Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• @murat-yılmaz Texas, Austin içinde söyledi:

Öncelikle ben de bir güncelleme geçeyim. 22 ocakta houstona indik eşim ve 1.5 yaşındaki oğlumla, orada bir gece airbnbde kalıp 23te austine geldik. Houstonda 1 haftalık araç kiralamıştık. Austinde 23-26 arası airbnb kiralamıştık.
    Şu ana kadar 8 gün geçirmişiz ama o kadar yoğun günlerdi ki bana 1 yıl gibi geldi 🙂
    Uçaktan iner inmez oğlum hastalandı, ateşi çıktı, austine geldiğimizin 4.günü hastaneye götürmek zorunda kaldık, orada sigortamızın olmadığını newcomer oldugumuzu felan izah ettik , bakalım şimdi gelecek faturayı bekliyoruz:) (gerçi hastanede sadece bir fitil yaptılar ve ateşi düştü oğlumun)
    Onun haricinde austinde ilk işimiz banka hesabı açmak oldu. Yanımızda nakit para getirmiştik . Bunun hepsini bank of americaya yatırdık ve bize geçici bir debit kart verdiler.
    İkinci iş olarak eşimle kendime At&t den prepaid telefon hatları aldık.(aylık 75 dolar)
    Austine geldiğimizin 3.gününde kiralık apartman daireleri baktık. 1450 dolara 2 bath+2 bedroom bir apartman dairesi kiraladık. Security deposit olarak da 700 dolar aldılar.
    Bu arada ikeaya gittik, tüm furnitureları oradan aldık, kiraladığımız araç truck olduğu için çok faydasını gördük.
    Eşyalar eve geldi ancak yorgunluktan ve oğlanın durumundan dolayı kurulumlarını yapamadım. Bunun için de taskrabbit adlı bir uygulamadan evimize yakın birini kiraladık , 200 dolara 5 saatte hepsini kurdu.

TV+internet bağlattık yine AT&T den bu da aylık 100 dolar.
    Bu arada kiraladığımız aracın günü 29unda bitiyordu, dün de kendimize 2016 ford escape suv aldık. 17000 dolar araç fiyatı+1250 dolar çeşitli vergileri+500 dolarda 6 aylık insurance'ı var. Aracı houstonda daha önce tanışık olduğumuz BMW bayisinde çalışan bir türk arkadaşımız vesilesiyle aldık, kendisi houston bmwde sales manager olarak çalışıyor, herkese tavsiye ederim. Araç fiyatlarını kelly brook sitesinden araştırmıştım, f/p olarak çok iyi bir alışveriş oldu. Houston-Austin arası ortalama 3 saat sürüyor. Aldığımız araçla Austine geldik.

Araç işini de halletmiş olduk. Bunun haricinde mutfak alışverişlerimizi ve ufak tefek ev eşyalarını Walmarttan+whole foodslardan yapıyoruz. Bunlara da şu ana kadar 500 dolar gitmiştir.

Ben de bir aksilik çıkmazsa inşallah 4 şubatta işe başlıyorum, oryantasyon için Richardson diye bir yere çağırdılar orası da araçla 210 mil, kendi aracımla gidip-gelmeyi düşünüyorum. Oryantasyon sonrasında Austinde başlayacağım.

Austinde inanılmaz bir IT developer ihtiyacı var, işi gelmeden bulmama rağmen, Linkedin profilime Austin'i yazınca bir günde 50 tane recruiter telefonla taciz etti. Linkedin hesabımı askıya aldım.

İlk etapla çok yorulduk, burada 1.5 yaşındaki oğlumun da etkisi büyük 🙂 ( Ne yaparsak yapalım her şeyi 3 kişi yapmak zorundayız, bu da bazen bizi ve oğlumu yıprattı)
    Ayrıca taşınma sürecinde ve araba almayı düşünüyorsanız ciddi bir nakit ihtiyacı oluyor, bunu da gelecek arkadaşlara hatırlatmak istiyorum.

Şimdilik bu kadar 🙂 Have a great day 🙂

Hayırlı olsun. Oğlunuza da geçmiş olsun.

• Austin start-up'lardaki is ilanlari icin asagidaki siteyi incelemenizi oneririm.
    Ozellikle SW developer ilanlari bolca mevcut.

• @Murat-Yılmaz Hayırlı olsun, yeni hayatınızda bol şans ve sağlıklar diliyorum sizlere.
    Başka bir konuda yazılmıştır ama konusu açılınca ayrıca yazmak istedim, çoğu yerde yazılmıştır belki ama bazen unutulabiliyor.. Amerika'ya gitmeden önce kendinize, eşinize ve varsa hatta en önemlisi çocuklarınıza bir takım ilaçlar yazdırıp almayı ihmal etmeyin bence. Biz 2 torba ilaçla gitmiştik. Antibiyotikten tutun da yanık kremi ateş düşürücü her birşey vardı yanımızda. En azından nezle grip tarzı veya ufak ateşlenmeler gibi durumlarda evde tedavi uygulayabilirsiniz. Arıca varsa kullandığınız gözlükler, lenslerin numaraları reçeleri yanınızda olsun (güncel olanları özellikle) Ben ıhlamur bile alıp götürmüştüm 🙂

• @gizemyavuz92 esasında baya bir antibiyotik getirdik yanımızda, ancak burada grip, nezle,ateş düşürücü vb.. şeyler için cvs,walmart vb.. marketlerde çok daha etkili reçetesiz ilaçlar var, o yüzden üzerinde fazla düşmemiştim. Ancak bizim esas sorun, oğlanın hiçbir ilacı içmemesi, cvsten envaii çeşit ateş düşürücü, ibufren felan aldık ama hiçbirini içmedi. Hastanede bunu anlattık, onlarda fitil verdi, fitil bizim hiç aklımıza gelmemişti, o ateşini düşürdü çok şükür .

• Merhaba herkese. Ben hemen yukarıdaki Murat Yılmaz’ın eşiyim 🙂 yaşadıklarımızı zaten özetlemiş. Bugün 11. Gün, biraz daha iyiyiz, inşallah eşim işe başlayıp düzenimizi bulunca daha iyi olacağız. Benim sizlere sorum şu, bizim 17 aylık bir çocuğumuz var. Benden çok ayrılmıyor bu sıralar ama Türkiye’deki doktora çalışmam için haftada birkaç saat bile olsa onu bir yere bırakmak istiyorum. Austin’de çocuğunu böyle part time bir yere bırakıp memnun olanlar yazarsa çok sevinirim. Uykuyu hiç sevmediği için de uyuyunca yazarım olayı da olmuyor. 🙂

• @nihan-yilmaz Texas, Austin içinde söyledi:

Merhaba herkese. Ben hemen yukarıdaki Murat Yılmaz’ın eşiyim 🙂 yaşadıklarımızı zaten özetlemiş. Bugün 11. Gün, biraz daha iyiyiz, inşallah eşim işe başlayıp düzenimizi bulunca daha iyi olacağız. Benim sizlere sorum şu, bizim 17 aylık bir çocuğumuz var. Benden çok ayrılmıyor bu sıralar ama Türkiye’deki doktora çalışmam için haftada birkaç saat bile olsa onu bir yere bırakmak istiyorum. Austin’de çocuğunu böyle part time bir yere bırakıp memnun olanlar yazarsa çok sevinirim. Uykuyu hiç sevmediği için de uyuyunca yazarım olayı da olmuyor. 🙂

Size tavsiye edebilecegim bir uygulama var. Urbansitter diye bir app. Cocugunuza bakici tutabiliyorsunuz istediginiz saat araliginda, full time yada part time olarak. Dilerseniz bi buna bakabilirsiniz, cocugunuza evde goz kulak olunurken sizde musait bir yere gidip calismalariniza devam edebilirsiniz. Cok kaliteli sitterlar var bende gecen gun kesfettim, henuz deneyemedim tr'deyim ama gelince deneyecegim.

• ⭐⭐

Merhaba Arkadaslar ailecek sevdiğimiz bir arkadasımız 🙂 Austin'i de arastırın dedi. ve ben 3 saattir sureklı arastırıyorum. Gelecek vaad eden ve hızlı bir gelişim potansiyeli olan bir sehire benziyor. Houston 'a gör ebiraz daha küçük bir sehir olması artı, evlere baktıgımda (trulia'dan) bir tık sanki daha uygun gibi geldi. Acaba yaşam masraflarınızla ilgili örnek paylaşabilirmisiniz. hangi neighborhood ları önerirsiniz. geldiğimizde oğlumuz 3 yasını bır kac ay geçmiş olacak insallah. Teşekkür ederim. Sevgiler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐

@ayvalik10 katıldım. Tesekkür ederim.

• Austinle houston'u karşılaştırdığımızda austinin artısı eskisi nedir ? Nüfus yarı yarıya az olduğundan uber, doordash vb. uygulamalarda sipariş gelmesinde sıkıntı olabilir mi ?

• South By Southwest (SXSW)

South By Southwest dedicates itself to helping creative people achieve their goals. Founded in 1987 in Austin, Texas, SXSW is best known for its conference and festivals that celebrate the convergence of the interactive, film, and music industries. An essential destination for global professionals, the event features sessions, showcases, screenings, exhibitions, and a variety of networking opportunities. SXSW proves that the most unexpected discoveries happen when diverse topics and people come together.

Join us March 8-17 in Austin, Texas for SXSW 2019 and be a part of one of the most diverse, collaborative, and inventive communities in the world.

• ⭐⭐

@hawkerx acaba bu sorunuza şu bakıs acısıyla bakılabılır mı?
    ınsanlar cok yogun calısıyorlar ve okuyorlar , yemek yapmaya zamanları yok. iyi maaslar alıyorlar ,alım guclerı fazla ve bu nedenle bu applerden yararlanıyorlar (geçiş sürecinde + ) daha sonrası,kendım ıcın dusunuyorum, oradaki ailelerin en buyuk sosyalıtesı kendılerının ve cocuklarının spor yapması hah işte burada ben devreye girmeyi planlıyorum 🙂

peki siz nasıl bir taktik geliştirmek istiyorsunuz? geciş süresinden sonra? bu önemli olabilir. içime cok sindi austin... hadi inşallah 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sharm Texas, Austin içinde söyledi:

South By Southwest (SXSW)

South By Southwest dedicates itself to helping creative people achieve their goals. Founded in 1987 in Austin, Texas, SXSW is best known for its conference and festivals that celebrate the convergence of the interactive, film, and music industries. An essential destination for global professionals, the event features sessions, showcases, screenings, exhibitions, and a variety of networking opportunities. SXSW proves that the most unexpected discoveries happen when diverse topics and people come together.

Join us March 8-17 in Austin, Texas for SXSW 2019 and be a part of one of the most diverse, collaborative, and inventive communities in the world.

Elinize saglik sayin @Sharm

Eglence, film veya muzik alanlarinda calisan arkadaslara gitmelerini kesinlikle tavsiye ederim. Oldukca onemli bir fuar bu; ayrica TurkishStation da SXSW'de olacak, gidip tanisin ve networking kurun. Eger tanidiginiz hickimse yoksa, bana ulasabilirsiniz, TurkishStation'daki arkadaslari taniyorum, sizi yonlendirebilirim.

• @hockeyumpire2 Texas, Austin içinde söyledi:

@hawkerx acaba bu sorunuza şu bakıs acısıyla bakılabılır mı?
    ınsanlar cok yogun calısıyorlar ve okuyorlar , yemek yapmaya zamanları yok. iyi maaslar alıyorlar ,alım guclerı fazla ve bu nedenle bu applerden yararlanıyorlar (geçiş sürecinde + ) daha sonrası,kendım ıcın dusunuyorum, oradaki ailelerin en buyuk sosyalıtesı kendılerının ve cocuklarının spor yapması hah işte burada ben devreye girmeyi planlıyorum 🙂

peki siz nasıl bir taktik geliştirmek istiyorsunuz? geciş süresinden sonra? bu önemli olabilir. içime cok sindi austin... hadi inşallah 🙂

Ben tarihçiyim Amerikan tarihide çalıştım. Şu an çok önemli bir kurumda Askeri Tarih Yüksek Lisans yapıyorum bitirip gideceğim. İlk hedef ingilizcemi dahada geliştirip öğretmenlik daha sonrada doktora ve westpoint askeri akademisinde bir kariyer uzun vadede

• ⭐⭐

@hawkerx ne harika 👍 bol sans ✨

• Yasaklı

@Tagudar bakın burası tam size göre. 🙂

• @Sinem-Akçam bende okumaya başlamıştım zaten 🙂 Teşekkürler sinem hanım

Benzer Başlıklar

• 125
  • 76
  • 34
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |