Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @AE123 Ekonomi kısıtlı ödül bilet halen 30.000 mil, ekonomi kısıtsız ödül bilet halen 45.000. Business kısıtlı ödül bilet halen 45.000, business kısıtsız ödül bilet halen 105.000 mil. Bu mil değerleri tek yön içindir. Siz nereden öğrendiniz 30.000 milin 45.000 mil olduğunu?

• @ovacar Araştırırken gördüğüm bir bilgi. Tek yön ekonomi-business upgrade 45.000 mildi. Şimdi 65.000 mil olmuş. Fakat dün bir arkadaşım online upgrade yaptı. 45.000 mil kullandı tek yön için. Ya bugün değişti kurallar ya da henüz uygulanmıyor.

• @Yamtar Teşekkür ederim uçuş deneyiminizi aktardığınız için 🙂 Neşeli ve iyi insanların olması ne mutlu.Pasaport ve sorgu kontrollerinden gereksiz olarak çok korkuyorum 🙂

• @ovacar, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@ovacar Araştırırken gördüğüm bir bilgi. Tek yön ekonomi-business upgrade 45.000 mildi. Şimdi 65.000 mil olmuş. Fakat dün bir arkadaşım online upgrade yaptı. 45.000 mil kullandı tek yön için. Ya bugün değişti kurallar ya da henüz uygulanmıyor.

Twitter'da okudum degisecek diye ama tam tarih konusunda net bilgi yok, 1 2 yerde 15 subatta guncelleme olacak yazilmis

• Evet haklısınız. Şimdi kontrol ettim bugün 15 Şubat itibariyle mil değerleri değişmiş. Hayırlı olsun ne diyelim. Zaten zor kazanılıyor mil bir de kullanımda yüksek mil olunca ödül bilet de upgrade de hayal olacak.

• Arkadaşlar merhabalar. Denver için uçak bileti bakıyorum. Thy ile JFK aktarmalı uçuş en uygunu ve 2 valiz hakkı veriyor. Bu 2 valiz hakkı diğer uçuşta da geçerli oluyor mu? Ve JFK de valizlerimi alıp tekrar check in yapmam gerekli mi çünkü THY internet sitesinde öyle yazıyor. Teşekkürler.

• @Hope-Breaker ABD'ye ilk giriş yaptığınız havalimanında valizlerinizle beraber gümrük kontrolüne giriyorsunuz. İç bağlantı uçuşunu yapacağınız firmanın yetkilileri sizi yönlendiriyor. Eğer aksi belirtilmemişse 2 valiz hakkınız devam eder.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hope-Breaker günaydın ilk defa green kartla giriş yapıyorsun iç hattın kalkış saati ile amerikaya iniş saati arasında umarım en az 3-4 sat fark vardır çünkü işlemlerin ne kadar sürecek belli olmaz bu konuya dikkat etmelisin.

• @ayvalik10 arada 2 saat 49 dakika gösteriyor ama rötar falan da olabilir sanırım biraz daha pahalı olanı alıp riske atmayacağım. Teşekkürler. Ayrıca kız arkadaşım ile beraber gideceğim. Ancak o DV değil ESTA ile girecek onun da bagajını alması gerekiyor mu acaba?

• @Hope-Breaker

Son güncelleme: Kasım 03, 2023

Amerika Birleşik Devletleri’ne giden tüm yolcular güvenlik sebebiyle gümrük kontrolünden geçerler. Bu nedenle tüm yolcuların bagajlarını ilk varış noktasında teslim almaları gerekmektedir.

İlk varış noktasından sonra iç hat devam seferi olan yolcularımız, 12 saati aşmayan bekleme süresi için son varış noktasına kadar check-in yapabilirler. Yine de bagajlarını ilk varış noktasında teslim alarak gümrük kontrolünden geçmeleri ve bagajlarını teslim etmeleri gerekir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde iç hat bağlantı süresinin 12 saati aştığı durumlarda, bagajlar ilk varış noktasına kadar etiketlenir. Yolcularımızın ilk varış noktalarında bagajlarını teslim almaları, gümrük kontrolünden geçtikten sonra bagajlarını ilgili havayolu birimlerine teslim etmeleri ve bağlantı uçuşu için yeniden check-in yapmaları gerekir.

https://www.turkishairlines.com/tr-tr/bilgi-edin/abd-bagaj-kurallari-sorulari/index.html

Yolcunun milliyeti veya vize tipi fark etmeksizin tüm yolcuların bagajlarını ilk varış noktasında teslim almaları gerekiyor. İyi yolculuklar

• @ATS16 Çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

2 yetiskin 1 cocuk Atlanta-IST arasi THY bilet ucreti bu yaz icin 4,800 abd dolari - TL ile 150bin. Daha bunun park ucreti, vs bir suru ek masrafi var. Soygun resmen yahu.

Her sene aile ziyareti amacli gidiyoruz. Bu sene de muhtemelen THY ile ucacagiz, fakat onumuzdeki senelerde kesinlikle aktarma, vs gibi alternatifleri degerlendirecegim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FreeWoRLD temmuz ayı sana uyar mı acaba aktarmasız fiyatlar başka ay hangisi olur yazar mısın

Ekran görüntüsü 2024-03-04 205957.png

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 Maalesef uymuyor, google flight sitesinden zaten inceliyorum ben de. Yine de saolasin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FreeWoRLD ağustos mu yoksa eylül mü sana uyar. Bizde bakalım uçuşlara

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 Ben bize uygun olan gunler icin takip ediyorum sevgili @ayvalik10. Saolasin yardim teklifin icin.

• Merhaba arkadaşlar, bu yaz New Jersey’den İstanbula (haziran 13) gidecek olan var ise bir taktik paylaşayım tek yön 1345$ olan THY bileti, İstanbul Aktarmalı Karadağ’a 750$’a alabilirsiniz. Yalnız bagajı verirken İstanbul’da alacağınızı söyleyin bir de bileti gidiş dönüş ayrı alın yoksa Karadağ’a gitmediğiniz için dönüş biletiniz yanabilir. Ben de dönüş biletini ayrı olarak avrupa aktarmalı (Lufthansa) bir bilet alacağım o da 650$. Veya united airlines millerini kullanıp döneceğim.

• merhabalar, green kartım var ve new yorktan istanbula fransa (cdg) aktarmalı bilet buldum. norse atlantik ile cdgye ardından thy ile istanbula gelicem ama bu biletleri ayrı ayrı almam gerekiyor. transit vize sıkıntım olur mu? tecrübesi olan var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bendenizberk amerika da oturum olan kişilerin dünya da çok az ülke de geçersiz kılıyor havalimanı transit yolcu diye arattır orada yazana göre hareket edersin

• @bendenizberk Uçuşunuz bağlantılı değilse, ilk biniş noktanızdan CDG için de boarding pass almayacaksanız CDG'de pasaport kontrolünden geçmeniz gerekir. Dolayısıyla ilk uçuşa alınmazsınız. Bağlantılı uçuş bulmayı deneyin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |