Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells evet dun geldi randevu sitede yok

• abi tekrar selam ,
    randevu da parmak izivs verdik Tr ye döndük , artık verdiğimiz adrese bildiri gelecek bende konsolosluktan alıcam degil mi re entry belgesini ?
    bir de bebeklerim ilk defa giriş yaptılar bu arada , onların green kartları için bedellerini nereden ödeyebilirim bilginiz var mıdır ? ,
    iyi çalışmalar Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serhat Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi) içinde söyledi:

abi tekrar selam ,
    randevu da parmak izivs verdik Tr ye döndük , artık verdiğimiz adrese bildiri gelecek bende konsolosluktan alıcam degil mi re entry belgesini ?
    bir de bebeklerim ilk defa giriş yaptılar bu arada , onların green kartları için bedellerini nereden ödeyebilirim bilginiz var mıdır ? ,
    iyi çalışmalar Teşekkürler.

evet, adres olarak konsoloslugu sectiyseniz kendilerine gelecek, onlar da sizi permit gelince bilgilendirecekler.

Diger sorunuz icin su konuyu incelemelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/298/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-doğan-çocukları

• @crazycells Tesekkurler yanitiniz icin. 2 ay gecmis yazimi yazali ama ben mart 2019 itibari ile work permit ve travel document onayi olduguna dair iki adet evrak aldim uscis ten mart 25, 2019 itibari ile. Nisan 5 te de biometric randevum var. sorum su; biometric randevumdan ne kadar sure sonra bana work kartim ulasir acaba? kartin uzerinde advanced parole numarasi yazacak ve onunla ulke disina giris cikis yapabilecegim biliyorum ama ne kadar sure icinde ulasir bir bilginiz var mi? mayis sonu turkiyeye gitmeyi planliyorum cunku.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@merbej Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi) içinde söyledi:

@crazycells Tesekkurler yanitiniz icin. 2 ay gecmis yazimi yazali ama ben mart 2019 itibari ile work permit ve travel document onayi olduguna dair iki adet evrak aldim uscis ten mart 25, 2019 itibari ile. Nisan 5 te de biometric randevum var. sorum su; biometric randevumdan ne kadar sure sonra bana work kartim ulasir acaba? kartin uzerinde advanced parole numarasi yazacak ve onunla ulke disina giris cikis yapabilecegim biliyorum ama ne kadar sure icinde ulasir bir bilginiz var mi? mayis sonu turkiyeye gitmeyi planliyorum cunku.

Ne kadar surecegini ben de net olarak bilmiyorum maalesef. Beklemeniz gereken sure basvurudan sonra 3-5 ay olarak gosterilmis USCIS sitesinde.

Belgeniz gelmeden seyahat plani yapmamanizi tavsiye ederim.

• Merhaba,

Uzun suredir ABD’de yasiyoruz. 3 sene önce benim çalıştığım kurum bana (ve dolaylı olarak eşime) green card aldı. Esim yaklasik 8 ay once TR’ye hasta olan babasini gormeye ve biraz yaninda kalmaya gitti. O giderken planimiz 3-4 ay kalmasiydi, ama kayinpederin durumu cok kotuye gidince (ileri derece kanser) süre uzadi. Şahsen burada olmadigi icin bu forumda bahsedilen 131 nolu formu doldurma şansımız da olmadi tabi. Babasi onumuzdeki ay ameliyat olacak, ve esim muhtemelen ondan sonra dönecek.

Şimdi sormak istediğim soru şu: Eşim altı aydan fazla Türkiye’de kaldığı için buraya dönüşünde girişte sıkıntı olur mu? Bunun bir maksimum limiti var mı, örneğin bir seneden fazla kalırsa Amerika’ya green kartı ile giriş yapamaz gibi?

Şu bilgileri de belki bu durumla ilgisi vardır ya da faydası olabilir diye paylaşıyorum:

Bir çocuğumuz var, o da eşimle birlikte TR’de şu an, ve burada doğduğu için Amerikan vatandaşı. Eşim burada okula gidiyor, kayıtlı halen, uzaktan ders alıyor şu an. Ben zaten on senedir burada çalışıyorum, eşim de 5-6 senedir burada birlikte yaşıyoruz. eşimin ve benim üzerime oturduğumuz ev, fatura vs de var gösterebileceğimiz. Yani bizim aile olarak normal oturduğumuz evimiz düzenimiz herşeyimiz ABD’de, bunu ispatlamamız birçok açıdan çok kolay. Eşimin hocası da mektup yazabilir. Bu durumda sizce eşimin ABD’ye girişinde sıkıntı olur mu? 10 ay olsa veya 14 ay olsa, ABD’de yaşadığını ispatladığı sürece bu durum farkeder mi? Eşim ve oğlum buraya dönecekleri zaman girişte sıkıntı yaşamamaları için yapabileceğimiz veya dikkat etmemiz gereken bir şeyler var mı?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@manga Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi) içinde söyledi:

Merhaba,

Uzun suredir ABD’de yasiyoruz. 3 sene önce benim çalıştığım kurum bana (ve dolaylı olarak eşime) green card aldı. Esim yaklasik 8 ay once TR’ye hasta olan babasini gormeye ve biraz yaninda kalmaya gitti. O giderken planimiz 3-4 ay kalmasiydi, ama kayinpederin durumu cok kotuye gidince (ileri derece kanser) süre uzadi. Şahsen burada olmadigi icin bu forumda bahsedilen 131 nolu formu doldurma şansımız da olmadi tabi. Babasi onumuzdeki ay ameliyat olacak, ve esim muhtemelen ondan sonra dönecek.

Şimdi sormak istediğim soru şu: Eşim altı aydan fazla Türkiye’de kaldığı için buraya dönüşünde girişte sıkıntı olur mu? Bunun bir maksimum limiti var mı, örneğin bir seneden fazla kalırsa Amerika’ya green kartı ile giriş yapamaz gibi?

Şu bilgileri de belki bu durumla ilgisi vardır ya da faydası olabilir diye paylaşıyorum:

Bir çocuğumuz var, o da eşimle birlikte TR’de şu an, ve burada doğduğu için Amerikan vatandaşı. Eşim burada okula gidiyor, kayıtlı halen, uzaktan ders alıyor şu an. Ben zaten on senedir burada çalışıyorum, eşim de 5-6 senedir burada birlikte yaşıyoruz. eşimin ve benim üzerime oturduğumuz ev, fatura vs de var gösterebileceğimiz. Yani bizim aile olarak normal oturduğumuz evimiz düzenimiz herşeyimiz ABD’de, bunu ispatlamamız birçok açıdan çok kolay. Eşimin hocası da mektup yazabilir. Bu durumda sizce eşimin ABD’ye girişinde sıkıntı olur mu? 10 ay olsa veya 14 ay olsa, ABD’de yaşadığını ispatladığı sürece bu durum farkeder mi? Eşim ve oğlum buraya dönecekleri zaman girişte sıkıntı yaşamamaları için yapabileceğimiz veya dikkat etmemiz gereken bir şeyler var mı?

Sizin konunuz surada:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

• @crazycells Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi) içinde söyledi:

@manga Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi) içinde söyledi:

Merhaba,

Sizin konunuz surada:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

Teşekkürler. O foruma da göz attıktan sonra iletimi tekrar düzenleyip oraya yazacağım.

• Merhaba, oglumuz su an lise 1 e gidiyor ve okulunu burada bitirmeden orada ona bir yasam kurmayacagız, onceliğimiz liseyi burada bitirmesi, kısmet ise universiteyi orada okuması. Bizim de bundan dolayı re-entry permit alsak mı dusuncemiz var anne baba olarak. Sorum su ; oglum 18 yas altı oldugu için re-entry permit almadan onu 6 ayda bir Amerikaya giris cıkıs yapsak yeterli olur mu yoksa direk işin basında permit mi almak lazım. Sonucta her girisinde okulda okudugunu beyan ve belgeler ile gosterebiliriz. Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi) içinde söyledi:

Merhaba, oglumuz su an lise 1 e gidiyor ve okulunu burada bitirmeden orada ona bir yasam kurmayacagız, onceliğimiz liseyi burada bitirmesi, kısmet ise universiteyi orada okuması. Bizim de bundan dolayı re-entry permit alsak mı dusuncemiz var anne baba olarak. Sorum su ; oglum 18 yas altı oldugu için re-entry permit almadan onu 6 ayda bir Amerikaya giris cıkıs yapsak yeterli olur mu yoksa direk işin basında permit mi almak lazım. Sonucta her girisinde okulda okudugunu beyan ve belgeler ile gosterebiliriz. Tesekkurler.

Her seferinde belgeler gosterebilir, buyuk ihtimal problem olmaz ama strese veya giriste yapilacak sorgulamalara degmez bence; bu isin ideal cozumu re-entry permit alip 2 yilini diledigi gibi Turkiye'de gecirmesi. Ayrica re-entry permit almak maddi olarak da, 6 ayda bir ABD'ye gelis stresi ve ucak biletinden daha ucuz.

• Merhaba @ozancanan Benim bu süreçle ilgili bir kaç sorum olacak, müsait olduğunuzda cevap verebilirseniz çok sevinirim.
    *Görüşme tarii değişikliğini yapabildiniz mi?
    *Görüşmede zorlayıcı sorularla karşılaştınız mı?
    *izin onayınızı beklerken US dışınıda olmanız sorun yarattı mı?

• İlk permit bittiğinde amerikaya giriş yapıp 2. Permiti çıkarabilir miyiz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mert-güngör Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi) içinde söyledi:

İlk permit bittiğinde amerikaya giriş yapıp 2. Permiti çıkarabilir miyiz?

Permit bitmeden ABD'ye girmelisiniz.

1. permiti ABD'deyken alabilirsiniz.

• @crazycells ben 2022de mezun olacağım(2020 yazında 1 kere permit yapmayı düşünüyorum) sonrasında tusa girip bir yere yerleşmek gibi amacım var. bir hastaneye yerleşene kadar 1 permit daha yaparım diye düşündüm. Asistanlık esnasında da hem para biriktirme hem de usmle'ye hazırlanma gibi bir amacım var. yani bu şekilde 2 seneyi doldurmadan 3 kere permit yapabilirim değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells ben 2022de mezun olacağım(2020 yazında 1 kere permit yapmayı düşünüyorum) sonrasında tusa girip bir yere yerleşmek gibi amacım var. bir hastaneye yerleşene kadar 1 permit daha yaparım diye düşündüm. Asistanlık esnasında da hem para biriktirme hem de usmle'ye hazırlanma gibi bir amacım var. yani bu şekilde 2 seneyi doldurmadan 3 kere permit yapabilirim değil mi?

Her zaman 2 sene izin alamazsiniz, ilk iletiyi bir daha okuyun isterseniz. Bir yerden sonra 1'er yil vereceklerdir permit'leri.

ABD'ye diplomanizi alir almaz gitmeyerek hata yapiyorsunuz kanimca, ama tabii ki sizin bileceginiz is 🙂

• @crazycells türkiyede biraz daha klinik anlamda deneyim yapmak istiyorum zira öyle bir hasta profilimiz var ki amerikada profların yılda 1 gördüğünü biz internken günde 10 15 görebiliyoruz 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells türkiyede biraz daha klinik anlamda deneyim yapmak istiyorum zira öyle bir hasta profilimiz var ki amerikada profların yılda 1 gördüğünü biz internken günde 10 15 görebiliyoruz 😃

5.. ve 6. yilda gordukleriniz yetmeli bence 🙂 ama sizin bileceginiz is tabii ki.

• Peki 2020yazında haziran ortası gibi abd ilk giriş yapacak gibi görünüyorum. Permit yapıp çıkmam için ne kadar süre gerekiyor bana? Bazı konularda 2 ay gc gelmesi sürebilirmiş falan yazıyor. Benim eylül başında okulda olmam gerekiyor yani yaklaşık 2 ayım olacak. Bunları halledebilir miyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Peki 2020yazında haziran ortası gibi abd ilk giriş yapacak gibi görünüyorum. Permit yapıp çıkmam için ne kadar süre gerekiyor bana? Bazı konularda 2 ay gc gelmesi sürebilirmiş falan yazıyor. Benim eylül başında okulda olmam gerekiyor yani yaklaşık 2 ayım olacak. Bunları halledebilir miyim?

Teoride 1 ayin yetmesi lazim, ortalama 2-3 hafta sonra bir biyometrik randevu geliyor, ona girip sonrasinda ABD'den cikabilirsiniz. Ama verdiginiz adreste oturan kisi gelen permit'i size gondermeli bu durumda.

Green Card'in gelmesi 2 haftada da olabilir, 4 ay da olabilir, maalesef bu surece etki edemezsiniz. Ama gocmen vizenizi basvuru icin kullanabilirsiniz.

Zaten bu konuda neyi nasil yapacagini anlatilmis, formu doldurmak icin ABD'de olmaniza gerek yok. Formun ilgili kismini burada doldurup yaninizda goturup, ABD'deki bilgilere gore duzenleyip USCIS'e gonderebilirsiniz.

• @crazycells gerçekten çok teşekkür ederim. gc gerekli olmaması çok rahatlattı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

44

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |