Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@cato DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells
    Düzenledim.
    Eski pasaportu buldum. Üzerinde 2005 yılında ilk giriş yaparken ( henüz daha kart basılıp adresime gönderilmediğini an) pasaporta kırmızı soğuk mühür basılmıştı. Üzerinde “ processed for ı-551 temporary evidence for lawful admission for per. res. Until..... bu mührün basıldığı tarih bana ilk göçmen vizesinin issued olduğu tarih olarak kabul edebilirim demek istiyorsunuz değil mi?

o sayfalarin hicbirinde A number, Registration number gibi bir bilgi yok mu?
    Evet, isterseniz o tarihi baz alarak yazin. Merak etmeyin, eski tarihler konusunda konsolos anlayisli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@solaro DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,

Daha önce vermiş olduğunuz cevaplar için teşekkür ederim. Bir kaç sorum daha olacaktı.

1. Girmiş olduğum Amerikan adresi ve green kart için de o adresi seçeceğim. Fakat arkadaşım ailesiyle yaşıyor ve gittiğimde o adreste yaşamayacağım. Yaşayacağım bir adres mi bulmalıyım yoksa o adresin kalması problem yaratmaz mı?
    2. Sıralamam 37XXX ve tahminime göre mülakat tarihi haziran veya temmuz 2020 olacak ve benim askerlik tecil sürem 2020 temmuz ayında bitiyor. Tecilin bitmesi bir problem yaratır mı? Eğer yaratıyorsa bu sene eylül ayında yüksek lisansa yazılıp tecil süresini uzatmalı mıyım sizce
      Teşeklürler
    1. Eger guvenilir bir adres ise, form icin kullanabilirsiniz.

2. Gocmenlik sureci icin sorun yaratmaz, ama Turkiye'deki islemler icin yaratabilir. Ulkeden cikma vs. konusunda.

• @crazycells bu durumda yüksek lisansı başlatmak zorunda kalacağım. Yüksek lisansa başladığımda daha sonra ds-260 formunda güncelleme yapmam gerekir mi

Ve doğru anladıysam o belirttiğim adreste yaşamak zorunda değilim doğru mudur

Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells bu durumda yüksek lisansı başlatmak zorunda kalacağım. Yüksek lisansa başladığımda daha sonra ds-260 formunda güncelleme yapmam gerekir mi

Teşekkürler

Hayir, daha sonra DS-260 formunda guncelleme yapmamalisiniz, sadece eksik olan bilgiler varsa doldurmalisiniz.

Size ait olmayan bir adresi sizinmis gibi gostermemelisiniz, o adreste yasayan kisinin ismini de formlara yazmalisiniz.

• @crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells bu durumda yüksek lisansı başlatmak zorunda kalacağım. Yüksek lisansa başladığımda daha sonra ds-260 formunda güncelleme yapmam gerekir mi

Teşekkürler

Hayir, daha sonra DS-260 formunda guncelleme yapmamalisiniz, sadece eksik olan bilgiler varsa doldurmalisiniz.

Size ait olmayan bir adresi sizinmis gibi gostermemelisiniz, o adreste yasayan kisinin ismini de formlara yazmalisiniz.

Yüksek lisansa eylül 2019 da başladıktan sonra DS-260 formunda olacak ve bu bilgiyi ekleyeceğim sanırım.

Evet green kartı teslim edileceği adres kısmına o adreste yaşayan arkadaşımın adını ve soyadını yazacağım.

Teşekkürler

• @crazycells yanıtınız için teşekkür ederim, son olarak Highest Level of Education kısmına High School - Diploma ile Attended kısmına 2 yazarak liseyi ve şu an okuduğum üniversiteyi(henüz bitirme tarihi olmadığı için) Diploma kısmını "None Yet" yazarak ve güncel bir tarihle doldurdum. Herhangi bir tutarsızlık var mı? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Teşekkürler

Yüksek lisansa eylül 2019 da başladıktan sonra DS-260 formunda olacak ve bu bilgiyi ekleyeceğim sanırım.

Evet green kartı teslim edileceği adres kısmına o adreste yaşayan arkadaşımın adını ve soyadını yazacağım.

Teşekkürler

Hayir, DS-260 formunuzda ay ay guncelleme yapmamalisiniz. Form, doldurulup imzalandigi gune gore dogru ve tam bilgiler icermeli, daha sonraki guncellemeler vize alacak kisi sayisini degistirmiyorsa forma aktarilmamali.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@stickezz DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells yanıtınız için teşekkür ederim, son olarak Highest Level of Education kısmına High School - Diploma ile Attended kısmına 2 yazarak liseyi ve şu an okuduğum üniversiteyi(henüz bitirme tarihi olmadığı için) Diploma kısmını "None Yet" yazarak ve güncel bir tarihle doldurdum. Herhangi bir tutarsızlık var mı? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

yok, bu sekliyle kalabilir.

• Bu ileti silindi!

• Merhaba, ben de bu yılın talihlilerindenim. Aşamalarla ilglili @crazycells Bey'in etraflıca hazırlamış olduğu bilgilendirmeyi okudum. Bir konuyu merak ettim. Fiscal year sonlarına doğru bütün numaraların "current" olması durumu dahi, yüksek case numaralı bizlerin mülakata çağrılmasını yine de garantilemiyor sanırım. Çünkü o durumda da sıralama takip edilerek mülakata davet yapılacak. Doğru mu akıl yürütüyorum acaba?

• @crazycells teşekkürler.

Ben 2013 yılında eşimin adına kurmuş firmada yaklaşık 5 yıl boyunca SGK genel müdür olarak çalıştım.burada firmamız boya ve kaplama hizmetleri veriyordu.fakat firma yi 2018 yılında kapattım.sizden ricam ds 260 formunu ne şekilde doldursam daha iyi olur.yani bu meslekler hakkında ,

• Merhaba arkadaşlar, DS260 formunda mülakatın yapılacağı yer olarak İstanbul seçeneği de var. Eskiden sadece Ankara'da oluyordu. Artık İstanbul'u mülakat yeri olarak seçebiliyor muyuz?

• Son kısımların hepsini okuduk ve no işaretledik... videodakinden daha az ŞURADA soru çıktı. normal midir? > http://prntscr.com/nno7if

• son olarak ve bitti (nihayet) sing out yapmamıza gerek var mı? http://prntscr.com/nnod5s

• Sayın crazycells eşim hak kazandı ds260 formunu sadece kendisi mi dolduracak yoksa eşim ben ve 2 kızım için ayrı ayrı 4 form mu dolduracağız bilgi verirseniz sevinirim

• @crazycells tekrar merhaba tekrar tekrar kurcalamak istemiyorum fakat yinede sormak istedim, daha önce US vizesi alan arkadaş türkiyede state olmadığı için state kısmı boş bırakılması gerektiğini yazmış City bilgisine iller yazılması gerektiği yazmış pdf te yanlış yönlendirildiği yazmış. bu kayda değer birşey mi gerçekten? birde daha önce yazmayı unutmuşum haliyle pasaportu mülakat tarihi belirlenirse pasaportu uzun süreli yenilemeyi düşünüyorum (sanırım mülakat önceside konsolosluğa yada AIS kaydında bildirilebilecek yeni pasaport bilgileri?) şuanki pasaport bilgisini Expiry Date 2018 olduğu için DS-260 form kabul etmiyor Expiry Date günümüzden öncesi olamaz diyerek, çipli pasaportlarıda süre uzatılamadığı için yeniden pasaport düzenlenmesi gerekmekte buda çok uzun zaman alıcak şimdi yaparsam, Other Travel Document yapmıştım umarım bir sıkıntı olmaz, çünkü süresi dolan pasaportun numarasını yazıp tarihini uzun gösterirsem yalan beyan olurdu düşüncesindeyim. gerçe bu case number ile çok mu umutlanıyoruz acaba ondanda emin değilim. teşekkürler.

• Merhabalar, üniversitede öğrenciyken bir firmada yaklaşık 3 ay çalıştıktan sonra finallerim dolayısıyla ara vermiştim. (İşkur'un programından yararlanmıştım ve program 3. ay sonunda bitiyordu.) Yaklaşık 15 günlük aranın ardından tekrar devam etmiştim(şirkette sözleşmeli olarak) aynı pozisyonda ve yerde çalışmaya. (15 gün içerisinde sigortamla ilgili bir şey hatırlamıyorum yatıp yatmadığına dair.) Daha sonrasında 2 ay daha çalışıp firmadan ayrılmıştım. Bunu geçmiş dönem işleri kısmında ayrı ayrı mı yazmalıyım yoksa hepsini bir kabul edip mi yazmalıyım.
    *Daha önceden DS-260'ta yer almayan yeni bir soru var (ya da benim gözümden kaçmış olabilir.).
    Q: Have you belonged to, contributed to, or worked for any professional, social, or charitable organization? olarak. Bununla ilgili üniversitede yer aldığımız kulüpler ya da STK'ları mı ekleyebiliriz? Bilgilendirirseniz çok güzel olur.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

• Herkese merhaba. Henüz çekiliş bekleyen, süreci yeni başlayan, devam eden ve US’e giden tüm arkadaşlara bol şans diliyorum.

Boşandım ve 10 yaşından küçük 2 çocuğum var. Çocukların annesinin göçmenlik konusunda şüpheleri var ve velayet çocukların annesinde.

Çocuklarım başvurumda vardı, adları APPLICANT INFORMATION 'da listeleniyor ve form doldurmam bekleniyor. Ancak şu anki durumda çocuklara göçmenlik başvurusunda bulunamayacağım; pasaportları yok ve anneleri muvafakat etmiyor.

Bu durumda bir kaç seçeneğim var gibi:
    1 - Formlarındaki pasaport bölümünü "OTHER TRAVEL DOCUMENT" olarak doldurmak ve mülakata kadar annelerinin fikrini değiştirmesini beklemek.
    2- Eğer fikrini değiştirmezse mülakata çocukları götürmemek; orada velayetin annede olduğu ve muvafakat etmediği için çocukların göçmenlik sürecinin devam etmediği bilgisini vermek.
    3- Çocuklar için formları tamamlamamak, incomplete bırakmak ve haliyle mülakata da götürmek ve muvafakat etmediği için çocukların göçmenlik sürecinin devam etmediği bilgisini vermek.

İlerleyen yıllarda annesinin rıza göstermesi, çocukların annelerinden talepte bulunması veya reşit olduklarında onlar için ayrıca başvuruda bulunabilirim.

3 seçenekten hangisi benim de sürecimi etkilemeyecek en mantıklı tutum olur, görüşlerinizi almak isterim.

Bu konu, başka bir başlığın konusu ise o alana taşımak uygun olabilir.

Şimdiden çok teşekkürler.

• @nilfersev bende öyle düşünüyordum ama önce ki pasaportları da mülakatta istiyorlarmış.bulamazsam ds260 için yeni pasaport cıkartıcam vakit kaybetmemek için.ama sonra nolur bilmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nartnesren DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba, ben de bu yılın talihlilerindenim. Aşamalarla ilglili @crazycells Bey'in etraflıca hazırlamış olduğu bilgilendirmeyi okudum. Bir konuyu merak ettim. Fiscal year sonlarına doğru bütün numaraların "current" olması durumu dahi, yüksek case numaralı bizlerin mülakata çağrılmasını yine de garantilemiyor sanırım. Çünkü o durumda da sıralama takip edilerek mülakata davet yapılacak. Doğru mu akıl yürütüyorum acaba?

Dogru. Vize bulteninin "current" gorunmesi butun numaralarin aktif oldugu anlamina geliyor, ama size bir mulakat tarihi verilebilmesi icin hem numaranizin aktif olmasi lazim, hem DS260 formunuzun hem de KCC'ye gonderilen belgelerin dosyaya islenmesi lazim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

49

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |