Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sebnem_ teşekkür ederim beklemede kalsam iyi olacak 🙂

• @gucarslan kesinlikle dediğinizi yapacağım. dersimi aldım

• @gucarslan Merhaba,

Alman vatandaşıyım ve eşimin de çoklu girişli şengen vizesi var. Case numaramız current olduğundan Frankfurt konsolosluğuna dosya taşımak için yazdık. Frankfurt konsolosluğu “Alman vatandaşı olduğunuz için dosyanızı taşıyabiliriz, KCC ye dosya taşıma için yazın” şeklinde cevap verdi.
    Bunun üzerine KCC ye yazdık, ancak KCC bu şartlarda dosya taşıma talebimizi reddettiğini yazdı.

Bu durumda ne yapmamızı önerirsiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serhank sizin özelinizde genel bir kaç şey yazmak istiyorum;

eğer viyana sizin dosyanızı taşımayı kabul ettiyse bu konuda artk endişe etmeyin.
    sistemde hala ankara görünmesi normal. foruma az çok göz gezdirmiş, yazılanları okumuş herkes bunun bu şekilde kalacağını zaten bilir(di).
    ama nedense kimse forumdaki yazılanları okumadan kendi süreci için hem konsoloslukları hem de kcc'yi darlıyor ve hem kendi süreçlerini zora sokuyor hem de kcc'nin diğer hizmet vermesi gereken talihlilerin yolunu tıkıyor.

Dosyamın hala Viyanada gözükmemesi beni endişelendirdi. Tam anlayamadım açıkcası durumu..

çünkü okumadınız forumu, arama kısmına bununla ilgili bir kaç kelam yazıp çıkan sonuçlara bakmadınız!

lütfen, herhangi bir konsolosluktan dosyanızı taşıdık cevabı aldıysanız artık hiçbir kurumu darlamayın.
    mülakatınız verilmemiş olsa bile!

kaç kere yazdık hatırlamıyorum artık.
    her konsolosluğun bir kapasitesi var. sizden önce talepte bulunmuş kişiler mülakat almış olabilir, bu normal.
    cn'si cutoff içinde olan ve cn'si sizden yüksek olsa dahi sizden önce talepte bulunduysa elbette sizden önce mülakat alacak.
    cut-off içinde olan cnlerde dosya taşıma durumunda erken talep eden erken mülakat alır.
    ama bu sizinde mülakat almayacağınız anlamına gelmez.

kcc, bir sonraki dağıtımda konsolosluk slotlarının imkan verdiği sayıda mülakatı dağıtır.
    bunun içinde siz olursunuz ya da olmazsınız bilinmez.
    lakin dosyanızı viyana'ya taşıdıysanız tek endişe edeceğiniz nokta schengen vizesi olsun, çünkü zaten dv alacaksınız.

bu yüzden;
    lütfen ama lütfen dosyanızı viyana'ya, tokat niksar'a hatta ve hatta burkine faso'ya taşıdığınıza dair bir mail aldıysanız artık o konsolosluğu rahat bırakın.
    bırakın ki adamlar işini yapsın, verdikleri mülakatlarda insanlara vize bassın.
    attığınız her mail, darladığınız her konu onlara iş yükü ve sonraki dosya kabulleri için bir engel.

bakın DV2023'e?
    DV2022 sonrası 1 tane dosya kabul etmediler.
    neden çünkü o kadar fazla, o kadar gereksiz konu için insanları darladı ki talihliler adamlar artık yeter dedi.

dedirtmeyin!
    hem sizin, hem de sizden sonrakiler için yazık olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ebruayvazoglu cn'niz cutoff olduğu için dosya taşıma işlemini kcc yapamaz zaten, frankfurt'un yapması lazım.
    ne hikkettir ki bunu da forumda defaatle yazmıştım.

bu yüzden işlemi kcc'den değil, frankfurt'tan talep etmelisiniz.
    ama bahsi geçen konsolosluk çok sıkıntılı bir yer, ankara'dan bile zorluk çıkartıyor süreçler için.
    kolaylıklar dilerim..

• @gucarslan geçmiş mülakat konularını okumaya gayret gösteriyorum hatta aklımda kalan konularda diğer arkadaşların sorularına özelden vs yardımcı olmaya çalışıyorum bu forumu referans alarak.

Ancak konu insanın kendisi ile alakalı olunca fevri davranıp okuduklarını unutup veya araştırmadan hap bilgiyi sorma yoluna giriyor, haklısınız bu konuda geri bildiriminize kesinlikle katılıyorum.

Siz de süreci yaşamış ve yaşayan yüzlerce/binlerce insan görmüş biri olarak anlarsınız ki belki de hayatımızın dönüm noktası olan/olacak bu süreçte insanlar/bizler endişe ile acaba sürecim tıkanacak mı hata mı yaptım gibi düşünebiliyor.

Kesinlikle forumda yeterli bilgi var buna inanıyorum. Dediğiniz gibi forumda yazılanlara özen gösterip daha dikkatli olacağım.

Kusuruma bakmayın.

• Merhaba arkadaslar,
    Dosyami Viyanaya tasidim 16 Nisanda mülakat tarihim , Şengen icin mulkata tarihi aldim 2 Nisana, ancak sorun su ki bayram tatili oldugu aklima geldi. 3 gun sonra bayram basliyor ve 15 Nisanda Avusturyada bulunmam gereken tarihe kadar suruyor☹

Daha önce forumda bunun oldugunu okudugumu hatirliyorum ama degerli yorumlarinizi almak isterim.

Sorum şu , Viyanadaki konsolosluga mail atsam mulakat tarihimi ötelerler mi? Bir sorun yaratir mi?

• @jtcarlos Geçmiş sene de mülakatını öteleyen bir arkadaşımızın yazısı var okuyabilirsiniz

Tamamen konsolosluğun insiyatifinde olan bir durum.

• Merhaba kıymetli dostlar mülakat için evrak toparlamaya başladım fakat çocuklar için neler gerekli bilen var mı?
    adli sicil kaydı, nüfus kayıt örneği tüm aile bireyleri için kendi e devletimden çıkardıklarım yeterli olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet-Yıldız forumdaki ilgili başlıkta ve geçmiş yıllarında deneyimlerinde nelerin gerektiği detaylıca yazılı.
    kontrol edebilirsiniz..

• @gucarslan abi baktım da evraklarla alakalı paylaşım bulamadım. Videolardan da aşı kartı haricinde farklı bişey duymadım 😞

• ⭐⭐

@korki Umarim onlar da Selected yazisini gorurler ve benim soyledigime hak verirler diyelim 🙂

• @ebruayvazoglu merhabalar. Ben oturum ile direkt taşımıştım. Cut off olmuştum ve frankfurt dosyamı direkt taşımıştı. Tekrardan durumu anlatarak mail atarsanız taşıyacaklarını düşünüyorum. Frankfurtun bir avantajı emaillere oldukça kısa sürede dönüş yapıyorlar (en azından bana dönmüşlerdi). Ve küçük bir hatırlatma. Almanyadaki sağlık kuruluşları inanılmaz kalabalık. Bu yüzden mülakat mailinizi alır almaz randevu almanızı şiddetle tavsiye ederim. Bol şanslar.

• @gucarslan yere atıp koşarak uzaklaştım 😆

• ⭐⭐

@Mehmet-Yıldız Dv mülakat tecrübeleri sayfasında hemen hemen her iletide yazıyor görüşmeye girenler. Kaldıki çoğu iletide mevcut. Siz yeterki bulmak isteyin.

• @Meho35 sizin de deneyimlerinizi bekliyoruz. Mülakat alana kadar her aşamayı paylaştık, telefonu nereye koyduğunuzu da anlatırsanız seviniriz

• @selamibasaran örnek gösterebilir misiniz? Kaç dosya okudum çocuklar için gidecek evrakları bulamadım.

• @Meho35 hemen mülakat binasının dışında 100 TL karşılığında emanet alan siyah bir araba durmaktadır, ona bırakabilirsiniz.

• Arkadaslar kisa bir bilgilendirme yapayim Bahreynle ilgili.Saglik muaynesine gidildiginde asi kartinjz yoksa normal muayneyi yapip asilar icin hafta hafta randevu veriyorlar. Ayrica tercumesini yaptirdiginiz dokumanlarin konsolosluk onayi 7.5 dinar, disisleri onayi 10 dinar belge basi.

• Merhabalar öncelikle, kısa bir sorum olacaktı. Ds260 doldurmadan önce ameliyat olmadım ve ds260 dosyasında daha önce ameliyat olmadığımı işaretledim fakat 5 ay önce çapraz bağ ameliyatı oldum bir sıkıntı olur mu, eğer olursa ne yapmam lazım. Herkese hayırlı akşamlar dilerim inşallah gönlünüze göre geçer mülakat almanız dileğiyle..

Dosya Numarasi: 2024EU49XX
    DS-260 Gonderimi: 07/05/2023
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |