Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@nahya123 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

mulaktim 20 mayis olarak belli oldu daha sonra mail gelmedi.bu durum normalmi.mulakat tarihi alan arkadaslara mail gelen varmi.19xxx

Nasil bir email bekliyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smoothsurfin DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells 2 Nisandaki görüşmemizde vizemiz onaylandı ve 5 gün içerisinde pasaportların PTT'ye iletilecegi bilgisi verildi interview sonunda.
    Her ne kadar interview sonrası bir kaç gün CEAC'ta AP görünmesi normal kabul edilse de tr.usembassy.gov'den visa status check yaptigimda, "processing pending" görünüyor. Son update 3 Nisanda yapilmis. Sizce bu süreç normal midir?(https://tr.usembassy.gov/visas/immigrant-visas/iv-status-check/)

Merak etmeyin, bir sorun yoktur. Mumkunse 5 degil, 10 gun bekleyin ve bu surecte sadece konsolosluktan haber bekleyin.

yukarida sayin @onurr 'un ve hemen asagida sayin @Cherry 'nin yazdiklarindan da gorebileceginiz uzere memur sayisinda sikinti varmis, o nedenle bu surecte kendilerine ayrica email gonderip is yuklerini arttirmak uygun olmaz.

• @smoothsurfin saniyorum biz bu personel azligina takildik bizim dosyalar bekliyor demek ki..bakalim onumuzdeki hafta belki bi degisiklik olur🙏🏻

• @crazycells istenen evrak maili geliyormu .mulakat tarihinden sonra

• @nahya123 bize gelmemisti ..anladigim kadariyla herkese gitmiyor

• @cherry Telaşa gerek yok, benim de değişmiş tarih. Personel azlığından kaynaklandığını belirtmişler zaten.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nahya123 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells istenen evrak maili geliyormu .mulakat tarihinden sonra

Zaten bu konunun ilk iletisinde gerekli belgeler yaziyor, oradan takip edebilirsiniz.

• @crazycells teşekkürler cevabınız için. Sabırla beklemeye devam o zaman:)

• @mel umuyorum bizim de yakın zamanda pasaportlarimiz vize basili sekilde gelecektir. Biraz evham yapiyoruz sanki:)

• @smoothsurfin yaaa cok bekledik amaaaaa :))) artık motto wait and see 🙂

• Herkese Merhaba;
    Bu sabah itibariyle mülakata girdik ve idari işleme kaldık malesef,idari işleme kadar olan kısımları buraya idari işlem ile ilgili kısımları ise ilgili başlığa yazacağım, biraz uzun olacak galiba kusura bakmayın biz buradan çok deneyimlendik umarım bizden sonra mülakata girecekler için küçükte olsa yardımcı olacağımız şeyler olur.
    Bu sabah 8.30 olan randevumuzda 15 dakika önceden içeriye alındık, genel olarak herkesle aynı şekilde gerçekleşti süreçlerimiz, randevumuz yaklaşık 1.30 saat sürdü, ilk olarak evraklarımızı verdik, sırasıyla pasaportlarımız, fotoğraf, adli sicil kayıtlarımız, nüfus kayıt örneklerimiz, evlilik cüzdanımız, banka hesap dökümlerimiz ve asıl talihli olan eşimin diploma ve fotokopilerini istedi, Pasarportlarımızda geçerli olan Amerikan vizelerimiz bulunuyordu bunun dışında geçerli Amerikan vizesi bulunan başka pasaportumuz olup olmadığını sordu, eşimde eski pasaportunda bitmiş Amerikan vizesi bulunduğunu söyledi, görevli ona gerek olmadığını söyledi, gelen mailde yazan sigorta dökümanlarımız, askerlik belgesi vs istemediler. Evralarınız tamam numaranızı takip edip parmak izi, ücret ve mülakat yapacağımızı söyledi, daha sonra sırasıyla bu işlemleri gerçekleştirdik, kızım Amerikan vatandaşı olduğu için tüm işlemlerden muaftı ancak 3 kişilik ücret ödedik. sıra mülakatımıza geldi, 6 numaralı bankoda siyah saçlı gayet güler yüzlü bi hanımefendiyle mülakat yaptık, ilk olarak yemin ettirdi, daha sonra evrak asıllarımızı iade etti, sonrasında eşime geçerli pasaportlarınız sadece bunlarmı dedi eşimde evet ancam Amerikan vizemin bitmiş olduğu bir pasaportum daha var dedi, pasaportu istemediler yine.
    Sorular;
    Görevli eşime: siz öğrenci olarak hiç Amerika da bulundunuzmu
    Eşim; hayır
    Görevli sorusunu tekrarlayarak ve şaşırmış bir şekilde; hiç öğrenci olarak Amerikaya gitmedinizmi
    Eşim; hayır hep turist olarak gittim
    Daha sonra doğumdan sonra hiç ABD ye giriş yaptınızmı
    Eşim; evet bir kere giriş yaptım o da turist olaraktı
    Ben: ben doğumdan snra hiç gitmedim
    Sonra neden Houston a gitmeyi düşündüğümüzü sordu eşim orada arkadaşının oludğunu onunda yanlarına gitmemizi teklif ettiğini söyledi
    Daha sonra bana orada ne iş yapacağımı sordu
    Ben: yemek ve pasta üzerine eğitim aldığımı ve bu işi yapmak istediğimi söyledim görevli buna gülerek ve sıcak bir şekilde orada buna çok ihtiyacımız var, bu işi yapmalısınız poğaça simit arıyoruz orada dedi bende düşünüyorum dedim gayet sıcak ve kısa bir sohbetti,
    Sonra eşime orada ne iş yapmak istediğini sordu
    Eşim inşaat mühendisi olduğunu bu alanda çalışmak istediğini daha sonra bu alanda iş kurmak istediğini söyledi.
    Daha sonra bana dönerek siz devlet memurusunuz burada dedi evet dedim
    Kızıma sevecenlikle sen neler yapacasın orada dedi biraz sevdi sonrasında "hayırlı olsun" diyerek evraklarınız ve herşey tamam bir sorun görünmüyor ancak bizim bir idari sürecimiz olacak dedi ve çok şaşırdık bize pasaportlarımızı ve beyaz bir kağıt verdi mail geldiğinde bu kağıttaki talimatlar doğrultusunda pasaportlarımızı göndermemizi istediler kağıtta beyan etmemiz gereken yada eksik evrak gibi hiç bişey işaretli değil, eşim idari işlemin ne kadar süreceğini sordu 1 ay kadar dedi sonrasında oradan biraz buruk bir şekilde ayrıldık, ilgili başlıkta daha önceki ABD girişlerinde eşimin yaşadığı sorunlardan bahsedeceğim. Şimdilik bukadar yine bekleme sürecindeyiz ve bu işin en stresli yanı bu galiba.

• @bsk çok geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda olumlu sonuçlanır süreç.

• ⭐⭐

@bsk çok gecmis olsun. Umarım kısa sürede idari işlemden gecersiniz.

• @alimanstory sağolun, umutla beklemeye devam edeceğiz.

• @hockeyumpire2 teşekkür ederiz. umarım uzun bir belirsiz bekleme süreci yaşamayız:)

• @bsk geçmiş olsun, moralinizi hiç bozmayın, neticede 1 aylık bir süreç olacağını söylemişler, o da çabucak geçecek göreceksiniz.

• @smoothsurfin çok sağolun, ben aklımda bir sürü şey kuruyorum aslında elle tutulur hiç bir neden bulamıyoruz.. umarız bu süreç bir ay deyipte ayları bulmaz.

• @bsk çok geçmiş olsun umarım biran önce hallolur AP süreciniz Amerika ya girişlerde inşallah bir sorun yaşamamışsınızdır daha önceleri

• @yılmaz bu konuyu FY2019 AP başlığında yazdım, kısaca bahsedeyim tekrar daha önceleri eşim her girişinde sorguya kaldı isim benzerliğinden. hatta ilk yıllar önce ilk Amerika vizeside ap ye kalıp 2 ay sonra gönderilmiş. bizimde aklımıza başka bir neden gelmiyor evraklarla ilgili olsa muhtemelen isterler yada orada eksiklikleri söylerlerdi diye düşünüyorum

• Merhaba arkadaşlar
    Ds260 formunda greencard in geleceği geçici bir adres yazmıştık Mayis daki mülakatimiza. houston a gidiyoruz orda oturan biri varsa adres konusunda yardımcı olabilir mi veya baskatavsiyesi olan var mi

Benzer Başlıklar

• 4861
  • 6431
  • 4311
  • 19
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |