Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @keepdreaming (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@vermaynen

evet doğru söylüyorsunuz yazayım. nereden başvuracaksınız vizeye? Antalya'da yaşıyorum iki şehre de gidebilme imkanım var ama sanırım Ankara'dan deneyeceğim şansımı. Burada vize danışmanlığı yapan @gokcetaskiran hanım da daha ılımlı demişti Ankara.

Başka yerlerde 4-5 başvurup vize alanların olduğunu okudum açıkçası. Sizin de almamanız için elle tutulur hiçbir sebep yok bence.

4 kez istanbuldan basvurdum 1 kez aldim 3 kez red aldim. Benim vizeyi aldigim donem de ise ankara da cekik bir bayan ve kel bir adam vardi onlar vermiyor diye efsana olmustu. Istanbul daha yakin bursaya acikcasi ama ankara dan basvurabilirmiyim o mecbur bir sebep olmasi lazim sanirim ankara dan basvuru yapabilmem adina o yuzden yine istanbul dan basvururum gibi duruyor. Neden istanbuldan degil de ankaradan basvurdunuz gibi bir soruyla mulakatta belki karsilasma olasiligim olabilir diye dusunuyorum acikcasi.

• kuzenimin arkadaşı hesabında 7 dolar varken aldı turist vizesini 🙂

• @vermaynen (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@keepdreaming (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@vermaynen

evet doğru söylüyorsunuz yazayım. nereden başvuracaksınız vizeye? Antalya'da yaşıyorum iki şehre de gidebilme imkanım var ama sanırım Ankara'dan deneyeceğim şansımı. Burada vize danışmanlığı yapan @gokcetaskiran hanım da daha ılımlı demişti Ankara.

Başka yerlerde 4-5 başvurup vize alanların olduğunu okudum açıkçası. Sizin de almamanız için elle tutulur hiçbir sebep yok bence.

4 kez istanbuldan basvurdum 1 kez aldim 3 kez red aldim. Benim vizeyi aldigim donem de ise ankara da cekik bir bayan ve kel bir adam vardi onlar vermiyor diye efsana olmustu. Istanbul daha yakin bursaya acikcasi ama ankara dan basvurabilirmiyim o mecbur bir sebep olmasi lazim sanirim ankara dan basvuru yapabilmem adina o yuzden yine istanbul dan basvururum gibi duruyor. Neden istanbuldan degil de ankaradan basvurdunuz gibi bir soruyla mulakatta belki karsilasma olasiligim olabilir diye dusunuyorum acikcasi.

Allah aşkına başvur artık 😄 kim ne derse desin o gün mülakatta ne olacak kimse bilemez 😂

• Çok pardon geç gördüm herşeyi. Ankara-İstanbul evet o kadar farklı , tecrübeyle sabit :)) Ama bunlar değişkenlik gösteren durumlardır - şu an için böyle olan 2 ay sonra böyle olmayabilir. Çok çok alabilecek durumda olan insanların vizesini alamayıp, 1 hafta sonra ANkara'dan aldığına çok şahit oldum son 6 ayda. Keza, kendileri de iki ofis arasındaki farkın farkındalar.
    Anne-baba-annane gibi zaten her şekilde sevimli gözükücek başvurulardan bahsetmiyorum 🙂 Onlar tabi her yerden alır büyük ihtimalle. Ama genç, bekar, erkek, durumu biraz ortada olanlar için daha farklı olacağını düşünüyorum Ankara'nın.

@vermaynen
    daha bu cuma 4. denemesinde alan bir danışanım oldu, yani oluyor 🙂 Sizin izlediğiniz yol dogru. Yani eşle başvurmak doğru. Schenegn de var okudugum kadarıyla. Eşinizle gittiyseniz Avrupaülkelerine o da leyhinize. Yani "gezmek bizim hep yaptığımız bişeydir" algısı vermek önemli olan.
    Tabi tek eksiniz eskiye kıyasla şimdi yapacağınız başvuru arasında senaryo farklılıkları olması. Onu da artık karşı tarafın ikna olma isteğine bırakıyoruz.

• @volkanu Yok bu rutin bir uygulamadır. Zaten sistem de sizi "evraklarınızı gönderin" şeklinde yönlendirir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@egeada (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Merhabalar sevgili üyeler. Size bir sorum olacaktı.
    Biz iki küçük çocuklu bir aileyiz. Ve de daha önce hiç yurtdışı çıkışımız olmadı. Yoğunluk çocuklar vs sebeplerden. Ancak eşimin Florida’daki arkadaşını bir hafta on gün ziyaret etmek istiyoruz. Hepimizin yeşil pasaportu var. Eşim rütbeli asker bu arada. Evimiz arabamız bazı kredi borçlarımız var☺️ Sizce bize vize verirler mi? Bize bu durumda arkadaşının davetiye göndermesi avantaj mi yoksa dezavatanj midir? Tesekkur ederim sindiden☺

Evet, ozellikle sizi kendi evinde agirlayacaksa ya da gezdirecekse bu durumu bir mektupla belirtmesini tavsiye ederim. Ben bakinca olumsuz bir durum goremiyorum 🙂 ama karari konsolos veriyor maalesef 🙂

• @gokce-taskiran (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Çok pardon geç gördüm herşeyi. Ankara-İstanbul evet o kadar farklı , tecrübeyle sabit :)) Ama bunlar değişkenlik gösteren durumlardır - şu an için böyle olan 2 ay sonra böyle olmayabilir. Çok çok alabilecek durumda olan insanların vizesini alamayıp, 1 hafta sonra ANkara'dan aldığına çok şahit oldum son 6 ayda. Keza, kendileri de iki ofis arasındaki farkın farkındalar.
    Anne-baba-annane gibi zaten her şekilde sevimli gözükücek başvurulardan bahsetmiyorum 🙂 Onlar tabi her yerden alır büyük ihtimalle. Ama genç, bekar, erkek, durumu biraz ortada olanlar için daha farklı olacağını düşünüyorum Ankara'nın.

@vermaynen
    daha bu cuma 4. denemesinde alan bir danışanım oldu, yani oluyor 🙂 Sizin izlediğiniz yol dogru. Yani eşle başvurmak doğru. Schenegn de var okudugum kadarıyla. Eşinizle gittiyseniz Avrupaülkelerine o da leyhinize. Yani "gezmek bizim hep yaptığımız bişeydir" algısı vermek önemli olan.
    Tabi tek eksiniz eskiye kıyasla şimdi yapacağınız başvuru arasında senaryo farklılıkları olması. Onu da artık karşı tarafın ikna olma isteğine bırakıyoruz.

Tesekkurler gokce hanim, evet esimle birlikte bu seyahatleri gerceklestirdik bu hafta 2 seyahat daha gerceklestirip noktalayacagiz ve gelir gelmez hemen basvuru yapacagiz temennimiz haziran bayram tatili girmeden randevu alip mulakata girebilmek ve 9 gunluk bayram da abd de olabilmek. Randevu gunu alabilirmiyiz bu kisa surede ondan endiseliyiz acikcasi.

• @tanti (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@vermaynen (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@keepdreaming (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@vermaynen

Allah aşkına başvur artık 😄 kim ne derse desin o gün mülakatta ne olacak kimse bilemez 😂

😃 basvurucaz az kaldi tanti, onumuzdeki haftanin ilk gunu basvuru yapacagiz insallah randevu gunu alabilirsek tabi alamazsak bayram a yetismezse ertelemek zorunda kalicaz.

• @vermaynen (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@gokce-taskiran (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Çok pardon geç gördüm herşeyi. Ankara-İstanbul evet o kadar farklı , tecrübeyle sabit :)) Ama bunlar değişkenlik gösteren durumlardır - şu an için böyle olan 2 ay sonra böyle olmayabilir. Çok çok alabilecek durumda olan insanların vizesini alamayıp, 1 hafta sonra ANkara'dan aldığına çok şahit oldum son 6 ayda. Keza, kendileri de iki ofis arasındaki farkın farkındalar.

@vermaynen

Tesekkurler gokce hanim, evet esimle birlikte bu seyahatleri gerceklestirdik bu hafta 2 seyahat daha gerceklestirip noktalayacagiz ve gelir gelmez hemen basvuru yapacagiz temennimiz haziran bayram tatili girmeden randevu alip mulakata girebilmek ve 9 gunluk bayram da abd de olabilmek. Randevu gunu alabilirmiyiz bu kisa surede ondan endiseliyiz acikcasi.

Bu seyahatleri sırf Amerika vizesine başvuru yaptığınızda iyi görünsün diye yapmıyorsunuz değil mi?

Bir de seyahat için zaman sıkıntınız yok gibi görünüyor. Eğer gerçekten öyleyse Amerika seyahatinizi 9 güne sıkıştırmayın. 2 günü uçuşlarda, aktarmalarda, jetlagle filan geçecek. O kadar yol gitmişken şöyle 1 aylık filan bir seyahat ayarlayın. Telaştan uzak, rahat bir seyahat geçirirsiniz.

@daydreamer (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@vermaynen (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@gokce-taskiran (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@vermaynen

Bu seyahatleri sırf Amerika vizesine başvuru yaptığınızda iyi görünsün diye yapmıyorsunuz değil mi?

Bir de seyahat için zaman sıkıntınız yok gibi görünüyor. Eğer gerçekten öyleyse Amerika seyahatinizi 9 güne sıkıştırmayın. 2 günü uçuşlarda, aktarmalarda, jetlagle filan geçecek. O kadar yol gitmişken şöyle 1 aylık filan bir seyahat ayarlayın. Telaştan uzak, rahat bir seyahat geçirirsiniz.

Ne yalan soyleyeyim sirf abd icin seyahat yapiyorum : ) 3 kez red yedikten sonra pasaport u dolduruyorum tabi bos pasaportla da vize alan var bende almistim ama simdi doluyla da alinmiyor malesef. Bize kalsa abd de yasayalim da kalis suresi 6 ay en fazla malesef.

• DS160 doldururken bir sorunla karşılaştım yardım bekliyorum. Mezun olduğum lisans programı yanı sıra hala kaydımın bulunduğu bir yüksek lisans programı var ve onu da eklemek istiyorum forma fakat bitiş tarihini 2020 yapınca kabul etmiyor ve sanırım bitmiş bir tarih olmasını istiyor ama henüz öğrenciliğim devam ediyor ve bunu da DS160 üzerinde belirtnek istiyorum. Bir çaresi var mıdır bunun?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

DS160 doldururken bir sorunla karşılaştım yardım bekliyorum. Mezun olduğum lisans programı yanı sıra hala kaydımın bulunduğu bir yüksek lisans programı var ve onu da eklemek istiyorum forma fakat bitiş tarihini 2020 yapınca kabul etmiyor ve sanırım bitmiş bir tarih olmasını istiyor ama henüz öğrenciliğim devam ediyor ve bunu da DS160 üzerinde belirtnek istiyorum. Bir çaresi var mıdır bunun?

bugunun tarihini yazabilirsiniz.

• @crazycells (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

DS160 doldururken bir sorunla karşılaştım yardım bekliyorum. Mezun olduğum lisans programı yanı sıra hala kaydımın bulunduğu bir yüksek lisans programı var ve onu da eklemek istiyorum forma fakat bitiş tarihini 2020 yapınca kabul etmiyor ve sanırım bitmiş bir tarih olmasını istiyor ama henüz öğrenciliğim devam ediyor ve bunu da DS160 üzerinde belirtnek istiyorum. Bir çaresi var mıdır bunun?

herhalde onlar da çok karşılaştıkları için bu durumla anlarlar olayı di mi? umarım daha yeni bitirmişsin masterı transkripte bakayım falan demez..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

herhalde onlar da çok karşılaştıkları için bu durumla anlarlar olayı di mi? umarım daha yeni bitirmişsin masterı transkripte bakayım falan demez..

Bence de anlarlar.
    Eger soruyorsa diploma aldiginizi belirtmeyin, bir de bir yerlere aciklama olarak "ongoing" diye ilistirebilirsiniz. Daha anlasilir olur.

• @crazycells (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@crazycells (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Bence de anlarlar.
    Eger soruyorsa diploma aldiginizi belirtmeyin, bir de bir yerlere aciklama olarak "ongoing" diye ilistirebilirsiniz. Daha anlasilir olur.

diploma sormuyor ama işte sıkıntı "previous education information" demesi. ama dediğiniz gibi yapacağım. Course of Study kısmına "MUSEOLOGY MASTER DEGREE (ONGOING) yazıyorum. en mantıklısı bu gibi

• @keepdreaming (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Öğrenci olmanızın artısı var devam eden okul için geri dönecek imajı ama transkript isteyebilirler.

• Bu konuyu çok darlıyorum biliyorum ama şimdi de çalıştığım kurumdan izin yazısı almam gerekiyor, internette örnek var mı diye baktım ama genelde schengen için gördüm.
    Elinde abd vizesi için olan var mı?
    Antetli kağıda olması şart mı?
    Kurum yetkilisinin imzası ve kaşesi yeterli mi yoksa imza sirkülerinin bulunduğu belge, kurum vergi levhası, iş yeri açma belgesi gibi şeylere gerek var mı?
    Şimdiden teşekkürler.

Bu konuyu çok darlıyorum biliyorum ama şimdi de çalıştığım kurumdan izin yazısı almam gerekiyor, internette örnek var mı diye baktım ama genelde schengen için gördüm.
    Kurum yetkilisinin imzası ve kaşesi yeterli mi yoksa imza sirkülerinin bulunduğu belge, kurum vergi levhası, iş yeri açma belgesi gibi şeylere gerek var mı?
    Şimdiden teşekkürler.

Antetli kağıt çok zor bir şey değil ki logoyu koy üste tamamdır. Olması şık durur. Alta da kaşe ve yetkili imzası. Şirkete giriş tarihin görevin ve izin aldığını onayladıkları tarih aralıkları olmalı. Şu tarihte görevine başlayacak ibaresi vs. Vergi Levhası, İmza Sirküleri, Resmi gazete. Faaliyet belgesi vs. bulduklarını topla. İk lar tecrübeli onlar zaten biliyor genelde schengen i bilirler sen Amerika için ne istediğini söylersin.

Bu konuyu çok darlıyorum biliyorum ama şimdi de çalıştığım kurumdan izin yazısı almam gerekiyor, internette örnek var mı diye baktım ama genelde schengen için gördüm.
    Şimdiden teşekkürler.

SGK dökümü(Barkodlu) son üç ay
    Vergi Levhası(Fotokopi)
    Faaliyet Belgesi ( 30 Günlük olarak verilir. Ticaret Odasından) 3-5 lira vs.
    İmza Sürküleri(Fotokopi)
    Ticari Sicil Gazetesi(Fotokopi)
    SGK İşe Giriş Bildirgesi,
    Bağlı bulunulan kurum/şirketten alınacak, antetli kağıda yetkili kişi tarafından şirketteki pozisyonu , işe giriş tarihi,ve seyahat tarihlerini belirten kaşe ve ıslak imzası bulunan vize talep dilekçesi.
    Son 3 aylık maaş bordroları,
    Banka dökümü son üç ay

aklıma gelenler bunlar

• @keepdreaming izin yazısı için farklı bir örneğe gerek yok. "Bu kişi xx.xx.xxxx tarihinden beri personelimizdir. xx tarihinde izinli olacak, sonrasında çalışmaya devam edecektir." Yazması yeterli. Antetli kağıt olması avantajınıza olur. Şirketin imza sirkülerinde yer alan herhangi birine imzalatabilirsiniz, illa ik müdürü falan olmasına gerek yok.
    Çalıştığım dönemlerde birlikte çalıştığım uzman arkadaşım yüksek ödeme yapma yetkisi olduğu için şirketin imza sirkülerinde imza yetkili olarak geçiyordu. Ben tüm belgelerimi ona imzalatıp imza sirkülerinin de ilgili sayfasını iliştiriyordum hiç sıkıntı yaşamadım.

Geri kalan evraklar sayın @tanti nin de dediği şekilde..

Bol şans..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |