Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Benim ismi soyluyemiyorlar qshot dedim kolay oldu

• ⭐⭐⭐⭐

bende Ekrem ismine destek bekliyorum olmadı en son Eko derim 😃

• John (Doe olan).

• Sanırım Michael

• Benim Amerikada olduğum zamanlar Yakup diyemedikleri için Jacob'un kısaltması Jake diyorlardı. İlk başta müthiş ayar oluyordum ama sonra alıştım. Yani geri dönebilirsem Amerikaya muhtemelen Yakup'u tekrar denerim olmadı Jake.

• wind 😊

• ⭐⭐⭐⭐

@Rüzgar very easy oldu senin ki 😃

• ben bulamadım 🙂 Ömer zaten söyleyemezler ama Omar da bana kaba geliyor. Bakalım neler duyacağız? .)

• Benim adımı oyzgyor gibi söylüyorlar aslında kötü bir durum 😕 Ben öyle bir şey yaparsam muhtemelen dini referansı olmayan bir şey seçerim. Aslında Can ismi çok yaygın bildiğim Amerikalı Türklerde.

• @anilcangokben Beraber WaT yaptığım bir arkadaşımın adıydı Anıl. Arnold'ı kullanıyordu.

• Cihan -------------- Johan

• Muhammed olan ismimi değiştirmeli miyim değiştirirsem ne gibi bir öneriniz var arkadaşlar? ism bakarak ırkçılık var mı? Değiştirisem Asil olarak düşünüyorum bana çok güzel geliyor hem de türkçe. ancak amerikalılar bunu nasıl söylerler bilemiyorum. esil mi derler? hani a , e diye okunuyor ya

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@omertug en azından nba oynayan oyuncumuz var ona maçta tezahürat nasıl yapıyorlar ona göre ismine alışırsın

• @academicus oldukça mantıklı ve güzel teşekkür ederim

• Adimiz da sorun yokta soyadımız Davutoğlu. Onu Davidson yapasimiz var :)) hecelemekten gına geldi 🙂

• @asil bence değiştirmemelisin alışkın olmalılar. Muhammed Ali vasıtası ile diye düşünüyorum. Irkçılık yapmak istedikten sonra isime bakacaklarını düşünmüyorum. Ama kullanıp kullanmamak size kalmış tabiki de

• @anilcangokben Amerika'da isminizi değiştirmek isteseydiniz ne olurdu? içinde söyledi:

Anıl ismine önerisi olan varmı ya 😝

Anl. Bir anlamını bulamadım. Kötü bir şey çağrıştırıp çağrıştırmadığını bilmiyorum.

• @anilcangokben Amerika'da isminizi değiştirmek isteseydiniz ne olurdu? içinde söyledi:

Anıl ismine önerisi olan varmı ya 😝

Bir baska kulturden (Hint) dolayi bilinen bir isim aslinda, sadece ikinci hecesinin telaffuzu Turkce'den farkli:

(Sanskritce hava/ruzgar. Ayni zamanda bes elementten biri olan hava/ruzgarin tanrisi Veyu'nun diger adiymis)

Isim secerken "yanit vereceginiz" bir soylenisi olani ve tabii ki size telaffuzu kolay geleni tercih etmenizi oneririm. Sonucta cocuklugunuzdan beri isminize ve soyadiniza otomatik tepki vermeye kodlusunuz. Ornegin panik, kendinden gecme veya ofke anlarinda kisileri kendilerine getirmek/sakinlestirmek ya da dikkatlerini cekmek icin isimlerinin yuksek sesle soylendigine sahit olmussunuzdur. Sayisiz kez duydugumuz ve kendimizle ozdeslestirdigimiz isimlerimizin uzerimizdeki etkisini de hatirlatmak isterim. Ilk bakista kagit uzerinde guzel duran bir ismi sadece anlamiyla degil de tinisi, muzigi, kulaginiza nasil geldigiyle de degerlendirin.

Adinin telaffuzu veya yazilisi zor olanlara, mumkunse soyadlarini kullanmalarini onerebilirim.

• @sharm isim seçme konusundaki kriterleri söylerken verdiğiniz örnekler gerçekten doğru. Hiç böyle düşünmemiştim teşekkür ederim..

• @asil Amerika'da isminizi değiştirmek isteseydiniz ne olurdu? içinde söyledi:

Muhammed olan ismimi değiştirmeli miyim değiştirirsem ne gibi bir öneriniz var arkadaşlar? ism bakarak ırkçılık var mı? Değiştirisem Asil olarak düşünüyorum bana çok güzel geliyor hem de türkçe. ancak amerikalılar bunu nasıl söylerler bilemiyorum. esil mi derler? hani a , e diye okunuyor ya

Sen değiştirme bence. Sen onlara değil, bırak onlar sana ayak uydursun 😉

Benzer Başlıklar

• 236
  • 7
  • 7
  • 22
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

47

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |