Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lion79 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells merhaba bir soru daha
    Eşim çekiliş hakkı kazandı
    Oturduğumuz ev araba hepsi benim adıma
    Tapularda bir değişiklik yapmadan mülakat a götürürsek bir sıkıntı olur mu

Eğer siz de eşinizle gidecekseniz sorun olmaz diye biliyorum.

• @crazycells Cocuklara pasaport cikartirken anne ve babanin ortak imzasi gereken bir belge imzalamaniz gerekiyor (en azindan pasaport isi emniyette iken boyleydi).

• Merhaba
    1.lisenin 1 yılını bı lisede üç yılını başka bir lisede okudum ikisininde yazmalımıyım,yoksa sadece mezun olduğumu mu?
    2. Pasaport kısmında document ID kısmına pasaport no sunu mu yazacağım?
    3.şuan üniversitesi okuyorum, üniversitesi bitiş tarihine güncel tarih yazın denilmiş yani formu bugün göndereceksem bitişe bu günümü yazacağım ?
    4. Tam soramamışım; şuan mühendislik okuyorum bitiremeden gideceğim orada yapmak istediğiniz mesleğe mühendisliği yazabilirmiyim?ilerde orada okuyup yapmak için
    5.okuduğum bi lisenin adresi değişmiş ben okuduğum zamanki adresimi yazacağım yenisini mi ?
    Cevap verip yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

• Merhaba
    1.lisenin 1 yılını bı lisede üç yılını başka bir lisede okudum ikisininde yazmalımıyım,yoksa sadece mezun olduğumu mu?
    3.şuan üniversitesi okuyorum, üniversitesi bitiş tarihine güncel tarih yazın denilmiş yani formu bugün göndereceksem bitişe bu günümü yazacağım ?
    4. Tam soramamışım; şuan mühendislik okuyorum bitiremeden gideceğim orada yapmak istediğiniz mesleğe mühendisliği yazabilirmiyim?ilerde orada okuyup yapmak için
    5.okuduğum bi lisenin adresi değişmiş ben okuduğum zamanki adresimi yazacağım yenisini mi ?

• @caglaror DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Cocuklara pasaport cikartirken anne ve babanin ortak imzasi gereken bir belge imzalamaniz gerekiyor (en azindan pasaport isi emniyette iken boyleydi).

Evet cuma günü aldığımızda dediğiniz gibi anne baba ortak imza attık çocuğun belgesine, taze bilgi 🙂

• @crazycells merhaba bugün ds 260 formunu gönderdim yalnız, çocuğumun pasaportu malum 5 yıllık 2019-2024 arası, ben dikkatsizlikten, çocuğumun pasaport bitiş tarihinide 2029 yapıp gönderdim, bunu nasıl düzeltebilirim. KCC e-mail mi atmam gerekiyor, e-mail içeriği nasıl olmalı yardımcı olursanız sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kubra DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Ds formunu doldurmak için adres arayışı içindeyim. değişiklik yapmak istemiyorum emin olduğum adresi yazacağım. Mayıs sonu geç olmaz değil mi doldurmak için? DS 260 formunu bile doldurmadan kafama takılan bir soru var. Eylül sonu ekim başında yurt dışında olacağım. Case numaram 10binin başları diyelim. 2019 ekimin 7-8 i gibi döneceğim. Mülakatı kaçırma durumum olmaz değil mi? Mülakat tarihini değiştiremiyoruz sanırım ama bana o kadar erken sıra gelmez değil mi 😃

Bence de o kadar erken gelmez. Mayis sonu gec olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rodin DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

herkese merhaba,
    forumda bulamadım varsa sorumun cevabı kusura bakmayın.. biz ds260 formunu gönderdik ama forumda bazı yerleri türkçe yazdığımızı fark ettik örneğin maltepe askeri lisesi dedik maltepe military high school mu dememiz gerekiyordu? bilgisi olan yardımcı olursa çok seviniriz..çok geç belki bu soruyu sormak için ama çok endişeliyim 😕

Bu sekilde kalabilir. Sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@omertug DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Herkese kolay gelsin. İş-eğitim aşamasında takıldım. 10 yıldır bu mesleği yapıyorum ama son 9 aydır bu şirkette çalışıyorum. Does this job require at least 2 years of training or experience? sorusuna evet diyorum. Describe the type of work you are doing. Mesleğimin detayını sadece www.onetonline.org adresinde yazdığı kadarını alıp yazsam olurmu yoksa kendimden de katmalımıyım? Ayrıca son 3 işyerimde aynı işi yaptım hepsine aynı şeyimi yazmalımıyım Eveti seçerek?

Siz yine de biraz degistirin 🙂
    Ayni seyleri yazmaniz sorun degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lion79 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells merhaba bir soru daha
    Eşim çekiliş hakkı kazandı
    Oturduğumuz ev araba hepsi benim adıma
    Tapularda bir değişiklik yapmadan mülakat a götürürsek bir sıkıntı olur mu

Sayin @omertug 'un cevabina katiliyorum 🙂
    Sikinti olmaz.

• Email adresi [email protected] mu? KCC nin
    Email şöyle mi olacak;
    Başlık "unlocking ds260"
    İsim soyisim(Benim ismim ve soy ismim mi çocuğun mu?) onu bilmiyorum
    Case number
    Dear Sir/Madam,
    Please unlock my Ds 260 form as I would like to make some revisions
    Thank you.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grankart DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba

DS-260 formunu doldururken forum kaynaklarini okumanizi siddetle tavsiye ederim:

bit.ly/GCpaketi

1. Ikisini de yazip, sadece diplomayi aldiginiz okulun bilgisine diploma yazabilirsiniz.

2. Evet.

3. Evet, sanirim bugunu kabul etmiyor, dunun tarihini yazabilirsiniz, ne demek istediginiz anlasilacaktir.

4. Evet, diyebilirsiniz.

5. Eski ismini yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhtaradana DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells merhaba bugün ds 260 formunu gönderdim yalnız, çocuğumun pasaportu malum 5 yıllık 2019-2024 arası, ben dikkatsizlikten, çocuğumun pasaport bitiş tarihinide 2029 yapıp gönderdim, bunu nasıl düzeltebilirim. KCC e-mail mi atmam gerekiyor, e-mail içeriği nasıl olmalı yardımcı olursanız sevinirim.

Boyle bir degisiklik yapmaniza gerek yok. Mulakat gunu bu degisikligi bildirebilirsiniz.

• Su an master yapiyorum mezuniyet tarihi olarak bugunu kabul etmiyor 2 gun oncesini girdem bu yaltigim yanlis beyan olur mu? Bu sekilde mi doldurayim yoksa masteri hic yazmayayim mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@qwert345 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Su an master yapiyorum mezuniyet tarihi olarak bugunu kabul etmiyor 2 gun oncesini girdem bu yaltigim yanlis beyan olur mu? Bu sekilde mi doldurayim yoksa masteri hic yazmayayim mi?

Sorun olmaz, bu sekilde kalabilir. Master'i bitirmeyi dusunuyorsaniz bence bu sekilde kalsin.

ama tamamen yazmamaniz da sorun olmaz.

• @crazycells Mülakat günü konsoloslukta mı söylicem çocuğun pasaportunun bitiş tarihini ds 260 formunda yanlış yazdığımı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhtaradana DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Mülakat günü konsoloslukta mı söylicem çocuğun pasaportunun bitiş tarihini ds 260 formunda yanlış yazdığımı?

Yanlis yazdiginizi degil 🙂 sadece duzeltmek istediginizi soylemeniz yeterli. Konsolos gerekli gorurse duzeltir.

• @crazycells çok teşekkür ederim, çok büyük hata yaptım zannedip, canımı çok sıktım, içime su serptiniz

• Türkiye de yapılan sağlık sigortası , Amerika Birleşik devletlerinde ne kadar geçerli oluyor,veya her iki ülkede kapsamlı bir firma bulma konusunda bilgisi olan varmı? Teşekkürler

• @crazycells Çok teşekkür ederim. DS 260 ı en geç yarın dolduruyorum o zaman.. Herkes için hayırlı bir süreç olur inşallah..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |