Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

Ds-260 formunu hazırladığınız videonunda yardımını alarak tamamladım, teşekkürler tekrardan.
    Yalnız "Alien Registration Number" konusunda yardımınızı rica edeceğim. @crazycells
    2008 yılında üniversitedeyken Work and Travel (üni öğrencisiyken, yazın abd de bulunma/çalışma izni) kapsamında 3 ay ABD de bulundum/çalıştım. Tarih/vize no/sosyal güvenlik kartı bilgilerini girdim.
    Fakat aynı alanda bulunan Alien Registration Number'da takıldım. Aldım mı almadım mı zamanında gerekiyor muydu hiç hatırlamıyorum,
    İngilizce/türkçe kaynaklardan da bulamadım, work and travel J1 vizesi ile giden bir öğrencinin bu "Alien Registration Number" ı alması gerekiyor muydu diye.
    Muhtemelen hayırı işaretleyeceğim, umarım bağlayıcılığı olmaz ama size daha öncesinde benim örneğime yakın bir soru geldi mi acaba?

Görsel: https://pasteboard.co/Iex8YsU.jpg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bberke DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,

Ds-260 formunu hazırladığınız videonunda yardımını alarak tamamladım, teşekkürler tekrardan.
    Yalnız "Alien Registration Number" konusunda yardımınızı rica edeceğim. @crazycells
    2008 yılında üniversitedeyken Work and Travel (üni öğrencisiyken, yazın abd de bulunma/çalışma izni) kapsamında 3 ay ABD de bulundum/çalıştım. Tarih/vize no/sosyal güvenlik kartı bilgilerini girdim.
    Fakat aynı alanda bulunan Alien Registration Number'da takıldım. Aldım mı almadım mı zamanında gerekiyor muydu hiç hatırlamıyorum,
    İngilizce/türkçe kaynaklardan da bulamadım, work and travel J1 vizesi ile giden bir öğrencinin bu "Alien Registration Number" ı alması gerekiyor muydu diye.
    Muhtemelen hayırı işaretleyeceğim, umarım bağlayıcılığı olmaz ama size daha öncesinde benim örneğime yakın bir soru geldi mi acaba?

Görsel: https://pasteboard.co/Iex8YsU.jpg

Hayir deyin. Buyuk ihtimal almadiniz.

• @crazycells çok teşekkür ederim içim rahatladı valla 😊

• @omertug teşekkür ederim 🙏 55 bin iyi rakam rekor gerçekten hakkinizda hayırlısı olsun 😊🙏

• Herkese merhaba, ben de Greencard 2020 talihlisiyim. DS-260 formunu doldurmak için girdiğimde; Crazycells'in açıklamalı videosunda belirtilen boşluklar haricinde "Electronic Diversity Visa Confirmation Number" diye bir numara daha istiyor. Buraya greencard aşvurusunda verilen confirmation numarasını da denedim ama case numberla eşleşmiyor hatası alıyorum. Konu hakkında bilgisi olan var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

• @TS61 aynı sorun bendede var mail attım internet tarayıcınızı tekrar başlatın gibi cevaplar geldi.Ancak crazycells 1 hafta bekleyin arada sistemde sorunlar olabiliyor dedi.Umarım en kısa sürede çözülür 🙂

• @macit çok teşekkür ederim hocam içimi rahatlattın. Bu arada herkes bilgileriniz paylaşıyormuş; ben de paylaşmak istiyorum link paylaşabilir misiniz? Forumda yeniyim kusura bakmayın lütfen.

• Arkadaşlar o numara sizin ilk başvurduğunuzda size verilen numara, 2020 ile başlar.

• Herkese merhaba eşim ve çocuklarım benim ile birlikte vize almaz ise daha sonra gelebilirler mi? Birlikte gelmesi ile daha sonra gelmesi arasındaki elde edeceğimiz haklar arasında fark var mı? Hangi süreci izlemek bizim için daha kolay sorunsuz olacaktır. Değerli yorumlarınız için şimdiden Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @crazycells tabiki ama maalesef herkes case numarasını bir sır gibi sakladığı için denk gelemiyorum şu forumda bile soru sorup paylaştığınız dosyayı doldurmayanlar var halbuki hem sizlerin emeğine bir saygı hemde kendileri içinde bir süreç analizi olacak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uoner01 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Herkese merhaba eşim ve çocuklarım benim ile birlikte vize almaz ise daha sonra gelebilirler mi? Birlikte gelmesi ile daha sonra gelmesi arasındaki elde edeceğimiz haklar arasında fark var mı? Hangi süreci izlemek bizim için daha kolay sorunsuz olacaktır. Değerli yorumlarınız için şimdiden Teşekkür ederim.

Su konuya aktarin isterseniz soruyu, orada da cevap bulunsun. Ayrintili cevabi o konuya yazacagim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1478/greenkart-talihlisi-olup-abd-ye-ailece-gidememek

• Ds formunu doldurmak için adres arayışı içindeyim. değişiklik yapmak istemiyorum emin olduğum adresi yazacağım. Mayıs sonu geç olmaz değil mi doldurmak için? DS 260 formunu bile doldurmadan kafama takılan bir soru var. Eylül sonu ekim başında yurt dışında olacağım. Case numaram 9binin başları. 2019 ekimin 7-8 i gibi döneceğim. Mülakatı kaçırma durumum olmaz değil mi? Mülakat tarihini değiştiremiyoruz sanırım ama bana o kadar erken sıra gelmez değil mi 😃

• herkese merhaba,
    forumda bulamadım varsa sorumun cevabı kusura bakmayın.. biz ds260 formunu gönderdik ama forumda bazı yerleri türkçe yazdığımızı fark ettik örneğin maltepe askeri lisesi dedik maltepe military high school mu dememiz gerekiyordu? bilgisi olan yardımcı olursa çok seviniriz..çok geç belki bu soruyu sormak için ama çok endişeliyim 😕

• @crazycells teşekkür ederim doldurdum, DS-260 formunu da doldurabilirsem rahatlayacağım 😕 🙂

• @omertug hocam doğrudur ama eşleşmiyor hatası alıyorum, @Macit Bey de aynı hatayı alıyormuş. Mail attım bakalım ne diyecekler 😕

• @TS61 ben hangisini yazacağınızı bilmediğinizi düşündüm, eşleşme hatasıysa evet sistemsel olabilir.

• @crazycells Bilgiler için çok teşekkürler

• Herkese kolay gelsin. İş-eğitim aşamasında takıldım. 10 yıldır bu mesleği yapıyorum ama son 9 aydır bu şirkette çalışıyorum. Does this job require at least 2 years of training or experience? sorusuna evet diyorum. Describe the type of work you are doing. Mesleğimin detayını sadece www.onetonline.org adresinde yazdığı kadarını alıp yazsam olurmu yoksa kendimden de katmalımıyım? Ayrıca son 3 işyerimde aynı işi yaptım hepsine aynı şeyimi yazmalımıyım Eveti seçerek?

• @crazycells merhaba bir soru daha
    Eşim çekiliş hakkı kazandı
    Oturduğumuz ev araba hepsi benim adıma
    Tapularda bir değişiklik yapmadan mülakat a götürürsek bir sıkıntı olur mu

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

155

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.4k

| | | |