Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mel DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar bu arada bize mülakat öncesi şu evrakları hazırlayın diye bir mail gelmedi Ankaradan? @crazycells daha önceki iletilerde herkese mail gitmeyebiliyor demiştiniz oyüzden telaş yapmadık klasik hazırlanması gerekn evrakları hazırlıyoruz ?

aynen oyle. Mulakat icin gerekli belgeleri suradan takip edebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@melis DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar 2019 sonunda pasaportumun süresi bittiği için yenilemem lazım. Ds260'ı eski pasaport numaramla doldurmuştum. Yeni pasaport alınca Ds-260'ı güncellemem mi gerekiyor?

Mulakat gununde guncellemeniz yeterli.

• Yasaklı

@crazycells Tekrar merhaba. ABD'ye 2Nisan'da ilk girişimi yapacağım. Acaba pasaport, aşı raporu ve cd'si ile meşhur sarı zarf dışında başka birşey getirmek gerekiyor mu? Diplomaların orijinalleri vb.

• Merhaba,

3-4 ay önce eskiden iş ve turistik olarak gittiğim Ortadoğu ve Avrupa ülkelerinin GreenCard sürecinde sorun olup olmayacağıyla ilgili soru sormuştum.

2019 yılı içerisinde Tunus, Umman ve İran'a ikişer günlük geziler yapmak zorunda kaldım. Tabii işim yüzünden gittiğim için bu süreçte gidemem deme lüksüm de olmuyor. Numaram 25k olduğu için Nisan ve Mayıs aylarında birkaç ülkeye daha da gitmem gerekebilir.

Bu iş gezilerinin sürece olumsuz bir etkisi olur mu? Özellikle İran'a gitmiş olmak beni korkutuyor. İşyerimden şu tarihlerde bu ülkere gitmiştir tarzı bir yazı alıp antetli kağıda yedekte bekletmeli miyim? Ya da pasaportu yenilemek ne kadar mantıklıdır?

Teşekkürler.

• Evet sayın @crazycells eşimin doğum belgesi ve adli sicil belgelerinin çevirisini yarın alacağız. Onları da o şekilde hallettik. Tamamdır aile cüzdanı fotokopilerinden birer tane fotokopilerini getirin yazıyor. Onların da fotokopilerini hazırlayıp götürürüz o zaman. Çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grslarc DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Tekrar merhaba. ABD'ye 2Nisan'da ilk girişimi yapacağım. Acaba pasaport, aşı raporu ve cd'si ile meşhur sarı zarf dışında başka birşey getirmek gerekiyor mu? Diplomaların orijinalleri vb.

Su konuyu takip etmelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/183/gocmen-vize-ile-abd-ye-ilk-giris

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@phadu DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,

3-4 ay önce eskiden iş ve turistik olarak gittiğim Ortadoğu ve Avrupa ülkelerinin GreenCard sürecinde sorun olup olmayacağıyla ilgili soru sormuştum.

2019 yılı içerisinde Tunus, Umman ve İran'a ikişer günlük geziler yapmak zorunda kaldım. Tabii işim yüzünden gittiğim için bu süreçte gidemem deme lüksüm de olmuyor. Numaram 25k olduğu için Nisan ve Mayıs aylarında birkaç ülkeye daha da gitmem gerekebilir.

Bu iş gezilerinin sürece olumsuz bir etkisi olur mu? Özellikle İran'a gitmiş olmak beni korkutuyor. İşyerimden şu tarihlerde bu ülkere gitmiştir tarzı bir yazı alıp antetli kağıda yedekte bekletmeli miyim? Ya da pasaportu yenilemek ne kadar mantıklıdır?

Teşekkürler.

Dilerseniz pasaportu yenileyebilirsiniz ama bu tur is gezileri problem olmuyor. Zaten siz bu bilgileri kendilerine vermediginiz icin, onlar da erisemiyorlar bu bilgilere, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer19 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Evet sayın @crazycells eşimin doğum belgesi ve adli sicil belgelerinin çevirisini yarın alacağız. Onları da o şekilde hallettik. Tamamdır aile cüzdanı fotokopilerinden birer tane fotokopilerini getirin yazıyor. Onların da fotokopilerini hazırlayıp götürürüz o zaman. Çok teşekkürler.

Bol sanslar. 🙂

• @arnblt DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@Melis bu sene sistem değiştiği için konsolosluğa mail atabilirsin. Ama geçen seneden bildiğim kadarıyla açıklayayım.
    Pasaport değişikliği için DS260 değişikliğine ihtiyaç yok. Mülakattan önce konsolosluğa mail atabilirsiniz yada mülakat günü oradaki yetkiliye bunu açıklayabilirsiniz.
    Bırakın süresini bitmesini, farzedinki mülakattan 1 hafta önce pasaportunuzu kaybettiniz ve yenilemeniz gerekti. Mülakat tarihi aldığınız içinden DS 260 da değişiklik yapamazsınız.
    Burada yorum yapamayacağım konu, önden belge gönderme dönemini geçip geçmediğiniz. Belgeleri KCC ye gönderdi iseniz belki ek bilgilendirme isteyebilirler.

Merhaba @arnblt Daha belgelerimi göndermedim mail bugün geldi.
    Aslında şöyle bir durum var pasaportumun süresi Aralık 2019'da doluyor. Yeni pasaport çıkartıp öyle mi belgeleri göndermeliyim ya da şu anki pasaportumu gönderip mülakata kadar mı yenilemeliyim hangisi daha doğru olur ?

• herkese merhabalar ve iyi forumlar. vize basılı pasaport elime ulaştı. ancak maalesef eşim kardeşinin sağlık problemleri nedeniyle Ankara'daki görüşmeye katılamadı. durumu konsolosa bildirdim, daha sonra randevu alarak gelebileceğini söyledi. ancak o an heyecanla sormayı unutmuşum. şimdi ise bu randevuyu nasıl alabileceğimi bulamıyorum.
    eşim için yeniden randevu talebini nasıl yapabilirim?

• @hgdemirler Merhabalar,biz aralıkta olan mülakatımıza ailecek belirli sebeplerden dolayı katılamadık,bende tekrar randevu talebinde bulundum.Sayın adminin yönlendirmesiyle' Suradan konsolosluga durumunuzu ozetle yazin, kendileri sizi yonlendirir:'

Cevap geldikten sonra AIS'ten tekrar mulakat isteginde bulunacaksiniz. Önce yukarıdaki yere durumumuzu anlattım,bana mail ile cevap geldi.Gelen cevaba istinaden https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/iv buradan hepimiz için kayıt oluşturup ilerle seçeneğine basınca oradan randevumuzu kaçırdım(missed my appointment) seçeneğine tıklayıp mazeretimizi yazmıştık.Bir kaç gün içinde mail ile bize yeni bir mülakat tarihi verildi.Bizim durumumuz sizden biraz farklı,biz ilk randevuya hiç gidemedik,belki siz direkt ais den işinizi halledebilirsiniz.

• @crazycells Sağolun 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hgdemirler sayin @fireandwater 'un asagida anlattigi sekilde yapmanizi tavsiye ederim:

@fireandwater DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@hgdemirler Merhabalar,biz aralıkta olan mülakatımıza ailecek belirli sebeplerden dolayı katılamadık,bende tekrar randevu talebinde bulundum.Sayın adminin yönlendirmesiyle' Suradan konsolosluga durumunuzu ozetle yazin, kendileri sizi yonlendirir:'

Cevap geldikten sonra AIS'ten tekrar mulakat isteginde bulunacaksiniz. Önce yukarıdaki yere durumumuzu anlattım,bana mail ile cevap geldi.Gelen cevaba istinaden https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/iv buradan hepimiz için kayıt oluşturup ilerle seçeneğine basınca oradan randevumuzu kaçırdım(missed my appointment) seçeneğine tıklayıp mazeretimizi yazmıştık.Bir kaç gün içinde mail ile bize yeni bir mülakat tarihi verildi.Bizim durumumuz sizden biraz farklı,biz ilk randevuya hiç gidemedik,belki siz direkt ais den işinizi halledebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@melis DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@arnblt DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@Melis bu sene sistem değiştiği için konsolosluğa mail atabilirsin. Ama geçen seneden bildiğim kadarıyla açıklayayım.
    Pasaport değişikliği için DS260 değişikliğine ihtiyaç yok. Mülakattan önce konsolosluğa mail atabilirsiniz yada mülakat günü oradaki yetkiliye bunu açıklayabilirsiniz.
    Bırakın süresini bitmesini, farzedinki mülakattan 1 hafta önce pasaportunuzu kaybettiniz ve yenilemeniz gerekti. Mülakat tarihi aldığınız içinden DS 260 da değişiklik yapamazsınız.
    Burada yorum yapamayacağım konu, önden belge gönderme dönemini geçip geçmediğiniz. Belgeleri KCC ye gönderdi iseniz belki ek bilgilendirme isteyebilirler.

Merhaba @arnblt Daha belgelerimi göndermedim mail bugün geldi.
    Aslında şöyle bir durum var pasaportumun süresi Aralık 2019'da doluyor. Yeni pasaport çıkartıp öyle mi belgeleri göndermeliyim ya da şu anki pasaportumu gönderip mülakata kadar mı yenilemeliyim hangisi daha doğru olur ?

iki turlu de yapabilirsiniz.

• @crazycells Nasıl yapabilirim? Sisteme girince değişiklik yapamıyorum. Sanırım bir şeyi atlıyorum?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kay-o-connell DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Nasıl yapabilirim? Sisteme girince değişiklik yapamıyorum. Sanırım bir şeyi atlıyorum?

Mulakat tarihiniz aciklandiktan sonra suradan konsoloslukla iletisime gecip DS260 formunuzu actirabilirsiniz:

Su an boyle bir degisiklik yapmayin.

• @crazycells mailim geldi teşekkür ederim 👍

• DS260 FORMUNDA Highest  Level  of  Education   Completed BÖLÜMÜNE LİSE BİLGİLERİMİ YAZDIM AMA ÜNİVERSİTE TERK SEÇENEGİ VARDI BEN AÇIK ÖGRETİM ÜNİVERSİTESİ TERKİM ÜNİVERSİTEYİ YAZMADIM. BİRDE ALT KISIMDA Number  of  Educational  Institutions   Attended   (katildiginiz   egitim  kurumlarinin   sayisi SEÇENEGİNDEDE ÜNİVERSİTE TERK YAZIYORDU. BEN İKİSİNEDE ÜNİVERSİTEYİ YAZMADIM. BU SORUN OLURMU OKULUMU HANGİ BÖLÜME YAZMALIYDIM
    2. Sorumda Buğra lisesi mezunuyum liseyi Türkçe yerine BUGRA HIGH SCHOOL olarak İngilizce yazdım.

• merhaba ben yeni ds260 formunu dolduruyorum askerlik ve egitim konusunda yardımcı olurmusunuz.
    branch of servis birlik, 3 piyade er egitim tugay gazino mudurlugu
    rank position rutbe, ordonat er
    military specialty uzmanlık, santral operatörü
    ben bunları türkce yazmam lazım degilmi bunlar ingilizceye nasıl çevirebilirim. NE YAPMAM LAZIM
    ...,...........
    okul bölumune kocaeli universitesi yerine university of kocaelimi yazıcam, universite mezunu degilim terk ettim aslında bunu hiç yazmasam olurmu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemil-yaman DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

DS260 FORMUNDA Highest  Level  of  Education   Completed BÖLÜMÜNE LİSE BİLGİLERİMİ YAZDIM AMA ÜNİVERSİTE TERK SEÇENEGİ VARDI BEN AÇIK ÖGRETİM ÜNİVERSİTESİ TERKİM ÜNİVERSİTEYİ YAZMADIM. BİRDE ALT KISIMDA Number  of  Educational  Institutions   Attended   (katildiginiz   egitim  kurumlarinin   sayisi SEÇENEGİNDEDE ÜNİVERSİTE TERK YAZIYORDU. BEN İKİSİNEDE ÜNİVERSİTEYİ YAZMADIM. BU SORUN OLURMU OKULUMU HANGİ BÖLÜME YAZMALIYDIM
    2. Sorumda Buğra lisesi mezunuyum liseyi Türkçe yerine BUGRA HIGH SCHOOL olarak İngilizce yazdım.

1. Eger universiteyi bitirmeyi dusunmuyorsaniz sorun olmaz.

2. sorun olmaz.

Forumda yazarken cumleleri buyuk harfle yazmayin lutfen.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |