Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @rüzgar çok teşekkür ediyorum. Güzel dikenlerin için

• @afroturkish Çok teşekkürler.

• @sadikcagan Umarım sizin için de her şey bu sene başlar.

• @gkhn-clkkn Aminn.. :)))

• Beklemek insanları gerçekten hem MENTAL olarak Hem de RUHSAL olarak yoruyormuş.... :(((

• @ahmad @Halil-Şekeroğlu
    Bugün burası ne güzel oldu herkese randevu tarihi gelmiş :)) Gözünüz aydın kocaman Tebrikler.. :))

• Xxxxx xxxxx:You have received this email notification to inform you that you have updates available at https://www.dvlottery.state.gov/ESC . Please log in using your confirmation number from your original application to complete further processing.

Şeklinde bana gelen mail..

Bunun dışında başka bir mail gelecek mi randevu için..

• @sfati Dvlottery sitesine girip confirmation numariniz ile randevu yeri tarihi ve saatini ogrenebilirsiniz. baska mail gelmicek sanirim.

• @gkhn-clkkn ewet onu biliyorum.. aslında sormak istediğim, istenen belgeler le ilgili bir mail gelmeyecek mi randevuya giderken..

• @sfati Hayir gelmiyecek. isterseniz bu basligin ilk sayfasindan,
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri?page=1
    veya

resmi sayfasindan belgelere ulasabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Mulakat tarihi alan arkadaslarin gozu aydin...

Lutfen forum cizelgesindeki bilgileri guncellemeyi unutmayin arkadaslar:

• KCC'den evrak maili alan en yüksek numara 21xxx lerde daha yüksek bir numaraya sahip arkadaş var mı ?

• @ahmett DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar. Yazmak için hünüz fırsat bulabildim. Bizim de 5 Ekim Cuma günü mülakatımız vardı. Süreç daha önce mülakata katılan arkadaşların belirttiği gibi ilerledi. Paylaşımda bulunan tecrübelerini aktaran arkadaşlara çok teşekkür ediyoruz çünkü buradan edindiğimiz bilgiler doğrultusunda hiç zorluk yaşamadan mülakat dahil tüm süreci sorunsuz ve rahat bir şekilde geride bırakmış olduk.

Mülakat süreciyle alakalı detaylı bilgiler var. O nedenle bende bir kez daha tekrar etmeyeceğim. İşim nedeniyle vizeyi öteleme talebinde bulunduk örnek olması açısında bu konuya değineceğim.

Vizenin verilmesi durumunda Nisan ayında çıkış yapmak durumunda kalacaktık. Bu durum bize işim dolayısıyla uymadığı için erteleme kararı almıştık. Yine buradan edindiğim bilgiler doğrultusunda erteleme talebinin en uygun yolunun sağlık raporunu almadan mülakata katılmak olduğunu anladık. Öyle de yaptık.

Görüşme esnasında konsolos hanım neden sağlık raporumuzun olmadığını sordu. Bizde işle ilgili olan durumu aktarıp, 2-3 ay kadar daha süreye ihtiyacımızın olduğunu, gerçekten gitmek istediğimizi, süreci tehlikeye sokmadan süre uzatmanın sağlık raporu almadan görüşmeye katılmak olduğunu düşündüğümüzü söyledik. Kosolos hanım vizelerin kısıtlı olduğunu hatırlatmakla birlikte bu şekilde sorun olmayacağını söyledi. Teyit amaçlı bir kez daha sordum. İki ay kadar bir sürenin makul olduğunu sorun oluşturmayacağını düşündüğünü söyledi. Haklı olarak kesin bir ifade kullanmadığını da belirtmek isterim. Eksik evrak formuyla birlikte pasaporlatımız alıp çıktık. Aralık sonu sağlık raporunu göndermeyi planlıyoruz.

Arkadaşlar merhaba. Son gelişmeleri şöyle; Aralık sonu göndermeyi planmadığımız sağlık raporu için 14.01.2019 tarhinde sabah 09:00’a randevu aldık. Ertesi gün sonuçları alıp 16.01.2019’da da eksik evrak formu ve pasaportlar ile birlikte konsolosluğa gönderdik. Evrakların 18.01.2019’da ulaştığına dair bilgi aldık. 25.01.2019 da yani tam bir hafta sonra ise vizemizin onaylandığı bilgisi geldi. Ayın 28’inde de pasaporlarımız geldi. Sonuç itibariyle herhangi bir sorun olmadan gidiş süremizi 3 ay ertelemiş olduk. Kısmet olur, bir aksilik olmaz ise Haziran ayı içerisinde giriş yapmayı planladık.

• @crazycells yanıtınız için teşekkür ederim. Benden işlem yapılması için ad, soyad, case numarası ve doğum tarihi haricinde PIN vermemi istediler. “Please provide the pin” yazıyor. Pin’in ne olduğunu biliyor musunuz?

• Mülakat yerimin değiştirilmesi için KCC’ye mail gönderdim. Benden onlara PIN vermemi istediler. Bu PIN’in ne olabileceği hakkında bilgisi olan var mı?

• Mülakat maili alanlara hayırlı olsun. mailler genelde ayın sonunda geliyor.

• hem sağlık hem de vize mulakatları için gerekli evrakların bir listesini çıkardım. Burada paylaşacağım.

• Merhaba,
    Sağlık muayenesindeki deneyimlerimizi yazıyorum
    4 kişilik bir aileyiz. Sağlık muayene randevümüz 28 Ocak 2019 saat 10:15’te idi. Dr.Munganların muayenehanesine 50m uzaklıktaki bir otoparka aracımızı 3 saatliğine 8,5 TL’ye saat 9:30’da park ettik. Düzen laboratuvarın yanındaki işhanının 4. Katına Prof. Dr. Mehmet Mungan’nın muayenehanesine çıktık. Randevu saatimizden 45 dakika önce gittik. Bizim dışımızda kimse yoktu. Hemen işlemlerimize başladılar. Pasaportlarımızı ve case numaramızı yazılı olduğu belgeyi istediler ve verdik. İşlemlere başlıyoruz lütfen oturun dediler. Case numaramızı bilgisayara yazdıktan sonra case numaramızın yazılı olduğu belgeyi geri verdiler. Sonra bizi tek tek çağırarak webcam ile fotografımızı çektiler. Sonra bir forma imza attırdılar. Çocuklarımın formuna eşimin imzalamasını istediler. Bu işlemlerin hepsi 10 dakika sürdü.
    Pasaportlarımızın içinde koydukları bir form ile 3.kattaki Düzen laboratuvarına gidin işlemlerizi yapıp gelin dediler. Bir kat aşağı inip kayıt bölümünden iki kişi (ben ve eşim) için 235 USD istediler. Ben 300 verdim 200 aldılar diğerini nakit veya kartla ödeyin dediler. Çünkü USD üstü yokmuş. Biraz yüksek kurdan 35 USD için ayrıca 185 TL ödedim. (Bence yanınıza kişi başı için 118 usd alın).
    Sonra bekleyin size sesleneceğiz dediler. Burası bayağı kalabalıktı yaklaşık 20 dakika sonra sırayla beni ve eşimi kan ve idrar tahlil örnekleri için çağırdılar verdik ve forma imza attırdılar. Şimdi yine solanda bekleyin akciğer (x-ray) filmi için sesleneceğiz dediler. 30 dakika daha bekledik. Bizi x-ray için çağırdılar. Sadece belimizin üzerindeki giysileri atlet hariç çıkarmamı istediler ve film çektiler (Pratik olması açısından tişört veya kazak giyin ki düğmelerle uğraşmayın). Bu işlem, yaklaşık 2-3 dakika sürdü ve forma bir imza daha attırıp form ve pasaortumuzu geri verip 4. Katta gitmemizi söylediler. Toplam Düzen laboratuvarında yaklaşık 1 saat kaldık.
    4.katta geri gidip form ve pasaportumuzu verdik. Muayenede için bekleyin dediler. İçerisi çoğunluğu iranlı olmak üzere bayağı kalabalıktı. Yaklaşık 30 dakika sonra bizi tek tek çağırdılar. Girişteki asistan kız benim boy ve kilo ölçümü yaptı. Sonra alt çamaşır ve çorap hariç üzerimizi çıkarmamı ve mavi önlüğü giymemi ve Dr. Handan Mungan muayene için beklememi söyledi. Yaklaşık 10 dakika sonra Dr. Handan Mungan geldi. Muayene etmeye başladı, herhangi bir hastalığım, ameliyat, psikolojik bir hastalık geçirip geçirmediğimi sordu, intihar girişimi olup olmadığı, cinsel herhangi bir hastalığım, dövmem olup olmadığını sordu. Bu arada aşı kartımızı sordu aşı kartım yok ancak aşılarımın hepsiniz zamanında yaptığımı söyledim. Aşı kartı olmadığı için yapmak zorundayım dedi ve 4 adet aşı yaptığını söyledi ve işlemleri tamamladı.
    Eşimi de çağırdı sonra çoçuklarımı da çocuklarımın birine ben ve birine de eşim eşlik etti. Eşime de benzer sorular sormuş ve eşim doktor olmasına rağmen eşime de 4 adet aşı yapmış. Çocuklarımın aşı kartı vardı. Birisine sadece ilave grip aşısını birisine de hem grip hem de menenjit aşısını yaptı. Çünkü bunlar aşı kartlarında yokmuş. (Özellikle girip çok saçma bence para kazanmak için yaptılar. Zaten grip aşısının zamanı zaman kısıtlı ve anlamsız. )
    Sonra bekleme solanuna beklememizi istediler. 4 kişi içinde Munganlara da 920 USD ödedim. Sonra pasaportlarımızı iade edip yarın 16:00 sonuçlarımızı pasaportlarımızla beraber almamızı söylediler. Biz de ofislerinden ayrıldık. Tüm işlemler 1155 USD tuttu ve yaklaşık 3 saat sürdü. Bir sonraki gün saat 15:15’de gidip sonuçları aldık. (Mustafa)

• Sayın @gunesdogdu , hayırlı olsun tebrik ederim, paylaşım için teşekkürler, inşallah mülâkat da sorunsuz geçer, yeni hayatınızda başarılar...

• @ahmett Bilgilendirme için teşekkürler. Gozunuz aydın..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |