Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@sozluk DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

https

Tüm yanıtlarınız ve kıymetli desteğiniz için çok teşekkür ederim, umarım benim de bir gün size ve bu konularda ihtiyacı olan birilerine faydam dokunur.

Bugün KCC'den further dv documents required başlıklı bir mail aldım. Ancak şöyle bir sıkıntı var, DS260 formunda hata yapmışım maalesef. 10'un üzerinde adres değişikliğim var tarihler birkaç yerde karışmış. Yaklaşık 8-9 ay civarı da (2 eğitim dönemi) rusya'da kalmıştım, o kısım için polis raporu almam gerektiğini biliyorum, tam da hatayı burada yapmış olmak bir başka talihsizlik. Rusya Federasyonundan bir türlü police report'u alamadım, birkaç aydır uğraşıyorum.

Bu durumda ne önerirdiniz, sizce ds 260'ı tekrar düzeltmek için KCC'ye mail mi atsam (bu durumda mülakat tarihim de öteleniyor mu acaba)
    Yoksa bu hafta içi police reportu alamasam böylece formu gönderim police report'yu randevumda hazır edeceğimi ve hatalı tarih girdiğimi mi belirtsem. Kusura bakmayın çok uzun oldu. çok teşekkür ederim.

Adres degisiklikleri sorun degil, bunlari mulakat tarihiniz aciklandiktan sonra degistirebilirsiniz. Polis kayitlarini simdilik sadece Turkiye'den gonderin isterseniz, eger eksigi farketmezlerse sorun olmaz ve mulakata yetistirirsiniz; eger farkederlerse belge gelince gonderirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nilufervurall DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar bir sorum olucaktı, 11 Nisan’daki mülakatımı ertelemek istiyorum. Bunun için ne yapmam gerekiyor acaba? Sonrasında yeniden mülakat tarihi alabilir miyim ne zamana alabilirim? Teşekkürler.

sayin @katre 'nin de belirttigi gibi mulakat zamani gectikten sonra yeni bir tarih isteyebilirsiniz.

Siz tarih secemezsiniz maalesef, yeni tarihi konsolos verecek, 1 ay icinde baska bir tarih de verebilir, 2 ay da olabilir, o kismi onceden bilemezsiniz. Butun DV surecini Eylul sonuna kadar bitirmelisiniz, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 teşekkürler ayvalık, sanırım bu sefer hazırlamışlar, yarın gidip alacağım konsolosluktan. Ancak yarın aldığım dosyada tarihler farklı yazacak, ds 260'ta farklı yazacak. Bu başıma bela olacak sanıyorum. Diğer yandan düzeltme yapmak için ds 260 I açtırırsam mülakat tarihi daha da gecikecek diye korkuyorum, zaten geç başvuru yaptım, o yüzden ne yapacağımı hiç bilmiyorum.

Eger belge geldiyse gonderin, kendileri tarihi farketmezse sorun degil mulakat oncesi degistirirsiniz; eger tarih degisikligini farkederlerse DS260 formundaki bilgileri hatali girdiginizi belirtirsiniz.

• @crazycells sayın crazycells, çok teşekkür ederim kıymetli yorumlarınız için. Şu durumda police report'un henüz elime ulaşmadığını söyleyip konsolosluk randevusuna bu rapor ile gitsem veya randevu tarihini aldıktan sonra ds260'ı açtırsam sıkıntı arz eder mi sizce?

Bir yanlışlık olsun istemiyorum, doğru metodu izlemeye çalışıyorum. Açıkçası biraz da korkum AP'ye kalmak, 30'a yakın ülkeye giriş çıkışım var, global bir firmada çalışıyordum, benzer durumdakilerin süreci uzamış, başvuruyu da geç yapınca korku ve tedirginlik arttı.

Çok teşekkürler, sağolun.

• Hadi biri çıkıp desin mayıs ayı mülakat aldım diye beklemek ne zormuş arkadaşlar :))

1. Sağlık muayenesine Dolar olarak mi ödeme yapacak . . .?
    2. Bank Hesabi özeti kaç ay lazım ...Halkbank sadece 3 ay veriyorlar (onun uzere basma mimkun degil)
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@evetevetevet ALLAH aşkına bu kadar tembel olmayın bir araştırın ya sürekli bedavacılık yapmayın sorun size yazsınlar bu kafayla gitmeyin aynı soruyu istatistiğe vursak kafadan en az 50 kere sorulmuştur. Bir araştır eğer bulamazsan ozaman bulamadım acaba yardım eder misiniz diye yazarsın

• @ayvalik10 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@evetevetevet ALLAH aşkına bu kadar tembel olmayın bir araştırın ya sürekli bedavacılık yapmayın sorun size yazsınlar bu kafayla gitmeyin aynı soruyu istatistiğe vursak kafadan en az 50 kere sorulmuştur. Bir araştır eğer bulamazsan ozaman bulamadım acaba yardım eder misiniz diye yazarsın

@EvetEvetEvet nickli üyeyi tanımıyorum, avukatı da değilim ama daha önce sıklıkla sorulmuş bir soruyu hiç araştırmadan bir kez daha sormuş bile olsa; "tembellik", "bedavacılık", "bu kafa" vb ifadelerle, zaman zaman büyük harf de kullanarak (bağırarak) senli benli bir üslupla itham etmeniz sadece gereksiz bir tartışmaya yol açıp forumun seviyesini aşağı çekecektir. Kaldı ki size sorulmuş bir soru değil, foruma hitaben sorulmuş. Cevap vermek zorunda değilsiniz ya da illa cevap verecekseniz de "bu soru daha önce çok sorulmuştu, biraz araştırırsanız rahatlıkla bulabilirsiniz" şeklinde nezaket kurallarına daha uygun bir cevap verebilirsiniz. Sonuçta üye size hakaret etmiş, kabalık yapmış filan değil, üzerinize alıp, bu kadar öfkeyle saldırgan bir tavır içine girmenizi gerektirecek bir durum yok

• @evetevetevet muayene ücretini usd olarak alıyolarmış. Ancak kart ile de ödeme yapabilirsiniz. Usd çekecekler büyük ihtimal. Banka ekstresi 6 aylık isteniyor ancak daha kısa süreli verip sorun yaşamayanlar da var. Muayenemiz bu Cuma. Mülakatımız da Salı günü. Unutmaz isem muayenede sorar buraya yazarım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells sayın crazycells, çok teşekkür ederim kıymetli yorumlarınız için. Şu durumda police report'un henüz elime ulaşmadığını söyleyip konsolosluk randevusuna bu rapor ile gitsem veya randevu tarihini aldıktan sonra ds260'ı açtırsam sıkıntı arz eder mi sizce?

Bir yanlışlık olsun istemiyorum, doğru metodu izlemeye çalışıyorum. Açıkçası biraz da korkum AP'ye kalmak, 30'a yakın ülkeye giriş çıkışım var, global bir firmada çalışıyordum, benzer durumdakilerin süreci uzamış, başvuruyu da geç yapınca korku ve tedirginlik arttı.

Çok teşekkürler, sağolun.

Hayir, sonradan forma ekleme yapmaniz bir sorun yaratmaz. Rusya'yi yazmayi unutmadiniz degil mi? Sadece tarihlerde yanlislik var?

Isterseniz dogru tarihleri KCC'ye email olarak gonderin ve degisikligi kendilerinin yapmalarini rica edin. Bu sekilde DS260 formunu da actirmak zorunda kalmazsiniz.

Eger eksik dokuman olarak yazarsaniz, buyuk ihtimal tamamlayip gondermenizi isteyecekler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@evetevetevet DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

1. Sağlık muayenesine Dolar olarak mi ödeme yapacak . . .?
    2. Bank Hesabi özeti kaç ay lazım ...Halkbank sadece 3 ay veriyorlar (onun uzere basma mimkun degil)
    1. Saglik muayenesindeki ucret dolar olarak cikiyor ama TL'ye cevirip de odeme yapabilirsiniz.

2. Ne kadar kapsamli ve uzun olursa o kadar iyi olur. Son birkac aylik alabiliyorsaniz, onu da kabul edeceklerdir.

• @crazycells @daydreamer @The-Black-Eagle Çok teşekkürler!!!

• Merhabalar, ben mülakatın yan aşamalarından olan konaklama konusunda ufak fikir vermek istiyorum. Belki birilerine yararı dokunur. Geçen cuma sağlık muayenemiz vardı ve İzmir'den gittiğimiz için otel ihtiyacımız oldu. Mülkatımız 01/04 bundan dolayı da konsolosluğa yakın yerlerdeki otelleri gezip, fiyatlarını öğrenip birkaçının da odalarına baktık. şimdi aşağıda size gezdiğimiz birkaç otelin ismi,telefonu ve kısaca yorumumu yazacağım.(hiç birinde hiçbir tanıdığım ve çıkarım yok, yürüyerek dolaşarak oldukça yorulduk ve vaktimizi çok aldı, siz bu kaybı yaşamayın derdindeyiz.Ayrıca aile oteli olmasına da özen gösterdik) Bizim sorduğumuz odalar çift kişilik , kahvaltı dahil .

Class Hotel: Konsolosluğa 5dk yurume mesafesinde, 210-220 TL/Gece - Odalarını gezdik modern, temiz bir oteldi. 03124661850
    Best Western: Konsolosluğa 5 dk mesafede. Odalarını gezmedik ama kalitesinden süphemiz yok. Oda fiyatı 240-250 arası.03124199001
    Seven Deep: Yine 5-7 dk mesafede.Butik bir otel, odalarını gezmedik, dışarıdan modern olduğu çok belli. 250 tl - 03124287070
    Onyx: Bu otellerin bir üst caddesinde kalıyor. konsolosluğa 10-12 dk yurume mesafesi. Odaları temiz ve modern. 210-230 tl arası.03124500606
    Seyhan Otel: 7-10 dk arası. 180 tl . Odaları diğerlerine göre biraz daha klasik ,eski.
    Umuyorum faydası olur şehir dısından gelenlere. Herkesin bu süreci mutlu atlatmasını ümit ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kivoo forumun oteli best oteldi dimi

• @crazycells size tekrar tekrar teşekkür ederim. İnanın karşılığında bedel ödediğim danışman arkadaştan böyle destek veya bilgi alamadım.

Rusyayı yazdım ancak kalış tarihini 9 ay 15 gün yerine 6 ay yazmışım. Ben de kendimce şu şekilde bir çözüm buldum. Tr police certificate ve diğer tüm gerekli belgeleri mail ile gönderdim. Mülakat tarihim açıklanınca yaptığım hatayı belirtip Rusya'dan aldığım Polis ser sertifikasını da ekleyip ileteceğim. Ya da duruma göre dediğiniz gibi lccden değişiklik için destek isterim.

Anladığım kadarıyla numaramın 8000'lerde olması sebebiyle 2 ay sonrasına randevu alırım gibi geliyor, buradan gelişmeleri ileteceğim babası benimle benzer durumda olan bir arkadaş vardı, belki faydası olur.

Bir de Rusya'dan adli sicil kaydı almak isteyen arkadaşlar İstanbul başkonsolosluğu yalnızca salı ve perşembe randevu veriyormuş. Şu işlem hallolsun ilgili bölümde birkaç detay paylaşacağım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells size tekrar tekrar teşekkür ederim. İnanın karşılığında bedel ödediğim danışman arkadaştan böyle destek veya bilgi alamadım.

Rusyayı yazdım ancak kalış tarihini 9 ay 15 gün yerine 6 ay yazmışım. Ben de kendimce şu şekilde bir çözüm buldum. Tr police certificate ve diğer tüm gerekli belgeleri mail ile gönderdim. Mülakat tarihim açıklanınca yaptığım hatayı belirtip Rusya'dan aldığım Polis ser sertifikasını da ekleyip ileteceğim. Ya da duruma göre dediğiniz gibi lccden değişiklik için destek isterim.

Anladığım kadarıyla numaramın 8000'lerde olması sebebiyle 2 ay sonrasına randevu alırım gibi geliyor, buradan gelişmeleri ileteceğim babası benimle benzer durumda olan bir arkadaş vardı, belki faydası olur.

Bir de Rusya'dan adli sicil kaydı almak isteyen arkadaşlar İstanbul başkonsolosluğu yalnızca salı ve perşembe randevu veriyormuş. Şu işlem hallolsun ilgili bölümde birkaç detay paylaşacağım.

Bu konularda danisman tutmaniza gerek yok, birkac ufak bilgi bilen kendini uzman sanip oyle tanitiyor size maalesef. Onlara vereceginiz parayi CYDD'e verin, bir kiz cocugunu okutmanin yillik bedeli $360

Ben size surec konusunda seve seve yardimci olurum 🙂

Daha sonra polis belgesi basliginda ayrintilari bekliyoruz o halde... Bence de bahsettiginiz plan uygundur.

• Sayın @yılmaz hayırlısıyla bu gün yarın gelir randevu mailiniz 🙂 Daha AIS kaydının açılması için bekleyeceksiniz 🙂 Sonra Unganlar'dan randevu almak için bekleyeceksiniz 🙂 En sonunda da o gün gelsin diye beklemeye devam 🙂

• @yalta çok güzel konuştunuz ağzınıza sağlık ama gelin görün ki beklemek valla heyecanlı oluyor kısmet inşallah mülakat gelecek aya kalmaz

• Merhabalar,

Uzun zamandır telaştan buraya yazamadım. 4 şubattaki mülakatımız olumlu sonuçlandı ve vizemizi aldık. 27 mart bugün USCIS ödemesini eşim ve kendim için yaptım. Mayıs ortası gibi New York şehrine gitmeyi planlıyoruz. Mülakat çok kolaydı, neredeyse hiç soru sorulmadı ve vizeyi onayladılar. 3-4 gün sonra da ptt den vize basılmış pasaport ve sağlık raporu zarfını teslim aldık. Herkesin kendi pasaportunu alması gerekiyor (eş dahi olsa kabul olmuyor).

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

49

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |