Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @olcayist onu dusundum ama hani yemin ederiz sozlesme yapariz falan diyedusundugum icin yazmistim. Niye boyle olduk biz ya. Ama burada konusulanlar yazanlar hepsinin amaci ayni degil mi? Amerika ya gitmek.

• @uysalkedi daha önce 1 avukat ve danışmanlık şirketi ile görüştüm avukat şirket kurma gibi işlerin maliyeti yaklaşık 10 bin dolar.ayrıca 80 bin dolar üstü bir yatırım olmalı ve paranın kaynağını ispat etmeniz gerekiyor.
    dediğiniz gibi büyük bir şirkette kurulsa ortaklar dışında onunda belli bir sayısı vardır gitmek zor olur.e2 vizesi sürecinin sonunda hiç birşekilde green card sahibi olamıyorsunuz.500 bin ve 1milyon dolarlık yatırım yapan kişi ve ailesi e1 ile (tam hatırlamıyorum adını) green card alabiliyor.

• Arkadaşlar iyi ki çıkmadı kim uğraşacak o kadar işle bir rahatlama geldi 😃 (züğürt tesellisi)

• @uysalkedi DV2020 Kaybedenler Kulübü (Kulüp Üyelerine Özeldir) içinde söyledi:

@olcayist onu dusundum ama hani yemin ederiz sozlesme yapariz falan diyedusundugum icin yazmistim. Niye boyle olduk biz ya. Ama burada konusulanlar yazanlar hepsinin amaci ayni degil mi? Amerika ya gitmek.

Saka bir yana iyi fikir tabide 🙂 okadar guvenilir insan bir araya nasil gelecek? Vede Buyuk bir para gerekiyordur heralde. Bilemedim.

• @birumut sirket kurma kismi belki olabilir kucuk olcekli. vatandas olma kismi icin green card ciksa bile 5 yil bekliyorsun. O esnada iyi bir yatirim bize o kadar getirebilir. 5 yilda 500 bin kazanilabilir. Acaba buradaki sirketi oraya tasisak sube gibi gostersek durum nedir?

• Selamlar kulüp üyeleri bir HAS NOT BEEN SELECTED de benden 🙂

• @uysalkedi bahsettiğim schindler list olayı buydu zaten. Hali hazırdaki şirket yöneticileri böyle bir hakka sahip olabiliyor. Şirket 3 senelik en az olacak ve gidecek kişi yönetici pozisyonunda olacak en az 1 sene. Benim şartlarım şuanda buna uyuyor aslında. Abd de fiziki bir ofis bile açmam yeterli sanırım. Kendimi transfer edebiliyorum. Aile üyelerimide götürebilirim. Sadece eşim çalışma izni alamıyor. Ben bir senelik yeterli ofis masrafını ödeyebileceğimi göstermem gerekli. 3 senelik ilk vize alınıyor. Ardından 2 şer senelik toplam 7 sene hakkın oluyor. Ama bu süreç içindede gc ye başvurabiliyorsun... E2 de ise 2 şer senelik hakların var 5 sene için . Gc ye başvuramıyorsun. L1 yolu oturum izni için daha uygun gibi geldi bana. Tabi L1 için türkiyede ki şirketininde açık ve çalışıyor olması gerekiyor. Biraz daha ayrıntılı araştıracağım.ayrıca sayın crazycells de bunlar hakkında bir konu başlığı oluşturacak yakında. Nasıl yasal gidilir gibi. Araştırma yapıp kısa zamanda yayınlarım dedi.

• Bu ileti silindi!

• @uysalkedi e2 gecici oturum veriyor 2 yıl 5 yıllık gibiiş devam ettikce oturumnuz uzatılıyor .eşiniz bir başka işte çalışma iznine sahip oluyor 21 yaş altı çocuklarınızda sizin ile kalabiliyor bu vize ile.
    burda birşirketiniz var ve abd ile ticari ilişkisi var ise gitmek daha kolay (bunun il ilgli bir vize türü sanrıım forumda da başlığı var h)eleman götürmekte daha kolay ama sektör önemli.nusret yönetici icin eleman götürmekte çok zorlandığını okumuştum biryerde.

• @topraxxx madem boyle bir imkanin var kardesim😀 bu gc le kendine neden eziyet ediyorsun her sene her sene😃

• @topraxxx guzel bir haber. tabi siz kendiniz icin bu durumu yazdiniz. Peki sizinle birlikte aileniz de gidebiliyor. Bizim durumumuzdakiler size dahil.olabilir mi? Olabilirse kac kisi goturebilirsiniz? Bir de yatirim araciniz yani isiniz bu dusunceyi desteklemek icin uygun olmali. Yani bizi ilgilendiren umutlandiran bir ksim olabilir mi? Bu GC in cikacagi yok cunki.

• @birumut toprakxxx de dusunuyormus uzun zamandir.birlikten guc ve fikir dogar. schindler list 1

• @m-turk gecmis olsun arkadasim. ben biraz daha iyiyim bugun. Sen de oyle olacaksin

• @uysalkedi sadece yönetici ve sahibi gidebilir başka eleman götüremez.
    yaşı 35 altı ve ingilizcesi iyi olanlar kanadayı araştırsın daha adil bir göçmenlik sistemi var.

• @topraxxx l1 i ben de bir arastirayim. Belki katkimiz olur kendimize size bize . Siz de detaylari paylasirsiniz. Maddi olarak arkadaslarla konusabiliriz ya da neler yapilabilir onu tartisiriz. Cok sevindim bu habere...👏

• @t2n gecmis olsun. Sizi de buraya alalim...

• @birumut bu kriterler bana zaten uymuyor ama farkli sekilde yardim edebiliriz birbirimize belki tartismakta fayda var.

• @uysalkedi bilgilerimizi düşüncelerimizi paylaşalım bize yaramayan başkalarına yarayabilir .b planı olan arkadaşlar yazarsa bizde faydalanırız.

• @uysalkedi ABD de av ayhan bey L 1 ile ilgili kısa video su bilgi amaçlı seyredebilirsiniz

• Şimdi edindiğim ön bilgi bunlar. Çok yakın bir ahbabım var nerdeyse 20 günde bir gidip geliyor holdingi var tr de ordada uzantısı var sanırım. Onunla konuşacağım. Avukatlarıyla görüşüp bana bilgi versin. Bende sizlere açıklayayım durumu.

Ben gc yi bekleme kısmı haricinde çok fazla teferruat la uğraşmamak için istiyordum. Bide garanti birşey sonuçta. Diğer şeyler maddi olarak uzun soluklu şeyler. Sevdiğim hobilerimi (gun) diğer vizeler karşılamıyor 😁 illa vatandaş veya gc istiyor.

Ama l1 ile ileride gc işlemlerini yürüyebiliyorum bu güzel yanı mevcut. Ben temelli orada bulunmak istiyorum.köklerimi orada salmak istiyorum. Bu benim için en büyük kriter. Bilgi geldikçe paylaşacağım.

Benzer Başlıklar

• 992
  • 3
  • 32
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

132

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |