Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@epinarcen DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,

16 yaşından itibaren oturulan adresleri soruyor formda. E-devletten bu dökümü aldık fakat bazı dönemlerde boşluklar var. o dönemlerde kayıt güncellemesi yaptırmamış olabiliriz yada e-devlet sistemi etkin kullanılmadığı için güncellenmemiş olabilir. Formda süre boşluğu kabul etmiyor. Formda gerçek bilgileri girersek, devletin kayıtları ile uyumsuz olacağı için sıkıntı olur mu ? Daha önce bu tür tecrübesi olan var ise paylaşmasını rica ederim.

Soruda devletin kayitlari sorulmuyor, sizin kaldiginiz adresler soruluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semihmete DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Her sayfayi doldurunca SAVE butonuna basarak kayitmi yapmaliyiz.

kaydede kaydede ilerleyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmetturkan9185 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar, öncelikle herkese iyi şanslar bu süreçte.Herkes de olduğu gibi bizimde kafamıza takılan soru işaretleri var.Cevap bulabilirsek çok memnun olacağız.İlk olarak şu anda bekarım ama kız arkadaşımla birlikte gitmek istiyoruz. DS-260 formunu evli bir şekilde doldurma imkanımız çok zor ailelerimiz bilmediği için bu durumu. Case numaramız da 26 binlerde olduğu için nikah işlemlerini tahmini en geç ne zaman yapmamızı önerirsiniz.Mülakat tarihinden hemen önce bir sorun teşkil eder mi?İkinci sorum ise DS-260 formuna Amerika da ki adres ve pasaport bilgilerini vermeyip mülakat zamanı güncellememiz başvurumuz açısından bir sıkıntı yaratır mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Her şey gönlünüzce olsun.

Formlari doldururken imzamdaki paketi kullanabilirsiniz, orada gerekli yonlendirmeler var.

Evlilik icin su konuyu incelemelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik

Mulakat tarihinden once evlenirseniz esiniz mulakata sizinle katilabilir, en ideali hemen evlenip esinizi eklemeniz olur tabii ki, eger olmasi mumkun degilse KCC'ye belgeleri gonderdikten sonra (kendileri bunu isteyecek) evlenip mulakata evli girmenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knightman DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells

Abi, Askerliğimi jandarma er olarak yaptım. Rank/Position kısmına "soldier" yazsam olur mu?

olur ama "military police" ya da "gendarme" daha uygun olur kanimca.

• Sevgili @crazycells bu yıl yeni bir uygulama olacak derken; bu KCC den mail gelmesi ve bizim istenen belgeleri göndermemiz bu yıl ilk defa yapılacak bir eylem mi? 2. Doğru anlamış olmak için soruyorum DS-260 formunu doldurup confirmasyonumuzu aldıktan sonra yalnızca KCC'den mail gelmesini bekleyeceğiz hiçbir işlem yapmayacağız değil mi? Sevgiler,selamlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkangeziyor DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

2 sorum var: 1) ilk basvurudaki fotografta bir sorun olsaydı (mesela eski fotograf kullanmak) bu sorun cekisile kayıt esnasında mı cıkardı? yoksa kazandıysak fotografta bi sorun yokmus diyebilir miyiz? ve Mulakatta sorun olur mu bu durum?
    2) Ds260 formunu doldurmaya basladıktan sonra submit edinceye kadar ne kadar süremiz var? Sistem bilgileri ne kadar süre tutuyor submit etmeden önce?

1. Bu karar mulakatta verilecek. Eger baskasinin fotografi ile basvuru yaptiysaniz, elenirsiniz.

2. Boyle bir son tarih yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ufuk-kaya DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Sevgili @crazycells bu yıl yeni bir uygulama olacak derken; bu KCC den mail gelmesi ve bizim istenen belgeleri göndermemiz bu yıl ilk defa yapılacak bir eylem mi? 2. Doğru anlamış olmak için soruyorum DS-260 formunu doldurup confirmasyonumuzu aldıktan sonra yalnızca KCC'den mail gelmesini bekleyeceğiz hiçbir işlem yapmayacağız değil mi? Sevgiler,selamlar

1. Evet, DV2019 devam ederken baslayan bir degisiklik bu. Ilk defa yilin basindan itibaren baslayacak.

2. DS-260'u doldurduktan sonra KCC'den belgeler icin email bekleyeceksiniz. Fakat onumuzdeki birkac ay hicbir bildirim beklemeyin.

• @crazycells çok teşekkürler. anladıgım kadarıyla e-mail almadan da hiç bir işleme devam edemeyeceğiz. çok sağolun bilgilendirici yazılarınız için.

• Merhaba,
    Sizden bir kaç konuda desteğinizi rica ediyorum.

1)Lise diplomamı bulamadım. Lise diploma puanının kaç olduğunu tam olarak bilmiyorum. Yaklaşık değer yazsam problem yaratır mı? İnternette çok araştırdım fakat diploma notu sorgulama sitesi bulamadım.
    2)Ailem ile yaşıyorum fakat ben ve annemin ikametgah adresi ablamın evinde gözüküyor, babamın ise şuan yaşadığımız evde. Adres bilgilerimizi her birimiz için e-devlette olduğu gibi mi girmeliyiz?
    3)16 yaşından beri yaşadığımız yerler için sorulan soruda 2 defa work&travel ve 5 ay İtalya'da erasmus adres bilgilerini girmeli miyim?
    4)Daha önce yapmış olduğumuz işler kısmında Amerika'da work&travel ile yapmış olduğum iş deneyimini yazmam doğru mudur?
    5)Aşı bilgilerini e-devletten kontrol ettim ve kayıt bulunamadı. No olarak işaretleyip videoda yer alan notu girdikten sonra ne zaman ve hangi aşıları yaptırmalıyım?
    6)Street address(Line 1) alanına mahalle sokak kapı no girilecek diye okudum. City kısmına ilçe yazılması gerektiği konusunda emin olamadım. Teyit edebilir misiniz lütfen.
    7)Son olarak formu yalnız doldurup hata yapmaktan korkuyorum. Önerebileceğiniz bir yol var mı?

Sabırla sorularımızı cevaplayıp, bu süreçte yaşadığımız stresi azalttığınız için sonsuz teşekkürler.

• @crazycells yok baskasının fotografı değil,sadece bi sure onceki vize fotografı ile

• @crazycells @Erkangeziyor Bu soru benim de ilgimi cezbetti, örneğin mülakat aşamasında başvuruda kullandıgımız fotograf yaklaşık 3-4 yıllık bir fotoğraf olmuş olsa (diyelim ki pasaporttaki fotoğrafın aynısı olsa) ancak yine kendinin fotoğrafı olacak tabi; bu durumda sorun çıkar mı dersiniz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@solaro DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,
    Sizden bir kaç konuda desteğinizi rica ediyorum.

1)Lise diplomamı bulamadım. Lise diploma puanının kaç olduğunu tam olarak bilmiyorum. Yaklaşık değer yazsam problem yaratır mı? İnternette çok araştırdım fakat diploma notu sorgulama sitesi bulamadım.
    2)Ailem ile yaşıyorum fakat annem ile benim ikametim ablamın evinde gözüküyor, babamın ise şuan yaşadığımız evde. Adres bilgilerimizi her birimiz için e-devlette olduğu gibi mi girmeliyiz?
    3)16 yaşından beri yaşadığımız yerler için sorulan soruda 2 defa work&travel ve 5 ay İtalya'da erasmus adres bilgilerini girmeli miyim?
    4)Daha önce yapmış olduğumuz işler kısmında Amerika'da work&travel ile yapmış olduğum iş deneyimini yazmam doğru mudur?
    5)Aşı bilgilerini e-devletten kontrol ettim ve kayıt bulunamadı. No olarak işaretleyip videoda yer alan notu girdikten sonra ne zaman ve hangi aşıları yaptırmalıyım?
    6)Street address(Line 1) alanına mahalle sokak kapı no girilecek diye okudum. City kısmına ilçe yazılması gerektiği konusunda emin olamadım. Teyit edebilir misiniz lütfen.
    7)Son olarak formu yalnız doldurup hata yapmaktan korkuyorum. Önerebileceğiniz bir yol var mı?

Sabırla sorularımızı cevaplayıp, bu süreçte yaşadığımız stresi azalttığınız için sonsuz teşekkürler.

1. Lise notunuzu soruyor mu form? Universite okudunuz mu?

2. Gercek neyse o sekilde belirtmelisiniz.

3. 5 ay uzun sure onu yazin; eger work and travel 3 ay surduyse yazmaniza gerek yok. Onu gezi gibi degerlendirebilirsiniz.

4. Yazabilirsiniz, eger profesyonel olarak yaptiginiz seyle ilgili degilse illaki yazmaniza gerek yok.

5. Siz degil, saglik muayenesi sirasinda doktor yapiyor o asilar. Ayrintili bilgi icin 2020 Mulakat Deneyimlerini inceleyebilirsiniz.

6. Evet, province kismina il, city kismina ilce yazabilirsiniz.

7. Formu doldurduktan sonra bilgilerinizi bilen birine kontrol ettirebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells yok baskasının fotografı değil,sadece bi sure onceki vize fotografı ile

o halde sorun olmaz.

@ufuk-kaya DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells @Erkangeziyor Bu soru benim de ilgimi cezbetti, örneğin mülakat aşamasında başvuruda kullandıgımız fotograf yaklaşık 3-4 yıllık bir fotoğraf olmuş olsa (diyelim ki pasaporttaki fotoğrafın aynısı olsa) ancak yine kendinin fotoğrafı olacak tabi; bu durumda sorun çıkar mı dersiniz ?

yok, sorun cikmaz. fotograftaki siz oldugunuz surece sorun olmaz.

• @crazycells Sabrınıza,emeğinize,nezaketinize sağlık. Sağoluun, varolun 🙂

• @crazycells Evet üniversite mezunuyum ve şuan çalışıyorum.

Degree or diploma kısmını anlayamamışım sanırım. Videoyu izlemiştim aslında.

2)İkametgah adresi ile ilgili tereddütte kaldım bunların kontrol ettiği bir sistem varsa benim devlet sisteminde yer alan ikametgah adresimin form'da belirttiğimden farklı olması sorun yaratır mı?
    Seçimden sonra adresimi şuan yaşadığım eve taşıyacağım fakat annemin adresi diğer adreste kalacak. Formda anne ve babanız aynı adreste mi yaşıyor diye soru olduğu için üzerinde duruyorum.

Son oalrak Erasmus ile gittiğim üniversiteyi de eğitim bilgilerine yazmalı mıyım bir dönem eğitim gördüğüme dair.

Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@solaro DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Evet üniversite mezunuyum ve şuan çalışıyorum.

Degree or diploma kısmını anlayamamışım sanırım. Videoyu izlemiştim aslında.

2)İkametgah adresi ile ilgili tereddütte kaldım bunların kontrol ettiği bir sistem varsa benim devlet sisteminde yer alan ikametgah adresimin form'da belirttiğimden farklı olması sorun yaratır mı?
    Seçimden sonra adresimi şuan yaşadığım eve taşıyacağım fakat annemin adresi diğer adreste kalacak. Formda anne ve babanız aynı adreste mi yaşıyor diye soru olduğu için üzerinde duruyorum.

Son oalrak Erasmus ile gittiğim üniversiteyi de eğitim bilgilerine yazmalı mıyım bir dönem eğitim gördüğüme dair.

Teşekkürler

1. aldiginiz derece veya diploma soruluyor, not degil. Eger universite mezunuysaniz, lise diplomaniz universite'dedir.

2. sorun olmaz.

3. oradan bir derece ya da diploma almadiginiz icin bence gerek yok.

• @crazycells turist vizesine basvururken Ds160 formu vardı.onda formu doldurmaya baslayınca kayıtlı bilgileri submit edinceye kadar 1 ay süresi vardı diye biliyorum,sonra göndermeyince siliniyormus. Ds260 formunda öyle bir şart yok diyorsunuz yani?

• @crazycells
    Merhaba fazla zamanınızı almadan kısa bir sorum vardı. Bilginiz varsa paylaşırsanız memnun olurum. 2005 yılında geren card çıktı gidip iki sene yaşadım döndüm . Hakkım kayboldu. Dv2020 Den tekrar Çıktı. Case 33.600 . Sorulardan birinde takıldım , forumda cevabı bulamadım . Daha önce alien numarası aldınız mi diye soruyor evet dedim ve ziyaret tarihlerini yazdım. Sonraki soru have u ever issued us visa? Der. Buraya benim hayır mı demem lazım . Evet diyince bana visa tarihini ve cinsini soruyor. Bende bu bilgiler hiç olmadı. Bu konuda bilginiz varsa paylaşabilir misini?

• öğrenci yurdunda kalınan 2 sene diğer e -devlette çıkan 1 ikamatgah ile çakışıyor olmasına rağmen sistem hata vermedi, kayıt ettim, şimdi tekrar kontrol ettim, adresler kayıt olmuş. ne yapmalı @crazycells ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells turist vizesine basvururken Ds160 formu vardı.onda formu doldurmaya baslayınca kayıtlı bilgileri submit edinceye kadar 1 ay süresi vardı diye biliyorum,sonra göndermeyince siliniyormus. Ds260 formunda öyle bir şart yok diyorsunuz yani?

hayir, yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |