esinize bir DS-260 formu actiracaksiniz. Ve hem siz hem de esiniz icin belgeleri gondermeniz lazim. Bu sirada yasayacaginiz gecikme ne kadar olur, bu gecikme nelere mal olur bilmiyorum maalesef. Temmuz'dan sonra geriye iki ay kaliyor, bilginize.

KCC sonrasinda yaparsaniz mulakat tarihi verildikten sonra konsoloslugu durumdan haberdar edip yine formlari doldurmaniz lazim ve mulakata esinizle gitmeniz lazim. Bu durumun problemi de, konsoloslugun o ay kullanmadigi bir vize numarasi olmasini bekleyeceksiniz ki esiniz de vize alsin. Cunku esiniz icin KCC bir vize gondermeyecek. Diyelim ki son haftalara kaldiniz, bu durumda basiniza gelebilecek en kotu sey sadece sizin vize almaniz olur. Konsolosluk esiniz sisteme sonradan dahil edildigi icin ona vize ayirmak istemeyebilir (sayisi kisitli oldugu icin) , ozellikle de son aylarda bu tur seyleri kestirmek cok zor oluyor maalesef.

• @crazycells teşekkür ederim.
    Resmi nikahı kıyıp da formlarını dolduracağız ve sürece o şekilde devam edeceğiz. Mülakata gittiğimizde evli olduğumuz halde ikametgah bilgilerimizin farklı olması sorun olur mu acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zecch ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

@crazycells teşekkür ederim.
    Resmi nikahı kıyıp da formlarını dolduracağız ve sürece o şekilde devam edeceğiz. Mülakata gittiğimizde evli olduğumuz halde ikametgah bilgilerimizin farklı olması sorun olur mu acaba ?

sorun olmaz.

• Merhabalar ben Meriç,

21 yaşındayım ve polonyada yaşıyorum. Üniversiteye hazırlanıyorum ve istediğim bölüm mimarlık. Kız arkadaşım ile greencard başvurusunda bulunduk ve kız arkadaşım kazandı. Eğer mülakattan ve belgeleri teslim etmeden önce evlenip( veyahut nihaklanıp) beraber başvurursak greencard’a hak kazanabilir miyim? Yada başka bir değişle ne gibi bir yol izlenmeli ? Ne gibi artıları veya eksileri vardır ? Belirli bir süreç sonra ayrılırsak greencard dan yararlanma hakkımı kayıp ediyor muyum yoksa devam mı ediyor ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arawn1 ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Merhabalar ben Meriç,

21 yaşındayım ve polonyada yaşıyorum. Üniversiteye hazırlanıyorum ve istediğim bölüm mimarlık. Kız arkadaşım ile greencard başvurusunda bulunduk ve kız arkadaşım kazandı. Eğer mülakattan ve belgeleri teslim etmeden önce evlenip( veyahut nihaklanıp) beraber başvurursak greencard’a hak kazanabilir miyim? Yada başka bir değişle ne gibi bir yol izlenmeli ? Ne gibi artıları veya eksileri vardır ? Belirli bir süreç sonra ayrılırsak greencard dan yararlanma hakkımı kayıp ediyor muyum yoksa devam mı ediyor ?

Evet, eger evlenirseniz Eylul 2020'ya kadar vize almaniz olasi ama yilin sonuna dogru vizeler bitebilir diye ne kadar erken bu isi hallederseniz o kadar garanti olur sizin icin. Eger ayrilirsaniz, vatandaslik surecinde bu iliskinin gercek bir iliski olup olmadigina dair arastirma yaparlar tabii ki (cekilis sonucundan sonra evlenilmis ve Green Card'lari aldiktan sonra ayrilinmis, kagit uzerinde supheli bir durum). Diger bilgiler icin ilk iletiyi incelemenizi tavsiye ederim.

• kafam çok karışık ben grand cart beklemek istemiyorum

benim burda amerikalı baya bayan arkadaşım var yasadığım şehirde
    şimdi ben burda biriyle anlaşsam evlensem türkiyede sonrasında ne olacak lütfen bir bilgin verin kafam çok karışık

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@constantin ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

kafam çok karışık ben grand cart beklemek istemiyorum

benim burda amerikalı baya bayan arkadaşım var yasadığım şehirde
    şimdi ben burda biriyle anlaşsam evlensem türkiyede sonrasında ne olacak lütfen bir bilgin verin kafam çok karışık

sadece gocmenlik yasalarindan istifade etmek icin bir evlilik yapmanizi kesinlikle tavsiye etmem.

• Merhaba @crazycells dv2020 talihlisiyim. Case no 16xxx. Erkek arkadasimla eylul 2019 da evlenip ds260 i oyle doldurmaya karar verdik. Sizce süreçte bir gecikme yasar miyiz?

• @ozlemc numaranız gayet düşük ve evliliğiniz gerçekse (sadece kart için değilse) hiç bir sorun olamayacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozlemc ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Merhaba @crazycells dv2020 talihlisiyim. Case no 16xxx. Erkek arkadasimla eylul 2019 da evlenip ds260 i oyle doldurmaya karar verdik. Sizce süreçte bir gecikme yasar miyiz?

sayin @NeverGiveUP 'in dedigi gibi numaraniz kucuk oldugundan, surecinizde gecikme olacaktir ama sonucta sorun olmayacaktir, sadece mulakat tarihinizi numaranizin ilk aktif oldugu ayda almamis olacaksiniz, surec Ekim'de baslayacak, bilginize.

• @NeverGiveUP @crazycells son iki sene de aktif olan numaralara baktigimda bize ocaktan sonra denk geliyor. Cok etkiler mi ki

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozlemc ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

@NeverGiveUP @crazycells son iki sene de aktif olan numaralara baktigimda bize ocaktan sonra denk geliyor. Cok etkiler mi ki

Bence en az birkac ay geciktirecektir mulakatinizi ama gercekte ne olacagini bekleyip gorecegiz 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

140

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |