DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@rasitcenngiz eğer bu çabanız göçmen vize basmayan bir ülke içinse, yorum yapamıyorum.
    bol şans..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@brucewayne benim deneyimim yeter mi kontrol eder misiniz?
    ona göre cevaplayacağım.

• @gucarslan çaba dan bahsetmiyorum sadece ilerisi için mülakat sayısı yoğun olmayan ülekere bakıyordum sordum gözüme çarptı sizden de anladaığım kadarıyla göcmen vizesine sahip olmamız gerekiyor illaki yanlış anlamıssam kusuruma da bakmayın çok teşekkürler bu arada.

• merhaba,

Mailing and Permanent Address Information alanında Permanent Address kısmında sırasıyla does not apply , note available yet, none, none, alabama, 00000,does not apply yapıyorum ama ilerleyemiyorum hata veriyor aşağıya bıraktım. line 1 ve line 2 kısmına kırmızı ok gosterıyor
    ekte resim var

Please correct all areas in error as indicated below. Once you have finished, click ‘Save’ or ‘Next’ to continue completing your online application form.
    U.S. Street Address (Line 1) is invalid. Only the following characters are valid for this field: A-Z, 0-9, period (.), question mark (?), apostrophe ('), hyphen (-), comma (,), semi-colon (;), and space.
    U.S. Street Address (Line 2) - leading spaces found in your entry.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rasitcenngiz hayır, geçmiş yılların deneyimlerine bakarsanız bütün dosya taşımaların göçmen olmayan (turist) vizesi ile olduğunu görebilirsiniz.

• @gucarslan teşekkürler 🙂

• merhaba ds260 formunda amerikadan bir adres isteniyor. bu adresi sonrasında isteiğimiz zaman güncelleyebiliyormuyuz? adres bulmakta zorlanıyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@LEYLA-GÜNEŞ öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    sonra bu başlığın 3. iletisini okuyun.

• Öncelikle herkese merhabalar,

Başvuru sürecinden sonra çekiliş sonucu açıklanmadan önce evlendim ve 4 mayısta hak kazandığımı öğrendim fakat sıralamam 14 bininci sıralardayım. Eşim Amerikada öğrenci olduğu için F2 vizesi ile vizeye başvurmayı düşünürken bu hak ile birlikte kafam çok daha karışmış oldu. Mülakat sırasının gelmeyeceğini düşünmekle beraber nasıl bir süreç izleyeceğime karar verememekteyim.Bu veya buna benzer bir durum yaşamış kişilerin fikirlerine ihtiyacım var. Herkese şimdiden teşekkür ederim.

• Bu ileti silindi!

• @LEYLA-GÜNEŞ sanal adres alabilirsiniz internetten ücretsiz ben öyle yaptım eğer mülakatlara girecek kadar ileri gidersek o zaman elle tutulur bir adres verecem.

• @gucarslan bulamadım sizin deneyiminizi çok karışık sayfa yeni üye oldum destek olur musunuz ?

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Denizli2030 DS60 formunuz submit edin ancak sağlık muayenesi olmadan mülakat katılın.
    çünkü ciddi bir maliyet olacaktır sizin için.
    bu cn ile muhtemelen ekim ayı'nda mülakat alırsınız, mülakat tarihi alınca haberleşelim, tekrar bir kaç detay paylaşacağım.

Yani anladığım şansımızı deneyeceğiz. Ben bu konu ile ilgili özel danışmanlık hizmeti alabileceğim bir öneriniz var mıdır?

• @kermit1989
    Bu mantıkla hareket ederseniz sürecinizi riske atmış olursunuz. Turist vizenizin olması sizin başka ülkelerden mülakat alabilmeye uygun olduğunuz anlamına gelmiyor. Unutmayın ki diğer ülkelerin vatandaşları da DV talihlisi oluyorlar. Eğer orada turistlik dışında yasal olarak bir dayanağınız yoksa, dosyanızı mülakata orada gireceğim diyerek doldurmayın. Yanı sıra DV24 talihlileri konsolosluklardan rica ederek dosya transferlerini ilgili konsoloslukların kapasitesi ve müsaitlik durumları dahilinde gerçekleştirdiler. Yine de sizin süreciniz sizin kararınız. Bol şanslar.

• Merhaba DV25 Talihlisiyim CN 21XXX. Henüz DS-260 Formunu doldurmadım dosya taşımakla ilgili araştırmalar yapıyorum. Umman çok önerildi DS-260 Formunda Umman mı seçmeliyim yoksa Ankara seçip kasım-aralık aylarında mail atıp kendim mi dosyamı taşımalıyım. Teşekkür ederim.

• @ugursway Haklısınız bundan dolayı direk Viyana konsolosluğuna mail attım kabul edip etmeyecekleri hakkında. onlarda gelen cevaba göre ilerliyeceğim

• @Revolter hocam cevabınız için teşekkür ediyorum. Dediğiniz gibi süreç için çok erken ama erkenden bilgi sahibi olmak ve bocalamamak için uğraşıyorum. Yeşil pasaportu hak edemedim maalesef. Memuriyet sürem yeterli olmadığı için. Bakalım bol bol araştırma yapmaya devam

• @rasitcenngiz teşekkürler.

• @crazycells Şuanki adresim ankara kccye mail attığımda şöyle bir geri dönüş aldım. Ds 260 ta konsolosluk ankara olarak doldurup daha sonra dosyayı taşıyacağım.
    Thank you for your inquiry.

When filling out your Form DS-260 you will have the opportunity to update your physical address and to select the consular section at which you would like to be interviewed. Generally speaking, this must be the consular section that is closest to where you will be living, in the country of your residence, when you are interviewed. (Please note that Post Office Boxes and mailing addresses in care of another person do not justify a change of interview location.)

If you must change your address or interview location again after you have submitted your DS-260, you will need to write to [email protected] to have your application unlocked and your case reassigned to a new location.

If your interview has already been scheduled, you must contact the embassy at which you have been scheduled to determine if your case can be transferred to a different location.

• @gucarslan çok teşekkür ederim, buldum 🙂
    Bir sorum daha olacaktı, şuan Amerika Turist vizesine başvursam süreci orda devam ettirmek adına, dv sürecimi olumsuz etkiler mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

52

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |