Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

haleluja
    diversity secin

• @janalemis evinizin tapusu olmasa da emlakci kaseli olacak sekilde su adreste bulunan meskenin bedeli su kadardir gibi bir yaziyi almaniz ve evraklarin icine koymaniz isinizi kolaylastirscaktir.

• @yapay-zeka DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

haleluja
    diversity secin

Teşekkür ederim.

• @kürşat-türkay biz de 4 kişi başvurduk, aynı sizin gibi para ile o paranın banka hareketleri ve bir de evin tapusu, başka bir şeye gerek yok. Tapu da bedel yazıyor zaten. Emlakçıya gerek yok.

• @susam-hanım inanın kendim yaşamış gibi hissettim. Sizin adınıza çok sevindim Allah yolunuzu hep açık etsin. Verdiğiniz bilgiler için de çok teşekkürler...

• @b-family çok teşekkür ederim 😄 umarım herkes bizim gibi sorunsuz bir şekilde girişlerini yapar

• @levantino70 çok teşekkür ederim 😄. Gerçekten gerilmiştik. Şimdi çok iyiyiz.

• @reader çok teşekkür ederim. Bir kişiye bile faydası olursa çok sevinirim.

• merhabalar, ben birşey danışmak istiyorum greencard mülakatımız sonrası pasaportumuza 6 aylık giriş izni verildi. ilk uçuşumuzda uygun uçuşlarda amsterdamda 19-24 saat bekleme görünüyor. schengen vizemiz olmasa da amsterdamda çıkıp dolaşma imkanımız oluyor mu? daha önce böyle uçan ya da bilgiai olan varsa paylaşır mısınız? teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ed48 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

merhabalar, ben birşey danışmak istiyorum greencard mülakatımız sonrası pasaportumuza 6 aylık giriş izni verildi. ilk uçuşumuzda uygun uçuşlarda amsterdamda 19-24 saat bekleme görünüyor. schengen vizemiz olmasa da amsterdamda çıkıp dolaşma imkanımız oluyor mu? daha önce böyle uçan ya da bilgiai olan varsa paylaşır mısınız? teşekkürler

Eger T.C. pasaportunuz varsa, Hollanda'ya girebilmek icin schengen vizesi gerekiyor. Pasaportunuzdaki ABD vizesi Hollanda icin bir avantaj ya da hak saglamiyor maalesef.

• Merhaba arkadaslar
    Ben de mülakat deneyimlerim hakkında bir şeyler yamak istiyorum. 01 şubat tarihli mülakatım için öncelikle 30 Ocakta sağlık kontrolüm vardı. Toplamda aşı kartım olmadığı için 4 aşı oldum ve muayene ile birlikte toplam 280$ ödedim. Tahliller ve röntgen için ise 118$ ödeme yaptım tek kişi için.
    Görüşmede ise sabah 8 randevusu için on dakika önceden ordaydım.( Çok da erken gitmeye gerek yok zaten sizi öne doğru çağırıyorlar saatiniz geldiği için). Her şey burada forumda arkadaşların belirttiği şekilde gelişti. Önce evrakları teslim etmek için çağrıldım. Ama burada herkesin merak ettiği bir şeyler söylemek istiyorum. Genelde herkes banka hesabında ne kadar olması gerektiği ile ilgili biraz sıkıntılar yaşıyor. Biraz riskli bir şey yaptım ve ben tek kişi için sadece 7300 TL gibi bir rakam gösterdim sadece ve yeterli de oldu bu rakam.O hesaptan baska hicbir para kaynagim yoktu yanimda.Yani banka hesabının ve üzerimizde olan varlıkların çok da önemli olmadığını anladım .Asıl amaç orada yazdığınız şeylerin doğru olması . Evraklarımı teslim ettikten sonra sıra numaram tekrar yandı ve 330$ ödeme yaptım. Bir kere daha yanınca son aşama olan Amerika’lı tatlı bir kadının yanına gittim. Orada toplam 6 tane soru sordu. . ‘’Öğrenci misin, Ne okuyorsun, Ne zaman mezun olacaksın, Daha önce yurtdışnda yaşadın mı ,Amerika’da tanıdığın kimse var mı ve Amerika’da nereye gideceksin’’ diye ve sonra vizeniz onaylandı dedi.
    Ondan birkac gun sonra da pasoportuma kavustum.
    Darisi tum bekleyenlerin basina😊Herkese bol sanslar

• @ugandateam tebrikler yeni hayatınızda başarılar

• @ugandateam bilgiler çok kıymetli teşekkür ederiz. Amerika da umduğunuz her şeye kavuşmanızı dilerim.

• Herkese merhaba,
    Benim sorum da görüşmeye giderken götürülmesi gereken belgeler ile ilgili. Büyükelçilikten gelen görüşme hatırlatma mesajında Diploma ve Evlilik belgesi (cüzdanı) karşısında "English translation with copy" yazıyor. Oysaki büyükelçiliğin web sayfasından indirilebilen "DV instructions" pdf belgesinde ise "İngilizce veya Türkçe olmayan belgelerin yeminli tercüman tarafından yapılmış tercümesi gereklidir." yazıyor. Bu durumda ne yapmalıyız?

Diğer bir soru da Nüfus Kayıt Örneği (NKO) ile ilgili. Yine yukarıdaki pdf belgesinde "Nüfus kayıt örneğinin aslı Nüfus Müduürlüğü'’nden alınmalı ve üzerinde Nüfus Müdürlüğü’nün kırmızı renkli damgası olmalıdır." yazıyor. E-devlet'ten alınan alınabilen vukuatlı NKO barkodlu çıktı olarak alınabiliyor ve altında "resmi belge yerine geçer" yazıyor.
    4. Nüfus kayıt örneği çocuklar için de alınmak zorunda mıdır? (Büyükelçilikten gelen görüşme hatırlatma mesajında ise çocuklar ile ilgili istenen belgelerde "Birth Certificate, Turkey (Original), Nüfus kayit örnegi (Please note that all actions (divorce(s), marriage(s) and death(s)) must be listed on your NKO).") şeklinde bir ibare var.

Bu konularda yakın zamanlı görüşme deneyimi yaşamış bir forum üyesi bilgi bilgi paylaşımında bulunursa sevinirim.
    Cem

• @reader tesekkurler😊insallah

• @h-cem-güngör merhabalar.. mülakatımızı 2 hafta kadar önce yapmıştık.. öncelikle diplomanız Türkiye’deki bir okuldan ise İngilizce çevirisine gerek yok.. orijinalini ve fotokopisini götürmeniz yeterli olacaktır. Evlilik cüzdanı için de aynısı geçerli.. orijinal belge ile beraber eşiniz ve sizin için 2 set fotokopi de istiyorlar.
    Vukuatlı nüfus kayıt örneğini e-devletten alamadık biz. Kırmızı mühürlü ve imzalı olarak çocuklar dahil her birimiz için ayrı ayrı nüfus müdürlüğünden aldık. Naçizane önerim; her bir sayfasında mühür ve imza olduğundan emin olun:)
    Şansınız bol olsun..

• Merhaba arkadaşlar,
    Üniversite diplomamı hala almadım ben elimde aslı gibidir belgesi var. Bu belgeyi kabul ediyorlar mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@h-cem-güngör DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Herkese merhaba,
    Benim sorum da görüşmeye giderken götürülmesi gereken belgeler ile ilgili. Büyükelçilikten gelen görüşme hatırlatma mesajında Diploma ve Evlilik belgesi (cüzdanı) karşısında "English translation with copy" yazıyor. Oysaki büyükelçiliğin web sayfasından indirilebilen "DV instructions" pdf belgesinde ise "İngilizce veya Türkçe olmayan belgelerin yeminli tercüman tarafından yapılmış tercümesi gereklidir." yazıyor. Bu durumda ne yapmalıyız?

Diğer bir soru da Nüfus Kayıt Örneği (NKO) ile ilgili. Yine yukarıdaki pdf belgesinde "Nüfus kayıt örneğinin aslı Nüfus Müduürlüğü'’nden alınmalı ve üzerinde Nüfus Müdürlüğü’nün kırmızı renkli damgası olmalıdır." yazıyor. E-devlet'ten alınan alınabilen vukuatlı NKO barkodlu çıktı olarak alınabiliyor ve altında "resmi belge yerine geçer" yazıyor.
    4. Nüfus kayıt örneği çocuklar için de alınmak zorunda mıdır? (Büyükelçilikten gelen görüşme hatırlatma mesajında ise çocuklar ile ilgili istenen belgelerde "Birth Certificate, Turkey (Original), Nüfus kayit örnegi (Please note that all actions (divorce(s), marriage(s) and death(s)) must be listed on your NKO).") şeklinde bir ibare var.

Bu konularda yakın zamanlı görüşme deneyimi yaşamış bir forum üyesi bilgi bilgi paylaşımında bulunursa sevinirim.
    Cem

Diplomaniz ve evlilik cuzdaniniz ingilizce ya da turkce ise bir ceviri yapmaniza gerek yok. Cocuklar sizinkinde yer aliyor olmali, o nedenle ayrica cikartmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@haleluja DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar,
    Üniversite diplomamı hala almadım ben elimde aslı gibidir belgesi var. Bu belgeyi kabul ediyorlar mı?

eger keyfi nedenlerle almadiysaniz orjinalini gormek isteyeceklerdir, eger sizin elinizde olmayan nedenlerse alamiyorsaniz zaten yapabileceginiz bir sey yok, elinizdeki belgeyi kabul edeceklerdir.

• @crazycells Aslı gibidir belgesi işimi gördüğü için bugüne kadar almadım. Şu anda üniversiteden farklı bir şehirdeyim gidip almam biraz sıkıntı ayrıca diplomayı rektörlük bu dönemde belgeyi çıkartır mı bilemiyorum. Ancak 7.5 yıldır yazılım sektöründeyim, son 5 yıldır aynı şirketteyim. En az 5 yıl uzmanlık gerektiren meslek kabul ediliyor diye biliyorum. Nasıl bir uzmanlık belgesi temin etmem lazım mesleğimi ibra etmem için?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |