Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• DS-260 Form doldururken 16 yasindan ititbaren ikamet adreslerimizde hatirlamadigimiz yer olursa yazmasak olurmu.Birde daha once ABD vize basvurusu basvurusu yapip vize alamama durumu ile RED alma denen sey ayni anlamdamidir.Vize vermeme gerekcelerini soylemiyorlar sadece bir kagit veriyorlar..DS-260 doldururken medeni durumumu degistirip evliligimi 1-2 ay sonra yapsam olurmu..Kafam allak bullak oldu..herhalde profosyenel yardim almaliyim..

• @crazycells çok teşekkürler

• Herkese merhaba arkadaşlar. Green card çıkan arkadaşları tebrik ediyorum. Çıkmayan arkadaşlarda moralleri bozmasınlar pes etmesinler. Benim case numberim çok yüksek sıranın bana gelmeme ihtimali var mı ? DS 260 formunu erken doldurmak sıranın daha erken gelmesine fayda sağlar mı ?

• Arkadaşlar Merhaba ,
    Bir sorum olacaktı .Forumda okuduğum bilgiler ile birlikte aşşağıda ki evraklar ilerleyen günlerde KCC mail yolu ile iletilecek.Bu evrakların e devletten alınabileceği yazıyor.Lakin sorum şu bu evraklardan sadece askerlik ile ilgili olan belge İNGİLİZCE veriliyor e devletten. Bu belgelerin ingiizceye tercüme edilmesi gerekli mi ? Ayrıca sadece e devletten alınan bu belge yeterli olacak mı? Devlet dairelerinden mi gidip almamız gerekli? Şimdiden teşekkürler

Documents Required for All Applicants: (tum basvuranlar icin)

Copy of passport biodata page (no translation required) - pasaportunuzun ilk sayfalarinin kopyasi
    Birth certificate - vukuatli nufus kayit ornegi (e-devlet)
    Military records for any applicant who has previously served in the military - askerlik durum belgesi (e-devlet)
    Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries - arsiv kayitli adli sicil kaydi (e-devlet) [Eger baska ulkelerde bulunduysaniz, o ulkelerden de polis belgesini gondermeniz gerekiyor]
    If you have been convicted of a crime, a certified copy of each court record and any prison record - eger suc islediyseniz veya ceza aldiysaniz mahkemelerden bunlara dair kayitlar ve cevirileri

• Herkese merhaba.
    The case information you entered does not match our records. Please try again or contact the Kentucky Consular Center (KCC) by email ([email protected]) or by phone (Public Inquiry Phone Number 606-526-7500 7:30 a.m. to 4:00 p.m. EDT Monday – Friday) for further assistance.
    Ds260 için giriş yapmaya çalıştığımda yukarıda belirtilen hatayı alıyorum.Sebebini bilen var mıdır?Case number kısmındaki 0ları silerek denedim onuda kabul etmedi.

• @macit Electronic Diversity Visa Confirmation Number alanına ilk başvuru yaptığınızda verilen Confirmation Number numarasını da doğru giriyorsunuz değilmi?

• @omertug evet herşeyi doğru yazdığıma eminim.Defalarca denedim...

• @semihmete e-devletten bakabilirsin 16 yaşına kadar olan ikamet adresi geçmişini.

• @runo sıranız yüksek olasada elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Bazı arkadaşlar ds-260 formunu hata yapmadan hemen doldurulmalı ve gönderilmeli gibi önerilerde bulundular yüksek case numaralılarda. Ama benim bir tecrübem yok bu konuda.

• Arkadaşlar merhaba , öncelikle kazanan herkese hayırlı olsun. Benim case numaram 54XXX lerde ve bu yüzden ds-260 ı erken doldurmam gerekiyor sanırım.Ancak henüz pasaportum yok ve bugün başvurdum.Pasaportun gelmesini beklemeli miyim yoksa şimdiden formu doldurayım mı? Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

• Merhaba,
    DS260 formunu dolduruyorum, geçmişte ABD'de Work and Travel yapmış biri olarak bana Alien Registration Number verilmiş olmalı mıdır? Verildi olarak mı işaretlemeliyim?

• Bu sene gördüğüm kadarıyla yaşı küçük olanlara daha çok çıkmış kart özellikle Üniversite mezunu olmayan gençlere. Benim şansım daha düşük bu durum da başka yollar mı arasam ki yıllar boşuna geçiyor heba etmek istemiyorum.

• @qwert345 Oncelikle hayirli olsun. Pasaport olmadan ds260 i tamamliyamazsiniz. Pasaport numarasina ihtiyaciniz var.

• Arkadaşlar ben de 2020 talihlilerinden biriyim. Kazanan herkesi tebrik eder, kazanamayanlar adına üzgün olduğumu belirtmek isterim. Son 2-3 gündür burayı takip ettiğim kadarıyla okumayı sevmediğimiz ortaya çıkıyor. Sorulan sorular ya forumda ya da başlığın ilk metninde ya da videoda mutlaka var. Lütfen okuyalım, sakin olalım, süreci güzelce yönetelim. Herkese bu yolda kolaylıklar dilerim.

• @gkhn-clkkn DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@qwert345 Oncelikle hayirli olsun. Pasaport olmadan ds260 i tamamliyamazsiniz. Pasaport numarasina ihtiyaciniz var.

Pasaport olmadan da gönderilebilir, mülakata kadar çıkarmak şartıyla.

• Bu ileti silindi!

• @crazycells tekrardan merhabalar, çok az kaldı başınızı artık ağrıtmayacağız 🐼

lütfen mailing and permanent adress information bölümümü kontrol edebilir misiniz > http://prntscr.com/nmsf8f bu şekilde yazarak diğer sekmeye geçebilir miyim?

son olarakta, bu şekilde doğruysa, adres bulduğumuzda onu ds 260 formuna işlememize gerek yok değil mi... mülakatta söyleyeceğiz veya yazacağız? ds 260 formu tekrar editlenmez?

• @crazycells sayın crazycells ben formunuza yeni üye oldum bişeyler sormak fikir edinmek için ben yeşilkartforumun eski üyesi değilimki soru sorma kriterlerinizi bileyim bu işlerde deneyimli olsam zaten arayış işine girmem heryerde formunuzla ilgili övgüyle bahsedildiği için üyeoldum faydalanmak için.

• ⭐⭐

@emresel belgelerinizi e-devlette n almanız bir sorun yaratmaz
    kcc ya evraklarınızı türkçe göndere bilirsiniz bir sorun olmaz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

36

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |