Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Doğrudur Sn @crazycells , YÖKSİS e aktarılınca kayıtlar e-devletten görülmüştü.

• Merhabalar,
    Ben yabancı uyruklu tahliliyim, Türkiye öğrenci olduğumdan Ankara'da olacak vize görüşmem.
    KCC belgeleri 10 Kasım'da yolladım, ve Eylül ayından itibaren kendi ülkeme giriş yapmadım. 1 Mart'ta 8 Kasım'da alınan adlı sicil belgesini gösteriyim mi?
    Ailemden yeni almalarını istedim, çevirmeden göndermişler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmad DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar,
    Ben yabancı uyruklu tahliliyim, Türkiye öğrenci olduğumdan Ankara'da olacak vize görüşmem.
    KCC belgeleri 10 Kasım'da yolladım, ve Eylül ayından itibaren kendi ülkeme giriş yapmadım. 1 Mart'ta 8 Kasım'da alınan adlı sicil belgesini gösteriyim mi?
    Ailemden yeni almalarını istedim, çevirmeden göndermişler.

Buyuk bir ihtimal kabul edilir, o tarihten sonra ulkede yasamamissiniz zaten. Eger kabul edilmezse yeniden alip gonderirsiniz.

• @bozon biz vizemizi aldik.iki sekilde de evraklarimizi verdik, e devlet olanlari aldilar.

• Merhabalar,
    Şuan için başarılı sonuç alamadığımız sağlık muayenesi (dr.Ungan) tecrübemizi aktarmak istiyorum. Doktor randevumuz 30 Ocak 2019'da idi. Sabah esenboğa'ya indikten sonra araba kiraladık. Doğrudan Kuğulu parka gidip arabamızı hemen yandaki otoparka kiraladık. Tunalı Hilmi Caddesinde bir şeyler atıştırdıktan sonra eşim, kızım ve ben Unganlara gittik. eşim aynı zamanda 3 aylık gebe. eşimim gebeliğinden dolayı biraz endişeliydik. Genel prosedürün dışında unganların bir takım talepleri olmuştu.olmuştu. Hamilelerde göğüs röntgeni bebeğe zarar verir mi? vermez mi? tartışmaları eşliğinde ofise girdik. pasaportları teslim ettikten sonra fotoğraf çektiler. Düzen laboratuvarına göndermeden eşimin hamileliğinden dolayı Dr. Mehmet Bey i görmemizi istediler. yaklaşık 30-40 dk bekledikten sonra eşimi içeri aldılar. Bu arada bende kızımın uyku vakti geldiği için onu uyuttum. Dr. Mehmet Bey ile 30 dk lık görüşmeden sonra eşim çıkageldi. hamileliğin erken haftaları olduğu ve bu yüzden göğüs röntgenini gitmeye yakın bir tarihte çekmemizi veya doğum burada yaptıktan sonra gitmeyi önermiş. Tabii nihai kararı bize bırakmakla birlikte eşim üzerinde derin etki bırakmış. Bu yüzden gebeliğin bu zamanlarında göğüs röntgeninin bebek üzerinde etkisinin sıfır düzeyine yakın olmasına rağmen ( bir çok radyolog ve kadın doğum uzmanından teyit edildi) Dr. Mehmet Bey'in tavsiyesine uyduk. Nede olsa bir vesvese insanı yok edebilir. uzun lafın kısası doktora muayene olmadan ofisten ayrıldı. 7 Şubatta olacak olan vize randevumuza doktor raporu olmadan gideceğiz. 2 ay sonra doktor raporu aldıktan sonra vize almayı umut ediyoruz ve hemen sonrasında da gitmeyi planlıyoruz.

Herkese bol şanslar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dreambig gecmis olsun, saglik raporunu ailece hicbiriniz almadiniz mi yoksa sadece esiniz mi almadi?

• @crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@dreambig gecmis olsun, saglik raporunu ailece hicbiriniz almadiniz mi yoksa sadece esiniz mi almadi?

Kızım ve benim istersek muayene olabileceğimizi söyledi. Ancak biz hem süreçler ayrışmasın diye hemde kızımın rutin aşılarını yaptıktan sonra gideriz muayene olmadık. Acaba bu aşamada eşimin dosyasını ayırıp mevcut turist vizesi ile gidip doğum yaptıktan sonra ve dosyasını da amerika'ya transfer edip ordan süreci devam ettirebilir miyiz?

• @dreambig hamilelerin röntgen çekilmesi kararı sizemi ait yoksa doktor olmaz diyince röntgen olmuyormu

• @dreambig mesela hamileyim ama sorun yok röntgen çekmek istiyorum diyen kadınlara röntgen yapılıyormu

• Yasaklı

@cemil-yaman muhtemelen o durumda "sorumluluk bana ait diye" bir kağıt imzalamanızı isterler ki sorumluluk büyük

• @cemil-yaman DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@dreambig hamilelerin röntgen çekilmesi kararı sizemi ait yoksa doktor olmaz diyince röntgen olmuyormu

Kendi doktorumuzdan sonografi ve gogus rontgeni cekilmesinde sikinti olmadigina dair yazi istiyorlar. Onlari goturmemize ragmen Mehmet bey, riski minimize etmek adina daha sonra yapmamizi onerdi. Bizde kabul ettik.

• @mhepekiz DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@cemil-yaman muhtemelen o durumda "sorumluluk bana ait diye" bir kağıt imzalamanızı isterler ki sorumluluk büyük

Oyle bir kagit imzalatmiyorlar.

• Yasaklı

@dreambig ben sanki öyle bir şey okudum unganlar sitesinde ama yanılıyor olabilirim

• Yasaklı

@dreambig bir onam belgesinden bahsediyordu hamilelikle alakalı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dreambig DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Kızım ve benim istersek muayene olabileceğimizi söyledi. Ancak biz hem süreçler ayrışmasın diye hemde kızımın rutin aşılarını yaptıktan sonra gideriz muayene olmadık. Acaba bu aşamada eşimin dosyasını ayırıp mevcut turist vizesi ile gidip doğum yaptıktan sonra ve dosyasını da amerika'ya transfer edip ordan süreci devam ettirebilir miyiz?

teoride mumkun; ama ne turist vizesini bu amacla kullanmanizi ne de sureci ABD'de tamamlamanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemil-yaman DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@dreambig mesela hamileyim ama sorun yok röntgen çekmek istiyorum diyen kadınlara röntgen yapılıyormu

saglik raporunu tamamlamak icin rontgeni de cekmek zorundalar, bununla ilgili resmi sitelerde bilgi vardi. Rontgeni cekmeyince vizeyi de alamiyorsunuz rapor eksik oldugundan. Hamilelik ile ilgili konuya aktarilmisti diye hatirliyorum. O konuya da bakin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mhepekiz DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

bu fikir sanirim daha once tartisilmisti ve pratikte mumkun olmadigina kanaat getirmistik. Aklinizda ondan kalmis olabilir.

• Tekrardan Merhabalar. Bir sorum olacak. Pazartesi günü saat 7:45'te randevumuz var. Fakat sağlık raporlarımızı bize aynı gün saat 09:00'da verebilecekler. Bu konuda nasıl bir sorun yaşarız? Ortalama 1 saatlik bir gecikme için bize sorun yaşatırlar mı yoksa yardımcı olurlar mı?

• Tekrar merhaba, numaram 13xxx mulakat tarihim 4 mart olarak belirlendi. Benim sorum su olacak, yaklasik 2 yildir e2 vizesi ile amerikada calisiyorum. fakat islerimiz pek iyi gitmiyor. Bu nedenle yilin cogu zamani turkiyede kaliyorum. Maas ta alamiyorum. oradaki sirket sahibi aile dostumuzdu ve istifa edip sirketi babama devretti. Yani pratik olarak sirket sahibi ben olsamda dokumanda babam ve benim gibi vize sahibi olanlar bilirler, calistiginiz sirketin sahibi sizin yakininiz olamamalidir. Ancak o zaman sartlar bunu gerektirdigi icin bu devri gerceklestirmek zorunda kaldik. Durumun biraz karisik oldugunu biliyorum ve yardiminiza ihtiyacim var. Suanda sirket hesabinda 15 bin usd civari para var, bu parayi amerikadaki kendi hesabima gecirip, bunu mu gostermeliyim yoksa turkiyede ayri bir hesap acip, para koyup konsolosluga bu evrakla mi gitmeliyim? Acikcasi bu vizeden hic bahsetmek istemiyorum cunku ne yazikki vize aldigim tarihten itibaren bir cok talihsizlikle karsilastik ve e2 sartlarini yerine getiremedik. Simdiden tesekkur ederim.

• @taygun-kurtulus DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Tekrardan Merhabalar. Bir sorum olacak. Pazartesi günü saat 7:45'te randevumuz var. Fakat sağlık raporlarımızı bize aynı gün saat 09:00'da verebilecekler. Bu konuda nasıl bir sorun yaşarız? Ortalama 1 saatlik bir gecikme için bize sorun yaşatırlar mı yoksa yardımcı olurlar mı?

7.45 de olan randevunuz muhtelemen hemen o saatte başlamayacak baya bir bekleyeceksiiz, takribi sonuçların çıkacağı saatte sizi mulakata almak isteyecekler ama bunu ilk girişte hemen içerideki bir görevliye söylerseniz yardımcı olacaklardır. Bu sebepten o günkü görüşmenizi ertelemezler. Sorun etmeyin, şimdiden bol şans! .

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |