Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayseb DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba, hayırlı olsun herkes için. Bende dün öğrendim bana çıktığını. Suudi Arabistanda yaşıyoruz. Burdan başvurmuştuk. Mülakat yeri olarak burayı seçmeyi düşünüyoruz ama evrakların hepsi Türkiyeden alınan evraklar zorlanırmıyız? Tercüme ettirmemiz gerekirmi? Birde case numaramız 45 binlerde mülakat yeri olarak burayı seçmemim bir avantajı olur mu sıra gelme yönünden? 45 bin için sıra gelmeme ihtimali var mı?
    Case: 2020EU...45...

Sira gelme yonunden bir avantaji olmaz. Evet, belgeler ya ingilizce ya da o ulkenin dilinde olmali. Dolayisiyla siz turkce belgelerinizi ingilizceye cevirtmelisiniz orada.

Turkiye icin e-devlet belgeleri kabul ediliyor, bazilari ingilizce olarak da alinabiliyor, bilginize.

Size en yakin Amerikan Konsoloslugu'nun sitesinden o konsoloslukta gocmen vize yapilip yapilmadigini, yapilmiyorsa hangi konsolosluga yonlendirdigini kontrol etmelisiniz, eger konsoloslugun ayri bir yonergesi varsa o yonlendirmeleri takip etmelisiniz. Bu tur uygulamalar ulkeden ulkeye degisiklik gosterebiliyor.

Henuz DV2020 baslamamisken boyle sorulari cevaplamak cok mumkun degil, su an icin hersey mumkun 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mkonca DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells peki üniversite bölüm isimleri ve iş tecrübelerindeki güncel ve geçmiş iş deneyimlerindeki meslek... bunlarda ingilizce mi olmalı? 1.textile merchandiser 2. financial advisor gibi...

Evet, adres disinda diger bilgileri ingilizce yazmanizi tavsiye ederim. Bu form resmi bir form ve dili ingilizce, mumkun oldugu kadar cevaplari ingilizce vermelisiniz.

• teşekkürler @crazycells . dış ticaret > foreing trade ...." çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri " bölümüne ne yazmalıyım

• Yeni gelen arkadaşları tebrik ediyorum ivedilikle imzalarıni güncellemelerini ve bit.ly/2V0zMOz excel formunu doldurmalarini rica ediyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mkonca DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

teşekkürler @crazycells . dış ticaret > foreing trade ...." çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri " bölümüne ne yazmalıyım

siz kendi bolumunuzun ingilizcesini daha iyi bilirsiniz kanimca 🙂

ilki Labor Economics, ikincisi de Industrial Relations oluyor sanirim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@air_technic DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Yeni gelen arkadaşları tebrik ediyorum ivedilikle imzalarıni güncellemelerini ve bit.ly/2V0zMOz excel formunu doldurmalarini rica ediyorum

👍🏼 kesinlikle... Sureci takip etmek icin onemli olacak bu cizelge...

• @crazycells hayır ben başvurdum ama emin olamıyorum hangi e postamı yazdığıma hepsini denicem boşverin saçma bi sorun sordum 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fposul DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells hayır ben başvurdum ama emin olamıyorum hangi e postamı yazdığıma hepsini denicem boşverin saçma bi sorun sordum 😞

yazma ihtimalinizin oldugu email adreslerine erisiminiz varsa, zaten telaslanmanizi gerektiren bir durum yok.

• @crazycells çok tedirgin oldum bu aralar 😃 her ihtimali düşünüyorum

• tesekkur ederim

• adres bolumunde yes diyince add another diye birsey cikmiyor...

• tam formu adress bolumune kadar doldurarak geldim kaydetmeden..Birden internet koptu birsey olurmu..

• @crazycells Teşekkür ederim abi

• Email adresimizi kucuk harflerlemi yoksa buyuk harfler ilemi doldurmaliyiz.

• @crazycells cevaplar i,çin teşekkür ederim email kısmını küçük harflerle mi yazıcaz sorun olur mu,ingilizce de (İ) yazılmıyordu sanırım

• @crazycells Merhabalar,
    Tüm süreci defalarca bu siteden okudum ve özümsedim öncelikle. Ve böyle bir site/forum için çok teşekkürler bu gerçekten bu süreç için en iyi türkçe kaynak. Anlamadıgım bir nokta şu; 1. DS-260 formunu doldurduktan sonra birşey yapmayıp sabırla KCC'den mail gelmesini bekliyoruz evet. KCC'den mail herhangi bir zamanda mı gelecek yoksa dosya numaramızın current oldugu zaman veya current olmasına yaklaştıgı zaman mı gelecek? Case no su 50 binlerde biri olarak yakın zamanda herhangi bir işlem yapmam gerekmeyeceğini düşünebilir miyim? Selamlar,sevgiler

• Merhaba,

Bende de benzer bir durum var. Benim pasaportumun süresi Kasım 2020'de doluyor. Çocuğumun ise bir kaç yıl önce dolmuştu, ona yenisini çıkarmamız lazım.
    Ona pasaport çıkartmaya gideceğim için hazır ben de yenisini alayım diyorum tekrar uğraşmamak için.
    Sorum şu; formu şu an doldurup gönderirsem, benim eski pasaportumun bilgileri olacak, çocuğumunkini ise other diye işaretlemiş olacağım; hangi yöntemle ilerlemek sağlıklı olur?

@crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@erkcet DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Selam dostlar,
    Bir kac sorum var ve nereye soracagimi bilemedim, yonlendirirseniz sevinirim. Simdi DV cekilisi cikti ve ne zamana kadar belgeleri doldurup gonderebilirim? En kisa surede diyeceginizi biliyorum fakat.

Benim ve oglumun pasaportu 2020'de suresi doluyor? Yenileme yapip oyle mi basvurayim yoksa simdiki pasaportlarla doldurup sonra degistirdim mi diyeyim?
    Bu sure icerisinde bir oglum daha oldu ve pasaportu yok? Pasaporta basvurup sonra mi doldurayim yoksa bekleyeyim mi bilemedim?

Bunlara ek diplomanin orjinalini istiyor gorusmede fakat bende orjinali yok kayip. Universiten isteyecegim fakat amerika'dan mezun oldugum icin gelmesi surecektir.

Kafam cok karisik isin gercegi sizce ne yapmaliyim?

Selamlar

Dosya numaraniz kucuk, o nedenle pasaportlari yeniletip/cikartip formlari gonderebilirsiniz, dilerseniz bu sekilde de gonderebilirsiniz.

Henuz DV2020'in baslamasina aylar var, diplomanizi universiteden isteyebilirsiniz.

• Merhaba, askerlik ile ilgili kısımda;
    Kısa dönem askerliği çavuş rütbesiyle ve yazızı olarak tamamladım.
    Bunu ingilizce olarak yazarken

TURKISH LAND FORCES
    INFANTRY
    CLERK

olarak belirttim ama tam doğrusu neyse ona göre yazayım istiyorum.

Teşekkürler.

• Merhaba,

Benim eşim rus ve 2 çocuğumda da çift vatandaşlık var ve pasaportları rus, türk pasaport pahalı olduğu için çıkartmadık. Şimdi soruma gelecek olursak, DS-260'ta "Country/Region of Origin (Nationality):" alanın Turkey olarak seçip travel document için rus pasaport olarak girebilir miyim? Country/Region of Origin (Nationality): alanın Russia olarak girersem daha sonra belgeleri rusya dan isteyebilirler diye korkuyorum. Çocuklarım Ankara doğumlu.

Country/Region of Origin (Nationality): Turkey
    Travel document: Rus pasaport bilgileri
    Other Country/Region of Origin (Nationality): Russia
    Do you hold a passport from the country/region of origin (nationality) above?: Yes
    Passport number: Yukarıda girdiğim pasaport numarası

Bu şekilde bilgileri girmemin bir sakıncası olur mu? Yoksa aşağıdaki gibi mi girmem gerekir?

Country/Region of Origin (Nationality): Russia
    Travel document: Rus pasaport bilgileri
    Other Country/Region of Origin (Nationality): Turkey
    Do you hold a passport from the country/region of origin (nationality) above?: No

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Çok teşekkürler.

• @semihmete email hariç her kutucuğu buyuk ve turkçe karakter kullanmadan doldurun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |