Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells teşekkür ederim

• @sfati teşekkür ederim

• @roccorocco teşekkür ederim sadece pasaportları gonderdim ben sorun olmaz galiba

• herkese merhabalar. AP'ye kaldığımızı nasıl anlıyoruz?
    mülakat tarihi 12 mart idi. şu anda CEAC kontrolü yaptığımda case update olarak 14 mart görünüyor, ama dosya halen AP durumunda (yani issued değil)
    forumdaki iletilere baktığımda, "dosyanız update olana kadar AP görünmesi normaldir" denmiş. bu durumda, update olduktan sonra AP görünmesi, AP sürecine kaldığımız anlamına mı gelir, yoksa 2 gün sonra update olduğu halde vizenin issued olmaması normal bir durum mudur?
    not: konsolos vizeniz onaylandı dedi, pasaport geri verilmedi.
    herkese çok teşekkürler.

• Sayın @hgdemirler mülakatınızı yapan görevli 5 iş günü içinde pasaportunuz gelicek dediği için şu an Ap yazması normal. Beklemenizi öneririm. Şu an sıkıntı görünmüyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hgdemirler FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

herkese merhabalar. AP'ye kaldığımızı nasıl anlıyoruz?
    mülakat tarihi 12 mart idi. şu anda CEAC kontrolü yaptığımda case update olarak 14 mart görünüyor, ama dosya halen AP durumunda (yani issued değil)
    forumdaki iletilere baktığımda, "dosyanız update olana kadar AP görünmesi normaldir" denmiş. bu durumda, update olduktan sonra AP görünmesi, AP sürecine kaldığımız anlamına mı gelir, yoksa 2 gün sonra update olduğu halde vizenin issued olmaması normal bir durum mudur?
    not: konsolos vizeniz onaylandı dedi, pasaport geri verilmedi.
    herkese çok teşekkürler.

Konsolosluk bildiriyor boyle bir durum olunca zaten, sizin baska sekilde cikarim yapmaniza gerek yok.

• Merhaba arkadaşlar. Öncellikle grupta emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum. Insanlari bu heyecanli yolculuklarinda yalniz hissettirmiyorlar! Benim sorum şöyle;
    Ben 2019EU117XX green card talihlisiyim
    Ben, eşim ve ikibuçuk yaşındaki kızımızın 11 Martta randevusu vardı. Randevu günü tüm prosedürler yerlerine getirildi ve konsolos hanimefendi tarafindan vizemizin onaylandığını ve 5 iş günü içerisinde vizelerimizin verdiğimiz adrese ptt yolu ile iletileceğini söyledi ve bunlara ek olarak bana bir mail geleceğini ve süreci oradan devam ettireceğimi belirtti. Amma ve lakin bugün 8.iş günü olmasina rağmen bana ulaşmış olan ne bir mail ne de ptt gönderisi var. Ceac ten kontrol sağladığımda ise hala benim case no. yaninda Administrative Processing Last update: 11 Mart yaziyor. Eşim ve kızımın case no. yanlarinda ise Ready Last update: 18 Mart yaziyor. Çok ilginç bir bekleme sürecindeyim. Heyecan , tedirginlik, mutluluk , sabır v.s tüm duygulari bir arada yasiyorum ama neden bu süreci yaşadığımı bilmemekte cabası. Simdi ben ne yapmalıyım. Herkese teşekkür ediyorum. Sabır ve mutlu haberler almanızı diliyorum!

• @ksakrek-k oncelikle hayirlisi olsun.
    Konsolosluktan bir mail gelene kadar bisey yapmaniza gerek yok. Fakat illa icinize dert oluyor ve ne durumda die sormak isterseniz

bu linkten sorabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ksakrek-k FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar. Öncellikle grupta emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum. Insanlari bu heyecanli yolculuklarinda yalniz hissettirmiyorlar! Benim sorum şöyle;
    Ben 2019EU117XX green card talihlisiyim
    Ben, eşim ve ikibuçuk yaşındaki kızımızın 11 Martta randevusu vardı. Randevu günü tüm prosedürler yerlerine getirildi ve konsolos hanimefendi tarafindan vizemizin onaylandığını ve 5 iş günü içerisinde vizelerimizin verdiğimiz adrese ptt yolu ile iletileceğini söyledi ve bunlara ek olarak bana bir mail geleceğini ve süreci oradan devam ettireceğimi belirtti. Amma ve lakin bugün 8.iş günü olmasina rağmen bana ulaşmış olan ne bir mail ne de ptt gönderisi var. Ceac ten kontrol sağladığımda ise hala benim case no. yaninda Administrative Processing Last update: 11 Mart yaziyor. Eşim ve kızımın case no. yanlarinda ise Ready Last update: 18 Mart yaziyor. Çok ilginç bir bekleme sürecindeyim. Heyecan , tedirginlik, mutluluk , sabır v.s tüm duygulari bir arada yasiyorum ama neden bu süreci yaşadığımı bilmemekte cabası. Simdi ben ne yapmalıyım. Herkese teşekkür ediyorum. Sabır ve mutlu haberler almanızı diliyorum!

Email adresinizin guncel olduguna emin misiniz? Eger erisiminizin olduguna eminseniz o durumda 1 hafta-10 gun daha bekleyip sonra konsolosluga ulasabilirsiniz.

• @gkhn-clkkn ilginiz için çok teşekkür ediyorum.

• @crazycells email adresim güncel evet. Dediğiniz gibi biraz daha bekleyip sayın @Gkhn-CLKKN'ın verdiği linkten ulaşım sağlıcağım, malum konsolosluk yoğun çalışıyor ve tek yapmam gereken beklemem olduğu anladığım kadarıyla. Ilginiz için teşekkürlerimi sunuyorum.

• @roccorocco merhaba ben 11 eylulde interview girdim olumlu gecti diyip elimie amerikada acil durumlarda ariycagim belge verildi ama 6 ay geci hala Ap surecinde bu normalmi? Tesekkur ederim

• @tlgtlg3538 merhaba. Vize türünüz neydi? Ap şu kadar sürer diye bir standartları yok

• Vize turu evlilik ten daha once green kartim vardi 2 senelik aile sebebinden dolayi tr ye gelince 4 sne kaldim ve suresi doldu yine basvurdum anlarada olumlu gecti ama halen beklemedeyim ap ta

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tlgtlg3538 FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Vize turu evlilik ten daha once green kartim vardi 2 senelik aile sebebinden dolayi tr ye gelince 4 sne kaldim ve suresi doldu yine basvurdum anlarada olumlu gecti ama halen beklemedeyim ap ta

maalesef ne kadar surecegi belli olmaz, sabirla surecin bitmesini beklemeniz gerekiyor.

Visa Status Check'ten ara ara dosyada degisiklik var mi diye kontrol edebilirsiniz:

• @crazycells Merhaba arkadaşlar benim kasım ayında vize görüşmem vardı ve tüm şartlar uygun ancak pasaportum olmadığı ve yenisini de alamadığım için idari işleme kalmıştım. pasaportumu elde ettiğim zaman kendilerine göndermemi istemişlerdi. bende pasaport alamadığımı anlatıp bir travel document vermelerini istemiştim ancak bu talebim kabul edilmedi.
    Bu süreçte çok araştırma yaptım ve travel document verme yetkisinin konsolosluk görevlilerinin insiyatifinde olduğunu öğrendim ancak konsolosluk bu insiyatifini kullanmadı.
    Aylar sonra bu sabah konsolosluktan bir mail aldım ve aşağıdaki soruların cevabı istendi.
    1- ABD ye ne zaman seyahat etmeyi planlıyorsunuz?
    2-ABD de nerede yaşamayı düşünüyorsunuz?
    3-Neden ABD ye gitmek istiyorsunuz?
    4-Neden pasaport alamıyorsunuz?
    Bu soruların hepsini vize görüşmesinde gerekli belgelerle birlikte anlatmıştım aslında.
    Şimdi bu mail neden geldi ve cevap yazarken neye dikkat etmem gerekiyor fikir verir misiniz?
    Şuan green card için çok kritik bir noktadayım kanaatimce. Yazacağım cevap onların kararda çok etkili olacak hissine kapıldım.

• @mihmandar FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells Merhaba arkadaşlar benim kasım ayında vize görüşmem vardı ve tüm şartlar uygun ancak pasaportum olmadığı ve yenisini de alamadığım için idari işleme kalmıştım. pasaportumu elde ettiğim zaman kendilerine göndermemi istemişlerdi. bende pasaport alamadığımı anlatıp bir travel document vermelerini istemiştim ancak bu talebim kabul edilmedi.
    Bu süreçte çok araştırma yaptım ve travel document verme yetkisinin konsolosluk görevlilerinin insiyatifinde olduğunu öğrendim ancak konsolosluk bu insiyatifini kullanmadı.
    Aylar sonra bu sabah konsolosluktan bir mail aldım ve aşağıdaki soruların cevabı istendi.
    Bu soruların hepsini vize görüşmesinde gerekli belgelerle birlikte anlatmıştım aslında.
    Şimdi bu mail neden geldi ve cevap yazarken neye dikkat etmem gerekiyor fikir verir misiniz?
    Şuan green card için çok kritik bir noktadayım kanaatimce. Yazacağım cevap onların kararda çok etkili olacak hissine kapıldım.

merhaba , sanırım en önemli nokta neden pasaport alamadığınız kısmı; eğer çok özel değilse paylaşırsanız bizde durumu daha etkili bir şekilde ifade edebilmeniz adına fikir verebiliriz size

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mihmandar FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells Merhaba arkadaşlar benim kasım ayında vize görüşmem vardı ve tüm şartlar uygun ancak pasaportum olmadığı ve yenisini de alamadığım için idari işleme kalmıştım. pasaportumu elde ettiğim zaman kendilerine göndermemi istemişlerdi. bende pasaport alamadığımı anlatıp bir travel document vermelerini istemiştim ancak bu talebim kabul edilmedi.

Daha once boyle bir ornek gormemistim, ama yapmaniz gereken detayli sekilde cevaplar hazirlayip konsolosluga gondermek olmali.

ABD konsoloslugu'nun baska ulke vatandaslarina travel document duzenleyebilecegini bilmiyordum, bu dediginiz bilgileri resmi siteden mi buldunuz yoksa baska deneyim yasayanlardan mi ogrendiniz acaba?

• Merhabalar, ben geçen sene bu dönemlerde J1 vizesi için vize görüşmesine girdim ve idari işleme kaldığıma dair sarı kağıt verildi. Tam 4 hafta içinde geri dönüş yaptılar pasaportumu gönderdim ve vizemi basıp gönderdiler. Bu sene yine vize başvurusuna girdim 1 Nisan’da. Yeniden aynı olayla karşı karşıyayım. Ek bilgi istedikleri maili cevapladım beklemedeyim yine 😃 2. Kez gideceğim için şanslı mıyım? Şansız mı? Tam anlamış değilim. Umarım kısa sürer...

• @ksakrek-k Merhabalar durumuzda bir guncelleme oldu mu acaba ?Biz de 1 Nisanda gorusmeye girdik vizeniz onaylandi 3-5 gun icinde ptt verilecek dendi.cook mutlu olduk fakat ceac staruden kontrol ettigimde 01 ap 02 ready olarak gorunuyoruz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |