Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@zgrrdn DV2020 Sonuç Odası içinde söyledi:

@yusuf128 DV2020 Sonuç Odası içinde söyledi:

@mustafadurmaz DV2020 Sonuç Odası içinde söyledi:

Selamun Aleykum beyler bayanlar,
    Ben kazandim fakat case number 51xxx
    Ihtimalim

Hayirli olsun
    Takip icin asagidaki excel dosyasina bilgilerinizi girebilirmisiniz

Merhaba Excel dosyasında @fatmaylmaz isimli kullanıcının 7XXXX ile kayıt yaptığını gördüm yanlışlık var mıdır?

vardir. Merak etmeyin sonra kendisi duzeltir...

• @yusuf128 buraya benide ekleme sansiniz varmi acaba 303xxx numara

• @reko1195 DV2020 tablosu: http://bit.ly/2V0zMOz bu tabloya kendinizi ekleyebilirsiniz.

• Arkadaşlar rica ediyorum şu guncel durum bilgilendirme formunu http://bit.ly/2V0zMOz dolduralim ve imzanızi guncelleyın. Sürecin sağlıklı takibi için gerçekten çok önemli. Yüksek case no.lar çok fazla ve sağlıklı bir değerlendirme yapabilmek icin cok buyuk önem arz ediyor.çünkü bu sene farklı bir sene. Küçük numaralardaki eski yoğunluk yok. Büyük numaralarla bekleyen arkadaşlarımız çok. o sebepten sürecin sağlıklı bir şekilde takibi için ivedilikle formu ve imzanızi guncelleyın lütfen. Saygilar

• Benim green card çıktı arkadaşlar case number ise 2020EU00006XXX umarım çıkmayan her forum üyesine 2021 de çıkar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mr-hakan DV2020 Sonuç Odası içinde söyledi:

Benim green card çıktı arkadaşlar case number ise 2020EU00006XXX umarım çıkmayan her forum üyesine 2021 de çıkar

Harika haber, hayirli olsun. Desenize ABD'ye bir unlu mamuller ustası daha transfer edecegiz 🙂

• Arkadaşlar Tabloyu doldurduktan sonra biri onaylıyor mu yoksa otomatik kaydediliyor mu

• 2019 eu bölgesi temmuzda current olmuş darısı bize

• Merhabalar öncelikle kazanan arkadaşlarımı kutluyorum. Aklıma takılan birkaç detay hakkında sizlerden yardım rica etmekteyim. Daha önce sordum ancak tam olarak kafamda oturtamadım. Heyecanımı ve endişemi mazur görmenizi rica ediyorum. Bu yıl yapılan çekilişte nişanlıma Green Card çıktı. Case Number ise 3000'lerde. Biz bir senedir nişanlıyız ve hali hazırda seneye bir evlilik düşünüyorduk ancak malumunuz çekilişi kazanınca planlar bir hayli değişti. Biz henüz DS-260 formunu göndermedik. Sebebi ise evlilik yaptıktan sonra mı yoksa nişanlımın bekar haliyle mi doldurması gerektiğini tam olarak oturtamadık kafamızda. Temmuz ortası bir nikah tarihi düşünüyoruz. Bu nedenle danışmak istediğim soruları aşağıda sizlere iletiyorum. Tekrardan teşekkür ederim çok soru sorduğum için özür dilerim. Saygılarımla

1- Evliliğimizi Temmuz'da yaparak birlikte bir form submit etmek uygun olur mu ?
    2-Formu nişanlım için bekar haliyle submit edip daha sonra evlenerek bunu form üzerinden güncelleyebilir miyiz?
    3- Formu doldurmak için, sıralamamızı da baz alarak ne kadar süre içerisinde doldurup göndermemiz uygun olur?

• @mr-hakan Tebrikler gerçekten sevindirici haber cn da süper

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zecch otomatik kaydoluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @fthmhmtr hocam aynı durumdayiz. İletişime geçebilir miyiz ? Süreci birlikte götürebiliriz

• @crazycells hocam aslında aşçı değil unlu mamuller ustasıyım ama yine de teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mr-hakan DV2020 Sonuç Odası içinde söyledi:

@crazycells hocam aslında aşçı değil unlu mamuller ustasıyım ama yine de teşekkürler

tamamdir, duzelttim 🙂

Musait oldugunuzda tariflerinizin geri kalanini bekliyoruz...

• @fthmhmtr DV2020 Sonuç Odası içinde söyledi:

Merhabalar öncelikle kazanan arkadaşlarımı kutluyorum. Aklıma takılan birkaç detay hakkında sizlerden yardım rica etmekteyim. Daha önce sordum ancak tam olarak kafamda oturtamadım. Heyecanımı ve endişemi mazur görmenizi rica ediyorum. Bu yıl yapılan çekilişte nişanlıma Green Card çıktı. Case Number ise 3000'lerde. Biz bir senedir nişanlıyız ve hali hazırda seneye bir evlilik düşünüyorduk ancak malumunuz çekilişi kazanınca planlar bir hayli değişti. Biz henüz DS-260 formunu göndermedik. Sebebi ise evlilik yaptıktan sonra mı yoksa nişanlımın bekar haliyle mi doldurması gerektiğini tam olarak oturtamadık kafamızda. Temmuz ortası bir nikah tarihi düşünüyoruz. Bu nedenle danışmak istediğim soruları aşağıda sizlere iletiyorum. Tekrardan teşekkür ederim çok soru sorduğum için özür dilerim. Saygılarımla

1- Evliliğimizi Temmuz'da yaparak birlikte bir form submit etmek uygun olur mu ?
    2-Formu nişanlım için bekar haliyle submit edip daha sonra evlenerek bunu form üzerinden güncelleyebilir miyiz?
    3- Formu doldurmak için, sıralamamızı da baz alarak ne kadar süre içerisinde doldurup göndermemiz uygun olur?

Yerinizde olsam evlendikten sonra DS260 dosyasını submit ederdim. Bu hususta da tahmin edebileceğiniz üzere, ne kadar erken o kadar iyi.

• merhaba arkadaşlar,
    whatsapp grubu kuruldu mu? kurulduysa katılmak için ne yapmamız gerekir?
    selamlarımla.

• Merhaba arkadaşlar bende DV2020 talihlisiyim. Sıralamam 15XXX. Yazılım mühendisiyim.
    Kız arkadaşım ile evlenir beraber gitmeyi düşünüyoruz. Birkaç sorum olacak.

1- DS260 formunu ne zaman doldurmalıyım ? Yaz ortası gibi nikah kıymayı düşünüyoruz.
    2- Yazılım mühendisi olarak ne kadar sürede iş bulabilirim ? Hangi eyaleti seçmeliyim ?

Teşekkürler.
    Çıkmayanlara da seneye bol şans dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@meilo DV2020 Sonuç Odası içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar bende DV2020 talihlisiyim. Sıralamam 15XXX. Yazılım mühendisiyim.
    Kız arkadaşım ile evlenir beraber gitmeyi düşünüyoruz. Birkaç sorum olacak.

1- DS260 formunu ne zaman doldurmalıyım ? Yaz ortası gibi nikah kıymayı düşünüyoruz.
    2- Yazılım mühendisi olarak ne kadar sürede iş bulabilirim ? Hangi eyaleti seçmeliyim ?

Teşekkürler.
    Çıkmayanlara da seneye bol şans dilerim.

Surecle ilgili sorularinizi su konuda sorabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2164/dv2020-2020-green-card-lotosu-asamalari/

Meslek ve eyalet sorularini da forumdaki ilgileri basliklarda sormaniz gerekiyor.

• @zecch Selamlar, konu hakkında KCC'yi aradım ayrıca mail de gönderdim. Sorduğum soru ve cevabını aşağı ekliyor olacağım. Genel olarak verdikleri cevap evlendikten sonra birlikte formu submit etmek. 1 Ekim 2019'a kadar formu doldurmak uygun olacaktır.

SORU:

Dear Sir / Madam,

I am getting contact with your center on the behalf of my Diversity Immigrant Visa for 2020.
    I have been selected for further processing with fiscal year 2020.

I have a couple questions about DS-260 form. When I applied for the lottery, I was engaged with my fiancee so I have selected my marital status as 'single'. However, we have scheduled our wedding for this summer. When I proceed to fill the form, should I fill my information before getting married or after the wedding? Is it possible to add my husband after I submit the DS-260 form now or do I have to submit the forms together after the marriage?

As my passport number, my surname and my marital status is going to change by the time we have the interview, I would like to ask you that if I should submit the form after I update all of the papers. I am concerned if there are any deadlines for the submission of DS-260 form as our wedding is going to be mid-summer. Could you please also give me information about the deadlines and approximate time to submit forms and papers according to my case number?

CEVAP:

Thank you for your inquiry.

We can provide you with the following general guidance, which is also included on the www.dvselectee.state.gov website:

In general –

• If your family circumstances have changed after you entered the lottery, for example, if you have very recently gotten married or had a child, you will need to add your new family members to your case when you and your family fill out your DS-260 application forms. (“Family member” refers to a spouse and/or unmarried children who had not reached age 21 before you entered the lottery.)

• If you had a spouse or children prior to submitting your original entry, but you did not include them on your original entry form, then your case will be disqualified at the time of your visa interview. Neither you nor any of your family members will receive visas. Any fees you pay will not be refunded.

Further information can be found in the Diversity Visa Instructions. Please read the information in this message and all instructions carefully, and decide whether you wish to pursue your application further. If you have additional questions, you may contact KCC by e-mail at [email protected].

The required forms should be completed using the name that appears on your passport and/or other legal documentation. Any other names you have previously been identified by, including maiden names should be listed on the DS 260 in the "Other Names Used" field.

Interviews for the DV 2020 program will begin October 1, 2019, and process through September 30, 2020. All DV 2020 cases must be completely processed by September 30, 2020. Prompt response in completing the required form will allow ample time for necessary processing.

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center.

For additional information, please refer to the following websites:

Diversity Visa Website: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry.html

Diversity Visa Instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html

DS-260 instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-submit-your-iv-and-alien-registration-application.html

To enter the Diversity Visa lottery or to check for a selection notice: https://www.dvlottery.state.gov/

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |