Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Mail e de cevap vermiyorlar formu doldurursan dönüş yaparlar dediler ortada tık yok aynı @dpdemir

• AP surecindeyken, dosyamiza islem yapan calisanlar DS260 formumuzu acarlarsa bunun bilgisini veriyorlar mi? Kontrol etmeli miyiz formumuzu acmislar mi diye?

• Merhaba bir önceki vize başvurusu ap ye kalıp uzun süre bekledikten ve bu başvuru sonuçlanmadan tekrardan vizeye başvurup yeni başvuruda vizesini alan bir forum üyemiz vardı. Bir arkadaşım bu deneyimi arıyor. Ben biraz baktım ama bulamadım, deneyimi yazan arkadaşımız ya da bu deneyimi hatırlayan beni o iletiye yönlendirebilir mi? Teşekkür ederim

• @Muhtaradana B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları 47.sayfada

• @dpdemir çok teşekkür ederim, zahmet verdim.

• @Muhtaradana Ne demek. Rica ederim.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   F Fırat ERKAL 

• Merhaba ap sürecinde bizden istedikleri ds5535 formunu doldurdum ve [email protected] adresine atacagim konu bölümüne case numarami yazip yollamam yeterli degilmi?
    Birde cocugumuzun okul surecinin geldigini ve magduriyetimizi belirtmek icin yazdigimiz mektubu ankaraiv@state adresine göndereceğiz yine konu kısmına case number yazarak dogru mu ?

• Son olarak bugunmu atsam yoksa yarin mesai saatleri içerisinde mi atsam daha iyi olur yoksa farkeden birsey olmazmi ?

• @MyLife-0 e-mail atmanın zamani fark etmez bence.neden APye kaldınız eksik evrak mi sabıka kaydi mi

• @begumm hicbirsey ap isaretli sari kagitla pasaportu geri verdi ve adli surece kaldığımı gelecek maili takip etmemi istedi gelen mailde sadece ds5535 ile alakalı baskada birsey soylemedi

• @MyLife-0 Konu bolumune; dosya numaranizi, ad-soyad, Supplemental Question Form DS-5535 yazabilirsiniz.
    Tamamlar tamamlamaz formu gondermeniz iyi olur. Bugun gonderebilirsiniz. Formu gonderdikten sonra size auto reply maili gelmesi gerekiyor. Siz yine de 1-2 gun sonra “gonderdigim DS-5535 formunu aldiniz mi? Yapmam gereken baska herhangi bir sey var mi? seklinde bir kontrol maili yazip takibini yaparsiniz.

• @dpdemir tamam cok teşekkürler 🙏

• @MyLife-0 Rica ederim. Hepimize bol sans.

• @gucarslan Üstadım selamlar.
    11 Mart 2024 tarihinde balgam testi sonuçlandıktan sonra;
    Asıl talihli olan eşim, ve küçük oğlum 22 mart tarihi itibarı ile vizelerini aldılar çok şükür 🙂
    12 mart'ta AİS ile pasaportları göndereceğimiz gün maalesef ben ve büyük oğlum için DS5535 istendi.( Aslında mülakatın üzerinden 2 ay geçmişti ve bu formu yeni gönderdiler) aynı gün biraz sinirli bir ruh hali ile biraz da kırgın olarak maalesef ds formunu aceleye getirdik, soruların bir çoğuna "DS260'ta bilgiler verilmiştir" diyerek sitemkar şekilde gönderdik 🙂
    Nabız 3-4 gün sonra normale dönünce DS 5535'i tekrar inceleyerek tüm sorulan soruları en ince ayrıntısına kadar detaylandırıp formu tekrar "UPDATE DS5535" başlığı altında ankara'ya ankaraivap@ adresine gönderdim.
    hemen akabinde "mailiniz ulaştı" bilgisi geldi.
    uzattım kusuruma bakmayın lütfen ;
    ilk DS 5535 Gönderme tarihim : 12 mart 2024
    Ceac güncelleme : 13 ve 14 mart 2024
    "UPDATE DS5535" gönderme tarihim: 22 mart 2024
    Ceac'da kontrol ediyorum "Case Update": 22 mart 2024 olarak gözüküyor halen.
    Fakat biraz önce; https://tr.usembassy.gov/visas/immigrant-visas/iv-status-check/ sitesinden kontrol ettiğimde: "Website Updated:29 March 2024" olarak gözüküyor. ekran görüntüsünü buraya atmaya çalışıcam.
    Malum; "umut" fakirin ekmeği olduğundan kendi kendine gelen bu güncelleme (konsoloslukla bir iletişim olmadı bu tarihe kadar) olarak mı görmeliyim sizce?
    son olarak ; 22 mart'tan sonra konsoloslukla hiç iletişime geçmedim ,konsolosluğa konu hakkında bir bilgi maili göndermek uygun olur mu ?
    Şimdiden teşekkür ederim, Hoşçakalın.
    Check Control DV.jpg ![alt metni](görsel url)

• @serkanylmz Merhaba, 10 aydir AP’de bekleyen biri olarak yanit vermek istedim. Konsoloslugun dosya takip sayfasindaki guncellemeler yani 29 Mart’taki guncelleme hepimizin dosyasinda var. Ankara Buyukelciligindeki tum dosyalar (issued olsa bile) ayni tarihte guncelleme aliyor. Dosyaniza ozel bir tarih guncellemesi degil. Benim de dosyam 29 Mart guncelleme gorunuyor. Onemli olan Ceac’deki guncellemeler. Isleme basladiklari zaman Ceac’de “Refused” olmaniz lazim. Konsolosluk sayfasinda da “Processing Pending” gorunecek. Bol sabirli beklemeler.

• @MyLife-0 anladım tez zamanda iyi haberler almanız ümidiyle..

• @begumm cok teşekkürler 🙏

• @dpdemir merhaba , teşekkür ederim bilgilendirme için.
    bir an acaba mı dedim 🙂 bizim süreç daha yeni sayılır gibi.
    umarım çok uzun sürmez . eşimin ve küçük oğlumun vizeleri onaylandı. haziran 8 son çıkış tarihleri .
    o güne kadar ben ve büyük oğlum vizeyi alamaz isek mecburen hanımı ve küçük oğlanı 1 haftalığına tatile göndericez 🙂
    sonrasında 30 eylül'e kadar bekleme süreci başlayacak , hayırlısı demekten başka bir çaremizde kalmıyor.
    sizin sürecinizide uzun zamandır bende takip ediyorum. sizin ki tabi daha zor bir süreç . aileden ayrı olmak çok zor .
    inşallah bayram biter bitmez o meşhur maili alır , vizeniz basılır ve sevdiklerinize kavuşursunuz.
    bizden daha çok hakediyorsunuz şu durumda.
    en kısa zamanda hepimiz umut ettiklerimize kavuşuruz inşallah.

• @serkanylmz Amin. Cok tesekkur ederim iyi dilekleriniz icin. Umarim sizin de en kotu ihtimalle 30 Eylul’e kadar vizeniz basilmis olur.

• Merhaba arkadaşlar, iki senelik AP sürecinden sonra konsolosluk tekrar vize mülakatına çağırdı. Vize mülakatı güzel geçti ve pasaportum alındı ve birkaç gün sonra tekrar sarı kağıt ile geri gönderildi. Sizce bu sefer ne kadar sürede AP sürecim biter?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

46

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |