Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mnd DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merabalar,
    Case numaram 25XXX sonları, current olması için ideal bir numaramıdır? Mülakat şansım nedir?
    ve DS260 belgesini doldururken şuan ki işiniz kısmına öğrenci mi yazmalıyım? 1 ay sonra yeni mezun olacağım Yazılım Mühendisiyim.

Evet, ogrenci yazin.

Gecmis yillarin numaralarina suradan ulasabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/bulten/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@utahlı-kedi DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells hocam gerçekten süper insansınız. Burada insanlarla tek tek ilgileniyorsunuz. Gerçekten ne desek az.
    Abd yi kazanırsam valla bir yemek yada ne dilerseniz. Teşekkürler

Rica ederim, bol sanslar. Tabii ki boyle bir seye gerek yok 🙂
    ABD'de yasam konusunda bilgi ve deneyimlerinizi forumda paylastiginizda odesmis oluruz 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/topic/130/künye

Surece asina olup, baskalarinin sizi kandirmasina izin vermeyin! Bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhtaradana DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba DS-260 formunun eğitim kısmında liseyi 3 yıl örgün olarak farklı liseler de okuyup mezun olamamış, daha sonra Açıköğretim lisesinden liseyi bitirmiş bir talihli, DS-260 formuna sadece Açıköğretim lisesinde okuduğu süreyi ve şu anda okuduğu üniversiteyi eğitim kısmına yazsa, örgün okuduğu liseleri yazmayı unutup, formu gönderse bu büyük bir sorunmudur,KCC ye mail atıp eklemeyi unuttuğu liseleri düzeltmek için DS-260 formunu açtırması gerekir mi? Teşekkürler

Sorun degil. Mulakat tarihiniz aciklandiktan sonra ilgili bilgileri konsolosluga gonderirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstf DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells City ve state yazan yere ülke mi yazacağız? Sorun olmaz umarım.

city kismina - ilce/semt
    province kismina - il/sehir

ismini yazin...

Kimlikte aynen şöyle yazıyor;

Doğum Yeri: B.ALMANYA (Batı Almanya)

Aslında doğum yerimin Cologne/Frechen olması lazım. Ama hem pasaportumda hem de kimliğimde B.ALMAYA yazıyor. Bu durumda city ve ve province kısımlarına ne yazmam gerekir. Onu sormak istedim.

evet, onceki mesajlari da alinti yaparak sorun. Yoksa, bu ayrintilari kaciriyorum 🙂

sizin durumunuzda en iyisi state'e West Germany seklinde yazmak, eger daha kucuk bir yerlesim yeri de varsa resmi kayitlarda onu da city kismina yazabilirsiniz.

Tesekkur ederim. Baska bir resmi belgem yok. West Germany kalmadı ama napalım en makulu bu. Hem city hem province boyle yazmak durumundayım.

Evet, ama bir problem olmaz. Elinizdeki resmi belgelere gore dolduruyorsunuz sonucta.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zuzu90 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba, DS260 formunun her sayfasini save ederekmi gecmek gerekiyor. Save ettigimizde hata varsa geri donup duzeltme yapabilirmiyiz. Form doldurmaya kaldigimiz yerden devam etmek icin ne yapmamiz gerek. Simdiden tesekkurler.

Hata varsa, form zaten ilerlemenize izin vermiyor.
    Formun sonuna geldiginizde tum cevaplari gozden gecirmeniz mumkun. Forum kaynaklarini kullanarak formlari doldurabilirsiniz.

biy.ly/GCpaketi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@enbarium DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells haklisin bu iste yeniyiz ve bu siteden cok faydalandik burdan da yazarim ama dun instagram sayfasi da actim duzenli paylasimlar yapmayi dusunuyorum haberdar etmek istedim sadece...
    Su an icinde ds260 dolduracak arkadaslara nacizane bizce onemli gordugumuz bir iki noktadan bahsedebilirim. Biz ne kadar tekrar etsek annelerimizin kizlik soyadi soruluyormus onlari yanlis yazdigimizi farketmistik, ingilizce klavye kullanmak cok onemli ve mesleginizin amerika karsiligini ve puanlarina gore aciklama yapmak umarim form dolduranlara faydasi olur herkese bol sans🌺

Bilgilendirme icin tesekkurler. Bizim icin sorun degil tabii ki 🙂

Ne yapacaginiz size kalmis, ben sadece forumda 100'lerce kisinin deneyim ve bilgisinin oldugunu hatirlatmis olayim. Sonucta siz de takdir edersiniz ki bu forumu takip eden birinin DV surecine dair bilgi almasi icin ekstra baska bir sayfayi takip etmesine gerek yok. Fakat kendi deneyimini forumla beraber baska ortamlarda paylasan arkadaslara da karsi degiliz kesinlikle, hatta bununla ilgili boyle bir konumuz bile var:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1648/forum-müdavimi-olup-gc-amerika-da-yaşam-konulu-youtube-kanalı-olanlar

Eger siz de kendinizi yesilkart forum uyesi olarak goruyorsaniz, (her ne kadar sizinki youtube kanali olmasa da) bu gonderdigim baslikta sayfanizi paylasmanizda bir sakinca yok.

Bol sanslar!

• Crazcells
    Ben ds260 form doldururken.1)GAZIOSMANPASA ikinci yere GAZIOSMANPAS yapmışım adres yerine.2)Okul yerine mezun olduğum yere hiGH school no degree yazmışım.Mezun oldugum okul açık öğretim lisesi diploma puanı 55.60 kusurde fakat ben okulda derece ile bitirmemistim o yüzden yapmadim.3)Son olarak ssn istemedim yanlışlıkla bunu konsolosluk veya Amerika'da düzeltebilir miyim. Teşekkürler

• @crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@mnd DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merabalar,
    Case numaram 25XXX sonları, current olması için ideal bir numaramıdır? Mülakat şansım nedir?
    ve DS260 belgesini doldururken şuan ki işiniz kısmına öğrenci mi yazmalıyım? 1 ay sonra yeni mezun olacağım Yazılım Mühendisiyim.

Evet, ogrenci yazin.

Gecmis yillarin numaralarina suradan ulasabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/bulten/

@crazycells Mülakat tarihleri sırasında Yazılım Mühendisi olacağım, yanlış bilgi olarak geçmez sanırım? 1 ay sonra aktif öğrenciğim bitiyor çünkü.

• ve benim ikamet adresim ile yaşadığım adres 4 yıldır farklı, oturduğum adreslere sadece sistem üzerinde kayıtlı olan adresleri mi yazmalıyım? Formu doldurduktan ikametgah değişikliği yapmam bir sorun oluşturur mu?

• @crazycells teşekkür ederim

• @zuzu90 nacizane bende şöyle bir katkıda bulunayım, evet her sayfada save yapın, hatta 5 dakikadan üzerine hiç çıkmayın save yaparken, hangi kısımda ilerliyorsanız o kısmın bilgilerini ayrı bir deftere not düşün, sayfayı doldurup save yapmanız daha kolay olur, en çok geçmiş adres ve çalıştığımız yerler uzun sürüyor(bende öyle olmuştu)
    Her sayfada save yapmanın şu faydası var, bazı sorularda ya açıklama tanım yapmamız gereken yerlerde, kutucuk yada buton seçeneği çıkması gerekirken çıkmıyor save yaptığınızda, sayfa o kısımları doldurmamış olarak gösterip, sizin ekranınızda çıkartıyor, böylelikle o kısımları rahat doldurabiliyorsunuz.
    Kolaylıklar dilerim

• Merhaba, ds260 formunu doldururken ilk baştaki isim ve soy isim kısmında full name in native alphabet kutusunda yanlışlıkla "i" yazmam gereken yere "ı" yazmışım.
    ds260 2020 için olan formu dün submit ettim. Acaba bu bir problem teşkil edermi? kkc yi arayıp düzeltmek için işlem yapmak lazımmıdır? cevabınız için çok teşekkür ederim.

• Selamlar. Seçilme işlemi gerçekleştikten sonra doldurduğumuz formun son giriş süresi var mı acaba? En son ne zaman tamamlayıp gönderebilirim? İstenilen bilgilerden bazılarında değişiklik yapacağım için 1-2 hafta içinde doldurmayı planlıyorum malum kesinlikle doğru olması gerekiyor. Değişiklik yapacağım kısımları da şöyle yazıp gereklilikleri hakkında bilgi almak istiyorum.

1- 10 yıllık pasaport alacağım ve bunun tahminen gelme süresi 1-2 hafta olacak. Sonradan gönderip riske atmak istemiyorum.
    2- Yakın zamanda taşındığım için henüz ikametgah adresimi aldırmadım. Sonradan gelebilecek belgeler için yeni adresimi yazmak istiyorum ancak anlık ikamet adresim farklı bir yer.

Bu konularda sizce ne yapmalıyım?

Şimdiden teşekkür ederim.

• @crazycells yonlendirmeniz icin cok tesekkurler☘☘

• @semihmete DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

family bolumunde..
    Benim formda ( is your mothers adress same as your fathers ) diye bir bolum var ama secenek bolumu yok yani YES ve NO kutucugu yok..
    Sadece bendemi yoksa herkestemi boyle..

@crazycells , buradan yola çıkarak acsba hata yaptım mı diye sormak istedim. Bende is your mothers adress same as your fathers böyle bir şey çıktığını hatırlamıyorum.. Anne ve baba aynı adreste... Ben ikisinin adresini aynı şekilde tekrar ederek adres bölümüne yazdım... Bir sorun olur mu?

Aynı evde yaşıyorlar,

• Merhaba, formu doldurmaya başladık adresleri sırayla giriyoruz tam "devam"a tıkladığımızda sayfa kaybolup "Error" veriyor..tekrar en başa geliyoruz. Bir türlü adresleri kaydedemiyoruz..internette de bir sıkıntı yok..böyle bir şey başına gelen var mı?

• @eceloo site güvenlik sebebiyle belli bir zamanda kendini yeniliyor. O nedenle birer birer kaydederek devam edin.

• Herkese kolaylıklar dilerim. Ben AÖF okuyorum daha bitiremedim. Hem başkası için de örnek olması açısından hem de sorun varsa göndermeden düzeltmek için ekran görüntüsü gönderiyorum. Acaba Anadolu University open education school mu yazmam gerekiyordu? Teşekkürler.alt metni

• @mkonca zaten işaretlemezseniz onay vermez sayfa hata verir

• @eceloo her adresi tek tek kaydedin, her adresin başlangıç tarihi 16 yaşınızdaki tarih olsun, diğer adresi girerken bir önceki kaydettiğiniz adresin oturum başlangıç tarihini düzeltir, diğer adres kaydında da bir öncekinin tarihini düzeltirsiniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |