Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sharm dv2019 26800 de bitti mi yoksa daha açılacak mı?

• @mkonca daha 3 bulletin var

• @muhammetnzr bu seneki dv 2020 de 38 bininci sıradayım... umut ekiyim mi ekmeyeyim mi (yoksa çok hayal kırıklığına uğrarım) araştırma yapıyorum efenim.

• @mkonca eğer is-guc düzeniniz varsa hic bozmadan devam ediniz ama gidicekmis gibide bir taraftan fazla umuda kapılmadan surece devam ediniz ve ds260 formunu ne kadar erken gönderirseniz sansiniz artar ve hic bir hata yapmadan doldurmaya calisin.

• @mkonca 🇺🇸 V I S A _ B U L L E T I N ( Mulakat Tarihi Verilecek Case/Dosya Numaralarini Gosteren Aylik Vize Bulteni ) içinde söyledi:

@sharm dv2019 26800 de bitti mi yoksa daha açılacak mı?

DV2019 sureci 30 Eylul 2019 tarihine kadar suruyor ve su anda vize bultenleri yayinlanmaya devam ediyor.

Sizin dahil oldugunuz DV2020 Programi icin ilk bulten Ekim 2019 ayina ait olacak (Eylul 2019 ortasinda yayinlanacak).

EU Bolgesinin gecmis aylara ve yillara ait vize bulteni rakamlarini su linkte bulabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/bulten/

Hayirli olsun ve kolayliklar dilerim!

• DV-2019 Current 😊 Herkese hayırlı uğurlu olsun. DV-2020 Talihlilerinin numaraları çok yüksek ama muhtemelen o da current görür, boşluk çok diye düşünüyorum.

• ✅ CURRENT (EU)

VISA BULLETIN FOR JUNE 2019 (2019 HAZIRAN VIZE BULTENI)

https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin/2019/visa-bulletin-for-june-2019.html

VB-20190514.jpg

Temmuz 2019 itibariyle tum DV-2019 Europe(EU) case/dosya numaralari icin verilebilecek vizeler mevcut olacak ve mulakatlarina baslanacaktir*.

*DS-260 formlari KCC'ye ulasip islenmis ve KCC’nin istedigi belgeler email ile gonderilip kabul onayi alinmis olmasi sartiyla.

DV-2020 ICIN NOT: DV-2020 Programinin ilk ayi olan Ekim 2019 icin current/aktif olacak dosya numaralari, Agustos 2019 ortalarinda yayinlanacak "2019 Eylul Vize Bulteni"nde aciklanacaktir.

EU Bolgesinin gecmis aylara ve yillara ait vize bulteni rakamlarini incelemek icin:
    https://yesilkartforum.com/bulten/

• @sharm 🇺🇸 Vize Bulteni (Current/Aktif ve Mulakat Tarihi Verilecek Case/Dosya Numaralari) içinde söyledi:

Temmuz 2019 itibariyle tum DV-2019 Europe(EU) case/dosya numaralari icin verilebilecek vizeler mevcut olacak ve mulakatlarina baslanacaktir*.

"Temmuz 2019 itibariyle tum DV-2019 Europe(EU) case/dosya numaralari icin verilebilecek vizeler mevcut olacak ve mulakatlarina baslanacaktir*."
    Bu ifadeyle tam olarak neyi kastediyorsunuz biraz açabilir misiniz rica etsem? Vize bülteninin tüm numaralar için "current" olması, (DS-260 formunu/belgeleri göndermiş ve onay almış) yüksek case numaralı tüm talihlilerin mülakata çagrılacağını garanti etmiyor diye düşünüyorum.
    Bu arada 2020 talihlisi olarak 2019 süreci ile ilgili olan bir konuda konuştuğumun farkındayım. Yüksek case numaralı biri olarak bu durumun 2020 de de yaşanması durumunda önceden bilgilenmek için soruyorum.

• @nartnesren 🇺🇸 Vize Bulteni (Current/Aktif ve Mulakat Tarihi Verilecek Case/Dosya Numaralari) içinde söyledi:

@sharm 🇺🇸 Vize Bulteni (Current/Aktif ve Mulakat Tarihi Verilecek Case/Dosya Numaralari) içinde söyledi:

"Temmuz 2019 itibariyle tum DV-2019 Europe(EU) case/dosya numaralari icin verilebilecek vizeler mevcut olacak ve mulakatlarina baslanacaktir*."
    Bu ifadeyle tam olarak neyi kastediyorsunuz biraz açabilir misiniz rica etsem? Vize bülteninin tüm numaralar için "current" olması, (DS-260 formunu/belgeleri göndermiş ve onay almış) yüksek case numaralı tüm talihlilerin mülakata çagrılacağını garanti etmiyor diye düşünüyorum.
    Bu arada 2020 talihlisi olarak 2019 süreci ile ilgili olan bir konuda konuştuğumun farkındayım. Yüksek case numaralı biri olarak bu durumun 2020 de de yaşanması durumunda önceden bilgilenmek için soruyorum.

Bütün dosyalar current olduğu için Eylül ayı sonuna kadar süreçlerini tamamlayan herkes (50bin kotası dolana kadar) vizesini alacak 😊
    25bin case de olan birisi evrakları geç gönderirse 30binlerde olan birisi önce vizeyi alabilir.

• @oradaki Evet benim kastım da bütün numaralar için current görünmesine rağmen 50 bin kotasının bir noktada dolarak daha yüksek case numaralı (veya sizin ifadenize göre dosyasını geç gönderen) talihlilerin mülakata çağrılmayabileceği durumuydu 🙂

• @nartnesren 🇺🇸 Vize Bulteni (Current/Aktif ve Mulakat Tarihi Verilecek Case/Dosya Numaralari) içinde söyledi:

@oradaki Evet benim kastım da bütün numaralar için current görünmesine rağmen 50 bin kotasının bir noktada dolarak daha yüksek case numaralı (veya sizin ifadenize göre dosyasını geç gönderen) talihlilerin mülakata çağrılmayabileceği durumuydu 🙂

Green çıkan herkes vize alacak garantisi yok maalesef ama 2020 için her ne kadar çıkmasa da bana 😔 sizler için ümitliyim. Arada çok boşluk vardır yoksa o kadar yüksek dosya numaraları olmazdı. Geçmiş yıllara baktığımızda 44binli numaralar mevcut. Bu sene başvuru çok olmuştur dolayısı ile yanlış başvuru vs ayrımından dolayıda case numaralar yüksektir. Umudunuzu kaybetmeyin formlarınızı doldurun 😊 Ama her ihtimale de hazırlıklı olun derim.

@sharm 🇺🇸 Vize Bulteni (Current/Aktif ve Mulakat Tarihi Verilecek Case/Dosya Numaralari) içinde söyledi:

Oncelikle sunu belirtmeliyim, ilgili dokumanlarda da tekrarla belirtildigi uzere, DV Programinin hicbir asamasinda hicbir garanti mevcut degil. Gocmen vizenin alindiginin garanti oldugu nokta bu vizenin pasaportta basili oldugunun goruldugu an olacaktir. Bunun disindaki tum ifadeler o anlik ve arkasindaki kosullara bagli olarak kesinlik ifade ediyorlar (Ingilizce orjinal dokumanlar dahil).

Sizin degindiginiz konuya gelecek olursak; KCC bu bulteni yayinlarken kabaca su noktalari degerlendiriyor:
    a-) EU bolgesinde DV Programina katilmak uzere cekiliste secilmis ancak halen "vize almamis/kendilerine vize ayrilmamis kisi (asil talihli+yakinlari) sayisi"
    b-) EU bolgesi icin elde kalmis cesitlilik gocmen vize sayisi

Eger b'deki sayi a"ya yetiyorsa (muhtemelen bazi tolerans degerlerini de hesaplarina katiyorlardir) EU bolgesini "Current" olarak acikliyorlar.

Temmuz 2019 icin de bu sonuca varilmis. Eger cok istisnai durumlar gerceklesmez ise, tum EU dosyalarinin vize alabilecegi kabul ediliyor. Peki vize alinamamasina sebep olabilecek bu istisnai durumlar ne olabilir diye dusunecek olursak, aklima gelen birkacini soyle ifade edebilirim; KCC'nin gelecegi ongorurken kullandigi tolerans degerlerinde hata, henuz vize almamis dosya sahiplerinin evlilik vs ile kullanacaklari vize sayilarini artiracak olmalari ve bu durumu henuz bildirmemis olmalari, ilgili ulke konsolosluklarinin bir nedenle gerektigi kadar veya hic mulakat yap(a)mamalari, ilgili ulkeye verilecek gocmen vizelerin askiya alinmasi, cekilisi kazandigini bu saatten sonra farkedip surece giren kalabalik ailelerin KCC'nin hesaplarini altust etmesi vs.

Peki bir vize bulteninde "current' aciklandiktan sonra takip eden bultenlerde bu geri alinip bir sayi konulabilir m? Cevap evet, herhangi bir anda KCC elindeki vize sayisinin, vize bekleyen kisi sayisina yetmesinin ihtimal disi oldugunu gorurse, ilgili bultende gerekli aciklamayi yapabilir.

Umarim sorunuza cevap verebilmisimdir.

Sizin dosya numaraniza ozel olarak da sunu soylemeliyim, kesinlikle cok buyuk bir dosya numarasi oldugunu dusunup surece devam etmekten vazgecmeyin ve her isleminizi en hizli ve dogru (sonradan duzeltmeyle vakit kaybettirmeyecek) sekilde yapmaya gayret edin. Doldurup yolladiginiz DS-260 formunuzu, mecbur olmadikca ve iyice arastirmadan actirmayin; KCC'nin evrak isteme emailini cok iyi takip edin; surecte bu yil olabilecek degisiklikleri ve bu forumu yakindan takip edin; saglik raporunuzu geciktirmeyin; konsolosta soru isareti olusturabilecek herseyin onlemini onceden alin; mulakatinizi kacirmayin. Dosya numaralarindaki aradaki bosluklari, sonradan gerceklesebilecek ihtimalleri (tum islemlerinizi once yaptiginiz icin kucuk numarali ancak size mulakat verildiginde halen geregini yerine getirmemis birinden daha once vize alabilmeniz gibi) bilmiyorsunuz ve ongoremeyebilirsiniz. Siz elinizden geleni yaptiginiza emin olun, gerisi sans, kismet olsun.

Size bol sans dilerim!

• @sharm Teşekkür ederim bilgilendirme ve tavsiyeleriniz için. Özellikle KCC'nin bir bölge için "current" değerlendirmesi yapmasına ilişkin bilgilendirmeniz aydınlatıcı oldu.

• @sharm 🇺🇸 Vize Bulteni - Aktif(Current) Olan ve Mulakat Tarihi Verilecek Dosya(Case) Numaralari içinde söyledi:

KCC'nin evrak isteme emailini cok iyi takip edin

Bir de şunu sorayım size fırsat varken: Yabancı bazı kaynaklarda KCC'nin evrak isteme mailini beklemeye gerek duymaksızın evrakları göndermenin faydalı olabilecegi söyleniyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

• @nartnesren 🇺🇸 Vize Bulteni - Aktif(Current) Olan ve Mulakat Tarihi Verilecek Dosya(Case) Numaralari içinde söyledi:

@sharm 🇺🇸 Vize Bulteni - Aktif(Current) Olan ve Mulakat Tarihi Verilecek Dosya(Case) Numaralari içinde söyledi:

KCC'nin evrak isteme emailini cok iyi takip edin

Bir de şunu sorayım size fırsat varken: Yabancı bazı kaynaklarda KCC'nin evrak isteme mailini beklemeye gerek duymaksızın evrakları göndermenin faydalı olabilecegi söyleniyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Yabanci forumlarda "Dosya numaranizin current olmasina yakin veya oldugunda, KCC'den email gelmediyse bile evraklari yollayin/yolladim" paylasimlari gordum. YesilkartForum DV2019 basliklarindaki paylasimlardan anladigim kadariyla surecte bir fark yaratmiyor. Siz yine de DV2019 ve DV2020 basliklarindaki paylasimlari takip edin, bu yonde olumlu sonuc aldigini paylasan olursa sizin icin onemli bir bilgi olabilir.

Not: Yanitsiz birakmamak icin burada paylastigim yorumu ilgili konuya aktardim, dilerseniz oradan devam edebiliriz:
    https://yesilkartforum.com/forum/post/67243

• Değerli arkadaşlar herkese selam ve saygılar.Ben ve ailem 2020 green card talihlisiyiz.Ds 260 formunu geçtiğimiz mayıs ayında her aile bireyi ve kendim için eksiksiz olarak doldurdum ve kcc e mail olarak ilettim.Siz tecrübeli arkadaşlara sorum şu.1-Dv2020 lottery için visa bulletin açıklamaları hangi ay başlayacak? 2-Mail olarak kcc den bize geri dönüş için tahmini kaç ay gibi bekleriz? 3-Kcc den mail gelince hazırlana evraklar dijital olarak mı taratılıp mail yolu ile geri gönderilmesi gerekli?Şimdiden cevap yazan bütün güzel yürekli arkadaşlara teşekkür ediyorum...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@USER07, içinde söyledi: 🇺🇸 Vize Bulteni - Aktif(Current) Olan ve Mulakat Tarihi Verilecek Dosya(Case) Numaralari

Değerli arkadaşlar herkese selam ve saygılar.Ben ve ailem 2020 green card talihlisiyiz.Ds 260 formunu geçtiğimiz mayıs ayında her aile bireyi ve kendim için eksiksiz olarak doldurdum ve kcc e mail olarak ilettim.Siz tecrübeli arkadaşlara sorum şu.1-Dv2020 lottery için visa bulletin açıklamaları hangi ay başlayacak? 2-Mail olarak kcc den bize geri dönüş için tahmini kaç ay gibi bekleriz? 3-Kcc den mail gelince hazırlana evraklar dijital olarak mı taratılıp mail yolu ile geri gönderilmesi gerekli?Şimdiden cevap yazan bütün güzel yürekli arkadaşlara teşekkür ediyorum...

1. Agustos ayinda aciklanan Eylul ayi bulteninde.

2. Dosya numaraniza bagli.

3. Soruyu tam anlayamadim, sanirim soru eki yanlis yerde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@USER07 digital olarak neyi kast ediyorsun kimse anlamadı. Sadece edevlet şifren var ise tüm evraklarını buradan alıp mail ile gönderirsin. Boşanma - hapis yada başka mahkeme kararı var ise bu evrağı ingilizce çeviri yaptırtman gerekiyor. Eğer yurtdışında başka bir ülke de 6 aydan fazla kaldıysan da o ülkeden de sabıka temiz kağıdı alman gerekiyor.

• VISA BULLETIN FOR AUGUST 2019 (2019 AGUSTOS VİZE BULTENI)

20190823_030431.jpg
    20190823_030609.jpg

2019 ağustos bülteninde dv 2020 talihlililerini ilgilendiren bazı bilgiler paylaşıldı, bunlar⬇

➡️ Tüm dünya geneli talihli sayısı 83.884 kişi
    (talihli ve aile üyeleri ile birlikte)

➡️Dv 2020 Türkiye talihli sayısı 2709 (aile üyeleri ile birlikte)

➡️Çekilişe 14.722.728 kişi katıldı bu sayı, aile üyeleri ile birlikte 23.182.554

➡️2018 ağustos bülteninde 2019 talihlileri için 50.000 vize ayrıldığı, 5.000 vizenin ise NACARA proğramı için kullanılacağı belirtilmişken,

2019 ağustos bülteninde 2020 talihlileri için 55.000 vize ayrıldığı belirtildi, fakat NACARA proğramından bahsedilmiyor.

• VISA BULLETIN FOR SEPTEMBER 2019 (2019 EYLÜL VIZE BULTENI)

20190823_034005.jpg

✅ 2100 'den küçük olan Dv 2020 Europe (Eu) case/dosya numaraları (eğer ds260 formunu submit etmiş, KCC den gelen evrak talep e-mail ine cevap verip, istenen evrakları gönderip "Records indicate" ile başlayan onay e-mail ini almışlarsa) 2019 Ekim ayı içerisinde mülakatlarını yapabilecekler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |