Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Teşekkürler. Belgelerde herhangi bir değişiklik olmadı sadece "güncel değil" demelerinden korkuyordum. Ek olarak sormak istediğim 2 soru var.

1. KCC'ye ailenin tüm üyelerini gösteren Nüfus Kayıt Örneği göndermiştim. Tekrar tüm aileyi gösteren bir örnek alsam sıkıntı olur mu yoksa her birey için ayrı mı almam gerekiyor?

2. Mailde Aile Cüzdanı'nın orijinali ve fotokopisini istemişler. Hangi sayfalarının fotokopisini çekmem gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakdal DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells Teşekkürler. Belgelerde herhangi bir değişiklik olmadı sadece "güncel değil" demelerinden korkuyordum. Ek olarak sormak istediğim 2 soru var.

1. KCC'ye ailenin tüm üyelerini gösteren Nüfus Kayıt Örneği göndermiştim. Tekrar tüm aileyi gösteren bir örnek alsam sıkıntı olur mu yoksa her birey için ayrı mı almam gerekiyor?

2. Mailde Aile Cüzdanı'nın orijinali ve fotokopisini istemişler. Hangi sayfalarının fotokopisini çekmem gerekiyor?

1. sikinti olmaz, ayri ayri almaniza gerek yok.

2. icinde kisisel bilgiler olan sayfalarin fotokopisi yeterlidir.

• @goncagül-zihni merhaba, asi kartiniz var miydi? Hangi asilari oldunuz?

• Aşı kartı denmişken. Eşimin de benim de çocukluktan kalma aşı kartlarımız duruyordu ve götürdük. Hatta çok eskiler dikkat edelim yırtılmasınlar diye espri de döndü 🙂 velhasıl kelam yani o kartlar üzerinde mühür vs olmamasına rağmen dikkate alındı. Bize yapılan 3er aşının 1i grip aşısı ise kalan 2 nedir bilmiyorum. Ama mesela @Mel 4 aşı olmuş. Bize suçiçeği geçirip geçirmediğimiz soruldu mesela. Geçirdik dedik. Belki de bu nedenle daha az yapıldı.

• @earth Merhaba, maalesef aşı kartlarımız yoktu. Doktor bey aşıyı arkası bana dönükken hazırladı ve bir anda yaptı. O yüzden hangi aşı olduğunu bilmiyorum. Tek bildiğim tıpta canlı aşı olarak geçtiği. Çünkü 28 gün hamile kalmayın dedi. Doktor arkadaşlarımıza sorduğumuzda canlı aşılarda böyle olduğu söylendi.

• Mulakat tarihimiz belli oldu ais kaydımızıda yaptık bakalım kalan surec nasıl olacak? Herkese hayırlı olsun

• Arkadaşlar raporumuzu aldık. Verilen aşı kartında vurulan 3 aşı tetanoz grip ve kızamık olarak gözüküyor. Ayrıca verilen yeni aşı kartına verdiğimiz eski aşı kartındaki aşılar da tarihleri ile eklenmiş. Yani onlar da resmi olarak international karta geçmiş oldu. Eski püskü deyip geçmeyin. Eski kayıtlarınızı bulursanız muhakkak götürün.

• Arkadaşlar üsteki yazımı dültmem gerekiyor. Grip aşısı dışındaki 2 aşı karma imiş. Tetanoz aşısının yanında difteri ve boğmaca aşısı kızamık aşısının yanında kabakulak ve kızamıkçık aşısı yapılmış. 2 karma aşı 3er tane ihtiva ediyor. Dolayısıyla 3 enjeksiyonda toplam 7 aşı olmuşuz 🙂

• @the-black-eagle benim de hamilelik döneminde tetenoz aşısı oldugum için aile hekimliği aşı kartı vermişti oyüzden tetenoz hariç ben 3 aşı oldum fakat eşimin hiç aşı karnesi olmadığı için 4 aşı oldu.. walla ne güzel ya çocukluktan aşı karnelerinizin olması 🙂

• Sayın @ayktsglm ais kaydında çıktı alırken sayfada başvuranlar işte isim soyisim yazan yer ve kurye seçim bilgileri yazan yeri yani a4 kağıdı çıktısını aldım doğru aldım değilmi sonra yanlışlık yapmak istemem siz biliyormusunuz

• @mel vallah biz de annelere sorduk çıkarıp verdiler biz de şaşırdık 🙂

• arkadaşlar ais kaydında çıktı alırken sayfada başvuranlar işte isim soyisim yazan yer ve kurye seçim bilgileri yazan yeri yani a4 kağıdı çıktısını aldım doğru aldım değilmi sonra yanlışlık yapmak istemem siz biliyormusunuz

• AIS işlem kaydının çıktısını "Talimatları Yazdır" sekmesinden mi almamız gerekiyor? Başka yazdırma seçeneği göremedim de.

• @burakdal ben öyle aldım inşallah yanlış yapmamışızdır

• @yılmaz ben de öyle tek sayfalık bir çıktı aldım.Başvuranlar ve Kurye Seçim Bilgileri var o kadar.

• Arkadaşlar mülakat öncesi çıkarttığım belgeler aşağıdadır herhangi bir eksiklik veya yanlışlık olduğunu gören varsa uyarabilir mi?

-Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği(Türkçe)
    -Arşivli Adli Sicil Kaydı(İngilizce)
    -Öğrenci Belgesi(Türkçe), Transkript(İngilizce)
    -Ptt Kaydı(Türkçe, tek sayfa)
    -Mali Geçim Kanıtları,
    -Evliliğin Gerçek Olduğuna Dair Kanıtlar,
    Eşimin;
    -Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği(Türkçe)
    -Arşivli Adli Sicil Kaydı(İngilizce)
    -Üniversite Diploması(Türkçe)

-Mülakat Tarih ve Saati Yazan Mektup
    -Pasaport ve fotokopileri
    -Evlilik cüzdanı ve fotokopisi
    -Ds-260 Onayları

Eğer içlerinden eksik olan bir belge veya fotokopisi çekilmesi gereken bir belge gözünüze ilişirse uyarırsanız sevinirim, saygılar.

• Sayın @alimanstory evlilik kanıtını merak ettim sizin evliliğiniz kazandıktan sonra mı oldu acaba

• @yılmaz evet doğrudur Yılmaz bey ben bekar olarak başvurmuştum.Whatsapp yazışmaları, fotoğraflar ve 2 yıllık detaylı telefon görüşmesi dökümü çıkarttım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alimanstory gerekli belgelerin listesini ilk iletide bulabilirsiniz.

• @crazycells ona da baktım da son gün evham yaptım sanırım biraz 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |