Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Vermis oldugunuz link den bakiyorum 1-2 gundur fakat surekli 24 takvim gunu diye birsey cikiyor acaba yanlis mi bakiyorum Istanbul icin ankara ise 36 takvim gunu gosteriyor 😃

Göçmen olmayan Vize Türü Randevu Bekleme Süresi
    Ziyaretçi vizesi 24 Takvim Günü

• @vermaynen (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Vermis oldugunuz link den bakiyorum 1-2 gundur fakat surekli 24 takvim gunu diye birsey cikiyor acaba yanlis mi bakiyorum Istanbul icin ankara ise 36 takvim gunu gosteriyor 😃

Dolmuş bir günde açılan bir kişilik yer için o linkte güncelleme olmaz. Tarih için 5 revize hakkınız var en yakın tarihi alıp ondan sonra şifrenizle girdiğiniz ekranda randevuyu yeniden zamanla yapıp açılacak boşluğu kovalamamız lazım.Sürekli! Ama sizin için önemli olan bir an önce yurt dışı çıkışı sonrasında ds160. Randevu yakalamak kolay.

• @tanti (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@vermaynen (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Vermis oldugunuz link den bakiyorum 1-2 gundur fakat surekli 24 takvim gunu diye birsey cikiyor acaba yanlis mi bakiyorum Istanbul icin ankara ise 36 takvim gunu gosteriyor 😃

Dolmuş bir günde açılan bir kişilik yer için o linkte güncelleme olmaz. Tarih için 5 revize hakkınız var en yakın tarihi alıp ondan sonra şifrenizle girdiğiniz ekranda randevuyu yeniden zamanla yapıp açılacak boşluğu kovalamamız lazım.Sürekli! Ama sizin için önemli olan bir an önce yurt dışı çıkışı sonrasında ds160. Randevu yakalamak kolay.

Mayis'in ilk haftasi gidip gelelim bakalim akabinda hemen randevu alip basvuru yapariz 3 haftalik bir zaman dilimi olucak mayis in sonuna kadar 9 gunluk bayram tatilini bakalim yakalayabilecekmiyiz. Eger olurda yakalamayazsak kurban bayrami 9 gunluk tatil icin haziran da randevu aliriz bu arada kurban bayrami tatili agustos da haziran da mi basvuru yapmak temmuz da basvuru yapmak daha dogru olur ?

• @vermaynen (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@tanti (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Mayis'in ilk haftasi gidip gelelim bakalim akabinda hemen randevu alip basvuru yapariz 3 haftalik bir zaman dilimi olucak mayis in sonuna kadar 9 gunluk bayram tatilini bakalim yakalayabilecekmiyiz. Eger olurda yakalamayazsak kurban bayrami 9 gunluk tatil icin haziran da randevu aliriz bu arada kurban bayrami tatili agustos da haziran da mi basvuru yapmak temmuz da basvuru yapmak daha dogru olur ?

🙂 fark etmez hocam sen sakin kafayla ds160 ı doldur da randevunu istediğin zaman alırsın

• @tanti (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@tanti (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

🙂 fark etmez hocam sen sakin kafayla ds160 ı doldur da randevunu istediğin zaman alırsın

:)) eywallah ins. bakalim

• greeen kartli olarak 6 aylik bir vergi donemim var sadece tolpamda da on aydir abd'yim annemin vize almasi icin konsolosluga bir mektup yollamamin bir faydasi olur mu acaba ne dersiniz

• ⭐⭐

@gkhanfeez bence yararı olur en azında konsolos bilir ki gercekten oğlu var ve ziyarete gitmek istiyor.

• @vermaynen Ankara son 6-7 aydır kesinlikle daha olumlu, ve ben sizin başvurunuzun da Ankara'dan yapılması durumunda olumlu olacağını düşünüyorum.

• @gkhanfeez annenizin kendi durumu değelendirileceği için - yani mesele onun kendisi olarak karşı tarafı ikna etmesi - sizin göndereceğiniz her hangi bir mektubun faydası olmayacaktır. Keza, bunları da çok incelemezler.

• @gokce-taskiran (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@gkhanfeez annenizin kendi durumu değelendirileceği için - yani mesele onun kendisi olarak karşı tarafı ikna etmesi - sizin göndereceğiniz her hangi bir mektubun faydası olmayacaktır. Keza, bunları da çok incelemezler.

Aksini düşünüyorum. Yasal olarak kalan çocuğunu görmek istiyor ve bunun belgelendirmesi olumlu olacaktır. Mülakata girmek isteyen herkes kendisi ikna etmeli ama yaş olarak büyük insanları da çok zorlamıyorlar. Ds 160 da zaten belirtecekler neden gittiğini, nerede kalacağını, ne kadar kalacağını o yüzden destekleyici belge niteliğinde.

• @gkhanfeez (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

greeen kartli olarak 6 aylik bir vergi donemim var sadece tolpamda da on aydir abd'yim annemin vize almasi icin konsolosluga bir mektup yollamamin bir faydasi olur mu acaba ne dersiniz

Konsolosluğa derken annenize göndereceksiniz diğer evrakların arasına koyacak değil mi?

• @tanti Çocugun yasal durumu kontak kişisinde yazan isim ve soy isime bakılınca hemen görünür. O yüzden bunu kanıtlamak için evrak ihtiyacı yoktur. Hele ki lotaryadan kazanılmış bir greencard ise. Destekleyici belgeler (özellikle de davetiye veya bu tip sponsorluk dilekçeleri) malesef hiç bir ikna edici özelliğe sahip değildir. Mantiken öyle olması gerekiyor ama ne yazık ki evrağa dayalı karar verilmiyor. Evrakın sahtesi de gelebilir mantığı ile yaklaşır Konsolosluk olaya, keza bunun da çok örneği görülür. Davetiyeler yalnızca ve yalnızca iş için gidecek insanların işini görür.

İkincisi burda mantık Türkieye'den giden kişinin kendi bağlarının ne kadar güçlü olduğudur. Yani çocuğunun Amerika'da vergi veriyor olması annenin durumu hakkında bir fikir vermez. Hele annemin masraflarını ben karşılayacağım der ise, bence esas annesinin yeteri kadar bağı olmadığının kanıtı olur. O yüzden herkesin kendi evrağı, kendi finansalları ve kendi bağları esastır.

Size tek katılacağım nokta ileri yaştaki insanları çok zorlamadıkları.

• @gokce-taskiran (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@tanti Çocugun yasal durumu kontak kişisinde yazan isim ve soy isime bakılınca hemen görünür. O yüzden bunu kanıtlamak için evrak ihtiyacı yoktur. Hele ki lotaryadan kazanılmış bir greencard ise. Destekleyici belgeler (özellikle de davetiye veya bu tip sponsorluk dilekçeleri) malesef hiç bir ikna edici özelliğe sahip değildir. Mantiken öyle olması gerekiyor ama ne yazık ki evrağa dayalı karar verilmiyor. Evrakın sahtesi de gelebilir mantığı ile yaklaşır Konsolosluk olaya, keza bunun da çok örneği görülür. Davetiyeler yalnızca ve yalnızca iş için gidecek insanların işini görür.

İkincisi burda mantık Türkieye'den giden kişinin kendi bağlarının ne kadar güçlü olduğudur. Yani çocuğunun Amerika'da vergi veriyor olması annenin durumu hakkında bir fikir vermez. Hele annemin masraflarını ben karşılayacağım der ise, bence esas annesinin yeteri kadar bağı olmadığının kanıtı olur. O yüzden herkesin kendi evrağı, kendi finansalları ve kendi bağları esastır.

thnks 🙂 yastan ve babamin gelmemesinden kaynakli o acidan biraz rahatiz o zaman. ins alir 17 sinde bakalim. zaten benim de ilk vergi donemi kisa 6 aylik bir kazanc var cok yok oda sknti olabilir belki bilemiyorum.

• @gkhanfeez Alacaktır vizesini. Umarım Ankara başvurusudur.

• Merhabalar benim b2 vizem var.Kızımın aynı şekilde üvey annesinin yani eşiminde b2 vizesi bulunmaktadır.Kendisi 13 yaşında.1.5 ay sonra 14'üne girecek.Bu hafta turist vizesine başvuruda bulunmayı düşünüyorum.İzlememiz gereken yol nedir bilgisi olan var mı?Bazı yerlerde gördüğüm kadarıyla görüşmeye gitmesine gerek yok yazıyor.Öncelikle bu doğru mudur?

• @gkhanfeez (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@gokce-taskiran (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@tanti Çocugun yasal durumu kontak kişisinde yazan isim ve soy isime bakılınca hemen görünür. O yüzden bunu kanıtlamak için evrak ihtiyacı yoktur. Hele ki lotaryadan kazanılmış bir greencard ise. Destekleyici belgeler (özellikle de davetiye veya bu tip sponsorluk dilekçeleri) malesef hiç bir ikna edici özelliğe sahip değildir. Mantiken öyle olması gerekiyor ama ne yazık ki evrağa dayalı karar verilmiyor. Evrakın sahtesi de gelebilir mantığı ile yaklaşır Konsolosluk olaya, keza bunun da çok örneği görülür. Davetiyeler yalnızca ve yalnızca iş için gidecek insanların işini görür.

thnks 🙂 yastan ve babamin gelmemesinden kaynakli o acidan biraz rahatiz o zaman. ins alir 17 sinde bakalim. zaten benim de ilk vergi donemi kisa 6 aylik bir kazanc var cok yok oda sknti olabilir belki bilemiyorum.

Benim annem ve babam gecen hafta Istanbul'dan aldilar vizelerini. Ben davet mektubu, finansal dokuman, greencard fotokopisi, kira sozlesmesi fotokopisi sagladim onlar goturduler yanlarinda. Kendileri de finansal dokuman, tapu vs gostermisler. Gorusmeye girmeleri ile cikmalari bir olmus. Arkadasimin babasina da ayni sekilde belgelerine bile bakmadan vermisler vizesini. Yas ile alakali buyuk bir avantaj var sanirim, Umarim sorunsuz hallolur sizinki de : )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrblackwater (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Merhabalar benim b2 vizem var.Kızımın aynı şekilde üvey annesinin yani eşiminde b2 vizesi bulunmaktadır.Kendisi 13 yaşında.1.5 ay sonra 14'üne girecek.Bu hafta turist vizesine başvuruda bulunmayı düşünüyorum.İzlememiz gereken yol nedir bilgisi olan var mı?Bazı yerlerde gördüğüm kadarıyla görüşmeye gitmesine gerek yok yazıyor.Öncelikle bu doğru mudur?

Standart sekilde basvuru yapin, ve sonrasinda konsolosluga ulasip sorun isterseniz.

Yenidogan bebeklerle ilgili boyle kolayliklar yapiyorlar, ama 14 yas cok da kucuk sayilmaz, konsoloslugun yonlendirdigi sekilde hareket edersiniz garanti olur.

@vermaynen Ankara son 6-7 aydır kesinlikle daha olumlu, ve ben sizin başvurunuzun da Ankara'dan yapılması durumunda olumlu olacağını düşünüyorum.

3 kez f1 vize reddi yemis olmama ragmen mi ?

• @vermaynen 3 ret aldığınızı bilmiyordum. Muhtemelen de dil okuludur. Bu kadar ısrarlı başvurular - durumda değişiklik olmadan - aleyhinize olur. Zaten dil okulu da olabilecek en kötü başvurulardan biri bence 😞

• @mrblackwater Randevu sistemi çocugun yaşını hesaplayıp size gelip gelmemesi gerektiğini söyleyecektir.14 yaş altı çocukların görüşmeye gitmesine gerek yoktur, çünkü parmak izi alınması gerekmemektedir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |